Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Acil yardım: Saçlarının dökülmesini engelle

Saç dökülmesine karşı savaşında yalnız değilsin!

Ortalama olarak, her gün, yaklaşık 50 ve 100 adet saç telimizi kaybederiz. Ancak, saçlarını her şekillendirmeye kalkıştığında veya yıkadığında, anormal bir saç kaybına uğruyorsan, saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya olabilirsin. Bu durum tabii ki birçok nedenden dolayı olabilir; stres, hormonsal dengesizlik, yorgunluk veya yetersiz beslenme… Ama panik yapmana gerek yok, bu sorunla mücadelene yardımcı olacak birçok tedavi var. Biz ''Saç Sırları'' ekibi olarak, sağlıklı görünen, bakımlı saçlar için ipuçlarını senin için derledik.

Saçları taramak

Sanılanın aksine, saçlarını nazikçe taramak onların kopmasına neden olmaz. Saçlarını tararken düşen saçlar, zaten kopmuş, güçsüz saçlardır. Bu nedenle, saçlarını uçlardan başlayarak, diplere doğru hafifçe taramaktan saçlarına zarar gelmez.

Uygun ürünlerin kullanımı

Saçlarının yeniden yapılanması ve saç dökülmesine karşı savaşabilmesi için uygun bir bakım uygulamalısın. Saç dökülmesini hedefleyen şampuanlar ve bakım ürünlerinin yanı sıra, bakım kürleri de uygulayabilirsin. Saç derine yapacağın masajla, kan dolaşımını aktif hale getirir ve saç büyümesine destek olursun.

Dengeli beslenmek

Sağlıklı görünen saçlara sahip olmak, dengeli bir beslenme tarzını gerektirir. Bol meyve ve sebze tüketiminin yanında, protein ve demir içeren gıdaları da tüketmek gerekir.

Isıdan kaçınmak

Saç düzleştiriciler, hepimiz için vazgeçilmez olsa da, aşırı kullanımda saç tellerin üzerinde felakete neden olabilir. Düzleştirici veya maşa kullanmadan önce, saçlarına ısıdan koruyucu saç bakım spreyi uyguladığında, hem saçının kurumasını hem de kırılıp, dökülmesini önlemiş olursun.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Aminexil PRO Kadın
Vichy Dercos Aminexil PRO Kadın
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Vichy Dercos Neogenic Saç Yenileyici Bakım
Vichy Dercos Neogenic Saç Yenileyici Bakım
( Serum )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Neogenic Şampuan
Vichy Dercos Technique Neogenic Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesine neden olabilecek 5 yaygın alışkanlık
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyajcom Nisan Favorileri