09/07/2021
Saç Sırları
360 38

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi!

Deniz Ö.
Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Boyalı ve yıpranmış saç bakımı hakkında yazdığımız bu önerilere bakmadan geçme!

Saçlarını düzenli olarak boyuyor, bu yüzden de yıprandığını mı düşünüyorsun? Öyleyse senin için hazırladığımız bu boyalı saç bakım önerisi rehberine mutlaka bir göz atmalısın. Sunduğumuz öneriler ışığında saçlarının yeniden hayat bulduğunu ve canlandığını görecek, bize teşekkür edeceksin! Öyleyse seni daha fazla sabırsızlandırmadan, yıpranmış saçın tüm problemleri için bulduğumuz 1 çözüm önerimizle baş başa bırakalım. 

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Nasıl Yapılır?

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi!


Aşağıda senin için sıraladığımız adımları, önerdiğimiz boyalı saç bakım ürünleri ile kullanarak boyadan yıpranan saçlarını onarabilirsin.

1. Yıpranmış Saçlara Özel Şampuan Kullan

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 1

Yıpranmış saçlarını toparlamanın en kolay ve hızlı yollarından biri ona uygun bir bakım uygulamaktan geçiyor. Bu noktada ilk adımın ise yıpranmış saçlara özel bir şampuan kullanmak olmalı. Sıradan şampuanların aksine içerisinde saç sağlığını yerine getirmek üzere özel formüller yer alan bu tip şampuanlar, saçların hızla toparlanmasına yardımcı oluyor. Bizim önerimiz, Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Bakım Şampuanı 2’si 1 Arada.

Keratin XS içeren onarıcı konsatre formüllü bu şampuan, aminoasitler ve seramid ile zenginleştiriliyor. Saçı dipten uca yapılandıran, onaran ve güçlendiren şampuan, ayrıca yıpranmış saçlara 5 farklı çözüm sunuyor: direnç, canlılık, yapılandırma, parlaklık ve yumuşaklık! Biz denedik, onaylıyoruz. Boyadan yıpranmış saç bakımı için daha iyi bir şampuan ise tanımıyoruz.

2. Saç Kremini Unutma

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 2

Fazla boyadan yıpranan saçların, yıkama sonrası çatallı bir görüntüye neden olabilir. Bu görünümü yok etmek üzere saçını taradığındaysa, saç uçlarının koptuğunu görmen son derece olası. İşte bu nedenle saçlarına, onarıcı bakım şampuanının yanı sıra tamamlayıcı ürünlerle birlikte yoğun bir bakım uygulaman gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Saçlarının banyo sonrası hem daha parlak görünmesi hem de kolay taranabilmesi için saç bakım kremi kullanman şart. Bizim yıpranmış saç bakımı için etkisinden son derece memnun kaldığımız ürünse Elseve Komple Onarıcı 5 Anında Kurtarıcı Yoğun Bakım Kremi oluyor.

Elseve şampuanın ardından güvenle kullanabileceğin bu saç kremi, saçı ağırlaştırmadan saç boy ve uçlarını X2 oranında daha fazla onarmaya yardımcı oluyor. Tıpkı şampuanında olduğu gibi aminoasitler ile zenginleştirilen bu formül, saçın onarılmasına yardımcı oluyor, kolay tarama imkanı sunuyor.

3. Saç Bakım Maskesi Önemli

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 3

Boya kaynaklı yıpranmış saç, kuru, cansız ve mat bir görünüme sahiptir. Bu da kırıkların artması, saçın rahat ve güzel şekil almaması, rahat taranmaması ve hatta saçın sertleşmesi anlamına gelir. Boyalı ve yıpranmış saç bakımında maske kullanmak tam da bu noktada önem taşır. Çünkü kremlerden daha yoğun bir yapıya sahip olan saç maskeleri, saçın kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur. Bizim sana yıpranmış saçlar için maske önerimiz ise elbette ki serinin devamı olan Elseve Komple Onarıcı 5 Maske.

Aminoasit ve seramid ile zenginleştirilen ve ayrıca kalendula özü yer alan bu saç bakım maskesi, saça yoğun bir şekilde bakım yaparak onarılmasına yardımcı oluyor. Saça parlaklık ve yumuşaklık kazandıran ürün, saçın günden güne komple onarılmasına sağlıyor. Böylece; dayanıklı, canlı, parlak, ipeksi ve yumuşak saçlara kavuşturuyor. Saçının ihtiyacına yönelik olarak haftada 1 veya 2 defa saç kreminin ardından uygulama yapabileceğin bu maskeyi, 2 ila 3 dakika saçında bekletip, durulaman yeterli. Kendin için de saçların için de her zaman daha fazlasını istiyorsan, bu maskeye bayılacaksın!

4. Saçlarını Isıl İşlemden Koru

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 4

Boyalı saçlar, çabuk yıpranma belirtisi gösteren saçlar olduğu için son derece hassas olabilmekte. Hele de fazla boyadan kaynaklı saçlarda yoğun bir yıpranma görülüyorsa, saçlara her zamankinden daha dikkatli davranmakta fayda var. Bu süreçte bir süre düzleştirme veya maşa gibi ısılı işlemlerden saçlarını mutlaka korumalısın. Nasıl mı? Tabii ki Elseve Komple Onarıcı 5 S.O.S Bakım Onarıcı Koruyucu Krem ile!

Serinin saç bakım maskesinde olduğu gibi aminoasit ve seramidlerin yanı sıra kalendula özü ile formüle edilen bu koruyucu krem, saça yoğun bir şekilde bakım yapıyor. Saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırırken aynı zamanda şekillendirme esnasında yüksek koruma sağlayan ürün, saçlarda adeta 1 yıllık yıpranmaya karşı etki gösteriyor. Isıl işlem öncesi saç boy ve uçlarına uygulayacağın bu krem ile hem saçlarını olası yıpranmalara karşı koruyacak hem de yoğun bir bakım uyguluyor olacaksın.

4. Doğal ürünler kullan

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 5

Boyadan yıpranan saçlarını onarmak için saçlarına yoğun kimyasal işlemler uygulamak yerine doğal ürünler tercih etmelisin. Evde yapabileceğin doğal maskeler ve saç bakım kremleri boyalı saçlarının daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. 

5. Saçlarına keratin desteği ver

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 6

Yıpranan saçlarını onarmanın en güvenli yollarından biri keratin maskesi yapmaktır. Keratin içeren saç bakım ürünleriyle boyalı saçlarının daha güçlü uzamasını sağlayabilirsin. Boyadan dolayı yıpranan saçlarını daha parlak ve güçlü göstermek için keratinin gücünden yararlan. 

6. Sıcak suya dikkat et

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 7

Boyalı saçların en büyük düşmanlarından biri sıcak sudur. Saçlarını hep sıcak suyla yıkıyorsan saçlarının daha kuru, mat ve cansız görünmesi kaçınılmaz olabilir. Çünkü sıcak su, saç tellerini kurutur ve boyalı saçların solmasına yol açabilir. Bunun önüne geçmek için saçlarını ılık suyla yıkamaya alışmanı öneririz. 

7. Saçlarını düzenli temizle

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 8

Boyalı saçlarını düzenli yıkamalısın. Saç diplerinde biriken yağ, kir ve saç şekillendirici artıkları gözeneklerin tıkanmasına yol açabilir. Boyadan yıpranmış saçlar için evde bakım yaparken saç diplerinin temizlendiğine emin olmalısın. Boyalı saçların varsa gün aşırı saçlarını yıkamalı ve her banyoda şampuan, saç kremi ve durulanmayan bakım kremi sürmelisin. 

8. Saçlarının kurumasına izin verme

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 9

Boyalı saçların kurumaya başladığında saç rengin olduğundan daha bakımsız görünmeye başlar. Özellikle boyalı saçlarını kurutmamalı her daim nemli ve canlı göründüğüne emin olmalısın. Saçlarına nem desteği sağlayan durulanmayan bakım kremleri saçlarına ihtiyacı olan nemi sağlayacak.

9. Pamuklu havlu kullan

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 10

Banyo sonrası saçlarını kurutmadan önce nemini almasını için pamuklu havluya sarmalısın. Boyadan yıpranan saçlara bakım yaptıktan sonra, pamuklu bir t-shirt veya yumuşak bir havluya saçlarını sar ve bekle. Saçlarının hızlı kuruması için havluyla saçlarını çiteleme, birbirine sürtme. Bu işlem saçlarının ıslakken kırılmasına ve elektriklenmesine yol açar.

10. Saçlarını klordan koru

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 11

Yaz aylarında boyalı ve yıpranmış saçlar için bakım ürünleri kullanırken UV koruması olup olmamasına dikkat etmelisin. Klor ve deniz tuzu saç renginin solmasına ve saçların kurumasına yol açabiliyor. Saçlarını büyük bir şapkayla korumalı ve zararlı güneş ışınlarının etkilemesine izin vermemelisin.

Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Evde Yapılabilecek Maske Tarifleri

1. Yumurta maskesi

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 12

Yumurta sarısı saçları koruyan ve daha parlak görünmesini sağlayan değerli içeriklerden biridir. İki yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı zeytinyağını bir kapta karıştır ve saç boylarına uygula. 30 dakika sonra saçlarını durulayarak boyalı saçlarının ne kadar göz alıcı göründüğünü fark et.

2. Bal maskesi

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 13

Bir tatlı kaşığı bal ve bir tutam tarçını saçlarına sürmek saçlarının nemlenmesine yardımcı olur. Balın saç için faydalarından biri de saç derisini ölü deri hücrelerinden arındırmaktır. Bal saç maskesini ayda iki kere yaparak saçlarının daha güçlü uzamasını sağlayabilirsin. 

3. Hindistan Cevizi Yağı maskesi

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 14

Hindistan cevizi yağının saç için faydalarını bilmeyen yoktur, değil mi? Boyalı ve yıpranmış saçlar için maske evde yaparken hindistan cevizinden bir kaşık eklemeyi unutma. Dilersen gece yatmadan önce hindistan cevizini saç diplerinden uçlarına kadar uygula. Sabah boyalı saçlarının ne kadar parlak göründüğünü fark edeceksin. 

4. Argan yağı maskesi

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 15

Argan yağı boyalı saçlar için önerdiğimiz maske tariflerinden biri! Arkan yağı maskesi yaparken iki tatlı kaşığı argan yağını, 2 yumurta sarısı ile karıştırabilirsin. Bu karışıma lavanta yağı da eklemeyi unutma. Saç maskesini saçlarının tamamına uygula ve 30 dakika beklet. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla temizle.

5. Zeytinyağı maskesi

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 16

Boyalı ve yıpranmış saçlar için maske yaparken zeytinyağı eklemeyi unutma. Zeytinyağı ve limon maskesi boyalı saçlarına ekstra hacim kazandıracak. Yarım çay bardağı zeytinyağına yarım limon sık ve bir kaşık bal ekle. Bu doğal saç maskesini boyalı saçların çok sevecek. 

Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Maske Önerileri

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 17

Kérastase Chroma Absolu Masque Chroma Filler: Hassas veya hasar görmüş boyalı saçlar için tavsiye ettiğimiz Kerastase maske saç tellerini daha güçlü ve esnek bir hale getiriyor. 

Elseve Color Vive Renk Koruyucu Saç Maskesi: Keten tohumu ve UV filtresi içeren saç maskesi, boyalı saçlarına ipeksi bir dokunuş kazandıracak. Elseve boyalı saç maskesini haftada 2-3 kere yapmanı öneririz. 
L'Oréal Professionnel Metal Detox Maske: Saçlarını düzenli olarak açtırıyorsan boyalı saçlarının kuru ve cansız görünmesi kaçınılmaz olabilir. Loreal maske, suyun içinde bulunan metalin saç tellerinde yarattığı renk eşitsizliği ve kırılma riskine karşı saçı korur, saçlardaki oksidatif etkisinden arındırır, saçlarda detoks etkisi yaratır.

L'Oréal Professionnel Vitamino Color Maske: Saç tellerini yeniden yapılandıran ve boyalı saçlara bir dakika içinde parlaklık kazandıran saç maskesi, saç renginin daha göz alıcı görünmesini sağlayacak. Özellikle boya sonrasında saçta biriken kimyasal kalıntılarının giderilmesini sağlayarak yumuşak ve pürüzsüz bir saç yüzeyi oluşturur

Kerastase Reflection Masque Chromatique: İnce telli ve boyadan yıpranmış saçlarını onarak Kerastase saç maskesi, saçı yormuyor ve ağırlık yapmıyor. Saç rengine ve parlaklığına uygun olan saç maskesi boyalı saçlarını yeni boyanmış gibi gösterecek. 

L'Oréal Professionnel Blondifier Maske: Saç rengindeki açılmaları ve solmaları engelleyen saç maskesi, saç renginde adeta aydınlatıcı bir etki yaratıyor ve saç yapısını besleyerek daha pürüzsüz etki sağlıyor. 

Kerastase Blond Absolu Masque Cicaextreme: Kerastase kremsi yapıdaki saç maskesi, işlem sonrası saçları yeniden yapılandırmak için saç tellerini derinlemesine güçlendirir. Daha güçlü bir his ve görünüm için boyalı saç tellerini yoğun olarak nemlendirir ve besler.

Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Ürünleri

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi! - 18

Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi: Bitkisel kolajen ile zenginleştirilmişElseve bakım kreminin formülü ile saç yıpranmasına ve matlığa karşı savaşmaya yardımcı olarak saçı güçlendirir. Daha parlak, ışıltılı ve bakımlı saçlara kavuşmana yardımcı olur. 

Kérastase Chroma Absolu Serum Chroma Thermique: Boyalı saçlarını 230 dereceye kadar ısıdan koruyan bu saç bakım spreyini her fön öncesi saçlarına uygulamalısın. 

L'oreal Professionnel Serie Expert Vitamino Color 10 In 1 Renk Koruyucu 10 Etkili Mucize Bakım Spreyi: Boyalı saç rengini korumaya alan Loreal bakım spreyi, en iyi renk sonucunu ortaya çıkarıyor. Tek bir ürünle boyalı saçlarına 10 fayda sağlayan bu spreyi günlük bakım rutinine ekleyebilirsin. 

Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme: Sarı boyalı saçları güçlendiren Kerastase bakım yağı, özellikleri açma işlemi sonrası hassaslaşan saçları güçlendiren ve dış faktörlere karşı dayanıklılığını artırıyor ve kırıkları onarıyor. 

Kerastase Blond Absolu Serum Cicanuit: Saç boyama sonrası saçta oluşan hasarı azaltan Kerastase serum, ikili Hyalüronik Asit ve Edelweiss Çiçeği Yağı sayesinde saçtaki kırılmaları ve saç uçlarındaki kırıkları azaltır, saç dolgun bir görünüm kazandırır. 

Paylaş

Boyadan Yıpranan Saçlara Bakım Önerisi!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox Serisi
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox Serisi
Tümünü Gör
Güzel saçlara sahip olmak için bilmen gereken 10 ipucu
Güzel saçlara sahip olmak için bilmen gereken 10 ipucu
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj Yaparken Cildin E Vitamininden Faydalansın