22/06/2016
Saç Sırları
360 38

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri

Cansu G.
​2020 Mezuniyet Saç Modelleri ​2020 Mezuniyet Saç Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Mezuniyet dönemi tabii ki sadece mezuniyet gecesinden ibaret değil. Kep törenini de unutmamak lazım! Hal böyle olunca da hem kep töreni için, hem de mezuniyet gecesi için farklı saç modelleri seçmek gerekiyor… Ancak senin endişe etmene gerek yok çünkü Saç Sırları.com olarak, bu senenin en trendy mezuniyet balosu saç modellerini senin için araştırdık! 

Mezuniyet saçı dendiğine aklına gelebilecek her türlü modeli senin için yakın markajımıza aldık. Mezuniyet için saç modelleri her ne kadar zor görünse de aşağıdaki adımları takip ederek okul saç modelleri konusunu kolaylıkla çözeceksin.

Mezuniyet töreni için saç modelleri

Ensede topuz

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri

Sırt dekolteli veya sırt detaylı bir elbise giymeyi planlıyorsan, saç modelleri mezuniyet fikirleri arasından topuz stili senin için ideal. Oluşturmak içinse ihtiyacın olan şey, topuz süngeri. Düzgün ve kusursuz görünmesi için ilk iş olarak saçlarını düzleştirebilirsin. Şimdi, baş aşağı şekilde durup, fırça yardımıyla saçlarını en tepede topla ve atkuyruğu oluştur.

Topuz süngerini atkuyruğuna sarıp, saçlarını süngeri kaplayacak şekilde dağıt ve bir başka lastiği topuzun üstüne sabitle. Lastiğin görünmemesi için saçlarını lastiğin etrafına sarıp, tel tokalarla tuttur. Görünümü bozan, elektriklenen kısa saçlar için, Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'den bir miktarı avucuna alıp elektriklenen noktalara uygulayabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Düşük atkuyruğu

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 3

Kep töreninde en çok tercih edilen en güzel saç modellerinden biri atkuyruğu oluyor. Kep takarken atkuyruğunu ense hizasında toplayarak gün boyu rahat edebilirsin.

Editör önerisi: Bu saç modelinde saçlarının toplamak için yeterince uzun olması gerekiyor. Eğer saçlarının mezuniyete kadar sağlıklı ve hızlı uzamasını istiyorsan sana önerimiz Elseve Dream Long saç bakım serisi! Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren bu seri ile saçların sağlıklı şekilde, kırılmadan uzar ve harika görünür! :)

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 4
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Su dalgası

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 6

Gün boyu saçlarının göz alıcı görünmesi için, duştan çıktıktan sonra saç uçlarına saç bakım yağı uygulamalısın. Bu adımı sadece özel günlerinde değil, günlük rutininde kullanırsan saçlarındaki farkı kısa sürede görebilirsin. Saçlarını öncelikle 4 eşit parçaya ayır ve arkadaki tutamları kıvırmaya başla. Saç maşasını saçlarının dibinden değil de, kulak hizasından aşağı doğru kıvırmanı öneriyoruz. Böylece saçların daha doğal görünecektir.

Saçlarının tamamını kıvırdıktan sonra hacim kazandırmak için saçlarını taramalısın. Evet, yanlış duymadın! Saçlarını tarayarak, dalgalarının hem doğal hem de dalgaların açılarak daha hacimli görünmesini sağlayabilirsin.

İddialı örgüler

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 7

Gösterişli bir elbise giydiğinde, denge sağlayabilmek için, saç modelini ve makyajını olabildiğince sade ve doğal tutman gerekir. Mesela mezuniyet örgü saç modelleri olabilir. Her zamanki klasik örgüye biraz farklılık katıp, doğal ama değişik bir saç deneyebilirsin. Saçlarını geriye doğru tarayıp 3 eşit parçaya ayır. Ön ve arka kısımların daha hacimli görünmesi için, diplere doğru saç spreyi sıkıp, ince dişli tarakla krepe yap. Krepeli kısımların düzgün görünmesi için fırçayla çok hafifçe düzelterek tara ve balıksırtı örgü halinde ör.

Su dalgaları

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 8

Su dalgaları klasik bir mezuniyet saç stili ama biraz farklılık katarak diğerlerinden bir adım öne çıkabilirsin! Geniş uçlu bir maşa ile saçlarını şekillendirdikten sonra saçının ön kısımlarından birkaç tutam alıp bu tutamları arkaya doğru kıvırarak tel tokalar ile sabitle. Son olarak da sabitleyici sprey uygula.

Kepini çiçeklerle süsle

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 9

Mezuniyet saç modelleri açık stil istiyorsan su dalgalı saç modelinden ilham alabilirsin. Su dalgası saçlarının daha enerjik ve renkli görünmesini istiyorsan kepinin etrafını çiçeklerle süsleyebilir, mezuniyet saç modeline biraz renk katabilirsin. Şık saç aksesuarı ile mezuniyette ışıldamak düşündüğün kadar zor değil!

Mezuniyet balosu için saç modelleri

Burgulu ve dalgalı saç modeli

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 10

Mezuniyete kolaylıkla yapılabilecek saç modelleri arasında romantik buklelerin eşlik ettiği burgulu saç modeli yer alıyor . Saçlarını maşa ile dalgalandırdıktan sonra yandan ayırıp, saçının ön kısmından başlayıp, kulağının üstüne, geriye doğru, burgu şeklinde kıvır ve tel tokalarla sabitle.

Kılçık örgü

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 11

Kılçık örgü saç modeline biraz daha elegan bir hava vermek için saçının ön kısımlarını maşa ile dalgalandırabilirsin! Saçını yandan ayırıp saç çizginden başlayarak geriye doğru, balıksırtı şeklinde ör. Kep töreni için de bu saç modeli çok uygun!

Örgülü topuz

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 12

Şık ve zarif bu topuzu, iki örgü oluşturup, bu örgüleri arkada birleştirerek oluşturabilirsin. Mezuniyet gecende, özellikle sırt dekolteli elbiselerle bu saç modelini deneyebilirsin. Saçlarını örmeden önce L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni uygulayarak saçlarının gün boyu ışıldamasını sağlayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 13
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Islak saç modeli

Mezuniyet balosuna giderken ıslak saç trendinden ilham almaya ne dersin? Mezuniyet gecende giyeceğin şık elbisene ıslak görünümlü saçların eşlik ederse, ortaya kusursuz bir görünüm çıkacağından emin ol!

Brezilya fönü sayesinde bu saç modelin çok havalı duracak.

Dağınık topuz

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 15

Mezuniyet saç modelleri dağınık topuz, örgülü topuz, balerin topuzu olarak şekilleniyor. Eğer mezuniyet gecesi daha doğal ve salaş bir stil yakalamak istersen dağınık topuz modelini senin için önerebiliriz. Dağınık topuz modelinin daha doğal görünmesi için saçlarının ön kısımlarından ince tutamlar çıkarmayı unutmamalısın. 

Sahte bob modeli

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 16

Dalgalı saçlar gece davetleri için bir klasik ama bu modelde daha çok Truvalı Helen'den ilham aldık. Mezuniyet kısa saç modelleri yapmak istersen sahte bob saç modelini değerlendirebilirsin. Saçlarını maşayla dalgalandırdıktan sonra sahte bob saç kesimi için tarayıp hacimli bir görüntü yarat. Daha sonra saçlarının kolay toplanması için lastikli bir toka ile uçlarından topla. Son olarak atkuyruğunun ucunu ters çevirerek ensede, saçlarının altına tel toka ile gizle. Mezuniyet balosuna giderken herkes saçlarını kestirdiğini düşünecek ve bu saç modeliyle herkesi etkileyeceksin. 

Örgülü topuz

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 17

Düşük örgülü topuzun straples elbisenle harika bir uyum yaratabilir! Tüm gece boyunca gözlerinin önüne gelmesini önlediğin örgüyle de rahatlığı yakalamış olursun. Mezuniyet saç modelleri örgü stili çok popüler! Bu görünüm için; Islak saçların kuruduktan sonra, düzleştirici yardımıyla düzgün bir görünüm oluşmasını sağla. 

Saçların temiz olduğu için az miktarda elektriklenme olabilir ama bunun önüne geçmek için birkaç damla bakım yağını özellikle saç uçlarına ve boylarına uygulayabilirsin. Sonrasında da saçlarını 3 ayrı tutama ayırıp klasik bir şekilde ör. Son olarak örgülerini dolayarak hacimli bir topuz görünümü yakala.

Fransız topuzu

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri - 18

Özel davetlerde en elegan görünen saç modellerinden biri Fransız topuzu oluyor. Her ne kadar ilk denemede zor gibi görünse de birkaç kere denedikten sonra bu topuzu kolaylıkla yapabileceğine inanıyoruz. Topuz modeli en çok klasik elbise stiliyle yakışıyor.

Işıltılı saçlar

Bu saç modeli için öncelikle nemli saçlarına bir miktar durulanmayan bakım kremi uygulayıp saçlarını tara ve yumuşacık olmasını sağla. Sonrasında tüm saçını kuruttuktan sonra düzleştirici yardımıyla saçlarını düz bir görünüme kavuştur. Dümdüz ve pürüzsüz bir görünüm için bir miktar bakım yağını avucunda ısıtıp parmaklarınla tarayarak saçına uygula. 

Ardından saçların düz bir görünüme kavuştuktan sonra kıyafetinle uyumlu renkteki bir miktar simi saç diplerine serpiştir. Son olarak da sabitleyici saç spreyini simi döktüğün bölgeye uygula.

Mezuniyetinde ışıldamaya var mısın? :)


Photo credit: Pinterest.com

Paylaş

​2020 Mezuniyet Saç Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: L'Oréal Paris Miss Hippie Maskara