23/02/2021
Saç Sırları
360 38

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey

Cansu G.
4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey 4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kısa erkek saç modellerine baktığımızda en çok dikkatimizi çeken saç kesimlerinden biri 4 numara erkek saç kesimi oldu. Tam kısa saçla orta boy saç arasında olan bu saç kesimi, karizmatik görünmek isteyen erkekler için harika! 4 numara sac, evde tıraş makinesiyle yapabileceğin çok basit bir saç kesimi. 4 numara saç modellerine yakından bakalım! Erkek 4 numara saç modellerini nasıl şekillendirebileceğini ve bu saç kesimini nasıl kullanacağını anlatıyoruz!

4 numara saç kesimi nedir?

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey

4 numara saç kesimi, kısa ile orta kısa arasında yer alan bir saç modelidir. Kısa saç modelleri erkek 4 numara kesimi genellikle kısa saçlarında değişiklik yapmak isteyen ve saçlarını uzatmak isteyen erkeklerin tercihi oluyor. 4 numara saç kesiminin en büyük avantajlarından biri hem ofis hayatına hem de özel buluşmalara uygun olması! Ne çok kısa, ne de çok uzun olan bu saç kesimini farklı saç modelleriyle şekillendirerek görünümünü yenileyebilirsin. 

Evde 4 numara saç kesimi nasıl yapılır?

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 1

Evde 4 numara saç kesimi yapmak için saç tıraş makinesine ihtiyacın var. Bu saç kesimini sadece makasla yapman biraz zor olabilir. İlk olarak sprey yardımıyla saçlarının tamamını ıslat. Daha sonra tıraş makineni 4 numaraya getir ve enseden başlayarak saçlarını kısalt.
4 numara saç kesimini evde yaparken mutlaka arka tarafına ayna koyarak saçlarının ense kısmını kontrol etmelisin. Ensenin en alt kısmını 1-2 numara yaparak dereceli bir kısaltma yapmanı öneririz. 

Aynı taktiği saçlarının yan kısımları ve kulak üzeri için de uygulayabilirsin. Böylece saçların tıpkı kuaförden çıkmış gibi görünecek! Saçlarının ön kısmını biraz daha uzun bırakarak farklı saç modelleri denemeye açık olabilirsin. Eğer dar alın bölgesine sahipsen, uzun perçem bırakmak yerine saçlarının ön kısımlarını da 4 numaraya kısaltmalısın. 

4 numara saç kesimi sonrasında bakım nasıl olmalı?

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 2

Saçlarını 4 numara saç kesimi erkek modeliyle şekillendirdin, harika göründüğüne eminiz! Peki, saçlarının ilk günkü gibi havalı görünmesi için nasıl bakım yapmalısın? Kısa saçların bakımı daha kolay görünse de aslında saç derisi daha hassas olabiliyor. Bu nedenle saçlarını gün aşırı yıkamalı ve saç derisini derinlemesine temizlemelisin. Saçlarının kısa olması seni saç kreminden uzaklaştırmasın! Saç kremini de her yıkama sonrası saçlarına uygulamalı ve birkaç dakika içince ılık suyla durulamalısın. 

Kıvırcık veya dalgalı saçlara sahip olan erkekler, saçlarının daha düzenli görünmesi için Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni kullanabilirler. Amla yağı içeren bu durulanmayan bakım kremi, saçlarındaki düzensiz dalgaları belirginleştirerek daha bakımlı görünmelerini sağlıyor, saçlarının gün boyu dolgun görünmesine yardımcı oluyor. 

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni buradan inceleyebilirsin.

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 3
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

4 numara saç modelleri

1- Yandan ayır

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 5

4 numara saç kesiminin ön kısımlarını biraz uzatarak saçlarını yandan ayırmayı deneyebilirsin. Bu saç kesimi özellikle uzun yüzlü erkeklere çok yakışıyor. Eğer saçlarının yana ayrılmak konusunda inatçı davranıyorsa saçlarını kolay şekillendirmek için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi kullanmalısın. Saçların anında yumuşamasını ve daha kolay şekil almasını sağlayan bu bakım kremi, saçlarını yandan ayırmak isteyen erkeklerin favorisi olacak. 

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 6
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

2- Klasik saç kesimi

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 8

Klasik ve her daim moda olan bir saç kesimi arıyorsan 4 numara erkek saçını sana öneririz. Kısa saçlarını biraz uzatmak ve farklı bir stil denemek istiyorsan 4 numara erkek saç modelleri sana çok yakışacak. 

3- Geriye doğru sabitle

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 9

4 numara saç modelleri erkeklerin en sevdiği saç kesimleri arasında gösterilir. Hem yana, hem de geriye doğru sabitlenebilen bu saç kesimiyle istediğin saç modelini yapabilirsin. Saçlarının daha kolay şekil almasını ve gün içinde sağlıkla parlamasını istiyorsan L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı kullanabilirsin. Banyodan sonra uygulayabileceğin bakım yağı saçlarının elektriklenmesini önleyerek gün boyu bakımlı görünmesini sağlar.

4- Yanları kısalt

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 10

4 numara saç erkek modellerine baktığımızda genellikle yanların daha kısa, ön kısımların daha uzun kesildiğini fark ediyoruz. Saçlarının ön kısımlarını daha kolay şekillendirmek ve farklı saç modellerini denemek için sen de yanlarını kısaltabilirsin. 

5- Ofis saç modeli

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 11

Ofise giderken hangi saç modelini tercih etsem diye düşünenler 4 numara erkek saç modellerine mutlaka bakmalı! Hem ofise, hem de hafta sonu buluşmalarına uygun olan bu saç modelleri her yüz şekline çok yakışıyor. 

Editörün önerisi: Saçlarındaki beyazları hızlı bir şekilde gizlemek ve acele toplantıya yetişmek istiyorsan ofis çekmecene mutlaka L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey eklemelisin. Kapatıcı spreyi saçlarını boyayan veya saçlarındaki beyazları gizlemek isteyen erkekler için öneririz. İlk yıkamaya kadar kalıcı olan bu geçici saç boyası seni anında daha karizmatik ve genç gösterir. 

6- Karizmatik saç modeli

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 12

En karizmatik saç tıraşını sorsalar hiç düşünmeden 4 numara saç tıraşını tavsiye ederiz. Ne çok kısa, ne de uzun olan bu saç kesimi, erkeklerin endişelendiği kafa şeklini gizliyor ve saçların daha karizmatik görünmesini sağlıyor. 

7- Dağınık saç modeli

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 13

4 numara saç boyu, dağınık şekillendirmeye çok uygun! Saçlarını dağınık ve maskülen şekillendirmek istiyorsan parmaklarınla saçlarını tarayarak daha messy denilen dağınık bir görünüm vermelisin. 

8- Kolay 4 numara saç kesimi

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 14

Saçlarını pratik bir şekilde kısaltmak ve 4 numara saç modelinin keyfini çıkarmak istiyorsan saçlarının tamamını 4 numarayla kısaltabilirsin. Tıraş makinesini 4 numara ayarla ve saçlarının tamamını bu boyda kısalt. 

9- Kulak üstünü kısalt 

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 15

4 numaralı saç kesiminin ön plana çıkması için saçlarının yan kısımlarını kısaltmalısın. Kulak üstünü 1 numaraya kısaltarak saçlarının üst kısmını belirginleştirebilirsin. 

10- Maskülen saç kesimi

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 16

Maskülen saç kesimlerini seviyorsan 4 numara saç kesimi tam sana göre! Saçlarının ön kısmını uzatma ve kısa perçemlerinle çekici görünümünün keyfini çıkar. 

11- Kıvırcık saçlar için 4 numara kesim

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 17

Kıvırcık saçlarını 4 numara kesimiyle kısaltmaya cesaret edemiyorsan hemen ayna karşısına geçip saçlarını kısaltmaya başlayabilirsin. Çünkü 4 numara saç kesimi kıvırcık ve dalgalı saçlarının kabarmasını engeller, orta boy saçların çok havalı görünür. 

12- Günlük saç modeli

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey - 18

Gün içinde kolay şekillendirebileceğin bir saç modeli arıyorsan 4 numara saç kesimi tam sana göre! Saçlarının ön kısmını geriye doğru sabitleyerek gün içinde her dakika harika görünebilirsin. 

Paylaş

4 Numara Saç Modelleri Hakkında Her Şey
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Erkek Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Erkek Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
9 Numara Saç Kesimi ve Modelleri Hakkında Her Şey!
9 Numara Saç Kesimi ve Modelleri Hakkında Her Şey!
1 Numara Saç Kesimi Hakkında Her Şey
1 Numara Saç Kesimi Hakkında Her Şey
Erkeklere özel kısa düz saç modelleri
Erkeklere özel kısa düz saç modelleri
Tümünü Gör
En Trend Uzun Sakal Modelleri
En Trend Uzun Sakal Modelleri
Pirinç suyu ile saç uzatmak mümkün mü?
Pirinç suyu ile saç uzatmak mümkün mü?
Erkek Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Erkek Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Arkası Kısa Önü Uzun Saç Modellerini Derledik!
Arkası Kısa Önü Uzun Saç Modellerini Derledik!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Videolu Görüşme Sorunsalı: Hiç Makyaj Mı? Sonuna Kadar Mı?