27/05/2020
Saç Sırları
360 38

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri

Cansu G.
Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Genelde saçlarını boyayanlar veya boyatmayı düşünenlerin aklında tek bir soru oluyor: Boyalı saç bakımı nasıl olur? Saçlarını boyattıktan sonra ilk günkü gibi parlak, sağlıklı ve dinamik görünmesi için boyalı saç bakımını düzenli şekilde uygulamalısın. Saçlarını boyattıktan sonra doğru ürünleri kullanmadığın takdirde saç renginin daha soluk göründüğünü ve saç tellerinin matlaştığını gözlemleyebilirsin. 

Tamam tamam... Biz bunlardan bahsetmeyelim. Bugünkü konumuz boyalı saç bakımı ve boyalı saç bakımında kullanılan en iyi ürünler! Sen de en iyi saç ürünleriyle tanışarak boyalı saçının ilk günkü gibi ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsin.

Boyalı Saç İçin Şampuan Önerileri

Boyalı saçlara sahip olanlar mutlaka saç rengini koruyucu ürünler kullanmalı. Boyalı saç bakım ürünleri, boyanın solmasını engeller ve saç renginin ömrünü uzatırlar. Boyalı saçlarını UV ışınları ve çevresel faktörlerden koruyacak olan ürünler sayesinde saç rengin ilk günkü gibi ışıl ışıl görünebilir. 

1. Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri

Boyalı saç için şampuan denildiğinde akla ilk olarak mor şampuan geliyor. Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, saçlarda istenmeyen turuncu ve kırmızı alt tonlu yansımaları küllü tonlarak çeviriyor. Saçlara daha soğuk bir ton kazandıran bu şampuan sayesinde boyalı saçların daha küllü görünecek. Özellikle saçlarını koyu tonlardan sarı gibi açık tonlarak boyadığında ortaya çıkan istenmeyen turuncu yansımalar, mor şampuan sayesinde nötrlenebiliyor. 

Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı buradan inceleyebilirsin

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 1
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

2. Elseve Color Vive Renk Koruyucu bakım şampuanı

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 3

Boyalı saç bakımı için mutlaka boyalı saçlara uygun olan şampuanları kullanmalısın. Elseve Color Vive Renk Koruyucu bakım şampuanı, saç renginin uzun süre korunmasını sağlıyor ve parlak görünümü destekliyor. Böylece saçlarını boyattıktan sonra solma, mat ve bakımsız görünümden şikayetçi olmuyorsun. 

Boyadan yıpranan saçlara bakım sunan Loreal şampuan, UV filtresiyle saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korur ve saç renginin korunmasına yardımcı olur. Yeni saç rengini koruma altına almak için hangi boyalı saç şampuanı kullanman gerektiğini artık biliyorsun. 

3. Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 4

Boyalı saç bakımının ilk adımı için Kérastase Bain Riche Chroma Respect şampuan kullanmalısın. Laktik asit ve centella asiatica içeren formülü ile boyalı saçlarını besliyor ve renginin uzun süre parlak görünmesini sağlıyor. ampuanı ıslak saçına uygula ve diplerine masaj yaparak saç derisinin temizlenmesini sağlar. Şampuanını saçlarının boy ve uçlarına yayarak saç renginin daha parlak görünmesine yardımcı olabilirsin. Saçlarını uygulama sonrası bol suyla durula. Boyalı saçlara sahip olanlar ılık veya soğuk suyla saçlarını durulamalılar. Düzenli olarak 6 hafta boyunca Kerastase şampuanı kullananlar saçlarda renk yoğunluğunun arttığını ve saçların daha ışıltılı göründüğünü söylüyorlar. 

Kérastase Bain Riche Chroma Respect şampuan'ı buradan inceleyebilirsin.

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 5
Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect
( Şampuan )
Hemen Al

4. L'Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Şampuan 

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 7

Saçları boyalı şampuanlar arasında kuşkusuz en çok tavsiye edilenlerden biri L'Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Şampuan oluyor. Rengi saça hapseden ve renk koruması sağlayan bu şampuan, en hassas renklerde bile göz alıcı bir parlaklık sağlamayı başarıyor. 

Formülündeki Resveratrol, Ko-emülsiyon ve micro emülsiyon içeren Vitamino Color Şampuan, saç yüzeyini mükemmeleştiriyor ve saçlarda hafif bir his bırakıyor. Boyalı ve yıpranmış saçlar için bakım ürünleri arasında yer alan Loreal şampuan sayesinde saçların ilk boyattığın gün gibi parlak ve canlı görünecek. 

5. Kérastase Reflection Şampuan

 Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 8

Saç renginin kalıcılığını arttırmak ister misin? Boyalı ve röfleli saçlara özel olarak tasarlanan Kérastase Reflection Şampuan, uzun süre kalıcı ve parlak saçlara sahip olmana yardımcı olur. Saçlarını boyattıktan tam 40 gün sonraya kadar kalıcılığını korumayı başaran bu şampuan, saç renginin daha parlak, canlı ve bakımlı görünmesini sağlar. 

Chromatique Riche Saç Banyosu ise çok hassaslaşmış boyalı veya röfleli saçlar için renk koruyucu bir saç banyosudur. Boyalı saçların renk canlılığını korur ve ışıltı saçar. Boyalı saçlar için bakım sağlayan bu şampuanı yıpranmış ve mat görünen saçlar için öneririz.

6. L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan 

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 9

Silver şampuan olarak da bilinen Loreal mor şampuan, boyalı saçlar için önerilen en iyi şampuanların başında gelir. Özellikle saçlarını gri, beyaz veya çok açık saç renklerine boyayanlar için önerdiğimiz bu şampuan, saçlara yoğun küllü yansımalar kazandırarak saç rengini nötrler. 

L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan formülündeki mavi ve mor pigmentler sayesinde sağlara soğuk yansımalar sağlar. Saçlarını boyattıktan sonra beliren turuncu, kızıl veya çiğ sarı gibi istenmeyen sıcak yansımaların kaybolmasına yardımcı olur. Boyalı saç renklerine uygun olan bu şampuan, saç rengine parlaklık katarak daha seni daha canlı gösterecek. 

7. L'Oréal Professionnel Metal Detox Şampuan 

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 10

Boyama sonrası saçlarında biriken metallar saçlarının cansız görünmesine ve kırılmasına yol açabiliyor. L'Oréal Professionnel Metal Detox Şampuan'ın etkilerini adından tahmin edebilirsin. Saçlarındaki metali etkisiz hale getiren Loreal şampuan, boya sonrası saç kırılması sorununu ortadan kaldırıyor. Düzenli olarak saç rengini açtırıyorsan veya boya yaptırıyorsan saçlarının yıpranması kaçınılmaz olabiliyor. Metal Detox Şampuan kullanarak, boyanın saçlarında bıraktığı olumsuz etkileri silebilir, metali etkisiz hale getirebilir ve saçlarına daha canlı görünüm kazandırabilirsin. 

8. L'Oréal Professionnel Blondifier Şampuan 

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 11

Saçlarındaki sarı tonlarının ömrünü uzatan L'Oréal Professionnel Blondifier Şampuan, sarı saçların favorisi olacak cinsten! Loreal boyalı saç şampuanı, işlem görmş sarı saçlar için Açai Polifonellerinden yardım alıyor. Antioksidan içeriğe sahip olan bu şampuan sayesinde sarı saçların çevresel etkenlerden korunuyor ve daha uzun süre kalıcı olmayı başarıyorlar. Mavi ve mor pigmentler barındıran Loreal şampuan, saçlarına uzun süre parlaklık verir ve saç boyasının üzerinden aylar geçse de saçlarının ilk günkü gibi göz alıcı görünmesini sağlar. 

9. Kérastase Blond Absolu 

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 12

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra Violet

Kerastase'in mor ötesi saç şampuanı, saçların boyadan sonra daha soğuk ve küllü tonlara kavuşmasını sağlar. Saç boyası sonrası beliren istenmeyen turunculukları nötrleyen Kerastase mor şampuan özellikle soğuk sarı, gri ve soğuk alt tonlu röfleler için uygundur. 

Kerastase Blond Absolu Bain Lumiere

Hyalüronik asitle zenginleştirilmiş Kerastase boyalı saç şampuanı, hafif yapısı sayesinden griden sarıya her seviyede açma işlemi uygulanmış saçlar için tavsiye ediliyor. Saç rengini açtırdıktan sonra saçlarında kuruluk, matlık ve cansızlık gibi şikayetlerin varsa Blond Absolu Bain Lumiere saç banyosu sana uygun bir tercih olacak. 

Kerastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme

Boya işlemi sonrası saçlarında ekstra hassaslaşma durumu görüyorsan Kerastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme şampuan kullanmaya başlamalısın. Saçlarına ipeksi bir dokunuş ekleyen bu şampuan, sertleşen ve kuruyan saçlarına ihtiyacı olan bakımı sunacak. 

Boyalı Saçlar İçin Saç Kremi Önerileri

1.Elseve Color Vive Renk Koruyucu Bakım Kremi

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 13

Besleyici UV filtresi sayesinde saça ekstra parlaklık kazandıran Elseve saç kremi, boyalı saçlar için en iyi saç kremi arasında gösteriliyor. Saçları besleyen ve ipeksi bir görünüm kazandıran bu saç kremini her şampuan sonrası kullanmanı tavsiye ederiz. 

2. Kérastase Blond Absolu Cicaflash Saç Bakım Sütü

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 14

Boyalı saçlar için saç kremi önerisi isteyenlere Kerastase Cicaflash Bakım Sütü'nü tavsiye ederiz. Mor pigmentler içeren bakım sütünü saçlarına banyo sonrası uygula ve 2-3 dakika beklet. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla durulayarak boyalı saçlarının keyfini çıkarabilirsin.

3. Kérastase Reflection Fondant Chromatique Saç Bakım Sütü

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 15

Boyalı saçlara pürüzsüz ve daha esnek bir doku kazandıran Kérastase Reflection Fondant Chromatique Saç Bakım Sütü, boyalı saçların ihtiyacını karşılıyor. Saç banyosu sonrası uygulanan bu saç kremi, boyalı saçlarının daha yumuşak ve esnek görünmesini sağlar. Saçlarını boyadıktan sonra yıpranmasını engelleyen bakım sütünü her banyoda kullanmanı öneririz. 

Boyalı saçlara nasıl bakımlar uygulanmalı?

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri - 16

Boyalı saç bakımında en önemli nokta, saçlarının ihtiyacı olan besini ve nemi alması. Nemsiz kalan bakımsız saçlar solar ve daha mat görünür çünkü boyalı kuru saçların en önemli nedeni nemsizliktir. Bu nedenle saçlarını boyattıktan sonra mutlaka besleyici içeriklere sahip boyalı saçlar için üretilen şampuan, saç kremi, maske ve bakım serumlarını kullanmalısın. 
Boyalı saçların en sık yaptığı hatalardan biri de düzenli olarak saç bakımı yapmamak. Saçlarına iyi gelecek boyalı saçlar için olan şampuanını düzenli olarak her yıkamada kullanmalısın. Şampuanın bittikten sonra yenisini almalı, evdeki diğer şampuanlara el uzatmamalısın. Unutma, her saç yapısının ihtiyacı olan şampuan farklı!

Paylaş

Boyalı Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Önerileri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect
Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect
( Şampuan )
Keşfet
Vitamino Color Koruyucu Şampuan
Vitamino Color Koruyucu Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi
Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Curl Expression Serisi!
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Curl Expression Serisi!
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj Çantanda Olması Gereken 15 Ürün