Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

11 hızlı saç uzatma yöntemleri

Saçlarını uzatmaya çalışıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre!

Saç uzatmak söz konusu olduğunda iki anahtar kelime var: sabır ve kararlılık. Yani saçlarını uzatmak biraz uzun bir yolculuk olduğu için sabırlı olmalısın. Tabii ki sadece sabırlı olmak yetmiyor, bunun yanında biraz çaba da sarf etmek gerekiyor. Düzenli ve özenli bakım uygulamak şart!

Peki, hızlı saç uzatmak için neler yapmak gerekir? Hızlı saç uzatma yöntemleri var mıdır? Bu soruları cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsin!

1.Her zaman hatırla: Saç bir gecede uzamaz

Bir gecede saç uzatmanın mümkün olmadığını daima hatırlamalısın. Saçlarımız ayda sadece 1.25 cm (maksimum) uzayabilir. Bu uzamaya çeşitli bakım ürünleri, besleyici şampuanlar ve düzenli bir bakımla destek olabilirsin. Yani saçların hızlı uzaması için bakım şart! Ayrıca saç uzaması hormonlarla da alakalıdır. Saç uzamasının hormonlarla ilgisini buradan öğrenebilirsin.

Editörün önerisi: Saçlarının hızlı uzamasına destek olmak için, sağlıkla uzamasını sağlayacak profesyonel saç bakım ürünlerinden de yardım alabilirsin. Mesela yalnızca danışman Kérastase kuaför salonlarında uygulanan Résistance Extentioniste Saç Güçlendirme Programı’nda salon bakımı ile başlayıp ev bakımı ile devam edecek, 3 aylık bir saç bakım programını uyguluyorsun. Hatta salon bakımındaki ilk günün sonunda %99’a kadar daha az kırılmaya, %78’e kadar da daha az kırık uçlara sahip olabiliyorsun.

Kérastase Résistance Bain Extentioniste şampuanı aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Resistance Bain Extentioniste
Kérastase Resistance Bain Extentioniste
( Şampuan )
Keşfet

2.Her şampuanlamadan sonra saç kremi kullan

Saç uzatma formülleri açısından saç bakım kremi, saç uzatma sürecin boyunca favori ürünlerinden olmalı. Banyoda saçını her şampuanladıktan sonra saç bakım kremini özellikle saç uçlarına ve boylarına uygulayıp saçlarının beslenmesini sağlayabilirsin. 

3.Yağ terapisi uygula

Saçlarının uzama evresinde zarar görmemesi ve yoğun şekilde beslenebilmesi için yağ terapisini deneyebilirsin. Saç bakım yağını banyodan önce kuru saçlarına uygulayıp saçını topla ve 1-2 saat bekledikten sonra her zamanki gibi şampuan ve saç kremi kullan. Bu yoğun terapiyi çiçek özleri içeren bakım yağlarıyla yaptığında daha etkili sonuçlar alabilirsin.

Editör önerisi: Saçlarını uzattıktan sonra da bakıma devam etmek oldukça önemli. Saçların istediğin kadar uzadıktan sonra saç sağlığını korumak için saç bakımı için doğal yağlardan yararlanmanı öneririz. Saçlarına düzenli olarak bakım yağları uygulamaya devam ettikçe uç kısımlarda kırık, matlık, sertlik gibi sorunlarla karşılaşmazsın.

4.Saç tararken dikkatli ol

Saçlarını tararken, çok kırılgan bir şeye dokunuyormuş gibi taramalısın. Özellikle banyodan sonra karmaşık, ıslak saçlarını tararken mutlaka önceden bir bakım spreyi kullanıp saçlarının yumuşamasını sağladığından emin olmalısın.

5.Yastık kılıfını değiştir

Biraz ilginç gelebilir ama saçlarının sabah uyandığında kötü görünmesinin, saçlarının birbirine karışmasının esas nedenlerinden biri de yastık kılıfın olabilir. Bu nedenle saçlarının zarar görmemesini, elektriklenmemesini istiyorsan saten yastık kılıflarını kullanabilirsin.

6.Şampuanını değiştir

Her zaman kullandığın şampuanını artık değiştirmenin vakti gelmedi mi? Özellikle saç uzatma yolları arıyorsan yoğun besleyicili şampuanlar kullanmalısın. Saçın dökülmeden, güçlü şekilde uzamasını sağlayan Arginine proteini ve Nutri-Omega içeren şampuanlar bu konuda bizim favorimiz! Saç uzatmaya karar verdiysen bu ürünleri mutlaka almalısın, denemekte yarar var değil mi?

Elseve Arginine Direnç X3 Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

7.Soğuk duş yap

Evet, bu adımı uygulamak, hem de bu soğuk günlerde çok zor ama banyonun en sonunda, sadece saç diplerine soğuk su uygulayarak kan dolaşımının artmasını sağlayabilirsin. Bu da tabii ki saçlarının uzamasına destek olur. 

8.Kırıklardan kurtul

''Saç uzatmaya çalışırken niye saçlarımı keseyim ki?'' diye düşünüyorsan yanılıyorsun! Saç uçlarını düzenli olarak kestirmek saç uzama hızını kesmez, aksine saçlarının daha sağlıklı görünmesini sağlar. Saçlarının uzamasını beklediğin süre boyunca saç uçlarındaki kırıklar artar ve bu kırıklar yavaş yavaş saç tellerinden kopmaya başlar. Kırık saç uçları kopmaya başlayınca da daha kısa bir görünüm ortaya çıkar. Bu nedenle saç uçlarını düzenli olarak kestirmeni öneririz.

Editörün önerisi: Kırık saç uçları canını sıkıyor ama saçlarını kestirmek istemiyorsan sana önerimiz Elseve S.O.S Bakım Onarıcı-Koruyucu Cica Repair Krem! 1 senelik yıpranmayı geriye alarak, saçlarını kestirmeni geciktirmeni sağlayan bu özel bakım kremini düzenli olarak kullanarak, kırık oluşumuna engel olabilirsin.

Elseve S.O.S Bakım Onarıcı-Koruyucu Cica Repair Krem'i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve S.O.S Bakım Onarıcı-Koruyucu Cica Repair Krem
L'Oréal Paris Elseve S.O.S Bakım Onarıcı-Koruyucu Cica Repair Krem
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

9. Isıya ara ver

Sağlıkla saç uzaması için bakım önerilerimizden biri de ısıya ara vermek. Isı saç uçlarının yıpranmasına, kurumasına, incelmesine ve sonuç olarak kopmasına neden oluyor. Bu nedenle bu süreçte ısıyla şekillendirmeye ara vermen şart! Isısız yapabileceğin birçok saç stili var, bunlara yönelmeyi denemelisin!

10.Dengeli beslen

Saç uzatma tekniklerindeki en önemli adımlardan biri de düzenli ve dengeli beslenmek. Saç uzatmada içten destek önemlidir. Proteinler, vitaminler açısından zengin besinleri bol bol tüketmeyi sakın unutma! 

11.Masaj yap

Bu ufak jesti genelde kimse önemsemez ama aslında kan dolaşımını uyardığı ve saç büyümesini hızlandırdığı için düzenli olarak saç derine masaj yapmalısın. Sadece günde 10 dakikanı ayırıp yapacağın 10 dakikalık bir masajla saçlarının uzamasına katkıda bulunabilirsin. Hatta masaj yaparak saç bakım yağlarından da yardım alabilirsin. Kısacası bir an evvel edinmen gereken en önemli güzellik alışkanlıklarından biri!

Saç uzatma konusunda derlediğimiz tüm içeriklere buradan ulaşabilirsin! 

Photo Credit: Giphy.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve S.O.S Bakım Onarıcı-Koruyucu Cica Repair Krem
L'Oréal Paris Elseve S.O.S Bakım Onarıcı-Koruyucu Cica Repair Krem
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Kérastase Resistance Bain Extentioniste
Kérastase Resistance Bain Extentioniste
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Resistance Extentioniste Serum
Kérastase Resistance Extentioniste Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç peelingi ile sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar
Sık sık saç kestirmek saçı uzatır mı?
Sağlıklı, parlak, upuzun saçlar: Saç uzatmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
Rapunzel Projesi: Yaz aylarına güçlü, uzun saçlarla girmek isteyenlere özel öneriler!
Tümünü Gör
Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Açık kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Lancôme Hypnôse Drama Maskara ile Dramatik Hacimli Kirpikler