11/03/2022
Saç Sırları
360 38

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022

Cansu G.
Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022 Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Add Salon BannerAstrolojinin hayatımızda ne kadar büyük bir yere sahip olduğu aşikar! Ay takvimine göre saç kesimine karar vermemiz seni şaşırtmasın. Astrologlar, ay takviminin saç sağlığı üzerinde büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorlar. Saçlarını kesmen gereken günler veya tam tersi saçlarına makas dokundurmaman gereken günleri seninle paylaşıyoruz. 

Ay takvimine göre saç kesimi 2022 günleri ve doğru zamanları aşağıda görebilirsin. Ayın şekline bakarak saç kesimini için doğru zaman olup olmadığını öğrenme zamanı geldi!

Ay takvimine göre saç kesimi ne demek?

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022

Astrolojiye ilgisi olanlar ay takvimi saç kesimi için doğru zamanları çok iyi biliyorlardır. En basit haliyle ay takviminin önemini anlatalım. Ay'ın doğada tüm canlılara güç kazandırdığı ve büyümeyi desteklediğini biliyoruz. Dolunay yani tam Ay olduğunda Ay'ın evrensel genişleme gücü en yüksekte oluyor. Yani dolunay döneminde saçların büyümesi desteklenir bu da saçların kesim için daha elverişli olduğu anlamına gelir. 

Sık sık saç uçlarını kestirmenin saçları daha sağlıklı bir hale getirdiğini biliyoruz. Sağlıklı saçlar daha hızlı uzarlar. Aynı şekilde saç uçlarındaki kırıkları temizlemek bukleleri belirginleştiriyor ve saçların daha kusursuz görünmesine yardımcı oluyor. Ay takvimine göre saç kesmek, saç kökü büyümesini teşvik eder. Ay takvimi saç kesimi 2022 zamanlarını öğrenmenk için makalenin devamına bekleniyorsun. 

Ay takvimine göre en iyi saç kesim zamanı

Su burcu 

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022 - 1

Ay, su burcu döneminden geçerken enerjilerin en verimli ve en yüksek olduğu söyleniyor. Bu dönem, saçları onarmak, iyileştirmek ve büyümesini desteklemek için ideal zamandır. Saçlarını uzun vadede uzatmak ve daha dolgun görünmesini sağlamak için saç kesimi modeli arıyorsan su burcu dönemi sena uygundur. 

Yengeç burcu dönemi 21 Haziran - 22 Temmuz, Akrep dönemi 23 Ekim - 21 Kasım ve son olarak Balık döneminin 19 Şubat - 20 Mart olduğunu unutma.

Ay tavimine göre saç kesiminden uzak durman gereken günler

Ateş dönemi

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022 - 2

Su burçlarının aksine, ateş burçları en kurak dönemlerdir. Bu nedenle saçlar herhangi bir büyüme belirtisi göstermezler. Saçlarını uzatmak ve daha sağlıklı görünmesi için yeni saç kesimi arıyorsan ateş dönemi sana uygun değildir. Bununla birlikte ateş dönemi ağda veya lazer gibi epilasyon randevuları için bu dönem en iyisidir çünkü bu zamanlarda çok az verimli enerji oluşuyor. Kısaca ateş dönemi istenmeyen saçların ve istenmeyen tüylerin alınması için uygundur. 

Koç dönemi 21 Mart - 19 Nisan arası, Aslan dönemi 23 Temmuz - 22 Ağustos arası ve Yay dönemi 22 Kasım - 21 Aralık arasıdır. 

Saç kestirme ay takvimi

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022 - 3

Bir ay boyunca Ay evrelerden geçiyor ve gücünü tamamlıyor. Asırlar boyunca Ay döngüsü Ay gücünü ölçmek için kullanıldı. Ay'ın döngüleri aynı zamanda astrolojinin de temelini oluşturur. Ay takvimi MÖ 8000'e kadar uzanıyor ve bazı ülkeler zamandan beri toprağın en iyi hasat ve ekim mevsimlerini belirlemek için bu sistemi kullanıyor.

Sen de Ay takvimini saçlarını ne zaman kestirmen gerektiğini anlamak için kullanabilirsin. Ayın belli bir döngüsünü takip ederek saç kestirmek kuaför salonundan daha mutlu çıkmana yardımcı olur. 

Ay takvimine göre saç kestirirken dikkat etmen gereken detayları seninle paylaşıyoruz. 

1- Saçlarının daha hızlı uzaması ve güçlü saç köklerine sahip olmak için Ay'ın hilal pozisyonundan tam ay pozisyonuna doğru ilerlediği dönemi tercih etmelisin. 

2- Saç uzamasını yavaşlatmak istiyorsan Ay'ın dolunaydan hilal pozisyonuna geçtiği dönemi beklemelisin. 

3- Saç kestirmemen gereken günler: 

Dolunay

Ay'ın 9. gününde

Ay'ın 15. gününde

Ay'ın 23. gününde

Ay ve güneş tutulmalarının olduğu günler saç kesilmesini tavsiye etmiyoruz. 

2022 saç kesim takviminin faydaları nelerdir?

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022 - 4

Saç bakımına ve astrolojiye inanıyorsan ay takvimine göre saç kesmenin ne kadar avantajlı olduğunu yakından bilirsin. Ay takvimine göre saç kesmek, daha sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmanı sağlar. Buklelerind aha dolgun ve hacimli görünürler. Saç kesimi sonrası saçların daha kusursuz görünür ve en önemlisi saç kesiminden pişman olmazsın. 

1. Daha uzun ve gür saçlar

Ay takvimine göre saç kesmek, saç büyümesini canlandırıyor ve saçların kesildikten sonra iki-üç kat daha hızlı uzayabiliyor. 2022 Ay takvimi saç kesimini takip ettiğinde saç folikülleri yeni büyüme döngünlerine uyum sağlıyor ve saç telleri kalınlaşıyor. Özellikle Ay döngüsü sonunda saç kestirmek, ve Ay'ın Oğlak, Boğa ve Yengeç döneminde olduğu zamanlar saç kestirmek saçları kalınlaştırır. 

2. Daha güçlü saçlar ve güçlü kökler

Ay'ın döngüleri saç kökünün ve saç foliküllerinin güçlenmesini, dayanıklı olmasını destekler. Saç telleri güçlendiğinde saçların daha sağlıklı uzar ve daha canlı görünür. Astrologlar, yeni Ay evresinde saç kestirmenin saç büyümesini ve güçlenmesi için en uygun zaman olduğunu söylüyorlar. 

3. Daha parlak saçlar

Ay takvimine göre saç kestirmek, saç yüzeyini iyileştiriyor ve saçları daha parlak gösteriyor. Saç tutamların daha parlak görünüyor ve yeni saç kesimin ışıldıyor. Ay takvimine göre saç kestirdiğinde saçlarının daha kolay şekil aldığını fark edeceksin. 

Paylaş

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Evde Kâkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Kâkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Tümünü Gör
En Güzel Balyaj Modelleri
En Güzel Balyaj Modelleri
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Sıkı Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Sıkı Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Cilt Dolgunlaştıran Makyaj Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!