Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Aygül Yılmaz ile En Çok Beğenilen 3 Örgü Modeli​

Örgülü saç modellerinden vazgeçemeyenler buraya!

Merhaba! Saç Sırları.com okurlarına özel olarak 3 farklı ve örgülü saç modeli hazırladım. Son dönemde sık sık kullandığım Hollanda örgüsü, ikili boksör örgü ve Fransız örgülü atkuyruğu saç modellerini adım adım açıkladığım videomu yukarıda bulabilirsin. Bu örgülü saç modellerinin inceliklerini ve modelleri hazırlarken işimi kolaylaştıran, saç modellerimin kusursuz görünmesini sağlayan saç ürünlerimi merak edenleri de yazımın devamına bekliyorum! :)

Hollanda örgüsü

İnternette en çok aranan saç modellerinden olan Hollanda örgüsü ile başlayalım! Saçlarımı taradıktan sonra saçımın ön kısmını 3’e ayırıp elimde tek kalan tutama, saçımın diğer kısımlarından saçlar ekleyerek örgümü oluşturdum. Ense kısmına gelince klasik 3’lü örgü şeklinde örmeye devam edip lastik tokayla saçlarımı sabitledim.

Örgüm bittikten sonra saç modelimin kusursuz görünmesi, saçımın etrafında elektriklenen saç tellerinin yatışması için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’den yardım aldım. Az miktarda ürünü saçımın ucuna ve tepe noktasına uyguladım. Böylece örgüm gün boyunca elektriklenmeden kusursuz görünecek. İşte bu kadar! :)

İkili boksör örgü

Aslında bu örgü modelinde de Hollanda örgülü saç modelinden yararlanıyoruz. Ancak bu kez tek değil, çift şekilde örülüyor. Bu örgüde saçlarımı sıkı şekilde örsem de saçlarım elektrikleniyor ve örgülerin arasından elektriklenen saçlar çıkabiliyor. Bu duruma engel olmak ve örgümün sımsıkı görünmesini sağlamak için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’imi saçlarıma uyguladım. 

Saçımın ön kısmından bir tutam alıp 3’e ayırdım ve saçlarımı örmeye başladım. Yine Hollanda örgüsünde olduğu gibi elimde tek kalan tutama tutamlar ekleyerek örgüme devam ettim. Saçımın diğer tarafına da aynı işlemleri uyguladım ve örgülerim hazır!

Fransız örgülü atkuyruğu

Balıksırtı örgü de denilen Fransız örgüsüne başlamadan önce saçlarımı tepede toplayıp atkuyruğu yaptım. Saçlarımın boylarını öreceğim için saçımın elektriklenmeden şekil alması oldukça önemli. Bu nedenle Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’i saçımın boylarına uyguladım. Bu sayede örgülerimin atkuyruğum oluştuğunda kabarmadan, mükemmel görünmesini sağladım.

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Ardından saçımın boyundan bir tutam saç alıp üstte kalan saçlarımdan tutamları örgüye ekleyerek saçımı örmeye başladım. Örgüyü oluştururken, örgünün zarif görünmesi için özellikle ince tutamlar almaya özen göstermeyi unutmamalısın. Örgü oluştuktan sonra atkuyruğunun altından örgüyü geçirip yeniden tutamlar ekleyerek örgüme devam ettim ve uç kısmını lastik tokayla sabitledim. Zor gibi görünse de, pratik yaparak ve de Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'den yardım alarak eminim ki sizlere de çok kolay gelecektir.  :)

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Farklı Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları
Örgü okulu: Halat örgü nasıl yapılır?
Korse Örgüler: En Havalı Örgü Modeli İle Tanışın
Örgü okulu: Sepet örgü nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Bu testle saçlarının ne kadar sürede uzayacağını açıklıyoruz!
İlayda Akdoğan'dan uzun saç ve saç uzatma hakkında öneriler!
Düğünler öncesinde saçlarını değiştirmek isteyenler için ekonomik öneriler!
Yıpranmış saçların kurtarıcısı Absolut Repair’i deniyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yaz Makyajı Önerileri: Sıcakta Kalıcı Makyajın Sırları