30/06/2017
Saç Sırları
360 38

​2020 Gelin Saçı Modelleri

Cansu G.
​2020 Gelin Saçı Modelleri ​2020 Gelin Saçı Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

​2020 Gelin Saçı Modelleri

Yaz gelinleri buraya! 2020 yılının en popüler gelin saçı stillerini senin için araştırdık. Sen de yıllardır hayalini kurduğun bu özel günde kusursuz görünmek istiyorsan, gelin saçı modellerini iyice araştırıp sana en uygun olan gelin başı saç modelini seçmelisin. 

Gelin saç modelleri seçiminde sadece trendlere değil, düğün mekanına ve gelinliğine uygun saç modellerini seçmeni öneriyoruz. Gelin topuzu, örgülü gelin saçı veya atkuyruğu gelin saç modelleri arasında sıkışıp kaldıysan sana en uygun gelin başı modellerini birlikte seçmeye başlayalım. 

En popüler gelin saçı modelleri

Bu sene en çok tercih edilecek, en trend gelin saçı modellerini bir araya getirdik! :)

2020 uzun gelin saçı modelleri

1. Doğal görünümlü gelin saçı

doğal gelin saçı

2020 saç trendlerinde doğallık ön plana çıkıyor. Sen de düğün gününde dalgalı saç modelin ve zarif saç aksesuarınla harika görünebilirsin. Özellikle saçlarında ombre, balyaj veya röfle gibi renklendirme tekniği varsa, açık gelin saçı modelleri senin için doğru bir tercih olacaktır. 

Editör önerisi: Düğün günü saçlarının ışıl ışıl görünmesi ve kolay şekil alması için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı öneririz. Bu yağ içeren, durulanmayan bakım kremiyle saçların düğün gününde göz alıcı görünecek! :)

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
     

2. Salaş gelin saçı modeli

salaş gelin saçı

Salaş gelin başı modelleri 2020 yılında oldukça dikkat çekiyor. Gelin adayları sıkı topuz modelleri yerine artık daha doğal görünen saç modellerine öncelik veriyor. Sen de doğal ve dağınık duran saç stilleri sayesinde saçlarını daha hacimli ve gür gösterebilirsin. 

3. Gelin saç aksesuarlı topuz

4. Gelin saç aksesuarı

Taşlı veya çiçekli saç aksesuarları sayesinde düğün gününde bütün misafirlerin bakışlarını saçlarında toplayabilirsin.

4. Örgülü akseuarlı gelin saçı modası:

gelin saç örgüsü

Örgülü ve aksesuarlı saç modası gelin saçı modellerine de sıçradı. Sen de bizim gibi örgüsüz yaşayamıyorsan, gelin başı stilinde farklı örgülerden ilham alabilirsin. Kılçık saç örgüsü, düğününde sana modern bir dokunuş katacaktır. Gelin saçı örgü modellerine baktığında bir türlü karar veremiyorsan mutlaka gelin saçı provasına gitmeni öneririz. Böylece sana en uygun örgüyü ortada keşfedeceksin. 

5. Örgülü topuz

gelin saçı örgülü topuz

Kır düğünü yapmayı planlıyorsan mutlaka örgülü gelin saç modeline bir şans vermelisin.

Editör önerisi: Eğer saçlarını örgü yapmayı düşünüyorsan, saçlarının elektriklenmeden, kabarmadan gün boyunca sabit kalması için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile örgülü topuzunu sabitleyebilirsin. Bu sprey saçlarını ağırlaştırmadan sabit kalmasını sağlıyor ve gün boyu saç modelinin bozulmamasına destek oluyor. Tam da telaşlı gelinlere göre! :)

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

6. Ensede topuz

7. Ensede topuz

Zarif saç modellerinden uzaklaşmak istemiyorsan ensede topuz modelini düşünebilirsin. Gelin topuzu modelleri genellikle klasik ve elegan dokunuşlardan oluşuyor. Saç rengine kontrast saç aksesuarı seçerek harika görünebilirsin. 

7. Düğümlü topuz

Düğün gününde saç renginin canlı ve parlak görünmesini istiyorsan düğününden önce mutlaka saç maskesi yapmalısın. Saç rengini koruyan ve daha parlak görünmesine yardımcı olan saç maskeleri sayesinde saçların düğününün yıldızı olacaktır.

8. Klasik ve Modern

9. Klasik ve Modern

Otel düğünü yapmayı planlıyorsan klasik ve modern stilin birleştiği düğün saç modellerine bakmalısın. Atkuyruğu modelleri otel düğünü yapacak olanlar için harika bir seçim olacaktır. Saçlarının daha doğal ve genç görünmesini istiyorsan atkuyruğunun içinden ince saç tutamları çıkarmanı öneriyoruz. 

9. Kusursuz dalgalar

10. Kusursuz dalgalar

Düğünün boyunca saç spreyini yanında taşıyarak olası bir saç kazasını önleyebilirsin, bizden söylemesi.

10. Bombeli atkuyruğu

Gelin saçında zarif saç modellerinden vazgeçemiyorsan atkuyruğu stilini düşünmelisin. Günlük hayatında severek kullandığın atkuyruğu modelini düğün saçına dönüştürmek için dalgalı atkuyruğu saç modellerini inceleyebilirsin. Sade düğünlerde veya nikah törenlerinde atkuyruğu modelleri göz alıcı görünüyor.

11. Örgülü atkuyruğu

Atkuyruğu gelin saçı modeli en çok sırtı açık gelinliklere yakışıyor. Böylece hem sırt dekolten hem de hacimli atkuyruğun kusursuz görünecek. Gece boyu saçlarının bozulmaması için atkuyruğuna saç spreyi sıkmayı unutmamalısın. 

Editörün önerisi: Atkuyruğu saç modelinde önden kalın tutamlar bırakarak saç stilini hareketlendirmelisin.

12. Çiçekli gelin saçı modeli

Kır düğünü veya kumsal düğünü yapacak olanlar çiçekli saç modellerine mutlaka göz atmalılar. Düğünün konsepti ne olursa olsun çiçekli gelin saçı gelinlere masum ve doğal bir hava katıyor. Özellikle yaz veya bahar düğünlerinde saçlarına yerleştireceğin beyaz çiçekler düğününe daha zarif bir hava katacak.

13. Çiçekli gelin topuzu

15. Çiçekli gelin topuzu

Plaj düğünü düşünüyorsan saçlarına renkli çiçekler takabilirsin. Böylece yaz mevsiminin renkliliğini saçlarına yansıtabilirsin. Çiçekli saç modellerinde dilersen iri çiçeklerle konukların dikkatini saçlarında toplayabilir veya küçük çiçeklerle masum bir hava yakalayabilirsin. Duvağının etrafına takacağın papatyalar düğününe eğlenceli bir görünüm katacak. 

14. Açık gelin saçı

20. Uzun gelin saçı modelleri

Düğün gününde saçlarının hacmini ortaya çıkarmak ve uzun saçlarınla herkesi büyülemek istiyorsan açık veya yarı toplu saç modellerini tercih etmelisin. Uzun saçlılara çok yakışan bu saç modeli her düğün konseptine gidiyor. Saçlarının aralarına takacağın ince saç aksesuarı uzun saçlarının arasında sade bir dokunuş olacak.

15. Pratik topuz modeli

21. Pratik topuz modeli

Düğün gününde uzun saçlarını farklı saç modellerinde kullanmak istersen günün ilk yarısında saçlarını açabilir, geri kalanında da pratik topuz modellerini düşünebilirsin. Gecenin ilerleyen saatlerinde uzun saçlarla dans etmek zor olacağı için saçlarını topuz yapacak bir arkadaşını veya kuaförünü yanından ayırmamalısın. 

16. Burgulu saç modeli

22. Burgulu saç modeli

Burgulu saç modeli en çok orta ve uzun boydaki saçlara yakışıyor. Dalgalı saçlarını düğünde kontrol altına almak için burgulu saç modelini kullanarak 'derli toplu' görünmesini sağlamalısın.

17. Plaj dalgası

23. Plaj dalgası

Sahil düğünü yapanlar, tıpkı denizin dalgalarından ilham alarak saçlarında dalgalı modelleri tercih etmeliler. Denizden çıkmış gibi bir görünüm yaratmak için L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük'ten yardım alabilirsin. Bu köpük hem saça bakım yapıyor hem de dalgalarının çok doğal görünmesini sağlıyor. Tam da sahil düğünü yapanlara göre! :)

L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

18. Örgülü gelin saçı

Gelin saç modelleri arasında bizim de en sevdiklerimizden biri örgülü saç modeli. Gelinler arasında çok popüler olan bu saç modeli, gece boyu dans etmene rağmen bozulmama garantisi veriyor. 

19. Zarif topuz modeli

Düğününde elegan, zarif ve havalı görünmek istersen ensede zarif topuz modelini tercih etmelisin. Bu saç modelini sadece dantelli duvağın ve incili saç aksesuarın ile tamamlamalısın. 

20. Dağınık gelin saçı

20. Dağınık gelin saçı

Sıkı saç modelleri yerine daha salaş, dağınık saç modelleri tercih ederek doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Salaş saç modelinin doğal görünmesi için saçlarını sertleştiren saç spreyleri yerine yumuşak bitişli saç ürünlerini kullanmalısın. 

21. Topuz gelin saçı

Kim elegan bir topuza hayır diyebilir ki? Ensede toplanan saçlar ve iki yandan gelen dalgalı saç tutamları... Tam hayallerdeki gelin saçı! 

22. İncili gelin saçı

İncili gelin saçı aksesuarları altın çağını yaşıyor. Sen de klasik ve ikonik bir görünüm yakalamak için beyaz incilerin gücünü saçlarına yansıtabilirsin. 

23. Prenses gelin saçı

Kendini düğün günü sanki royal kraliyet ailesinden geliyor gibi hissetmek için minik şapkaları kullanmaya ne dersin? Tül şapkalar seni çok daha asil gösterecek. 

24. Gelin tacı kullan

24. Gelin tacı kullan

Klasikten vazgeçmeyen asil gelin adayları buraya! Gösterişli gelin tacını takmak çocukluk hayalin değil mi? Gelin tacı ve dantelli gelinliklerin uyumuna bayılıyoruz. 

25. Hippi gelin saçı

Doğal ve salaş görünümünden ödün vermek istemeyen gelinler, tüylü ve bohem saç aksesuarları kullanarak kendi tarzını gelin saçına yansıtabilirler. 

26. Çiçekli gelin saçı

Bahar ve yaz ayında düğün yapacaksan mutlaka çiçekli saç aksesuarı kullanmanı öneririz. Saç rengine kontrast oluşturacak gelin saç aksesuarı ile çok fresh görüneceksin. 

27. Sade gelin saçı

Sade gelinlik modeli ile kullanabileceğin sade topuz modelleri seni kusursuz gösterecek. Yıllar sonra düğün fotoğraf albümünü baktığında 'iyi ki!' diyeceksin. 

28. İnce saç tutamları bırak

28. İncili gelin saçı28. İnce saç tutamları bırak

Gelin saçını daha havalı göstermek için saçlarının iki yanından ince saç tutamları bırakabilirsin. 

29. Evde gelin topuzu

29. Evde gelin topuzu

2020 gelinleri arasında kuaföre gitmek yerine evde kendi gelin saçını yapanların sayısı oldukça fazla! Sen de düğününe giderken sosyal mesafeni korumak için evde gelin saçı yapacaksan burgulu gelin topuzunu denemelisin. Saçlarının aralarına yerleştireceğin minik beyaz çiçekler saçına doğal bir dokunuş ekleyecek. 

30. XXL gelin topuzu


Otel düğünü yapacak olan gelin adayları iddialı ve XXL gelin topuzlarını mutlaka denemeli! Gösterişli topuz modeli sayesinde düğünün odak noktası saçların olacak. Gelin topuz modelleri en çok kabarık A kesim gelinliklere yakışıyor. 

31. Duvağın üzerine saç aksesuarı

31. Duvağın üzerine saç aksesuarı

2020 yılının gelin saçı modasına baktığımızda duvağın üzerine takılan saç aksesuarları ön plana çıkıyor. Bunu ilk deneyen 2020 gelinlerinden biri olmak ister misin?

32. Sepet örgü gelin saçı

31. Duvağın üzerine saç aksesuarı

Örgülü gelin saçı modellerini beğeniyorsan sepet örgü saç modelini tercih etmelisin. Saçının etrafını saran örgüler, gelin tacı görevi göreceği için aksesuar kullanmana gerek kalmayacak. 

33. Kumsal düğünü saç modeli

Plajda düğün yapmak isteyen gelin adayları, abartılı saç modelleri yerine daha doğal ve fresh görünen gelin saçı modellerini tercih edebilirler. Açık saçlar, su dalgası veya kalın dalgalı saç modelleriyle kumsalda ışıl ışıl görüneceksin. Gelin saçında açık saç modelini kullanacağın için düğünden bir-iki ay önce saç bakımına başlamalısın. 

Kısa gelin saçı modelleri

1.Aksesuarlı kısa gelin saçı

Düğünün yaklaşırken saçların kısa diye üzülmemelisin. Kısa saçlılar da istedikleri gelin saçına kolayca ulaşabilirler. Düğün saç modellerinde en pratik ve kullanışlı olanları genellikle kısa saçlar oluyor. Saçların yeterince uzunsa ön kısımdan birkaç tutamı arkada birleştir ve saç aksesuarını tak. İşte bu kadar! :)

2.Bob gelin saçı

Bob kesimindeki saçlarını saç köpüğüyle hacimlendirdikten sonra çiçekli saç aksesuarları ile zenginleştirebilirsin. L'Oréal Paris Elseve Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Saç Köpüğünü kullanarak dalgalarını düğününde ön plana çıkartabilirsin.

3.Pixie gelin saçı

Eğer pixie kesim saçların varsa çiçekli taç veya metalik saç aksesuarlarını kullanmanı öneriyoruz. Kısa saçlılara düğün saç modellerinde saç aksesuarlarında çok yakışıyor. Duvak seçimine gelince, kısa saçlılara orta boy duvakları öneriyoruz.

4. Kısa doğal gelin saçı

Kısa saçlarına doğal bir dokunuş yapmak istiyorsan saçlarını kendi haline bırakıp sadece ışıltılı bir gelin saç aksesuarı da takabilirsin.

5. Çiçekli gelin saçı

Kısa saçlarını çabasız bir şekilde süslemek istiyorsan çiçekli saç aksesuar kullanmalısın. Özellikle plaj ve yaz düğünü yapanlar için çiçekli saç aksesuarı şart!

6. Romantik gelin saçı

Romantik stilinden ödün vermeyen gelin adayları Fransız dalgaları ile saçlarını şekillendirmeli. Romantik dalgalı saç topuzu 2020 yılında çok popüler. 

7. Elegan gelin saçı

Modern ve elegan saç stillerini seviyorsan senin tarzın minimal topuz görünümleri olmalı. Modern minik topuz ve ince saç bandı... İşte bu kadar!

8. Şık gelin saçı

Saçlarının kısa olması seni topuz yapmaktan alıkoyamaz! Saçlarını ensede minik bir topuz yap ve saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkar. Bu saç modeli hem çok şık hem de havalı görünecek. Tabii sarı saçların da havasını unutmamak gerek.

9. Dalgalı gelin saçı

Kısa ve orta boy saçlara sahip olan gelin adaylarının en çok kullandığı saç modeli dalgalı açık saçlar. Risk almadan kusursuz görünmek istiyorsan sen de su dalgası saç modelini kullanabilirsin. 

10. Perçemli gelin saçı

Kısa gelin saçına farklı bir dokunuş eklemek için yandan perçem kestirmelisin. Bu minik dokunuş saçlarının havası bir anda değiştirecek. 

11. Zarif gelin saçı

Minik saç topuzuna elegan bir hava katmak için beyaz tüylerden yapılmış saç aksesuarı kullan. Topuzunun kenarına takacağın minimal aksesuar saçlarının yarattığı etkiyi bir anda ikiye katlayacak. 

12. Bohem düğün saçı

Bohem gelinlik modellerini seviyorsan bohem gelin saçlarını da seversin. Saçlarını geride burgulu topuz yap ve orkide yaprağını andıran bir saç aksesuarı kullan. 

13. Salaş gelin saçı

Kır düğünü yapacak olan gelin adayları hafif salaş ve doğal saç modellerini tercih etmeli. Salaş bir örgü ve minimal bir aksesuarı... Kır düğünü için fazla gösterişli stillerden uzak durmalısın. 

14. Ensede balerin topuzu

Yıllardır özel günlerde kullandığın ensede topuz modelini düğün günü de tercih edebilirsin. Kendini çekici ve kusursuz hissettiğin bu saç modeli, hayatının en özel gününde seninle olmalı!

15. After parti saç modeli

Düğün sonrası after parti düzenliyorsan gelin saçında minik bir değişikliğe gidebilirsin. Topuzunu açıp saçlarını hızlı bir şekilde düzleştirerek after parti için farklı bir görünüm yakala. 

16. Kraliyet ailesi saç topuzu

Upuzun duvağına yakışacak gelin tacı arıyorsan vintage gelin tacı modellerine göz atmalısın. 2020 yılında tekrar popüler olan taşlı gelin tacları seni bir anda 1920'li yıllara ışınlayacak. 

17. Su dalgası 

Bob saç kesimi olan gelin adayları kırık fönü andıran su dalgası saç modeli ile kusursuz görünebilir. Dalgalarının dipten başlamasına dikkat et, dalgalarının doğal görünmesi için kulak hizasından başlaması önemli.

2017-06-30 560 315

Yaz gelinleri buraya! 2020 yılının en popüler gelin saçı stillerini senin için araştırdık. Sen de yıllardır hayalini kurduğun bu özel günde kusursuz görünmek istiyorsan, gelin saçı modellerini iyice araştırıp sana en uygun olan gelin başı saç modelini seçmelisin. 

Gelin saç modelleri seçiminde sadece trendlere değil, düğün mekanına ve gelinliğine uygun saç modellerini seçmeni öneriyoruz. Gelin topuzu, örgülü gelin saçı veya atkuyruğu gelin saç modelleri arasında sıkışıp kaldıysan sana en uygun gelin başı modellerini birlikte seçmeye başlayalım. 

En popüler gelin saçı modelleri

Bu sene en çok tercih edilecek, en trend gelin saçı modellerini bir araya getirdik! :)

2020 uzun gelin saçı modelleri

1. Doğal görünümlü gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri

2020 saç trendlerinde doğallık ön plana çıkıyor. Sen de düğün gününde dalgalı saç modelin ve zarif saç aksesuarınla harika görünebilirsin. Özellikle saçlarında ombre, balyaj veya röfle gibi renklendirme tekniği varsa, açık gelin saçı modelleri senin için doğru bir tercih olacaktır. 

Editör önerisi: Düğün günü saçlarının ışıl ışıl görünmesi ve kolay şekil alması için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı öneririz. Bu yağ içeren, durulanmayan bakım kremiyle saçların düğün gününde göz alıcı görünecek! :)

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
     

2. Salaş gelin saçı modeli

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 3

Salaş gelin başı modelleri 2020 yılında oldukça dikkat çekiyor. Gelin adayları sıkı topuz modelleri yerine artık daha doğal görünen saç modellerine öncelik veriyor. Sen de doğal ve dağınık duran saç stilleri sayesinde saçlarını daha hacimli ve gür gösterebilirsin. 

3. Gelin saç aksesuarlı topuz

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 4

Taşlı veya çiçekli saç aksesuarları sayesinde düğün gününde bütün misafirlerin bakışlarını saçlarında toplayabilirsin.

4. Örgülü akseuarlı gelin saçı modası:

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 5

Örgülü ve aksesuarlı saç modası gelin saçı modellerine de sıçradı. Sen de bizim gibi örgüsüz yaşayamıyorsan, gelin başı stilinde farklı örgülerden ilham alabilirsin. Kılçık saç örgüsü, düğününde sana modern bir dokunuş katacaktır. Gelin saçı örgü modellerine baktığında bir türlü karar veremiyorsan mutlaka gelin saçı provasına gitmeni öneririz. Böylece sana en uygun örgüyü ortada keşfedeceksin. 

5. Örgülü topuz

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 6

Kır düğünü yapmayı planlıyorsan mutlaka örgülü gelin saç modeline bir şans vermelisin.

Editör önerisi: Eğer saçlarını örgü yapmayı düşünüyorsan, saçlarının elektriklenmeden, kabarmadan gün boyunca sabit kalması için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile örgülü topuzunu sabitleyebilirsin. Bu sprey saçlarını ağırlaştırmadan sabit kalmasını sağlıyor ve gün boyu saç modelinin bozulmamasına destek oluyor. Tam da telaşlı gelinlere göre! :)

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 7
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

6. Ensede topuz

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 9

Zarif saç modellerinden uzaklaşmak istemiyorsan ensede topuz modelini düşünebilirsin. Gelin topuzu modelleri genellikle klasik ve elegan dokunuşlardan oluşuyor. Saç rengine kontrast saç aksesuarı seçerek harika görünebilirsin. 

7. Düğümlü topuz

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 10

Düğün gününde saç renginin canlı ve parlak görünmesini istiyorsan düğününden önce mutlaka saç maskesi yapmalısın. Saç rengini koruyan ve daha parlak görünmesine yardımcı olan saç maskeleri sayesinde saçların düğününün yıldızı olacaktır.

8. Klasik ve Modern

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 11

Otel düğünü yapmayı planlıyorsan klasik ve modern stilin birleştiği düğün saç modellerine bakmalısın. Atkuyruğu modelleri otel düğünü yapacak olanlar için harika bir seçim olacaktır. Saçlarının daha doğal ve genç görünmesini istiyorsan atkuyruğunun içinden ince saç tutamları çıkarmanı öneriyoruz. 

9. Kusursuz dalgalar

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 12

Düğünün boyunca saç spreyini yanında taşıyarak olası bir saç kazasını önleyebilirsin, bizden söylemesi.

10. Bombeli atkuyruğu

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 13

Gelin saçında zarif saç modellerinden vazgeçemiyorsan atkuyruğu stilini düşünmelisin. Günlük hayatında severek kullandığın atkuyruğu modelini düğün saçına dönüştürmek için dalgalı atkuyruğu saç modellerini inceleyebilirsin. Sade düğünlerde veya nikah törenlerinde atkuyruğu modelleri göz alıcı görünüyor.

11. Örgülü atkuyruğu

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 14

Atkuyruğu gelin saçı modeli en çok sırtı açık gelinliklere yakışıyor. Böylece hem sırt dekolten hem de hacimli atkuyruğun kusursuz görünecek. Gece boyu saçlarının bozulmaması için atkuyruğuna saç spreyi sıkmayı unutmamalısın. 

Editörün önerisi: Atkuyruğu saç modelinde önden kalın tutamlar bırakarak saç stilini hareketlendirmelisin.

12. Çiçekli gelin saçı modeli

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 15

Kır düğünü veya kumsal düğünü yapacak olanlar çiçekli saç modellerine mutlaka göz atmalılar. Düğünün konsepti ne olursa olsun çiçekli gelin saçı gelinlere masum ve doğal bir hava katıyor. Özellikle yaz veya bahar düğünlerinde saçlarına yerleştireceğin beyaz çiçekler düğününe daha zarif bir hava katacak.

13. Çiçekli gelin topuzu

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 16

Plaj düğünü düşünüyorsan saçlarına renkli çiçekler takabilirsin. Böylece yaz mevsiminin renkliliğini saçlarına yansıtabilirsin. Çiçekli saç modellerinde dilersen iri çiçeklerle konukların dikkatini saçlarında toplayabilir veya küçük çiçeklerle masum bir hava yakalayabilirsin. Duvağının etrafına takacağın papatyalar düğününe eğlenceli bir görünüm katacak. 

14. Açık gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 17

Düğün gününde saçlarının hacmini ortaya çıkarmak ve uzun saçlarınla herkesi büyülemek istiyorsan açık veya yarı toplu saç modellerini tercih etmelisin. Uzun saçlılara çok yakışan bu saç modeli her düğün konseptine gidiyor. Saçlarının aralarına takacağın ince saç aksesuarı uzun saçlarının arasında sade bir dokunuş olacak.

15. Pratik topuz modeli

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 18

Düğün gününde uzun saçlarını farklı saç modellerinde kullanmak istersen günün ilk yarısında saçlarını açabilir, geri kalanında da pratik topuz modellerini düşünebilirsin. Gecenin ilerleyen saatlerinde uzun saçlarla dans etmek zor olacağı için saçlarını topuz yapacak bir arkadaşını veya kuaförünü yanından ayırmamalısın. 

16. Burgulu saç modeli

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 19

Burgulu saç modeli en çok orta ve uzun boydaki saçlara yakışıyor. Dalgalı saçlarını düğünde kontrol altına almak için burgulu saç modelini kullanarak 'derli toplu' görünmesini sağlamalısın.

17. Plaj dalgası

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 20

Sahil düğünü yapanlar, tıpkı denizin dalgalarından ilham alarak saçlarında dalgalı modelleri tercih etmeliler. Denizden çıkmış gibi bir görünüm yaratmak için L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük'ten yardım alabilirsin. Bu köpük hem saça bakım yapıyor hem de dalgalarının çok doğal görünmesini sağlıyor. Tam da sahil düğünü yapanlara göre! :)

L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 21
L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

18. Örgülü gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 23

Gelin saç modelleri arasında bizim de en sevdiklerimizden biri örgülü saç modeli. Gelinler arasında çok popüler olan bu saç modeli, gece boyu dans etmene rağmen bozulmama garantisi veriyor. 

19. Zarif topuz modeli

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 24

Düğününde elegan, zarif ve havalı görünmek istersen ensede zarif topuz modelini tercih etmelisin. Bu saç modelini sadece dantelli duvağın ve incili saç aksesuarın ile tamamlamalısın. 

20. Dağınık gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 25

Sıkı saç modelleri yerine daha salaş, dağınık saç modelleri tercih ederek doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Salaş saç modelinin doğal görünmesi için saçlarını sertleştiren saç spreyleri yerine yumuşak bitişli saç ürünlerini kullanmalısın. 

21. Topuz gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 26

Kim elegan bir topuza hayır diyebilir ki? Ensede toplanan saçlar ve iki yandan gelen dalgalı saç tutamları... Tam hayallerdeki gelin saçı! 

22. İncili gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 27

İncili gelin saçı aksesuarları altın çağını yaşıyor. Sen de klasik ve ikonik bir görünüm yakalamak için beyaz incilerin gücünü saçlarına yansıtabilirsin. 

23. Prenses gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 28

Kendini düğün günü sanki royal kraliyet ailesinden geliyor gibi hissetmek için minik şapkaları kullanmaya ne dersin? Tül şapkalar seni çok daha asil gösterecek. 

24. Gelin tacı kullan

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 29

Klasikten vazgeçmeyen asil gelin adayları buraya! Gösterişli gelin tacını takmak çocukluk hayalin değil mi? Gelin tacı ve dantelli gelinliklerin uyumuna bayılıyoruz. 

25. Hippi gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 30

Doğal ve salaş görünümünden ödün vermek istemeyen gelinler, tüylü ve bohem saç aksesuarları kullanarak kendi tarzını gelin saçına yansıtabilirler. 

26. Çiçekli gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 31

Bahar ve yaz ayında düğün yapacaksan mutlaka çiçekli saç aksesuarı kullanmanı öneririz. Saç rengine kontrast oluşturacak gelin saç aksesuarı ile çok fresh görüneceksin. 

27. Sade gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 32

Sade gelinlik modeli ile kullanabileceğin sade topuz modelleri seni kusursuz gösterecek. Yıllar sonra düğün fotoğraf albümünü baktığında 'iyi ki!' diyeceksin. 

28. İnce saç tutamları bırak

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 33

Gelin saçını daha havalı göstermek için saçlarının iki yanından ince saç tutamları bırakabilirsin. 

29. Evde gelin topuzu

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 34

2020 gelinleri arasında kuaföre gitmek yerine evde kendi gelin saçını yapanların sayısı oldukça fazla! Sen de düğününe giderken sosyal mesafeni korumak için evde gelin saçı yapacaksan burgulu gelin topuzunu denemelisin. Saçlarının aralarına yerleştireceğin minik beyaz çiçekler saçına doğal bir dokunuş ekleyecek. 

30. XXL gelin topuzu

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 35

Otel düğünü yapacak olan gelin adayları iddialı ve XXL gelin topuzlarını mutlaka denemeli! Gösterişli topuz modeli sayesinde düğünün odak noktası saçların olacak. Gelin topuz modelleri en çok kabarık A kesim gelinliklere yakışıyor. 

31. Duvağın üzerine saç aksesuarı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 36

2020 yılının gelin saçı modasına baktığımızda duvağın üzerine takılan saç aksesuarları ön plana çıkıyor. Bunu ilk deneyen 2020 gelinlerinden biri olmak ister misin?

32. Sepet örgü gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 37

Örgülü gelin saçı modellerini beğeniyorsan sepet örgü saç modelini tercih etmelisin. Saçının etrafını saran örgüler, gelin tacı görevi göreceği için aksesuar kullanmana gerek kalmayacak. 

33. Kumsal düğünü saç modeli

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 38

Plajda düğün yapmak isteyen gelin adayları, abartılı saç modelleri yerine daha doğal ve fresh görünen gelin saçı modellerini tercih edebilirler. Açık saçlar, su dalgası veya kalın dalgalı saç modelleriyle kumsalda ışıl ışıl görüneceksin. Gelin saçında açık saç modelini kullanacağın için düğünden bir-iki ay önce saç bakımına başlamalısın. 

Kısa gelin saçı modelleri

1.Aksesuarlı kısa gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 39

Düğünün yaklaşırken saçların kısa diye üzülmemelisin. Kısa saçlılar da istedikleri gelin saçına kolayca ulaşabilirler. Düğün saç modellerinde en pratik ve kullanışlı olanları genellikle kısa saçlar oluyor. Saçların yeterince uzunsa ön kısımdan birkaç tutamı arkada birleştir ve saç aksesuarını tak. İşte bu kadar! :)

2.Bob gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 40

Bob kesimindeki saçlarını saç köpüğüyle hacimlendirdikten sonra çiçekli saç aksesuarları ile zenginleştirebilirsin. L'Oréal Paris Elseve Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Saç Köpüğünü kullanarak dalgalarını düğününde ön plana çıkartabilirsin.

3.Pixie gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 41

Eğer pixie kesim saçların varsa çiçekli taç veya metalik saç aksesuarlarını kullanmanı öneriyoruz. Kısa saçlılara düğün saç modellerinde saç aksesuarlarında çok yakışıyor. Duvak seçimine gelince, kısa saçlılara orta boy duvakları öneriyoruz.

4. Kısa doğal gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 42

Kısa saçlarına doğal bir dokunuş yapmak istiyorsan saçlarını kendi haline bırakıp sadece ışıltılı bir gelin saç aksesuarı da takabilirsin.

5. Çiçekli gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 43

Kısa saçlarını çabasız bir şekilde süslemek istiyorsan çiçekli saç aksesuar kullanmalısın. Özellikle plaj ve yaz düğünü yapanlar için çiçekli saç aksesuarı şart!

6. Romantik gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 44

Romantik stilinden ödün vermeyen gelin adayları Fransız dalgaları ile saçlarını şekillendirmeli. Romantik dalgalı saç topuzu 2020 yılında çok popüler. 

7. Elegan gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 45

Modern ve elegan saç stillerini seviyorsan senin tarzın minimal topuz görünümleri olmalı. Modern minik topuz ve ince saç bandı... İşte bu kadar!

8. Şık gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 46

Saçlarının kısa olması seni topuz yapmaktan alıkoyamaz! Saçlarını ensede minik bir topuz yap ve saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkar. Bu saç modeli hem çok şık hem de havalı görünecek. Tabii sarı saçların da havasını unutmamak gerek.

9. Dalgalı gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 47

Kısa ve orta boy saçlara sahip olan gelin adaylarının en çok kullandığı saç modeli dalgalı açık saçlar. Risk almadan kusursuz görünmek istiyorsan sen de su dalgası saç modelini kullanabilirsin. 

10. Perçemli gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 48

Kısa gelin saçına farklı bir dokunuş eklemek için yandan perçem kestirmelisin. Bu minik dokunuş saçlarının havası bir anda değiştirecek. 

11. Zarif gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 49

Minik saç topuzuna elegan bir hava katmak için beyaz tüylerden yapılmış saç aksesuarı kullan. Topuzunun kenarına takacağın minimal aksesuar saçlarının yarattığı etkiyi bir anda ikiye katlayacak. 

12. Bohem düğün saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 50

Bohem gelinlik modellerini seviyorsan bohem gelin saçlarını da seversin. Saçlarını geride burgulu topuz yap ve orkide yaprağını andıran bir saç aksesuarı kullan. 

13. Salaş gelin saçı

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 51

Kır düğünü yapacak olan gelin adayları hafif salaş ve doğal saç modellerini tercih etmeli. Salaş bir örgü ve minimal bir aksesuarı... Kır düğünü için fazla gösterişli stillerden uzak durmalısın. 

14. Ensede balerin topuzu

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 52

Yıllardır özel günlerde kullandığın ensede topuz modelini düğün günü de tercih edebilirsin. Kendini çekici ve kusursuz hissettiğin bu saç modeli, hayatının en özel gününde seninle olmalı!

15. After parti saç modeli

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 53

Düğün sonrası after parti düzenliyorsan gelin saçında minik bir değişikliğe gidebilirsin. Topuzunu açıp saçlarını hızlı bir şekilde düzleştirerek after parti için farklı bir görünüm yakala. 

16. Kraliyet ailesi saç topuzu

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 54

Upuzun duvağına yakışacak gelin tacı arıyorsan vintage gelin tacı modellerine göz atmalısın. 2020 yılında tekrar popüler olan taşlı gelin tacları seni bir anda 1920'li yıllara ışınlayacak. 

17. Su dalgası 

​2020 Gelin Saçı Modelleri - 55

Bob saç kesimi olan gelin adayları kırık fönü andıran su dalgası saç modeli ile kusursuz görünebilir. Dalgalarının dipten başlamasına dikkat et, dalgalarının doğal görünmesi için kulak hizasından başlaması önemli.

Paylaş

​2020 Gelin Saçı Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En güzel nikah saç modellerini derledik!
En güzel nikah saç modellerini derledik!
Birbirinden Şık Gelin Topuzu Saç Modelleri
Birbirinden Şık Gelin Topuzu Saç Modelleri
Düğünler öncesinde saçlarını değiştirmek isteyenler için ekonomik öneriler!
Düğünler öncesinde saçlarını değiştirmek isteyenler için ekonomik öneriler!
En hacimli düğün saç modelleri: Düğün davetlerinde saçlarınla göz kamaştır!
En hacimli düğün saç modelleri: Düğün davetlerinde saçlarınla göz kamaştır!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj çantanı kışa nasıl hazırlarsın?