22/06/2016
Saç Sırları
360 38

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri

Ece Y.
​2022 Mezuniyet Saç Modelleri ​2022 Mezuniyet Saç Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Mezuniyet dönemi tabii ki sadece mezuniyet gecesinden ibaret değil. Kep törenini de unutmamak lazım! Hal böyle olunca da hem kep töreni için, hem de mezuniyet gecesi için farklı saç modelleri seçmek gerekiyor… Ancak senin endişe etmene gerek yok çünkü Saç Sırları.com olarak, bu senenin en trendy mezuniyet balosu saç modellerini senin için araştırdık! 

Mezuniyet saçı dendiğine aklına gelebilecek her türlü modeli senin için yakın markajımıza aldık. Mezuniyet için saç modelleri her ne kadar zor görünse de aşağıdaki adımları takip ederek saç modeli seçimi konusunu kolaylıkla çözeceksin.

Topuz Mezuniyet Saç Modelleri

1.Yüksek topuz mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri

Sırt dekolteli veya sırt detaylı bir elbise giymeyi planlıyorsan, saç modelleri mezuniyet fikirleri arasından topuz stili senin için ideal. Oluşturmak içinse ihtiyacın olan şey, topuz süngeri. Düzgün ve kusursuz görünmesi için ilk iş olarak saçlarını düzleştirebilirsin. Şimdi, baş aşağı şekilde durup, fırça yardımıyla saçlarını en tepede topla ve atkuyruğu oluştur.

Topuz süngerini atkuyruğuna sarıp, saçlarını süngeri kaplayacak şekilde dağıt ve bir başka lastiği topuzun üstüne sabitle. Lastiğin görünmemesi için saçlarını lastiğin etrafına sarıp, tel tokalarla tuttur. Son dokunuş için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'den bir miktarı avucuna alıp saçına uygulayabilirsin.

2.Örgülü topuz mezuniyet saçı

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 1

Şık ve zarif bu topuzu, iki örgü oluşturup, bu örgüleri arkada birleştirerek oluşturabilirsin. Mezuniyet gecende, özellikle sırt dekolteli elbiselerle bu saç modelini deneyebilirsin. Saçlarını örmeden önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi'ni uygulayarak saçlarının gün boyu ışıldamasını sağlayabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 2
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

3.Dağınık topuz mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 4

Eğer mezuniyet gecesi daha doğal ve salaş bir stil yakalamak istersen dağınık topuz modelini senin için önerebiliriz. Dağınık topuz modelinin daha doğal görünmesi için saçlarının ön kısımlarından ince tutamlar çıkarmayı unutmamalısın.

4.Balıksırtı örgülü topuz mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 5

Mezuniyet saç modellerinde örgü stili çok popüler! Balıksırtı örgülü topuzun da özellikle abiye elbisenle harika bir uyum yaratabilir! Tüm gece boyunca gözlerinin önüne gelmesini önlediğin örgüyle de rahatlığı yakalamış olursun. Bu görünüm için önce ıslak saçların kuruduktan sonra, düzleştirici yardımıyla düzgün bir görünüm oluşmasını sağla. Sonrasında da saçlarını 3 ayrı tutama ayırıp klasik bir şekilde ör. Son olarak örgülerini dolayarak hacimli bir topuz görünümü yakala.

Saçlarının pürüzsüz, parlak görünmesini sağlamak için banyodayken saçına Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu uygulayabilirsin. Böylece saçların 8 saniyede 10 kat* daha pürüzsüz, daha parlak, daha yumuşak görünür!

Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu aşağıda bulabilirsin.

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 6
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Hemen Al

5.Fransız topuzu mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 8

Özel davetlerde en elegan görünen saç modellerinden biri Fransız topuzu. Her ne kadar ilk denemede zor gibi görünse de birkaç kere denedikten sonra bu topuzu kolaylıkla yapabileceğine inanıyoruz. Bu topuz modeli en çok klasik elbise stiliyle yakışıyor.

6.Ensede topuz mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 9

Sade ve şık bir saç modeli arıyorsan ya da çok iddialı bir elbise seçtiysen sana önerimiz ensede topuz saç modeli. Modern duruşuyla çok zarif bir saç modeli!

7.Salaş düşük topuz mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 10

Salaş ve bohem topuz modeli de natürel görünümüyle büyüleyici mezuniyet için saç modelleri arasında!

8.Balıksırtı örgülü toplu mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 11

Balıksırtı örgüyle oluşturulan bu toplu saç modeli, örgü detaylarıyla büyüleyici görünüyor!

Örgülü Mezuniyet Saç Modelleri

1.Hacimli örgülü mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 12

Gösterişli bir elbise giydiğinde, denge sağlayabilmek için, saç modelini ve makyajını olabildiğince sade ve doğal tutman gerekir. Mesela mezuniyet örgü saç modelleri olabilir. Her zamanki klasik örgüye biraz farklılık katıp, doğal görünen ama havalı bir saç stili deneyebilirsin. 

Saçlarını geriye doğru tarayıp 3 eşit parçaya ayır. Ön ve arka kısımların daha hacimli görünmesi için, diplere doğru saç spreyi sıkıp, ince dişli tarakla krepe yap. Krepeli kısımların düzgün görünmesi için fırçayla çok hafifçe düzelterek tara ve balıksırtı örgü halinde ör.

2.Kılçık örgü mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 13

Kılçık örgü saç modeline biraz daha elegan bir hava vermek için saçının ön kısımlarını maşa ile dalgalandırabilirsin! Saçını yandan ayırıp saç çizginden başlayarak geriye doğru, balıksırtı şeklinde ör. Kep töreni için de bu saç modeli çok uygun!

3.Şelale örgülü mezuniyet saçı

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 14

Hem açık saç modelini hem de örgülü saç modelini bir arada kullanabildiğimiz şelale örgü uzun saçlara çok yakışıyor!

4.Sepet örgü mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 15

Sırtı açık ya da sırt detaylı bir elbise tercih edeceksen sepet örgü saç modeline de bir şans verebilirsin. 

5.Detaylı örgülü saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 16

Şelale örgü ve minik örgülerden oluşan bu saç modeli, düz ve uzun saçlarda mükemmel görünüyor. Saçlarını bu stilde şekillendirmek istiyorsan pürüzsüz bir görünüm elde etmek için banyo rutininde Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu kullanmanı öneririz. Lamellar teknolojisi ile 8 saniyede 10 kat* daha pürüzsüz, daha parlak ve daha yumuşak saçlara sahip olmamızı sağlayan Wonder Water'ı kullanarak mezuniyet gecende saçlarınla ışıldayabilirsin! :)

Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu aşağıda bulabilirsin.

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 17
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Hemen Al

6.Boxer örgülü saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 19

Birkaç sezondur trend olan boxer örgüler de mezuniyet için tercih edebileceğin saç modellerinden. Kep töreninde de mezuniyet gecesinde de tercih ederek cool bir görünüme kavuşabilirsin.

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 20

Hatta örgülerine saç piercingleri de takarak görünümünü farklılaştırabilirsin.

7.Mohawk örgülü mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 21

Saç modelin gece boyunca dikkat çeksin istersen tercihin mohawk örgülü saç modelinden yana olmalı! Hacimli görünümüyle oldukça cool görünen bu saç modeli ile gelsin like rekoru kıran selfieler! :)

Düz Mezuniyet Saç Modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 22

Bu saç modeli için öncelikle dümdüz ve pürüzsüz bir görünüm için banyo rutininde saçlarına Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu uygula. Banyo sonrasında nemli saçlarına bir miktar Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayıp saçlarını tara ve yumuşacık olmasını sağla. Sonrasında tüm saçını kuruttuktan sonra düzleştirici yardımıyla saçlarını düz bir görünüme kavuştur.
​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 23

Düz saç modeli keple de oldukça güzel bir görünüm sağlayacağından kep töreninde de tercih edebilirsin.

Dalgalı Mezuniyet Saç Modelleri

1.Su dalgalı mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 24

Açık saç modelleri mezuniyetlerde en çok kullanılan saç modellerinden. Özellikle su dalgalı saç modelleri mezuniyetlerin vazgeçilmezlerinden!

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 25

Her elbiseyle uyum sağlayan su dalgalarını elde etmek için ise ihtiyacın olan tek şey geniş uçlu bir maşa! Saçlarını öncelikle 4 eşit parçaya ayır ve arkadaki tutamları kıvırmaya başla. Saç maşasını saçlarının dibinden değil de, kulak hizasından aşağı doğru kıvırmanı öneriyoruz. Böylece saçların daha doğal görünecektir.

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 26

Kep töreninde de kepinle uyum sağlayacağından emin olabilirsin. :)

2.Yandan dalgalı saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 27

Yandan ayrılan dalgalı saçlar, özellikle düşük omuzlu elbiselerle kullanmak için ideal!

3.Dalgalı yarı toplu mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 28

Ön kısımları arkadan tutturulmuş dalgalı saç modeli, saçlarının gözünün önüne gelmesini engeller ve sana rahatlık sağlar.

4.Yarı toplu sık dalgalı saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 29

Bu saç modelinde iri bukleli saçlar arkada sabitleniyor ve saç aksesuarlarıyla saçlar göz alıcı görünüyor.

5.Burgulu ve dalgalı saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 30

Mezuniyette kolaylıkla yapılabilecek saç modelleri arasında romantik buklelerin eşlik ettiği burgulu saç modeli yer alıyor . Saçlarını maşa ile dalgalandırdıktan sonra yandan ayırıp, saçının ön kısmından başlayıp, kulağının üstüne, geriye doğru, burgu şeklinde kıvır ve tel tokalarla sabitle.

Atkuyruğu mezuniyet saç modelleri

1.Düşük atkuyruğu

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 31

Kep töreninde en çok tercih edilen en güzel saç modellerinden biri de düşük atkuyruğu. Kep takarken atkuyruğunu ense hizasında toplayarak gün boyu rahat edebilirsin.

Editör önerisi: Bu saç modelinde saçlarının toplamak için yeterince uzun olması gerekiyor. Eğer saçlarının mezuniyete kadar sağlıklı ve hızlı uzamasını istiyorsan sana önerimiz Elseve Dream Long saç bakım serisi! Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren bu seri ile saçların sağlıklı şekilde, kırılmadan uzar ve harika görünür! :)

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 32
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

2.Dalgalı atkuyruğu mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 34

Eğer atkuyruğunda sade bir stil yerine canlı bir görünüm yaratmak istersen hareketli dalgalara sahip atkuyruğu saç modelini tercih edebilirsin.

3.Yüksek atkuyruğu mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 35

Tepede toplanmış saçlar kadar havalı görünen bir saç modeli var mı? Her kıyafetle uyumlu yüksek atkuyruğu saç modeliyle havana hava katabilirsin!

4.Dağınık atkuyruğu mezuniyet saç modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 36

Salaş ve dağınık stiller şık gece elbiseleriyle birleşince ortaya cool bir görünüm çıkıyor.

Islak Görünümlü Mezuniyet Saç Modeli

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri - 37

Mezuniyet balosuna giderken ıslak saç trendinden ilham almaya ne dersin? Mezuniyet gecende giyeceğin şık elbisene ıslak görünümlü saçların eşlik ederse, ortaya kusursuz bir görünüm çıkacağından emin ol!

Ne düşünüyorsun, mezuniyetinde ışıldamaya var mısın? :)


*Instrumental test

Paylaş

​2022 Mezuniyet Saç Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Sonbahar Yağmurlarına Karşı En İyi 50 Saç Modeli
Sonbahar Yağmurlarına Karşı En İyi 50 Saç Modeli
Tümünü Gör
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Hangi Renk Cildine Uygun? Makyaj Ürünlerinin Renklerini Listeledik!