Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
27/04/2017
Saç Sırları
360 38

​Altın ışıltısında saçlar: Sana ilham verecek altın sarısı saç renkleri

Cansu G.
​Altın ışıltısında saçlar: Sana ilham verecek altın sarısı saç renkleri ​Altın ışıltısında saçlar: Sana ilham verecek altın sarısı saç renkleri

Güneşin ışıltısını en güzel yansıtan renklerden biri olan altın sarısı, bu yılın saç trendleri arasında gösteriliyor. Sen de hem aydınlık bir görünüme kavuşmak hem de altın ışıltısını saçlarında görmek istiyorsan bu saç rengini mutlaka denemelisin.

Şimdi altın sarısı saç rengi hakkında bilmen gerekenleri listeliyoruz! :)

Altın sarısı saç rengi nasıl bir renk?

Sarı saç rengi üzerine altın yansımaların olduğu altın sarısı saç rengi, son dönemin gözde saç renklerinden. Altın sarısı saç rengi o kadar parlak bir renk ki saçlarda göz alıcı görünüyor. Özellikle saçlarının son zamanlarda cansız ve mat göründüğünden şikâyetçiysen, altın sarısı saç renginin parlaklığıyla saçlarını canlandırabilirsin.

Bu saç rengine sahip saçlar şekillendirilmeye ihtiyaç duymuyor. Yeterince dikkat çeken, göz alıcı bir saç rengi olduğu için saçlarını uzun uzun şekillendirmene hiç gerek yok.

Saçlarını sarıya boyadıktan sonra gelecek olan iltifatlara kendini hazırlamalısın. Çünkü altın sarısı saçlarla bütün gözler senin üzerinde olacaktır, şimdiden söylemesi. Sarı saçların bağımlılık yarattığını biliyorsun, değil mi? :)

Altın sarı saç rengi kimlere yakışır?

Saçlarını altın sarısı saç rengine boyamayı düşünüyorsan öncelikle ten rengini göz önünde bulundurmalısın. Altın rengindeki yansımalar sıcak tonda olduğu için, sıcak alt tona sahip ten renklerine çok yakışıyor.

Buğday ten rengine sahipsen, altın yansımaları olan tüm sarı saç renklerini kullanabilirsin. Ancak esmer ten rengine sahipsen ve de saçların koyu kahve tonlarındaysa, altın yansımalı koyu sarı ya da açık kumral saç renklerini tercih etmeni öneririz. Böylece saç rengin hem daha doğal görünür hem de ten renginle daha uyumlu olur.

Altın sarı saç rengi nasıl elde edilir?

Altın sarısı saç rengine ulaşmak için bizim favorilerimizden biri L’Oréal Paris Excellence Intense 8.34 Zengin Sıcak Sarı rengi. Zengin bakımla, ışıl ışıl parlak saç renklerine ulaşmamızı sağlayan bu saç rengi, uzun süre kalıcı bir görünüm sağlıyor. Bu saç rengi hem buğday hem de esmer ten renklerine uygun bir renk.

Eğer açık ten rengine uygun bir altın sarısı tonu arıyorsan da L’Oréal Paris Excellence Creme 7.31 Bal Köpüğü saç rengine bir şans vermeni öneriyoruz.

Altın sarısı saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Saçlarını altın sarısına boyadıktan sonra bakımına da dikkat etmelisin. İlk günkü ışıltısını korumak istiyorsan, boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi kullanmanı öneriyoruz. Haftada bir veya iki gün kullanacağın saç maskesi, saç renginin ömrünü uzatacaktır.

Saçlarını boyadıktan sonra dip boyası yapmaya vakit bulamadığın zamanlarda koyu diplerini kapatacak süper bir önerimiz var: L’Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey! İlk şampuanlamaya kadar kalıcı, son dakika kurtarıcımız olan bu sprey, bizce tam aradığın, pratik çözüm! 3 saniyede koyu diplerine veda edebilir, kusursuz görünebilirsin! :)

Photo Credit: Getty Images

Paylaş

​Altın ışıltısında saçlar: Sana ilham verecek altın sarısı saç renkleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Excellence Intense Saç Boyası 8.34 Zengin Sıcak Sarı
Excellence Intense Saç Boyası 8.34 Zengin Sıcak Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Creme Saç Boyası 7.31 Balköpüğü
Excellence Creme Saç Boyası 7.31 Balköpüğü
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey - Sarıdan Koyu Sarıya
L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey - Sarıdan Koyu Sarıya
( Sprey )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Dore sarı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey burada!
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Sosyal Mesafe Döneminde En Çok Satan Makyaj Malzemelerini İnceliyoruz!