Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
03/03/2017
Saç Sırları
360 38

​Beyaz saç diplerini kapatmak için hangi yolları denemelisin?

Cansu G.

Beyaz saç diplerini ve beyaz saçlarını kapatmanın en etkili yolları bu yazımızda!

​Beyaz saç diplerini kapatmak için hangi yolları denemelisin? ​Beyaz saç diplerini kapatmak için hangi yolları denemelisin?

Yalnızca yaş almaktan değil, genetik faktörler ve stres nedeniyle de saçlarımız beyazlıyor. Peki, bu hızla beyazlayan saçlarımız için neler yapabiliriz, nasıl gizleyebiliriz? Aslında bu konuda bizim birkaç sırrımız var! Hemen öğrenip, denemeye var mısın?

Beyazlarını kapatmak mı istiyorsun?

Beyaz saçların %100 kapansın mı istiyorsun? O zaman tercihin L'Oréal Paris Excellence saç boyalarından yana olmalı. Beyazlarda %100 kapama sağlarken, aynı zamanda saçlarına bakım da yapan bu saç boyasıyla saçlarını boyadığında, herkes hangi boyayı kullandığını soracak! Bizden söylemesi!

Yoksa ilk çıkan beyazlarını mı kapatmak istiyorsun? Bu konuda da tercihin L'Oréal Paris Casting Créme Gloss'tan yana olmalı. Tek-tük çıkan ilk beyazlarda optimum kapama sağlayan bu saç boyasının harika tonlarıyla saçların süper bir parlaklığa kavuşur, besleyici arı sütü içerdiği için de yumuşacık olur!

Bunlar dışında, beyaz saç diplerini boyamadan kapatmanın yollarını öğrenmek istiyorsan aşağıdaki maddeleri incelemelisin.

Açık tonda saç rengi kullanmak

Saçlarını çok açık sarı tonlara boyayarak beyaz saçlarını gizleyebilirsin. Platin sarısı gibi açık tonda bir saç rengi beyaza yakın bir ton olduğu için beyazların görünmez. Tabii ki açık sarı saç renklerinin normalden biraz daha fazla bakım gerektirdiğini unutmamalısın.

Söz konusu acil bir durum mu?

Mesela çok acil bir yere yetişmen gerekiyorsa, aniden bir toplantın çıktıysa ya da evdeyken çat-kapı misafir geldiyse ve senin de dip boyası yaptırmana birazcık zaman varsa “sihirli" bir önerimiz var! L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey! Bu spreyi beyaz saç diplerine doğru tutup sayıyorsun, 3,2,1… İşte beyazlar gitti! İlk şampuanlamaya kadar saçlarında kalıyor ve saçların daha az önce dip boyası yapmışsın gibi görünüyor! Harika değil mi?

Saçı toplamak

Saçlarını topladığında saç ayrımın görünmediği için beyaz saç diplerin, yalnızca saç çizgisi boyunca görülebilir.

Saç aksesuarı kullanmak

Saç bandı, fular gibi aksesuarlarla da beyaz saç diplerini gizleyebilirsin. Hatta saç diplerinin tamamını kapayacak bandanalardan da yararlanabilirsin.

Saç ayrımını değiştir

Saç ayrımını değiştir


Saçlarını her zaman aynı yerden ayırırsan, ayrımın etrafında kalan saçlar düz görünmeye başlar. Bu da diplerinin olduğundan daha koyu görünmesine neden olur. İmza görünümüne biraz canlılık katmak ve diplerini gizlemek için, saç ayrımını her gün farklı şekilde değiştirebilirsin.

Su dalgalarını dene

Su dalgalarını dene


Saçlarını toplamak, atkuyruğu yapmak saç çizgini belirgin göstereceği için dağınık ve hacimli görünen modeller denemelisin. Hafif karışık görünen su dalgası modeli saçlarını daha volümlü ve hareketli gösterir. Saç köklerinin daha dik durmasını sağladığı için diplerinin görünümünü minimuma indirir. Böyle bir görünümü elde etmek için, şekillendirici köpüğü saçlarına uygulayıp, saçlarını tutam tutam kıvırarak kurut ve işlemin sonunda saç köklerine doğru hacim veren saç spreyini uygula.Photo credit: stock.adobe.com, giphy.com

Paylaş

​Beyaz saç diplerini kapatmak için hangi yolları denemelisin?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kumral Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kumral Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
Excellence Creme Saç Boyası 6.35 Çikolata Kahve
Excellence Creme Saç Boyası 6.35 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Creme Saç Boyası 6.41 Fındık Kahvesi
Excellence Creme Saç Boyası 6.41 Fındık Kahvesi
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Boyalı saçlar için şampuan ve bakım önerimiz
Yanmış sarı saç bakımı nasıl olmalı?
Parabensiz Mor Şampuan: Biolage Colorlast Mor Şampuan
Saç boyamadan beyazları kapatmak mümkün mü?
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Trendyol'dan Alabileceğin Makyaj Malzemeleri Önerileri