08/07/2019
Saç Sırları
360 38

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler!

Deniz Ö.

Balyaj yaptıracakları buraya alalım!

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! Balyaj modellerinden birini seçtin ve harika bir balyajlı saç rengi elde etmeyi planlıyorsun. Peki balyaj hakkında ne kadar bilgiye sahipsin? Saçlarına balyaj yaptırdıktan sonra sonucun hayal kırıklığı olmaması için balyaj yapımından önce bilmen gerekenleri listeledik. Hazırsan başlıyoruz! :) 2019-07-08 https://i.ytimg.com/vi/I4IPnerjPd0/sddefault.jpg https://www.youtube.com/watch?v=I4IPnerjPd0 https://www.youtube.com/embed/I4IPnerjPd0 560 315

Balyaj modellerinden birini seçtin ve harika bir balyajlı saç rengi elde etmeyi planlıyorsun. Peki balyaj hakkında ne kadar bilgiye sahipsin? Saçlarına balyaj yaptırdıktan sonra sonucun hayal kırıklığı olmaması için balyaj yapımından önce bilmen gerekenleri listeledik. Hazırsan başlıyoruz! :)

Balyaj nedir?

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler!

Saçın boy ve uçlarına uygulanan açık renkteki ışıltılara balyaj deniyor. İster doğal saç rengi üzerine, isteniyorsa da boyalı saç rengi üzerine uygulanan balyaj ile saçlar çok natürel bir ışıltıya kavuşuyor. Bu nedenle de daha çok doğal görünümleri, güneşten açılmış gibi görünen saç renklerini sevenler tercih ediyor.

Balyaj nasıl yapılır?

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 1

Balyaj, saçın yüzeyine ve belirli tutamlara uygulanıyor. Saç diplerine değil, daha çok boy ve uçlara uygulanır. Böylece baz saç rengiyle balyaj renginin arasında çok yumuşak, doğal görünen bir geçiş sağlanır. Röfleden ve ombreden farklı olarak, ne ombre gibi saçın sadece uçlarına uygulanıyor, ne de röfle gibi saç köklerinden itibaren uygulanıyor. Saçın belirli tutamlarına, uç ve boylara uygulanıyor.

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 2

Saç boyalarıyla da, açıcılarla da balyaj uygulaması yapılabiliyor. Tabii bu noktada kullanılan ürünlerin kalitesi de güzel bir sonuç ortaya çıkması için çok önemlidir.

Balyaj yaptırmadan önce göz önünde bulundurman gerekenler:

Gelelim balyaj yaptırmadan önce bilmen gerekenlere!

Doğru ürünlerle profesyonel balyaj

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 3

Doğru ürünlerle balyaj yapıldığından emin olman gerekir. Eğer doğru ürünlerle yapılmazsa hem saçların zarar görebilir, hem de özellikle boyalı saç üzerine yapılan balyaj modelinde saç renginde bozulmalar ortaya çıkabilir.

L'Oréal Professionnel INOA saç boyasını aşağıda bulabilirsin.

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 4
L'Oréal Professionnel INOA Saç Boyası
( Saç Boyası )
Hemen Al

Bu duruma engel olmak için profesyonel ürünler kullandığından emin olduğun bir uzman kuaföre balyaj yaptırmanı öneririz. Bizim önerimiz, L’Oréal Professionnel ürünlerinden INOA ve Smartbond Bağ Güçlendirici kullanan bir kuaför salonunda balyaj yaptırman.

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 6

Amonyaksız ve yağ bazlı INOA ile saçlar boyandıktan sonra ortaya ışıl ışıl parıldayan saç renkleri çıkıyor. İçerdiği ODS2 denilen renk pigmentlerini yağın zengin dokusuyla etkinleştiren renklendirme sistemiyle saçlar göz alıcı görünüyor.

Aynı şekilde, L’Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici servisi, saç rengi açılırken saçın zarar görmesine engel oluyor. Saçlar hasar almadan, yıpranmadan açılıyor ve saç rengi açıldıktan sonra harika görünüyor!

Sen de balyaj yaptırırken, gittiğin kuaförün Smartbond Bağ Güçlendirici servisinin olup olmadığını ve INOA saç boyası kullanıp kullanmadığını öğrenmeni öneririz.

Saç rengine uygun balyaj seçimi

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 7

Balyaj, diplere uygulanmadığı için kullanımı açısından da dip boyası gerektirmeyen bir renklendirme tekniğidir. İlk kez balyaj yaptıracaksan, mevcut saç rengin üzerine uygun renkte balyaj tonunu seçmeni öneririz.

Eğer saç rengin kahve tonlarındaysa açık kahve, kumralsan sarı ya da karamel tonlarında, esmersen de koyu kızıl balyaj stillerini tercih edebilirsin.

Balyaj saç modelleri

Krepe balyaj

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 8

Uçlarda daha yoğun balyaj isteyenler krepe balyaj tekniğini tercih ediyor. Böylece uçlarda daha ışıltılı, yansımalı bir saç rengi ortaya çıkar.

Ombre balyaj

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 9

Ombre, balyajdan farklı olarak sadece saçın uçlarına uygulanıyor. Ancak balyaj yapılırken, belirli tutamlarada ombredeki gibi bir renkten diğerine geçiş daha belirgin olduğunda buna ombre balyaj deniyor.

Karamel balyaj

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler! - 10

Karamel rengi balyaj son dönemde çok tercih edilen görünümlerden. Sen de bu görünümü tercih ederek ışıltınla göz kamaştırabilirsin. :)

Balyajlı saçın bakımı nasıl olmalı?

Eğer balyaj yaptırdıktan sonra saç renginde bozulmalar, açılan saç renginde turunculuklar, istenmeyen sıcak yansımalar olduysa mor şampuan kullanmanı öneririz. L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Cool Şampuan ve saç kremi bizce tam sana göre! Aydınlatılmış, açılmış, sarı saç renklerine ve sarışınlara özel bu bakımla tam istediğin soğuk yansımalara kavuşabilirsin.

Paylaş

Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Cool Şampuan
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Cool Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Saç Maskesi
L'Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Saç Maskesi
( Saç Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Güzel Balyaj Modelleri
En Güzel Balyaj Modelleri
2019 saç rengi trendlerinin en çarpıcısı: “Hairbronzing” trendi nedir?
2019 saç rengi trendlerinin en çarpıcısı: “Hairbronzing” trendi nedir?
La French Balyaj Nasıl Yapılır?: MM Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal Açıkladı!
La French Balyaj Nasıl Yapılır?: MM Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal Açıkladı!
Saç Artisti Taner Kuyu’dan: Sunkissed Işıltılı Balyaj için Tüyolar!
Saç Artisti Taner Kuyu’dan: Sunkissed Işıltılı Balyaj için Tüyolar!
Tümünü Gör
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: NYX Professional Makeup This Is Juice Gloss