Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Bigudiler geri döndü: Adım adım bigudi rehberi

Saçlarında doğal dalgalar için adım adım bigudi rehberi

Eskiden annelerimizin, anneannelerimizin yaptığı bigudiler geri dönüyor! Senin bigudileri nasıl kullanacağını bilmemen çok normal! Eminiz annen, saçlarını şekillendirirken sana yardımcı olacaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek hem eski günlere dönebilir hem de saçlarını dalgalandırabilirsin.

1. Adım: Saçlarını tara

Öncelikle saçlarını tarayarak saçlarını bigudiye hazırlamalısın. Kalın dişli tarak yardımı ile saçlarını dipten uca doğru tara. Daha sonra saçlarını kalınlığına göre 6-8 eşit tutama ayırmalısın. Eğer dalgalarının daha kalıcı olmasını istiyorsan, nemli saçına bigudi sarmalısın.

2. Adım: Saç köpüğü

Saçlarını dalgalandırmaya başlamadan önce saçlarına saç köpüğü uygulamalısın. Böylece, saçların daha kolay şekil alacak hem de uzun süre şekli bozulmayacaktır. Eğer evinde jöle yoksa, saç spreyi de kullanabilirsin.

3. Adım: Bigudi zamanı

Saçlarının ucundan diplerine doğru bigudiyi sarmaya başla. Bu aşamada dikkat edeceğin nokta, bigudi üstte değil, altında olmalıdır. Ayrıca, bigudiye sardığın tutam çok kalın ve geniş olmamalıdır. Eğer çok kalın tutamlar alırsan, dalgaların eşit olmayabilir.

4. Adım: Bigudileri sabitle

Bigudileri yerleştirdiğin saç diplerini pens ile sabitlemelisin. Bigudinin her iki tarafına da pens veya tel toka takarak saçlarının dalgalanmasını beklemelisin. Eğer çok fazla beklemek istemiyorsan, fon makinası ile saçlarına ısı vererek daha çabuk şekil almasını sağlayabilirsin.

5. Adım: Bigudileri açma zamanı

Eğer doğal dalgalardan hoşlanıyorsan, 10-15 dakika sonra bigudilerini açabilirsin. Daha keskin ve kıvırcık saçlar için 25-30 dakika beklemeni tavsiye ediyoruz. Bigudilerini yavaşça, saçlarını kırmadan açmalısın. Son olarak dalgalarını sabitlemek için saç spreyi sıkabilirsin.

Photo Credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Volume Builder - Hacim Veren Saç Köpüğü
Matrix Volume Builder - Hacim Veren Saç Köpüğü
( Saç Köpüğü )
Keşfet
Matrix Turbo Dryer - Fön Spreyi
Matrix Turbo Dryer - Fön Spreyi
( Fön Spreyi )
Keşfet
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için 5 ipucu
Dalgalı saçlar için hızlı ve kolay saç modelleri
Alp Kavasoğlu ve Şule Karaok ile 1920’ler saçı nasıl yapılır?
Bu 8 özellikten sende varsa, tam bir yaz kızısın!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör