Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/07/2016
Saç Sırları
360 38

​Bayram fönünü evde kendin yapabilirsin

Ece Y.
Galeri Görünümü Slayt Görünümü
​Bayram fönünü evde kendin yapabilirsin ​Bayram fönünü evde kendin yapabilirsin

Bayramda evde olsak da saçlarına göz alıcı bir dokunuş yapıp, kendini çok daha iyi hissetmeye ne dersin? Bayram boyunca ailenle, akrabalarınla, arkadaşlarınla yapacağın görüntülü görüşmelerde saçlarınla ilgili iltifatlar toplamak istiyorsan sana özel önerilerimi var! :) Bayramda evde kendin fön çekerek, saçlarına mükemmel bir görünüm kazandırabilirsin.

Nasıl yapacağını öğrenmek istiyorsan seni yazımızın devamına alalım! :)

Evde fön çekmek için ihtiyacın olanlar:

Öncelikle evde fön çekebilmen için ihtiyacın olanları sıralamak istiyoruz:

1.Saç düzleştirici

2.Isıdan koruyan durulanmayan krem

3.Sabitleyici saç spreyi

4.Geniş dişli tarak

İşini kolaylaştırmak için fön makinesi ile fön çekmek yerine bu kez düzleştiriciden yararlanmanı öneriyoruz. Saç düzleştirici ile dalgalı fön bile çekebiliyoruz! :) Merak etme, nasıl olduğunu aşağıda adım adım anlatacağız. 

Isının saçlarına zarar vermemesi için:

Saçlarını ısıyla şekillendireceğin için, ısıdan saçlarının zarar görmesine engel olman gerekiyor. Fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısıyla saç şekillendiren aletler saçlara oldukça zarar veriyor. Uzun vadede saç tellerindeki nemi kurutan, saçların cansızlaşmasına, matlaşmasına neden oluyor. Bu nedenle saçlarını ısıyla şekillendirdiğinde mutlaka ısıdan koruyucu ürünler kullanmanı öneriyoruz.

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri Elseve Dream Long Bye Bye Makas Durulanmayan Bakım Kremi! 180 derece ısıya kadar saçları koruyabilen bu bakım kremini, saçlarımıza ısı uygulamadan önce uyguluyoruz. Saçımızın uç ve boylarına uyguluyoruz ve ardından ısıyla şekillendirmeye başlıyoruz.

Elseve Dream Long Bye Bye Makas Durulanmayan Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Tabii saçlarımızı asla ıslak ya da nemliyken ısıyla şekillendirmiyoruz. Saçlarımız nemli ve ıslakken oldukça savunmasızdır. Bu nedenle saçlarımızı iyice kurutmadan ısıyla şekillendirmemeliyiz. 

Evde bayram fönü nasıl çekilir?

Gelelim evde kendi fönünü nasıl çekeceğine! :)

1. Adım: Saçlarını hazırla

Saçlarını föne hazırlamak için öncelikle Elseve Dream Long Bye Bye Makas Durulanmayan Bakım Kremi'ini uygula. Böylece saçlarını hem ısıdan koruyacaksın hem de yumuşacık olmasını sağlayacaksın. Saç bakım kremini saç boylarına ve uçlarına sürmeyi unutmamalısın. Ardından geniş dişli tarağınla saçlarını tara.

2. Adım: Saçlarını 4 parçaya ayır

Saçlarına işlem uygulamaya başlamadan önce 4 eşit parçaya ayırmalısın. Böylece senin için daha pratik olacaktır. Bizim tavsiyemiz, iki önde iki de arkada saç tutamı ayırmalısın.

3. Adım: Kırık fön

Kuaförde çektirdiğimiz kırık fön, yani doğal dalgalı fönü evde yapmak aslında çok zor değil. Öncelikle ince bir saç tutamını al ve dipten düzleştirmeye başla. Saçlarının ortasına geldiğinde düzleştiricini içeri doğru kıvır ve aşağı doğru indir. Bütün saçlarını aynı yöne doğru yapmanı tavsiye ediyoruz.

4. Adım: Doğal dokunuş

Son olarak saçlarının doğal dalgalı görünmesi için geniş dişli bir tarak yardımıyla saçlarını tara ve sabitleyici saç spreyi ile sabitle. İşte bu kadar!

Editör önerisi: Sabitleyici sprey olarak sana önerimiz L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi. Bu spreyi, saç modelin oluştuktan sonra uygulayıp saçlarının gün boyu sabit kalmasını, bozulmamasını sağlayabilirsin. 

Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

​Bayram fönünü evde kendin yapabilirsin
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Havalı Erkek 3 Numara Saç Modelleri
​Öneriyoruz: En İyi 5 Saç Spreyi
En güzel sade saç modelleri!
Mini test: Podyumlardaki 2019 saç trendlerinden hangisi tam sana göre?
Tümünü Gör
Sarışın olmak isteyenlere özel test: Sen hangi sarışınsın?
5 numara saç modelleri hakkında her şey!
1 Numara Saç Kesimi Hakkında Her Şey
En Havalı Erkek 3 Numara Saç Modelleri
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Sadece 3 Ürünle Nasıl Romantik Makyaj Yapılır?