09/03/2017
Saç Sırları
360 38

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri

Ece Y.
Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Boyalı saçlarının ilk günkü gibi canlı ve parlak olmasını istiyorsan saç bakımına her zaman özen göstermelisin. Boyalı saçlarına evde bakım yaparken doğru saç bakım ürünlerini, doğru şekilde kullanarak ve biraz da ekstra özen göstererek saç renginin koruma altına alabilirsin.

Peki, boyalı saçlarının rengini korumak için neler yapabilirsin? Sana uygun, boyalı saçlar için saç bakımı önerileriyle karşındayız. Bu bakım önerilerimiz sayesinde saç rengin artık çok canlı görünecek. :)

Boyalı Saçları Korumak için Özel Tüyolar:

1.Haftada 2 kez saç maskesi şart:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri

Saçımızı boyadığımızda saçlarımız daha kırılgan hale gelir. Eğer doğru bakımı yapmazsak da saç rengimiz zamanla solar, saçlarımız da zarar görür. Bu nedenle, koruyucu bir bariyer oluşturmaya yardımcı olmak ve saç renginin solmasını önlemeye yardımcı olmak için mutlaka boyalı saçlar için saç maskesi kullanmanı tavsiye ederiz. Haftada 2 kez kullanarak saç rengini uzun süre koruyabilirsin.

2.Sıcak havlu ve saç maskesi yöntemini dene:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 1

Saç maskelerinin önemi herkes tarafından bilinen bir konu fakat hangi maskenin sana iyi geleceğini biliyor musun? Saç bakım ürünlerini satın alırken mutlaka kendi saçına, saçının durumuna uygun maskeleri almalısın.

Boyalı saçlara sahipsen, saçlarının rengini koruyan ürünleri tercih etmelisin. Saç maskesini, bakım kremini uyguladıktan sonra, nemli saça uygulamanı öneriyoruz. Saçlarının tamamına süreceğin saç maskesi saç tellerini güçlendirir ve boyalı saç renginin solmadan, akmadan uzun süre saç tellerine tutunmasını sağlar.

Saç maskesinden en iyi sonucu elde etmek için saçlarını sıcak havluya sarmanı öneriyoruz. Maskeyi saçlarına sürdükten sonra sıcak havluyu saçlarına sar ve maskenin önerdiği süre boyunca saçında tut. Sıcak hava ile birleşen saç maskesi saç tellerine daha iyi nüfuz edecektir. Daha sonra ılık su ile saçlarını durula ve farkı gör!

3.Saçını daha seyrek yıka:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 2

Boyalı saçlarını ne kadar çok yıkarsan saç rengin de o kadar çabuk solar. Bu yüzden her gün saçlarını yıkamak yerine 2 günde 1 yıkamanı öneririz.

4.Boyalı saçı güneşten koruyan bakımlardan yardım al:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 3

Güneş, sadece cildimiz için değil, saçlarımız için de çok zararlıdır. Özellikle boyalı saçlara sahipsen saçlarını güneşin zararlı etkilerinden mutlaka koruman gerekiyor. Isınan havalarla birlikte, güneşten koruyucu ürünleri dolaptan çıkarman gerekiyor. Kullandığın saç bakım ürünlerinin UV ışınlarına karşı koruyucu olmasına dikkat etmelisin. Dışarı çıkarken uygulayacağın güneş koruyucu sprey de saçlarının yıpranmamasına yardımcı olacaktır.

5.Yağlarla besle:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 4

Boyalı saçlarının kurumasını ve solgun görünmesini engellemek istiyorsan yağlardan yardım alabilirsin. Saçlarına anında parlaklık ve yumuşaklık sağlayan bu yağlar, saç tellerinin onarılmasına yardımcı olurlar. Saç bakım yağlarını ister kuru istersen de nemli saçına uygulayabilirsin. Durulama gerektirmeyen bu yağlar, kısa sürede senin vazgeçilmezin olacaktır.

6.Boyalı saçlar için ısı koruyucu kullan

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 5

Saçlarını şekillendirirken zarar görmesini engellemek için ısı koruyucu kullanmanı öneriyoruz. Isı koruyucu sprey sayesinde saçların fön makinasının yüksek ısısından etkilenmeyecektir. Yüksek ısı, saçlarının kuruyup, cansız görünmesine neden olabilir. Bu nedenle boyalı saçların için ısı koruyucu sprey olmazsa olmazdır.

7.Boyalı saçlarını sıcak suyla yıkama:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 6

Saçlarının kuruyup, solgun görünmesini istemiyorsan ılık su tercih etmelisin. Biliyoruz, bu soğuk havalarda ılık su kullanmak pek mümkün değil ama saç rengini korumak için bunu yapmalısın. Ilık su alışkanlığına başladığında sonucu fark edeceksin.

8.Boyalı saçlara özel şampuan ve saç kremi kullan:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 7

Saçlarını boyattıktan sonra yapacağın ilk işlem şampuan ve saç kremini değiştirmek olmalı. Çünkü artık saçların boyalı ve buna uygun ürünler kullanmalısın. Boyalı saçlar için üretilmiş olan saç ürünleri, saç rengini daha uzun süre korumana yardımcı olur. Böylece saçlarının ilk günkü canlı ve parlak görüntüsünü uzun süre kaybetmemiş olursun.

9.Boyalı saçlarına masaj yap:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 8

Birçok kadının, yapmayı unuttuğu bir nokta daha var. Bir saç bakım ürününün veya şampuanın saç tellerine işlemesini ve etkisini artırmayı istiyorsan, saç derine masaj yaparak uygulamalısın. Bu adımı bakım rutinine eklemeyi de unutmamalısın!

10.Yaz aylarında boyalı saçına ekstra özen göster:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 9

Yazın havuzdan çıkmak ne kadar zor olsa da, klorun saçlarımıza ne kadar zarar verdiğini unutma. Havuz keyfini bozmak istemeyiz ama bone kullanmayı ihmal etmemelisin.

11.Doğru beslen:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 10

Saçlarını dışarıdan bakım ürünleriyle beslediğin gibi içeriden de beslemelisin. Bunu da besin değeri yüksek gıdaları tüketerek yapabilirsin. Vitaminler, mineraller açısından zengin gıdalar tüketerek saç renginin daha canlı, parlak görünmesine yardımcı olabilirsin.

12.Sağlıklı saçlar için saçını sık sık kestir

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 11

Kırık uçlar saç renginin solgun görünmesine neden olur. Bu nedenle saçlarının sağlıklı görünmesi için 6-8 haftada 1 uç kısımlarını kestirmeni öneririz.

13. Takviyelerden faydalanabilirsin

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 12

Vitaminler, gıda takviyeleri saç renginin sağlıklı, canlı ve parlak olabilmesini sağlamada destekçidirler. Örneğin C vitamini saç derisindeki kan damarlarını sağlıklı tutar. Temel bir B vitamini olan biotin, zayıf saçları güçlendirir ve saç dokusunu iyileştirir. Doktorunun da tavsiyesini aldıktan sonra bu vitaminlerden, takviyelerden yararlanabilirsin.

14. Saçların ıslakken işlem uygulamamalısın

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 13

Saçlarımızın ıslak hali, en savunmasız halidir. Bu nedenle saçların çok fazla ıslakken direkt olarak ısıya maruz bırakmamanı tavsiye ederiz. Ayrıca maşa, düzleştirici gibi işlemleri mutlaka saçların iyice kuruduktan sonra uygulamanı öneririz.

15.Çok gergin saç modellerinden kaçınmalısın

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 14

Sık sık topuz, atkuyruğu gibi saç tellerini geren saç modellerini kullanıyorsan uzun süreli olarak bu saç modellerini kullanmaktan kaçınmanı öneririz. Çünkü bu saç modelleri hem saç tellerini çok fazla gerer hem de saçların havasız kaldığı için nefes alamaz.

Boyalı Saçlar için En İyi Ürün Önerileri:

Şimdi de boyalı saçlar için en iyi ürün önerilerimize geldi sıra! Boyalı saçların için saç renginin uzun süre kalıcı olmasına, parlamasına destek olacak saç bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisin. Evde boyalı saç bakımı için en iyi şampuan, en iyi saç maskesi gibi bakım ürünü araştırması yapıyorsan bu önerilerimize mutlaka göz atmanı öneririz. Bizim favorimiz olan, çok memnun kaldığımız ürünleri aşağıda bulabilirsin:

1.Kerastase Chroma Absolu serisi

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 15

Boyalı saç bakımı konusundaki en yeni bakım serilerinden olan Kerastase Chroma Absolu serisi, boya işlemi görmüş tüm saçların kullanımına uygun bir seri. Yenileyici asit bakımıyla boyalı saçların köklerden itibaren onarılmasına, saç yüzeyinin yenilenmesine yardımcı oluyor. Bunu da içeriğindeki güçlü içeriklerle sağlıyor. İçerisindeki Amino Asit, Tartarik Asit, Centella Asiatica ve Laktik Asit ile birlikte boyalı saçların hem renk yoğunluğunu koruyor hem de işlemlerden zarar gören saçlara dipten uca bakım yapıyor.

Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect'i aşağıda bulabilirsin.

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 16
Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect
( Şampuan )
Hemen Al

Seride şampuan, saç maskesi ve saç bakım serumu bulunuyor. Ev bakımında bu ürünleri kullanabilir, kuaförde de hem boya sonrasında hem de boya randevuların arasında Chroma Absolu Fusio Dose bakımını yaptırabilirsin. Böylece saç rengini koruma altına alırken aynı zamanda hassaslaşmış saçlarına derinlemesine bakım da yapmış olursun.

2.L’Oréal Professionnel Vitamino Color serisi

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 18

Bir diğer favorimiz ise L’Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color serisi! Vitamino Color Şampuan ve Saç Bakım Kremi, boyalı saçlarda rengi saça hapseder, ekstra parlak ve canlı saçlar oluşturur. Özellikle boya sonrasında saçta biriken kimyasal kalıntılarının giderilmesini sağlayarak yumuşak ve pürüzsüz bir saç yüzeyi oluşturur. Bu profesyonel bakımı kullanarak sen de saç renginin mükemmel görünmesini sağlayabilirsin.

L'Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri - 19
Vitamino Color Koruyucu Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Serinin şampuanı ve saç kremini her banyoda kullanıp, 2 haftada 1 de saç maskesini kullanabilirsin. Aynı zamanda banyodan sonra da boyalı saçlarının ısıdan zarar görmemesi için saçı 230 derece ısıya kadar koruyan L’Oréal Professionnel Vitamino Color Durulanmayan Bakım’ı kullanabilirsin.

Paylaş

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vitamino Color 10 Etkili Mucizevi Bakım Spreyi
Vitamino Color 10 Etkili Mucizevi Bakım Spreyi
( Çok Amaçlı Bakım Spreyi )
Keşfet
Vitamino Color Koruyucu Şampuan
Vitamino Color Koruyucu Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect
Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Chroma Absolu Masque Choma Filler
Kérastase Chroma Absolu Masque Choma Filler
( Maske )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox Serisi
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox Serisi
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Serisi
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Serisi
Boyalı saç bakımı: Kerastase Chroma Absolu Serisini denedik
Boyalı saç bakımı: Kerastase Chroma Absolu Serisini denedik
Tümünü Gör
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
En Güzel Balyaj Modelleri
En Güzel Balyaj Modelleri
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Parfüm nasıl sıkılır? Parfümü kalıcı hale getirmenin yolları