Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
30/06/2017
Saç Sırları
360 38

​2020 Gelin Saçı Modelleri

Cansu G.
​2020 Gelin Saçı Modelleri ​2020 Gelin Saçı Modelleri

​2020 Gelin Saçı Modelleri

Yaz gelinleri buraya! 2020 yılının en popüler gelin saçı stillerini senin için araştırdık. Sen de yıllardır hayalini kurduğun bu özel günde kusursuz görünmek istiyorsan, gelin saçı modellerini iyice araştırıp sana en uygun olan gelin başı saç modelini seçmelisin. 

Gelin saç modelleri seçiminde sadece trendlere değil, düğün mekanına ve gelinliğine uygun saç modellerini seçmeni öneriyoruz. Gelin topuzu, örgülü gelin saçı veya atkuyruğu gelin saç modelleri arasında sıkışıp kaldıysan sana en uygun gelin başı modellerini birlikte seçmeye başlayalım. 

En popüler gelin saçı modelleri

Bu sene en çok tercih edilecek, en trend gelin saçı modellerini bir araya getirdik! :)

2020 uzun gelin saçı modelleri

1. Doğal görünümlü gelin saçı

1. Doğal görünüm

2020 saç trendlerinde doğallık ön plana çıkıyor. Sen de düğün gününde dalgalı saç modelin ve zarif saç aksesuarınla harika görünebilirsin. Özellikle saçlarında ombre, balyaj veya röfle gibi renklendirme tekniği varsa, açık gelin saçı modelleri senin için doğru bir tercih olacaktır. 

Editör önerisi: Düğün günü saçlarının ışıl ışıl görünmesi ve kolay şekil alması için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı öneririz. Bu yağ içeren, durulanmayan bakım kremiyle saçların düğün gününde göz alıcı görünecek! :)

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
     

2. Salaş gelin saçı modeli

3. Salaş modeller

Salaş gelin başı modelleri 2020 yılında oldukça dikkat çekiyor. Gelin adayları sıkı topuz modelleri yerine artık daha doğal görünen saç modellerine öncelik veriyor. Sen de doğal ve dağınık duran saç stilleri sayesinde saçlarını daha hacimli ve gür gösterebilirsin. 

3. Gelin saç aksesuarlı topuz

4. Gelin saç aksesuarı

Taşlı veya çiçekli saç aksesuarları sayesinde düğün gününde bütün misafirlerin bakışlarını saçlarında toplayabilirsin.

4. Örgülü akseuarlı gelin saçı modası:

5. Örgü modası:

Örgülü ve aksesuarlı saç modası gelin saçı modellerine de sıçradı. Sen de bizim gibi örgüsüz yaşayamıyorsan, gelin başı stilinde farklı örgülerden ilham alabilirsin. Kılçık saç örgüsü, düğününde sana modern bir dokunuş katacaktır. Gelin saçı örgü modellerine baktığında bir türlü karar veremiyorsan mutlaka gelin saçı provasına gitmeni öneririz. Böylece sana en uygun örgüyü ortada keşfedeceksin. 

5. Örgülü topuz

Kır düğünü yapmayı planlıyorsan mutlaka örgülü gelin saç modeline bir şans vermelisin.

Editör önerisi: Eğer saçlarını örgü yapmayı düşünüyorsan, saçlarının elektriklenmeden, kabarmadan gün boyunca sabit kalması için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile örgülü topuzunu sabitleyebilirsin. Bu sprey saçlarını ağırlaştırmadan sabit kalmasını sağlıyor ve gün boyu saç modelinin bozulmamasına destek oluyor. Tam da telaşlı gelinlere göre! :)

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

6. Ensede topuz

7. Ensede topuz

Zarif saç modellerinden uzaklaşmak istemiyorsan ensede topuz modelini düşünebilirsin. Gelin topuzu modelleri genellikle klasik ve elegan dokunuşlardan oluşuyor. Saç rengine kontrast saç aksesuarı seçerek harika görünebilirsin. 

7. Düğümlü topuz

Düğün gününde saç renginin canlı ve parlak görünmesini istiyorsan düğününden önce mutlaka saç maskesi yapmalısın. Saç rengini koruyan ve daha parlak görünmesine yardımcı olan saç maskeleri sayesinde saçların düğününün yıldızı olacaktır.

8. Klasik ve Modern

9. Klasik ve Modern

Otel düğünü yapmayı planlıyorsan klasik ve modern stilin birleştiği düğün saç modellerine bakmalısın. Atkuyruğu modelleri otel düğünü yapacak olanlar için harika bir seçim olacaktır. Saçlarının daha doğal ve genç görünmesini istiyorsan atkuyruğunun içinden ince saç tutamları çıkarmanı öneriyoruz. 

9. Kusursuz dalgalar

10. Kusursuz dalgalar

Düğünün boyunca saç spreyini yanında taşıyarak olası bir saç kazasını önleyebilirsin, bizden söylemesi.

10. Bombeli atkuyruğu

Gelin saçında zarif saç modellerinden vazgeçemiyorsan atkuyruğu stilini düşünmelisin. Günlük hayatında severek kullandığın atkuyruğu modelini düğün saçına dönüştürmek için dalgalı atkuyruğu saç modellerini inceleyebilirsin. Sade düğünlerde veya nikah törenlerinde atkuyruğu modelleri göz alıcı görünüyor.

11. Örgülü atkuyruğu

Atkuyruğu gelin saçı modeli en çok sırtı açık gelinliklere yakışıyor. Böylece hem sırt dekolten hem de hacimli atkuyruğun kusursuz görünecek. Gece boyu saçlarının bozulmaması için atkuyruğuna saç spreyi sıkmayı unutmamalısın. 

Editörün önerisi: Atkuyruğu saç modelinde önden kalın tutamlar bırakarak saç stilini hareketlendirmelisin.

12. Çiçekli gelin saçı modeli

Kır düğünü veya kumsal düğünü yapacak olanlar çiçekli saç modellerine mutlaka göz atmalılar. Düğünün konsepti ne olursa olsun çiçekli gelin saçı gelinlere masum ve doğal bir hava katıyor. Özellikle yaz veya bahar düğünlerinde saçlarına yerleştireceğin beyaz çiçekler düğününe daha zarif bir hava katacak.

13. Çiçekli gelin topuzu

15. Çiçekli gelin topuzu

Plaj düğünü düşünüyorsan saçlarına renkli çiçekler takabilirsin. Böylece yaz mevsiminin renkliliğini saçlarına yansıtabilirsin. Çiçekli saç modellerinde dilersen iri çiçeklerle konukların dikkatini saçlarında toplayabilir veya küçük çiçeklerle masum bir hava yakalayabilirsin. Duvağının etrafına takacağın papatyalar düğününe eğlenceli bir görünüm katacak. 

14. Açık gelin saçı

20. Uzun gelin saçı modelleri

Düğün gününde saçlarının hacmini ortaya çıkarmak ve uzun saçlarınla herkesi büyülemek istiyorsan açık veya yarı toplu saç modellerini tercih etmelisin. Uzun saçlılara çok yakışan bu saç modeli her düğün konseptine gidiyor. Saçlarının aralarına takacağın ince saç aksesuarı uzun saçlarının arasında sade bir dokunuş olacak.

15. Pratik topuz modeli

21. Pratik topuz modeli

Düğün gününde uzun saçlarını farklı saç modellerinde kullanmak istersen günün ilk yarısında saçlarını açabilir, geri kalanında da pratik topuz modellerini düşünebilirsin. Gecenin ilerleyen saatlerinde uzun saçlarla dans etmek zor olacağı için saçlarını topuz yapacak bir arkadaşını veya kuaförünü yanından ayırmamalısın. 

16. Burgulu saç modeli

22. Burgulu saç modeli

Burgulu saç modeli en çok orta ve uzun boydaki saçlara yakışıyor. Dalgalı saçlarını düğünde kontrol altına almak için burgulu saç modelini kullanarak 'derli toplu' görünmesini sağlamalısın.

17. Plaj dalgası

23. Plaj dalgası

Sahil düğünü yapanlar, tıpkı denizin dalgalarından ilham alarak saçlarında dalgalı modelleri tercih etmeliler. Denizden çıkmış gibi bir görünüm yaratmak için L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük'ten yardım alabilirsin. Bu köpük hem saça bakım yapıyor hem de dalgalarının çok doğal görünmesini sağlıyor. Tam da sahil düğünü yapanlara göre! :)

L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

18. Örgülü gelin saçı

Gelin saç modelleri arasında bizim de en sevdiklerimizden biri örgülü saç modeli. Gelinler arasında çok popüler olan bu saç modeli, gece boyu dans etmene rağmen bozulmama garantisi veriyor. 

19. Zarif topuz modeli

Düğününde elegan, zarif ve havalı görünmek istersen ensede zarif topuz modelini tercih etmelisin. Bu saç modelini sadece dantelli duvağın ve incili saç aksesuarın ile tamamlamalısın. 

Kısa gelin saçı modelleri

1.Aksesuarlı kısa gelin saçı

Düğünün yaklaşırken saçların kısa diye üzülmemelisin. Kısa saçlılar da istedikleri gelin saçına kolayca ulaşabilirler. Düğün saç modellerinde en pratik ve kullanışlı olanları genellikle kısa saçlar oluyor. Saçların yeterince uzunsa ön kısımdan birkaç tutamı arkada birleştir ve saç aksesuarını tak. İşte bu kadar! :)

2.Bob gelin saçı

Bob kesimindeki saçlarını saç köpüğüyle hacimlendirdikten sonra çiçekli saç aksesuarları ile zenginleştirebilirsin. L'Oréal Paris Elseve Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Saç Köpüğünü kullanarak dalgalarını düğününde ön plana çıkartabilirsin.

3.Pixie gelin saçı

Eğer pixie kesim saçların varsa çiçekli taç veya metalik saç aksesuarlarını kullanmanı öneriyoruz. Kısa saçlılara düğün saç modellerinde saç aksesuarlarında çok yakışıyor. Duvak seçimine gelince, kısa saçlılara orta boy duvakları öneriyoruz.

4. Kısa doğal gelin saçı

Kısa saçlarına doğal bir dokunuş yapmak istiyorsan saçlarını kendi haline bırakıp sadece ışıltılı bir gelin saç aksesuarı da takabilirsin.

2017-06-30 560 315

Yaz gelinleri buraya! 2020 yılının en popüler gelin saçı stillerini senin için araştırdık. Sen de yıllardır hayalini kurduğun bu özel günde kusursuz görünmek istiyorsan, gelin saçı modellerini iyice araştırıp sana en uygun olan gelin başı saç modelini seçmelisin. 

Gelin saç modelleri seçiminde sadece trendlere değil, düğün mekanına ve gelinliğine uygun saç modellerini seçmeni öneriyoruz. Gelin topuzu, örgülü gelin saçı veya atkuyruğu gelin saç modelleri arasında sıkışıp kaldıysan sana en uygun gelin başı modellerini birlikte seçmeye başlayalım. 

En popüler gelin saçı modelleri

Bu sene en çok tercih edilecek, en trend gelin saçı modellerini bir araya getirdik! :)

2020 uzun gelin saçı modelleri

1. Doğal görünümlü gelin saçı

1. Doğal görünüm

2020 saç trendlerinde doğallık ön plana çıkıyor. Sen de düğün gününde dalgalı saç modelin ve zarif saç aksesuarınla harika görünebilirsin. Özellikle saçlarında ombre, balyaj veya röfle gibi renklendirme tekniği varsa, açık gelin saçı modelleri senin için doğru bir tercih olacaktır. 

Editör önerisi: Düğün günü saçlarının ışıl ışıl görünmesi ve kolay şekil alması için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı öneririz. Bu yağ içeren, durulanmayan bakım kremiyle saçların düğün gününde göz alıcı görünecek! :)

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
     

2. Salaş gelin saçı modeli

3. Salaş modeller

Salaş gelin başı modelleri 2020 yılında oldukça dikkat çekiyor. Gelin adayları sıkı topuz modelleri yerine artık daha doğal görünen saç modellerine öncelik veriyor. Sen de doğal ve dağınık duran saç stilleri sayesinde saçlarını daha hacimli ve gür gösterebilirsin. 

3. Gelin saç aksesuarlı topuz

4. Gelin saç aksesuarı

Taşlı veya çiçekli saç aksesuarları sayesinde düğün gününde bütün misafirlerin bakışlarını saçlarında toplayabilirsin.

4. Örgülü akseuarlı gelin saçı modası:

5. Örgü modası:

Örgülü ve aksesuarlı saç modası gelin saçı modellerine de sıçradı. Sen de bizim gibi örgüsüz yaşayamıyorsan, gelin başı stilinde farklı örgülerden ilham alabilirsin. Kılçık saç örgüsü, düğününde sana modern bir dokunuş katacaktır. Gelin saçı örgü modellerine baktığında bir türlü karar veremiyorsan mutlaka gelin saçı provasına gitmeni öneririz. Böylece sana en uygun örgüyü ortada keşfedeceksin. 

5. Örgülü topuz

Kır düğünü yapmayı planlıyorsan mutlaka örgülü gelin saç modeline bir şans vermelisin.

Editör önerisi: Eğer saçlarını örgü yapmayı düşünüyorsan, saçlarının elektriklenmeden, kabarmadan gün boyunca sabit kalması için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile örgülü topuzunu sabitleyebilirsin. Bu sprey saçlarını ağırlaştırmadan sabit kalmasını sağlıyor ve gün boyu saç modelinin bozulmamasına destek oluyor. Tam da telaşlı gelinlere göre! :)

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

6. Ensede topuz

7. Ensede topuz

Zarif saç modellerinden uzaklaşmak istemiyorsan ensede topuz modelini düşünebilirsin. Gelin topuzu modelleri genellikle klasik ve elegan dokunuşlardan oluşuyor. Saç rengine kontrast saç aksesuarı seçerek harika görünebilirsin. 

7. Düğümlü topuz

Düğün gününde saç renginin canlı ve parlak görünmesini istiyorsan düğününden önce mutlaka saç maskesi yapmalısın. Saç rengini koruyan ve daha parlak görünmesine yardımcı olan saç maskeleri sayesinde saçların düğününün yıldızı olacaktır.

8. Klasik ve Modern

9. Klasik ve Modern

Otel düğünü yapmayı planlıyorsan klasik ve modern stilin birleştiği düğün saç modellerine bakmalısın. Atkuyruğu modelleri otel düğünü yapacak olanlar için harika bir seçim olacaktır. Saçlarının daha doğal ve genç görünmesini istiyorsan atkuyruğunun içinden ince saç tutamları çıkarmanı öneriyoruz. 

9. Kusursuz dalgalar

10. Kusursuz dalgalar

Düğünün boyunca saç spreyini yanında taşıyarak olası bir saç kazasını önleyebilirsin, bizden söylemesi.

10. Bombeli atkuyruğu

Gelin saçında zarif saç modellerinden vazgeçemiyorsan atkuyruğu stilini düşünmelisin. Günlük hayatında severek kullandığın atkuyruğu modelini düğün saçına dönüştürmek için dalgalı atkuyruğu saç modellerini inceleyebilirsin. Sade düğünlerde veya nikah törenlerinde atkuyruğu modelleri göz alıcı görünüyor.

11. Örgülü atkuyruğu

Atkuyruğu gelin saçı modeli en çok sırtı açık gelinliklere yakışıyor. Böylece hem sırt dekolten hem de hacimli atkuyruğun kusursuz görünecek. Gece boyu saçlarının bozulmaması için atkuyruğuna saç spreyi sıkmayı unutmamalısın. 

Editörün önerisi: Atkuyruğu saç modelinde önden kalın tutamlar bırakarak saç stilini hareketlendirmelisin.

12. Çiçekli gelin saçı modeli

Kır düğünü veya kumsal düğünü yapacak olanlar çiçekli saç modellerine mutlaka göz atmalılar. Düğünün konsepti ne olursa olsun çiçekli gelin saçı gelinlere masum ve doğal bir hava katıyor. Özellikle yaz veya bahar düğünlerinde saçlarına yerleştireceğin beyaz çiçekler düğününe daha zarif bir hava katacak.

13. Çiçekli gelin topuzu

15. Çiçekli gelin topuzu

Plaj düğünü düşünüyorsan saçlarına renkli çiçekler takabilirsin. Böylece yaz mevsiminin renkliliğini saçlarına yansıtabilirsin. Çiçekli saç modellerinde dilersen iri çiçeklerle konukların dikkatini saçlarında toplayabilir veya küçük çiçeklerle masum bir hava yakalayabilirsin. Duvağının etrafına takacağın papatyalar düğününe eğlenceli bir görünüm katacak. 

14. Açık gelin saçı

20. Uzun gelin saçı modelleri

Düğün gününde saçlarının hacmini ortaya çıkarmak ve uzun saçlarınla herkesi büyülemek istiyorsan açık veya yarı toplu saç modellerini tercih etmelisin. Uzun saçlılara çok yakışan bu saç modeli her düğün konseptine gidiyor. Saçlarının aralarına takacağın ince saç aksesuarı uzun saçlarının arasında sade bir dokunuş olacak.

15. Pratik topuz modeli

21. Pratik topuz modeli

Düğün gününde uzun saçlarını farklı saç modellerinde kullanmak istersen günün ilk yarısında saçlarını açabilir, geri kalanında da pratik topuz modellerini düşünebilirsin. Gecenin ilerleyen saatlerinde uzun saçlarla dans etmek zor olacağı için saçlarını topuz yapacak bir arkadaşını veya kuaförünü yanından ayırmamalısın. 

16. Burgulu saç modeli

22. Burgulu saç modeli

Burgulu saç modeli en çok orta ve uzun boydaki saçlara yakışıyor. Dalgalı saçlarını düğünde kontrol altına almak için burgulu saç modelini kullanarak 'derli toplu' görünmesini sağlamalısın.

17. Plaj dalgası

23. Plaj dalgası

Sahil düğünü yapanlar, tıpkı denizin dalgalarından ilham alarak saçlarında dalgalı modelleri tercih etmeliler. Denizden çıkmış gibi bir görünüm yaratmak için L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük'ten yardım alabilirsin. Bu köpük hem saça bakım yapıyor hem de dalgalarının çok doğal görünmesini sağlıyor. Tam da sahil düğünü yapanlara göre! :)

L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

18. Örgülü gelin saçı

Gelin saç modelleri arasında bizim de en sevdiklerimizden biri örgülü saç modeli. Gelinler arasında çok popüler olan bu saç modeli, gece boyu dans etmene rağmen bozulmama garantisi veriyor. 

19. Zarif topuz modeli

Düğününde elegan, zarif ve havalı görünmek istersen ensede zarif topuz modelini tercih etmelisin. Bu saç modelini sadece dantelli duvağın ve incili saç aksesuarın ile tamamlamalısın. 

Kısa gelin saçı modelleri

1.Aksesuarlı kısa gelin saçı

Düğünün yaklaşırken saçların kısa diye üzülmemelisin. Kısa saçlılar da istedikleri gelin saçına kolayca ulaşabilirler. Düğün saç modellerinde en pratik ve kullanışlı olanları genellikle kısa saçlar oluyor. Saçların yeterince uzunsa ön kısımdan birkaç tutamı arkada birleştir ve saç aksesuarını tak. İşte bu kadar! :)

2.Bob gelin saçı

Bob kesimindeki saçlarını saç köpüğüyle hacimlendirdikten sonra çiçekli saç aksesuarları ile zenginleştirebilirsin. L'Oréal Paris Elseve Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Saç Köpüğünü kullanarak dalgalarını düğününde ön plana çıkartabilirsin.

3.Pixie gelin saçı

Eğer pixie kesim saçların varsa çiçekli taç veya metalik saç aksesuarlarını kullanmanı öneriyoruz. Kısa saçlılara düğün saç modellerinde saç aksesuarlarında çok yakışıyor. Duvak seçimine gelince, kısa saçlılara orta boy duvakları öneriyoruz.

4. Kısa doğal gelin saçı

Kısa saçlarına doğal bir dokunuş yapmak istiyorsan saçlarını kendi haline bırakıp sadece ışıltılı bir gelin saç aksesuarı da takabilirsin.

Paylaş

​2020 Gelin Saçı Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Birbirinden Şık Gelin Topuzu Saç Modelleri
Düğünler öncesinde saçlarını değiştirmek isteyenler için ekonomik öneriler!
En hacimli düğün saç modelleri: Düğün davetlerinde saçlarınla göz kamaştır!
‘’Save the date’’ çekiminde tercih edebileceğin gelin saçı modelleri
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Alp Kavasoğlu'ndan Makyaj Seti Önerileri