11/04/2017
Saç Sırları
360 38

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında!

Ece Y.
Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Daha önce hiç bu kadar saf ve doğal bir saç bakım deneyimimiz olmamıştı! Doğal içerikler, botanik bitkiler, paraben, silikon, renklendirici yok, şişeler %100 geri dönüştürülmüş… Yenilenen Botanicals Fresh Care’i deneyimleyince de gördük ki; gerçekten hem doğal, hem de bu kadar yüksek performansta bir saç bakımı olabiliyormuş!

Herkes gibi senin de bu markayı çok merak ettiğini düşündük ve Botanicals Fresh Care yorumlarımızı, özelliklerini sana özel derledik. İşte bu doğal saç bakımı hakkında bilmen gereken her şey!

Botanicals Fresh Care nedir?

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında!

L'Oréal Paris'in botanik içerikler ile zenginleştirilen, lüks saç bakımında uzmanlaşan bitkisel saç bakımı Botanicals Fresh Care, doğanın daha iyi halini saçların daha iyi haline ulaştırmak manifestosuyla bizlere ulaşıyor.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 1

Silikonsuz, parabensiz ve renklendiricisiz formüle sahip, sürdürülebilir yaşam felsefesiyle yola çıkan Botanicals Fresh Care ürünleri, çevreye duyarlı bir üretim sürecinden geçerek %100 geri dönüştürülmüş şişelerde tüketiciye sunuluyor. Çevreye duyarlı olan süreçlerden geçen ürünleriyle Botanicals Fresh Care, çevre dostu bir marka olduğunu bize kanıtlıyor.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 2

Aynı zamanda tüm Botanicals Fresh care ürünleri vegan özelliğe sahi! %98 doğal kaynaklı olmasının yanında vegan olması da hepimizin dikkatini çekiyor. Yani vegan olanlar için bizce müthiş bir haber! :)

Vee her Botanicals Fresh Care ailesinde; şampuan, saç bakım kremi, saç maskesi ve saçın ihtiyacına uygun yoğun bir bakım ürününün bulunuyor olması. Ürünlerin verdiği o doğal his ise gerçekten bir başka! E biz doğal bakım düşkünleri daha ne isteriz! :)

Botanicals Fresh Care'de hangi botanik içerikler var?

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 3

Aslında kısaca şöyle söyleyebiliriz; bu seride zararlı içerikler yok, yalnızca botanik, saçın ihtiyacını karşılayan, %98 doğal kaynaklı içerikler var. :) Botanicals Fresh Care, 6 özel botanik bitkiyi içeriyor:

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 4

Arnika çiçeği: Arnika çiçeğinin özleri, yıpranmış saçlar için ideal bakım! Zarar görmüş, yıpranmış saçları eski sağlığına kavuşturan Arnika bitkisi özleri, Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı serisinde bulunuyor.

Argan: Yalnızca Fas’ta bulunan Argan ağacının meyvesinden elde edilen bu yağ saçlar için mucize gibi! Saça parlaklık kazandıran yumuşaklık veren Argan yağı, Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici serisinde bulunuyor.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 5

Aspir: Bir tür şeker portakalı olan Aspir, yoğun besleyici özelliği ile biliniyor. Argan ve Aspir Besleyici serisi, kuru saçları derinlemesine besliyor.

Zencefil: Zencefilin faydaları saymakla bitmiyor! Bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen zencefil, incelmiş, cılızlaşmış saçları güçlendiriyor, saçın sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 6

Kişniş: Dünyanın en güçlü bitkilerinden olan Kişniş tohumu özünden elde edilen Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici serisi, zayıf ve dökülmeye meyilli saçları güçlendiriyor.

Lavanta: Yatıştırıcı özelliği ile bilinen lavanta, Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı serisinde bulunuyor. Kaşınan, tahriş olan, kızaran saç derisinin yatışmasını sağlarken hassasiyeti azaltıyor.

Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı Seri

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 7

Arnika bitkisi, onarıcı özelliği ile saçlarımızın kurtarıcısı! Kırılan, zayıflamış, yıpranmış saçlarımızı onarıp kökten uca sağlıklı bir görünüme kavuşmasına destek oluyor. Saçlar Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı serisi ile eskisi gibi yumuşacık oluyor, sağlıklı görünüyor. 

Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı Şampuan

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 8

Doğal içeriklere önem veren ve yıpranmış saçlarına özel şampuan arayanlar artık bu arayışlarına bir son verebilirler! %98 doğal kaynaklı Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı Şampuan ile saçlarını onarabilir, yıpranan saçlarına yumuşacık bir dokunuş sağlayabilirsin.

Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 9
Botanicals Fresh Care Arnika Özlü Onarıcı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı Yoğun Maske

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 11

Yıpranmış saçlar için saçı yoğun şekilde onaran saç maskeleri en ideal saç bakım ürünlerinden! Silikon içermeyen, misler gibi kokan bu tek kullanımlık saç maskesi, saça mucize gibi geliyor! :)

Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı Yoğun Maske'yi aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 12
Botanicals Fresh Care Arnika Özlü Yoğun Onarıcı Maske
( Maske )
Hemen Al

Arnika Onarıcı Şampuan’ı kullandıktan sonra ıslak saçlarına masaj yaparak uyguluyorsun. Ardından 10 dakika kadar saçında bekletip güzelce suyla duruluyorsun. İşte bu kadar!

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş: Güçlendirici Seri

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 14

Zencefil saçlarımız için benzersiz içeriklerden biri! Saçlarımızı derinlemesine güçlendiriyor ve dökülmelere karşı saçın dirençli olmasını sağlıyor.

Omega 6 bakımından zengin ve dünyadaki en güçlü botanik bitkilerinden biri olan Kişniş tohumu özleri ise zayıf ve dökülmeye eğilimli saçları kuvvetlendiriyor. Botanicals Fresh Care'in yeni güç kaynağıyla saçlar kökten uca güçlenirken, dökülmelere karşı da korunuyor. Saç dökülmesine bitkisel çözümler arayanlar için bu seri bizce ideal!

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş: Güçlendirici Şampuan

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 15

Zayıf ve güçsüz, dökülmeye eğilimli saçlara uygun olan bu şampuanın kokusuna, Botanicals Kişniş şampuan kullananlardan olarak bayılıyoruz! Hatta bu parabensiz şampuanın kokusu sayesinde kendimizi resmen ormanda, doğada hissediyoruz! :)

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş: Güçlendirici Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 16
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Şampuanın kullanımı ise şu şekilde, öncelikle bir miktar şampuanı avucuna al. Ardından saç diplerine masaj yaparak uygula. Sonrasında da bol suyla durula. İşte bu kadar!

Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Saç Kremi

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 18

Zayıflayan saç yüzeyini pürüzsüzleştirmek için saç kremleri ideal. Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Saç Kremi’ni, saçlarının sadece uç ve boylarına uygula, ardından da bol suyla durula.

Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Saç Maskesi

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 19

Saç maskeleri saça yoğun bakım sağlamak için ideal! Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Saç Maskesi’ni ister banyodan önce saçlarının uç ve boylarına uygulayabilir, istersen de banyoda şampuan sonrasında, yine saçının uç ve boylarına uygulayabilirsin.

Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 20

Saçların zayıf uzaması, dökülmesi, saç kökleriyle alakalı bir durum olduğu için saç derisine uygulanan bakım serumları oldukça etkili oluyor.

Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum'u aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 21
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum
( Serum )
Hemen Al

Botanicals Fresh Care Serum nasıl kullanılır diye soracak olursan da sana hemen açıklayalım. Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum’u, saç diplerine uygulayıp parmak uçlarınla hafifçe masaj yaparak iyice etki etmesini sağlayabilirsin. Botanicals Fresh Care Kişniş Serum kullananlardan olarak biz bu serumun çok güzel etkileri olduğunu gözlemledik. Saçlarımız uyguladıktan sonra düzenli kullanımla da beraber daha sağlıklı ve güçlü oldu. 

Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir: Besleyici Seri

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 23

Argan yağının saçlarımız için nasıl harika etkileri olduğunu artık bilmeyen yok! Argan yağı, saçlarımızı dipten uca besliyor, nemlendiriyor ve saçlar hiç olmadığı kadar sağlıklı görünüyor.

Bir tür şeker portakalı çiçeği olan ve yağ içeriği bakımından oldukça zengin Aspir yağı da saçları nemlendirip, saçın sağlıklı, pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Botanicals Fresh Care'in besleyici Argan yağı ve Aspir yağı içeriğini kremsi dokuyla bir araya getirerek oluşturduğu Argan ve Aspir besleyici seri ile kuru saçlar derinlemesine beslenebiliyor. Süper değil mi?

Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir: Besleyici Şampuan

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 24

Kurumuş, sertleşmiş ve matlaşmış saçlara uygun olan Argan ve Aspir Besleyici Şampuan, saçlarını besleyip neme doymasını sağlıyor. Bir miktar şampuanı saçlarına dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayıp ardından bol suyla durulayarak uygulayabilirsin. Botanicals Aspir Şampuan kullananlardan olarak, bu şampuanın saçlarımızı derinlemesine beslediğini, nemlendirdiğini söyleyebiliriz. Sana da gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz. :)

Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir: Besleyici Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 25
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Argan ve Aspir Besleyici Saç Kremi

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 27

Kuru saçlar için saç kremleri en uygun saç bakım ürünlerinden! Şampuan sonrasında, saçlarının uç ve boylarına Argan ve Aspir Besleyici Saç Kremi uygulayıp sonrasında da bol suyla durula. İşte bu kadar!

Argan ve Aspir Besleyici Saç Maskesi

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 28

Argan yağının yoğun besleyici özelliği sayesinde Argan ve Aspir Besleyici Saç Maskesi, saçlarına yumuşacık bir dokunuş yapacak. Saçlarının uç ve boylarına uygulayıp 1-2 dakika bekleyip durulayabilirsin.

Argan ve Aspir Besleyici Durulanmayan Bakım Kremi

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 29

Kuru saçlar için durulanmayan bakımları kullanmak da oldukça önemli. Argan ve Aspir Besleyici Durulanmayan Bakım Kremi’ni banyodan sonra saçların ıslakken veya kuruduktan sonra saçının uç ve boylarına uygulayarak bakımlı saçlara ulaşabilirsin.

Botanicals Fresh Care Lavanta: Yatıştırıcı Seri

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 30

Hassas saç derisi, saç derisinde kaşıntı ve rahatsızlık hissi için, yatıştırıcı özelliği ile bildiğimiz Lavanta yağı mucize gibi! Lavanta bitkisini içeren L'Oréal Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı seri saç derisinin yatışmasını ve kaşıntı hissinin azalmasını sağlıyor. Tam da saç derinin ihtiyacı olan nazik bakım!

Botanicals Fresh Care Lavanta: Yatıştırıcı Şampuan

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 31

Saç derinde sık sık kaşıntı, kızarıklık oluyorsa, hassasiyet varsa senin tercihin L'Oréal Botanicals şampuanlarından Lavanta Yatıştırıcı Şampuan’dan yana olmalı. Sülfat da içermeyen bu şampuan, saç derini nazikçe temizliyor ve lavanta yağıyla da besleyip yatıştırıyor.

Botanicals Fresh Care Lavanta: Yatıştırıcı Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 32
Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Lavanta Nemlendirici Saç Maskesi

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 34

Hassas saçlarını saç maskesiyle besleyip yatıştırmak oldukça önemli. Lavanta Nemlendirici Saç Maskesi’ni saçının uç ve boylarına uygulayıp hem mis gibi lavanta kokusunun tadını çıkartabilirsin, hem de saçlarının yumuşacık olmasını sağlayabilirsin. Botanicals Fresh Care Maskeleri kullananların bir daha bu maskelerden vazgeçemediğini de sana hatırlatalım! :)

Lavanta Nemlendirici Saç Kremi

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 35

Saçlarını nemlendirmek için Lavanta Nemlendirici Saç Kremi’nden yardım alabilirsin. Saçların beslenip mükemmel şekilde nemlenir. Şampuan sonrasında saçının uç ve boy kısımlarına uygulayıp durulayabilirsin.

Botanicals Fresh Care Kullananların Yorumları

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 36

Doğal saç bakımına önem verenlerden ve Botanicals şampuanlar kullananlardan olarak, Botanicals Fresh Care’in ürünlerini çok sevdiğimizi söylemeliyiz. Botanicals şampuan yorumlarımızdan ilki, ürünlerin kokularıyla ilgili. Saça olan faydalarının dışında tüm ürünleri harika kokuyor! Hatta banyodayken kendimizi çiçek bahçesinde, doğada, ormanda gibi hissediyoruz! :)

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 37

Bu seriyi en çok da evde doğal, bitkisel karışımlar hazırlayıp saçlarına uygulayanların seveceğini düşünüyoruz. Artık bir sürü karışım hazırlamana hiç gerek kalmadı çünkü Botanicals Fresh Care’in doğal içerikleri var! Saç dökülmesi için, kuru saçlar için, hassas saçlar için doğal bakım arıyorsan, evde karışım yapmakla uğraşmak yerine Botanicals Fresh Care ürünlerini kullanmanı öneririz.

Vegan saç bakımında nasıl ürünler kullanılmalı?

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 38

Eğer sen de vegan olma yolunda ilerliyorsan, senin de bildiğin gibi kullandığın ürün mutlaka hayvansal maddeler içermemeli. Aynı şekilde kullandığın bakım ürünün içeriği de doğal, organik olmalı. Yani bitkisel içerikli olmalı.
Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 39

Tabii bir de çevreye duyarlı, doğa dostu bir ürün olmalı. Bu saç bakım ürünlerini gönül rahatlığıyla saç bakım rutinine ekleyebilirsin.

Veganlar için saç bakım ürünü önerimiz:

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 40

Vegan yaşam tarzını benimsemiş olanlar için tabii ki bir saç bakımı önerimiz var! Geçtiğimiz sene hayatımıza giren, doğal içeriklere sahip, parabensiz, silikonsuz, renklendiricisiz Botanicals Fresh Care ürünlerini kullanarak saçlarına bakım yaparken, yaşam tarzlarından da ödün vermemiş olurlar. Yani artık veganları da düşünen birileri var! :)

Botanicals Fresh Care, aynı zamanda çevreye duyarlı ürünlere sahip. Tüm ürünleri çevreye duyarlı bir üretim sürecinden geçerek geri dönüştürülmüş şişelerde bizlere sunuluyor. Eminiz ki vegan yaşam tarzını benimseyenler için bu harika bir haberdir!

Sana ve saçlarına uygun vegan saç bakım ürünü hangisi?

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 41

Peki, hangi saç ihtiyacına, hangi Botanicals Fresh Care ürününü kullanmalısın? 4 saç ihtiyacına uygun, 4 Botanicals Fresh Care saç bakım serisi bulunuyor. Saçların yıprandıysa, zarar gördüyse Arnika Onarıcı serisini, saçların son dönemde çok zayıfladıysa, hatta hafiften dökülmeye de başladıysa Zencefil ve Kişniş Güçlendirici serisini kullanmanı tavsiye ederiz.

Saçların kış boyunca kuruduysa ve yaz aylarına sağlıklı, bakımlı saçlarla girmek istiyorsan Aspir Besleyici Terapi serisinden yardım alabilirsin.

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında! - 42

Lavanta Yatıştırıcı serisi ise kaşınan, tahriş olan, hassas saç derisine sahip olanlar için ideal bakım!
Sen de vegan yaşam tarzını benimsediysen artık bu önerilerimizle gönül rahatlığıyla saç güzelliğini korurken, aynı zamanda yaşam tarzından da ödün vermemiş olursun.

Tüm bunlar yeterli değil, benim aklıma takılan başka sorular var diyorsan; bizimle Instagram veya Facebook hesaplarımız üzerinden iletişime geçebilir ve aklındaki tüm soruları sorabilirsin :)

Photo Credit: istockphoto.com

Paylaş

Botanicals Fresh Care Serisi ile Doğanın Gücü Saçlarında!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Şampuan
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı Şampuan
Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Arnika Özlü Onarıcı Şampuan
Botanicals Fresh Care Arnika Özlü Onarıcı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Alışveriş Listelerinde Mutlaka Olması Gereken Saç Ürünleri!
Alışveriş Listelerinde Mutlaka Olması Gereken Saç Ürünleri!
En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
Saç bakım ürünleri tavsiyeleri: Denediğimiz ve en beğendiğimiz ürünleri listeliyoruz!
Saç bakım ürünleri tavsiyeleri: Denediğimiz ve en beğendiğimiz ürünleri listeliyoruz!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Defalarca Satın Almaya Değer 9 Makyaj Malzemesi