Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/08/2016
Saç Sırları
360 38

​Bize yaptığın sporu söyle sana saç modelini söyleyelim

Selen C.

Yaptığın spora göre saç modelleri önerisi

​Bize yaptığın sporu söyle sana saç modelini söyleyelim ​Bize yaptığın sporu söyle sana saç modelini söyleyelim

Yaz aylarında hepimiz farklı saç modellerine ihtiyaç duyuyoruz. Sıcak havalarda daha ferah hissetmek için pratik ve kullanışlı saç modelleri arıyoruz. Peki, yaptığın spora göre saç modelini belirlemek istemez misin? Giydiğin kıyafete, makyajına veya gittiğin yere göre değişen saç modelleri yaptığın spora göre de değişiyor. Şimdi aşağıdan sporunu seç ve saç modelini yapmaya başla!

Pilates

Son dönemlerin popüler egzersiz yöntemlerinden biri olan pilates için saçlarını topuz yapmanı öneriyoruz. Özellikle dikkat ve konsantrasyon gerektiren bu sporu yaparken saçlarının önüne gelmesini önlemelisin. Öncelikle saçlarının tamamını arkada topla ve balerin topuzu yap. Saç spreyi ile sabitleyerek saçlarının önüne gelmesini engelleyebilirsin.

Yüzme

Yaz aylarında yüzmeye giderken saçlarına havalı bir örgü yapmaya ne dersin? Kılçık örgü modeli ile havuz kenarında oldukça cool görüneceksin. Peki, nedir bu kılçık örgü diye sorduğunu duyar gibiyiz. Kılçık örgünün özelliği, 4 ayrı tutamın birbirine girerek, tutamların ince ince kılçık şeklini aldığı bir örgü olmasıdır. Öncelikle atkuyruğu şeklinde toplu olan saç kısmını iki eşit parçaya böl. Ardından başparmaklarınla ince iki parça al. Bu parçaları üst kısımdan geçirdikten sonra örme işlemine alttan devam et. Örme işlemi bittikten sonra, uç kısmından lastik toka ile topla. İşte bu kadar!

Koşu

Koşarken yapılabilecek en pratik ve kolay saç modeli atkuyruğudur. Saçlarını sıkıca yukarıdan topla ve saç bandını alın çizgine doğru tak. Böylece saçların alnına düşüp seni rahatsız etmeyecektir. Saç uçlarına ve boylarına süreceğin saç bakım yağı sayesinde saçlarının elektriklenmesini önleyebilir ve daha parlak görünmesini sağlayabilirsin.

Tennis


Tenis oynarken saçlarının önüne gelmemesi için boğumlu atkuyruğu yapabilirsin. Saçlarını atkuyruğu yaptıktan sonra ortasından tekrar lastik toka tak ve bombeli hale getir. Bu işlemi birkaç kere yaparak atkuyruğunu farklı bir tarza sokabilirsin. Saçlarını şekillendirdikten sonra şapkanı tak ve oyuna başla!

Photo Credit: Getty Images

Paylaş

​Bize yaptığın sporu söyle sana saç modelini söyleyelim
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
En Havalı Erkek 3 Numara Saç Modelleri
​Öneriyoruz: En İyi 5 Saç Spreyi
En güzel sade saç modelleri!
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: L'Oréal Paris Paradise Intense Black Maskara