Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
09/03/2017
Saç Sırları
360 38

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri

Ece Y.
Galeri Görünümü Slayt Görünümü
Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri

Boyalı saçlarını ilk günkü gibi canlı ve parlak göstermek istiyorsan saç bakımına özen göstermelisin. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte saçlarının matlaşmaya daha yatkın olduğu bu günlerde saç bakımını ihmal etmemen gerekiyor.

Peki, boyalı saçların için hangi saç bakımını yapmalısın? Sana uygun, boyalı saçlar için saç bakımı önerileriyle karşındayız. Bu bakım önerileri sayesinde saç rengin bahar aylarında çok canlı görünecektir!

Saç renginin kalıcılığını koruyan maske önerisi:

boyalı saç maske

Saç maskelerinin önemi herkes tarafından bilinen bir konu fakat hangi maskenin sana iyi geleceğini biliyor musun? Saç bakım ürünlerini satın alırken mutlaka kendi saçına, saçının durumuna uygun maskeleri almalısın.

boyalı saç

Boyalı saçlara sahipsen, saçlarının rengini koruyan ürünleri tercih etmelisin. Saç maskesini, bakım kremini uyguladıktan sonra, nemli saça uygulamanı öneriyoruz. Saçlarının tamamına süreceğin saç maskesi saç tellerini güçlendirir ve boyalı saç renginin solmadan, akmadan uzun süre saç tellerine tutunmasını sağlar.

boyalı saç

Saç maskesinden en iyi sonucu elde etmek için saçlarını sıcak havluya sarmanı öneriyoruz. Maskeyi saçlarına sürdükten sonra sıcak havluyu saçlarına sar ve maskenin önerdiği süre boyunca saçında tut. Sıcak hava ile birleşen saç maskesi saç tellerine daha iyi nüfuz edecektir. Daha sonra ılık su ile saçlarını durula ve farkı gör!

Editörün önerisi: Saç maskesi olarak L’Oréal Professionnel Vitamino Color Saç Maskesi’ni denemeni öneririz.

Boyalı saçı güneşten koruyan bakımlardan yardım al:

boyalı saçı güneşten korumak

Güneş, sadece cildimiz için değil, saçlarımız için de çok zararlıdır. Özellikle boyalı saçlara sahipsen saçlarını güneşin zararlı etkilerinden mutlaka koruman gerekiyor. Isınan havalarla birlikte, güneşten koruyucu ürünleri dolaptan çıkarman gerekiyor. Kullandığın saç bakım ürünlerinin UV ışınlarına karşı koruyucu olmasına dikkat etmelisin. Dışarı çıkarken uygulayacağın güneş koruyucu sprey de saçlarının yıpranmamasına yardımcı olacaktır.

Yağlarla beslenen boyalı saçlar:

yağlarla beslenen boyalı saçlar

Boyalı saçlarının kurumasını ve solgun görünmesini engellemek istiyorsan yağlardan yardım alabilirsin. Saçlarına anında parlaklık ve yumuşaklık sağlayan bu yağlar, saç tellerinin onarılmasına yardımcı olurlar. Saç bakım yağlarını ister kuru istersen de nemli saçına uygulayabilirsin. Durulama gerektirmeyen bu yağlar, kısa sürede senin vazgeçilmezin olacaktır.

Boyalı saçlar için ısı koruyucu kullan

Isı koruyucu kullan

Saçlarını şekillendirirken zarar görmesini engellemek için ısı koruyucu kullanmanı öneriyoruz. Isı koruyucu sprey sayesinde saçların fön makinasının yüksek ısısından etkilenmeyecektir. Yüksek ısı, saçlarının kuruyup, cansız görünmesine neden olabilir. Bu nedenle boyalı saçların için ısı koruyucu sprey olmazsa olmazdır.

Editör önerisi: Boyalı saçlarının ısıdan zarar görmemesi için saçı 230 derece ısıya kadar koruyan L’Oréal Professionnel Vitamino Color Durulanmayan Bakım’ı kullanabilirsin.

Boyalı saçlarını sıcak suyla yıkama:

boyalı saçlarını sıcak suyla yıkama

Saçlarının kuruyup, solgun görünmesini istemiyorsan ılık su tercih etmelisin. Biliyoruz, bu soğuk havalarda ılık su kullanmak pek mümkün değil ama saç rengini korumak için bunu yapmalısın. Ilık su alışkanlığına başladığında sonucu fark edeceksin.

Boyalı saçlar için şampuan ve saç kremi kullan:

boyalı saçlar için şampuan ve saç kremi

Saçlarını boyattıktan sonra yapacağın ilk işlem şampuan ve saç kremini değiştirmek olmalı. Çünkü artık saçların boyalı ve buna uygun ürünler kullanmalısın. Boyalı saçlar için üretilmiş olan saç ürünleri, saç rengini daha uzun süre korumana yardımcı olur. Böylece saçlarının ilk günkü canlı ve parlak görüntüsünü uzun süre kaybetmemiş olursun.

loreal professionnel serie expert vitamino color

Editör önerisi: Boyalı saçların için saç renginin uzun süre kalıcı olmasına, parlamasına destek olacak saç bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisin. Bu konuda bizim son zamanlarda favorimiz L’Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color serisi!

Vitamino Color Şampuan ve Saç Bakım Kremi, boyalı saçlarda rengi saça hapseder, ekstra parlak ve canlı saçlar oluşturur. Özellikle boya sonrasında saçta biriken kimyasal kalıntılarının giderilmesini sağlayarak yumuşak ve pürüzsüz bir saç yüzeyi oluşturur. Bu profesyonel bakımı kullanarak sen de saç renginin mükemmel görünmesini sağlayabilirsin.

Boyalı saçlarına masaj yap:

boyalı saçlarına masaj yap

Birçok kadının, yapmayı unuttuğu bir nokta daha var. Bir saç bakım ürününün veya şampuanın saç tellerine işlemesini ve etkisini artırmayı istiyorsan, saç derine masaj yaparak uygulamalısın. Bu adımı bakım rutinine eklemeyi de unutmamalısın!

Yaz aylarında boyalı saçlara ekstra özen:

Saçlarını güneşten koru

Yazın havuzdan çıkmak ne kadar zor olsa da, klorun saçlarımıza ne kadar zarar verdiğini unutma. Havuz keyfini bozmak istemeyiz ama bone kullanmayı ihmal etmemelisin.
Photo Credit: Getty Images, iStock

Paylaş

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vitamino Color bakım maskesi
Vitamino Color bakım maskesi
( Maske )
Keşfet
Vitamino Color çok amaçlı sprey serum 10in1
Vitamino Color çok amaçlı sprey serum 10in1
( Çok Amaçlı Bakım Spreyi )
Keşfet
Vitamino Color Saç Kremi
Vitamino Color Saç Kremi
( Bakım )
Keşfet
Vitamino Color  şampuan
Vitamino Color şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yanmış sarı saç bakımı nasıl olmalı?
Parabensiz Mor Şampuan: Biolage Colorlast Mor Şampuan
Saç boyamadan beyazları kapatmak mümkün mü?
Bütün saç renklerini 65 güne kadar canlı tutan bakımı bulduk!
Tümünü Gör
Kendimize vakit ayırıyoruz: Evde saç bakımıyla kendini şımart!
Saçlarımızı şımartıyoruz: Evde saç bakımında favorimiz olan 5 saç bakım ürününü inceledik!
Moralimizi yükseltiyoruz: Evde daha keyifli vakit geçirmek için öneriler!
İnceliyoruz: Şarap Kızılı Saç Rengi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Güne Enerjik Başlamanı Sağlayacak Tüyolar