Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Alışkanlıkların yüzünden saçlarının kepeklenme ihtimali var mı?

Hangi alışkanlıklar kepeğe neden olabiliyor?

Son dönemde ne zaman koyu renk giysen omuzlarında beyaz pullar, tozlar mı görüyorsun? Hatta bunun yanında bir de saç derin kaşındıkça kaşınıyor, elini saçlarından alamıyorsun değil mi? Maalesef kepek sorunuyla karşı karşıya olduğunu söylemek zorundayız…

Aslında kepek sorununun oluşmasında bazı alışkanlıklarımızın da etkisi var. Hangi alışkanlıklar olduğunu ve kepek sorunu yaşayanlara özel bakım önerimizi merak edenleri yazımızın devamına alalım!

Saçı çok fazla şampuanlamak

Kabul edelim, ne kadar çok şampuan kullanırsak, saçlarımızın o kadar iyi temizleneceğini düşünüyoruz. Bu nedenle de avuç dolusu şampuanlar kullanarak saçlarımızı yıkıyoruz. Ancak bu kadar fazla miktar kullanınca saç derimizden şampuanlar tam olarak durulanamıyor ve birikiyor. Saç derisinde şampuan kalıntıları oluşuyor. Bu da saç derine zarar verebiliyor, kepeğe neden olabiliyor.

Bu nedenle şampuan kullanırken, avucuna minik bir ceviz büyüklüğünde şampuan alıp, yalnızca saç derine uygulamalısın. Bol suyla, uzun uzun durulamayı da ihmal etmemelisin.

Saç kremini doğru uygulamamak

Saçlarımızın yumuşaması için saç kremi ideal ama saç kremini saçının hangi noktasına uyguladığın çok önemli. Saç kremini yalnızca saçının uç kısımlarına uygulamalı, saç diplerine, saç derine uygulamamalısın. Saç kremini saç derine uyguladığında saç derindeki nem dengesi bozulabilir, bu da kepeğe neden olabilir.

Saçı sıcak suyla yıkamak

Saçı çok fazla sıcak suyla yıkamak da saç derine zarar veren, tahriş eden alışkanlıklardan. Saç derine sıcak su değdiğinde kızarıklık, tahriş gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Saç derin tahriş olunca da daha fazla kaşınmaya başlayıp,  kepek sorununa neden olabilir. Bu nedenle saçlarını daima ılık suyla yıkamaya özen göstermelisin.

Saç derisini korumamak

Yazın güneş ışınlarından, kışın da soğuk havadan saç derimiz oldukça etkilenebiliyor. Eğer şapka takmak gibi bir alışkanlığın yoksa böyle havalarda saç derinin etkilenmesi kaçınılmaz olabilir. Saç derin güneş ışınlarından veya aşırı soğuk havadan dolayı tahriş olabilir. Bu durum da saçlarını güneş ışınlarından korumak için şapkaları, kışın da soğuktan korumak için bereleri takmayı alışkanlık haline getirmeni öneririz.

Saça çok sık dokunmak

Saç derisini kazırcasına kaşımak, sürekli saçla oynamak gibi alışkanlıkların var mı? Eğer varsa kepek sorununa davetiye çıkarttığını söylemek durumundayız! Saçlarına çok dokunduğunda saç derindeki yağ dengesinin bozulmasına neden olabilirsin. Ancak en çok zararı saç derini çok fazla kaşıdığında yaparsın. Saç derini çok kaşımak derinin tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenle saçlarına dokunmamaya olabildiğince gayret göstermelisin.

Kepekli saçların için nasıl bir bakım uygulamalısın?

Saçların bir kere kepeklendi ve tekrar tekrar aynı durumu mu yaşıyorsun? O zaman kepek sorununa destek olabilmek için sana önerimiz La Roche-Posay Kerium DS Şampuan. İnatçı kepeğe karşı mikro soyucu etki sağlayan bu şampuan, saç derisine arındırıcı bir kompleks uyguluyor. İçerisindeki Vitamin PP ise kaşıntının azalmasına destek olabiliyor.

La Roche-Posay Kerium DS Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet

Haftada 2 gün La Roche-Posay Kerium Ds Şampuan’ı, diğer günlerde ise termal su ile nazik temizleme sağlayan La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Şampuan’ı kullanabilirsin. Bu özel bakıma devam ederek ve yukarıdaki tavsiyelerimize uyarak, kepekli saçların için uygun bakımı yapabilirsin.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kepek nasıl geçer?
Saç derisi bakımı rehberi: Saç dökülmesi, kepek ve saç derisi hassasiyeti için öneriler!
Yağlı, yapışkan ve inatçı kepek için çok özel bakım: Peeling şampuanı keşfet!
Kepek! Tam çözüldü derken tekrarlayan sorun!
Tümünü Gör
Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Açık kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline New York Tattoo Liner Gel Göz Kalemleri