Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Boyalı saçların rengini canlı tutan 3 saç bakımı

Saçların boyalıysa bu bakım önerilerimize kulak ver!

Boyalı saçlarını ilk günkü gibi canlı ve parlak göstermek istiyorsan saç bakımına özen göstermelisin. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte saçlarının matlaşmaya daha yatkın olduğu bu günlerde saç bakımını ihmal etmemen gerekiyor. Peki, boyalı saçların için hangi saç bakımını yapmalısın? Sana uygun 3 saç bakımı önerisiyle karşındayız. Bu bakım önerileri sayesinde saç rengin bahar aylarında çok canlı görünecektir!

Saç renginin kalıcılığını koruyan maske

Saç maskelerinin önemi herkes tarafından bilinen bir konu fakat hangi maskenin sana iyi geleceğini biliyor musun? Saç bakım ürünlerini satın alırken mutlaka kendi saçına, saçının durumuna uygun maskeleri almalısın.

Boyalı saçlara sahipsen, saçlarının rengini koruyan ürünleri tercih etmelisin. Saç maskesini, bakım kremini uyguladıktan sonra, nemli saça uygulamanı öneriyoruz. Saçlarının tamamına süreceğin saç maskesi saç tellerini güçlendirir ve boyalı saç renginin solmadan, akmadan uzun süre saç tellerine tutunmasını sağlar. Saç maskesinden en iyi sonucu elde etmek için saçlarını sıcak havluya sarmanı öneriyoruz. Maskeyi saçlarına sürdükten sonra sıcak havluyu saçlarına sar ve maskenin önerdiği süre boyunca saçında tut. Sıcak hava ile birleşen saç maskesi saç tellerine daha iyi nüfuz edecektir. Daha sonra ılık su ile saçlarını durula ve farkı gör!

Editörün önerisi: Saç maskesini mutlaka ılık su ile durulamalısın. Böylece saçların daha parlak görünecektir.

Güneşten koruyucu saç bakımı

Güneş, sadece cildimiz için değil, saçlarımız için de çok zararlıdır. Özellikle boyalı saçlara sahipsen saçlarını güneşin zararlı etkilerinden mutlaka koruman gerekiyor. Isınan havalarla birlikte, güneşten koruyucu ürünleri dolaptan çıkarman gerekiyor. Kullandığın saç bakım ürünlerinin UV ışınlarına karşı koruyucu olmasına dikkat etmelisin. Dışarı çıkarken uygulayacağın güneş koruyucu sprey de saçlarının yıpranmamasına yardımcı olacaktır.

Yağ bakımı

Boyalı saçlarının kurumasını ve solgun görünmesini engellemek istiyorsan yağlardan yardım alabilirsin. Saçlarına anında parlaklık ve yumuşaklık sağlayan bu yağlar, saç tellerinin onarılmasına yardımcı olurlar. Saç bakım yağlarını ister kuru istersen de nemli saçına uygulayabilirsin. Durulama gerektirmeyen bu yağlar, kısa sürede senin vazgeçilmezin olacaktır.


Photo Credit: Getty Images, iStock

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
Kérastase Reflection Chromatique Saç Banyosu
Kérastase Reflection Chromatique Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Reflection Chromatique Saç Maskesi - Kalın Telli
Kérastase Reflection Chromatique Saç Maskesi - Kalın Telli
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
Dip beyazların mı var? Hayatını kolaylaştıracak ürünü açıklıyoruz!
​Bundan böyle dip boyanın geldiğini kimse anlamayacak!
Dip boyamız gelmişken hazırlıksız yakalandığımız 5 beklenmedik an!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör