Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Biri ''retro saçlar'' mı dedi? İşte retro saç modelleri için 6 saç ilhamı!

Retro trendine uymaya ne dersin?

50'ler, 60'lar, 70'ler derken vintage trendi tüm dünyayı hızla sarıyor! Eski Hollywood ihtişamını günümüze taşıyan kıyafetler, makyajlar, saç modelleri derken artık retro esintisi her yerde! Eğer sen de bizim gibi retro trendini görünümüne taşımayı seviyorsan, işe saç modelinden başlamaya ne dersin? Ancak biraz ilhama ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan işte sana önerilerimiz!

1.Kabarık ve derli toplu

Tabii ki o dönemlerin en trendy saç modeli kabarık saçlardı. Ünlü aktris Lilly Collins de retro trendine ayak uydurarak saçlarında kabarık bir saç modeli tercih etmiş. Sen de Lilly gibi saç aksesuarlarından yardım almak istiyorsan, tüm saçını geriye doğru tarayıp, arkadaki saçlarına hacim veren saç spreyi uygulayıp krepe yap. Ardından saçın iyice kabardıktan sonra saç bandını tak ve saçlarını bandın altına tel tokalarla sabitle.

2.Kabarık, yandan atkuyruğu

Dediğimiz gibi o dönemde saçlar inanılmaz derecede kabarık ve hacimli olmalıydı! Bu sevimli olduğu kadar şık saç modelini de, saçlarını geriye doğru tarayıp krepe yaptıktan ve hacim veren saç spreyi uyguladıktan sonra saçını yandan ayırıp, tek omzunun üstünde topla ve lastik tokayla sabitle. Dilersen lastik tokanın üzerine kurdele takarak görünümüne hoş bir detay katabilirsin.

3.Rulo saç modeli

Sanki Kazablanka filminden fırlamış gibi görünen bir saç modeli, rulo saçlar! Saçını tam ortadan ikiye ayırdıktan sonra ön kısımdan iki tutamı geriye, içe doğru kıvırarak tel tokalarla sabitle. Arkada kalan saçlarını aynı şekilde, daha kalın bir rulo şeklinde çevirip tel tokalarla sabitleyerek bu saç modelini oluşturabilirsin.

4.Kabarık, yarı toplu saçlar

İri dalgalı saçlar, kabarık şekilde toplanınca ortaya sence de muhteşem bir görünüm çıkmıyor mu? Saçlarında geniş uçlu bir maşa yardımıyla iri dalgalar oluşturduktan sonra saçının ön kısmından iki minik tutamı serbest bırakıp, saçının üst kısmına krepe yap ve arkada tel tokayla sabitle. İşte bu kadar!

5.Klasik Hollywood dalgaları

Yandan ayrılmış dalgalı saçlar ve kırmızı ruj… İşte Hollywood ihtişamı! Bu görünümü elde etmek için saçlarına maşa uyguladıktan sonra olabildiğince yandan ayır. Son olarak da parlaklık veren bir saç spreyi ya da bakım uygulayarak parlak bir görünüm elde edebilirsin.

6.Vintage topuz

Vintage denilince akla ilk gelen saç modellerinden biri de saç bandıyla süslenen burgu topuzlar. Saçını ön ve arka olarak ikiye ayırdıktan sonra öndeki kısmı kendi etrafında döndürerek bir topuz oluştur ve tel tokayla sabitle. Ardından arkadaki saçlarını da topuz yapıp her iki topuzun arasından saç bandını tak.

Photo credit: Getty Images, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
( Saç Spreyi )
Keşfet
Kérastase Fix Fabulous Sprey
Kérastase Fix Fabulous Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
​Boğa burcu kadınlarına özel saç modelleri
Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyajcom Nisan Favorileri