Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Altın kahve saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

Kahve tonlarının en trend renklerinden altın kahve saç rengini bizimle keşfet!

Altın kahve saç rengi son dönemin yükselen saç renklerinden. Özellikle kış aylarına geçtiğimiz için bu sıcacık tonlarla içimiz ısınıyor! Yoksa altın tonlarda yansımalara sahip bu renk seni de cezbetmeye başladı mı? O zaman bu renk hakkındaki her şeyi öğrenmeye ne dersin?

Altın kahve saç rengi nasıl bir renk?

altın kahve

Altın kahve saç rengi, az önce de bahsettiğimiz gibi kahve ana rengi üzerine altın tonlarında yansımalara sahip bir saç rengi. Tabii ki kullanılan altın kahve saç boyasına göre de baz ve yansıma renkleri değişebiliyor.

Örneğin koyu kahve tonları veya kahveye dönük kumral tonları üzerine altın yansımalar, bakır yansımalarla karıştırılabiliyor. Bu durumda da ortaya altın kahvenin farklı alt tonları çıkabiliyor.

Kimlere yakışıyor?

altın kahve

Altın kahvesi saç rengi, aslında hemen hemen her ten rengine uygun bir saç rengi. Altın tonda yansımalara sahip olduğu için esmerlere ve buğday tenlilere yakıştığı gibi beyaz tenlilere de yakışıyor.

Ancak ten rengin çok fazla açık beyaz/pembe tonlarındaysa altın kahvenin biraz daha açık tonlarını denemeni öneririz. Yani kumral tonu üzerine altın yansımaların baskın olduğu saç renklerini tercih etmeni öneririz. Bu şekilde saç rengin ve ten rengin arasında kontrast bir görünüm oluşmaz, bütünlük olur.

Garnier Olia 5.3 Altın Kahvesi tonunu aşağıda bulabilirsin.

Garnier Olia Saç Boyası 5.3 Altın Kahve
Garnier Olia Saç Boyası 5.3 Altın Kahve
( Saç Boyası )
Hemen Al

Altın kahve saç rengi modelleri

Altın kahve saç renginin bu tonunda, bakır ve altın yansımalar karıştırılıp kullanılıyor. Ortaya ise gerçekten göz kamaştıran bir görünüm çıkıyor!

Altın kahvenin tam da kış aylarına uygun renklerden olduğunu söylemiştik değil mi? Berelerle de çok uyumlu bir görünüm sağlıyor!

altın kahve

Altın kahve, senin de gördüğün gibi çok doğal, natürel bir renk olduğu için asla yapay görünmüyor. Yani saç renginin doğal görünmesini isteyenler için bizce ideal bir tercih :)

Altın kahveyi ana rengi koyu saç renkleri de gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Koyu kahve baz üzerine uygulanacak altın kahve tonuyla saçların harika görünecek!

Benim altın yansımalarım biraz daha açık bir ton üzerine olsun istiyorsan altın kumralı da tercih edebilirsin. Garnier Color Naturals 6.34 Altın Kumral tonu, bizim de en beğendiğimiz saç renklerinden!     

Altın kahve tonuna biz en çok da dalgalı saç modellerini yakıştırıyoruz. Bizce bu saç renginin güzel yansımalarını en belirgin kılan stil!

Bu renge nasıl ulaşabilirsin?

altın kahve

Altın kahve saç rengine nasıl ulaşabilirsin? Aslında çok zor değil; önemli olan doğru saç boyasını bulmak. Saç boyasından beklentine göre de değişiyor tabii bu durum. Mesela senin için önemli olan beyazlarının kapanması ve yoğun kalıcı bir saç rengine ulaşmak ise tercihin Garnier Çarpıcı Renkler Koleksiyonu’ndan 6.35 Çarpıcı Altın Kahve’den yana olabilir. 

Garnier Çarpıcı Renkler 6.35 Çarpıcı Altın Kahve'yi aşağıda bulabilirsin.

Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 6.35 Çarpıcı Altın Kahve
Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 6.35 Çarpıcı Altın Kahve
( Saç Boyası )
Hemen Al

Eğer saçlarını besleyici özellikte bir saç boyası istiyorsan Garnier Olia 5.3 Altın Kahve tonunu tercih edebilirsin. %60 doğal çiçek yağları içeren bu saç boyası, amonyaksız formülü ile saçlarını besliyor ve harika bir renge kavuşturuyor!

Bakımı nasıl olmalı?

Altın kahve

Saçlarını altın kahve tonlarına boyadıktan sonra şimdi önceliğin, bu rengin parlaklığını korumak olmalı. Mutlaka boyalı saçlara uygun bir şampuan, saç kremi kullanmalı, haftada 2 kere de boyalı saçlara özel saç maskesi uygulamalısın.


Photo credit:istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Garnier Color Naturals Saç Boyası 6.34 Altın Kumral
Garnier Color Naturals Saç Boyası 6.34 Altın Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Sonbahara en uygun 10 saç rengi
Kestane, altın, çikolata… Saçların kahvenin hangi tonu olsun istersin?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Vinyl Makyaj Nasıl Yapılır?