Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
13/10/2016
Saç Sırları
360 38

​Balyaj ve röfle arasındaki farkı biliyor musun?

Deniz Ö.
​Balyaj ve röfle arasındaki farkı biliyor musun? ​Balyaj ve röfle arasındaki farkı biliyor musun?

Balyaj röfle arasındaki fark hep kafamızı karıştırmıştır. Çevremizden de duyduğumuza göre kuaför terimleri arasında röfle ve balyajı birbirine karıştıran yalnız biz değiliz! Sen de dergilerde gördüğün röfle ve balyaj modelleri arasında gidip geliyorsan bu haber tam sana göre! 

Saçlarında istediğin görünüm balyaj mı yoksa röfle mi? Balyaj röfle farkı nedir? Her iki renklendirme işlemini de öğren ve kararını ver! :)

Balyaj nedir?

Balyaj nedir?

Balyaj, doğal saç renginin korunduğu bir işlemdir. Daha çok saç boylarına ve saç uçlarına uygulanan renk açma tekniğidir. Farklı yoğunluklarda uygulanabilen balyaj modelleri, saçlarını olduğundan daha ışıltılı ve parlak gösterecektir. Sen de yepyeni mevsimde stilinde bir değişiklik yapmak istiyorsan balyaj modellerine bir şans verebilirsin. Balyaj saç yaptırdıktan sonra pişman olacağını hiç sanmıyoruz! :)

Röfle nedir?

Röfle nedir?

Röfle, saçtaki bazı tutamları saç renginden 1-6 ton daha farklı bir renge boyama işlemidir. Röflede saçlar çok küçük tutamlar halinde boyanır, böylece saç rengi çok daha doğal ve enerjik görünür. Özellikle esmer veya buğday tenlilerin tercih ettiği röfleli saçlar daha sıcak bir görünüm yaratır. Röfle tonları sayesinde saçını daha açık renklere boyatabilir, iddialı görünümler elde edebilirsin. 

Esmerler için röfle, sarı saça giden en kestirme yollardan biridir diyebiliriz. Ancak tabii ki saçlarının ne kadar açılması gerektiğini kuaförüne danışmalısın. Saçlarını boyattıktan sonra ise röfleli saç modelleri seni bekler! 

Balyaj ve röfle arasındaki fark nedir?

Balyaj ve röfle arasındaki fark nedir?

Balyaj ve röfle arasındaki en önemli fark renklendirme tekniğidir. Balyaj tekniğinde renklendirme işlemi, daha çok saçların ortalarından başlanır ve uçlarına doğru yoğunlaşır. Röfle tekniğinde ise, saçlar dipten itibaren çok ince tutamlara ayrılır ve renklendirme işlemi 1 ila 6 ton arasında dipten başlayarak uçlara doğru devam eder.

Balyaj ve röfle arasındaki fark nedir?2

Balyaj renkleri genellikle ombre ile karıştırılır. Peki, ombre nedir? Ombre uygulamasında saçlar tutamlara ayrılmadan, saçların uç kısmı tek bir renge boyanır. Balyajda ise saçlar tutamlara ayrılır ve daha doğal bir görünüm amaçlanır. 

Gölgelendirme tekniği ise yine balyaj ile en çok karıştırılan yöntemlerden biridir. Aralara gölge yaptırmak, saçlarının bir iki ton açığını ince saç tutamlarına uygulamaktır. Gölge saç modellerinde saçlarda kendi saç renginden çok açık renkler görülmez. Gölgeli saçlar çok doğal ve naturel görünür.

Balyaj modelleri

Sarı balyaj

Sarı balyaj

Sarı balyaj rengi en yaygın olan balyaj modelidir. Saçlarının daha aydınlık, canlı ve ışıltılı görünmesi için sarı balyaj tonlarını tercih edebilirsin.

Karamel balyaj

Karamel balyaj

Esmerler için balyaj ve buğday tenliler için balyaj önerileri arayanlar karamel balyaj modellerine mutlaka göz atmalı!

Bal rengi balyaj

Bal rengi balyaj

Sıcak tonlarda balyaj modeli istiyorsan bal rengi senin tarzın olabilir. Bal rengi balyaj modeli en çok kahverengi saçlılara yakışıyor.

Kumral balyaj

Kumral balyaj

Doğal balyaj modeli istiyorsan kumral balyaj modeli tam sana göre! Balyaj röfle modelleri arasında mutlaka kumral renklerine göz atmalısın. Kumral balyaj modelleri en çok açık tenlilere yakışıyor.

Küllü balyaj

Küllü balyaj

Saçlarında sıcak tonlar istemiyorsan küllü balyaj modellerine bakabilirsin. Bu sene çok trend olan küllü saç renkleri balyaj tekniği ile birleşince harika görünüyor.

Röfle modelleri

Sarı röfle

Sarı röfle

Röfle saç modelleri arasında karşımıza ilk olarak sarı röfle çıkıyor. Röfle sarı saç için en kestirme yol! Saçlarını sarı röfle yaptırdıktan sonra daha çekici görüneceğine eminiz.

Platin röfle

Platin röfle

Platin saç rengini denemek isteyenler platin sarısı röfle modelini değerlendirebilir. Platin röfle en çok kısa ve orta boy saçlara yakışıyor.

Karamel röfle

Karamel röfle

Karamel röfle saçlarının ışıl ışıl görünmesini sağlar. Saçlarının aralarındaki karamel ışıltılar sayesinde saçların daha bakımlı ve canlı görünür.

Kahverengi röfle

Kahverengi röfle

Klasik saç modellerinden şaşmak istemeyen ve tercihini naturellikten yana kullananlar kahverengi röfleyi tercih ediyor.

Küllü röfle

Küllü röfle

Röfle saç tonları arasında en cool görünenlerden biri kuşkusuz küllü röfle rengi!

Balyaj veya röfle uygulanmış saçın bakımı nasıl olmalı?

Balyaj veya röfle uygulanmış saçın bakımı nasıl olmalı?

Balyaj ve röfle sonrasında saç bakımı ise oldukça önemlidir. Boyalı saçlarının ilk günkü parlaklığını koruması için mutlaka doğru saç bakımını uygulamalısın.

Kérastase Blond Absolu Bain Ultra Violet'yi aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Hemen Al

Balyaj ve röfle sonrasında saç renginde istenmeyen turuncu ve sarı yansımalar oluşabilir. Bu yansımaları nötrlemek için mor şampuanlardan ve sarı saç renklerine özel bakımlardan yararlanmanı öneririz. Bu konuda da bizim favorilerimizden Kérastase Blond Absolu serisine güvenebilirsin.

Kérastase Blond Absolu serisini, aşağıya tıklayarak danışman Kérastase kuaför salonlarında bulabilirsin.

İşlem görmüş, balyajlı, röfleli saçlara bakım yapan ve istenmeyen sıcak yansımalardan kurtulmanı, hayalindeki küllü saç renklerine kavuşmanı sağlayan bu seri sayesinde saçların daha parlak ve sağlıklı görünür. Blond Absolu serisinin mor şampuanı, mor saç maskesi, bakım kremi, durulanmayan bakımı ve parlaklık şampuanıyla beraber saç renginin göz alıcı görünmesine destek olabilirsin. 

Paylaş

​Balyaj ve röfle arasındaki farkı biliyor musun?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Cicaflash Saç Bakım Sütü
Kérastase Blond Absolu Cicaflash Saç Bakım Sütü
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Masque Ultra-Violet
Kérastase Blond Absolu Masque Ultra-Violet
( Maske )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
2019 saç rengi trendlerinin en çarpıcısı: “Hairbronzing” trendi nedir?
La French Balyaj Nasıl Yapılır?: MM Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal Açıkladı!
Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler!
Saç Artisti Taner Kuyu’dan: Sunkissed Işıltılı Balyaj için Tüyolar!
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Alp Kavasoğlu'ndan Makyaj Seti Önerileri