Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

Herkesin konuştuğu Brezilya fönü hakkında detaylı bir araştırma yaptık.


Özellikle kalın telli ve kıvırcık saçlara sahip olanların daha sık tercih ettiği Brezilya fönü, birkaç yıldır popüler.Düz saç modellerini sevenler buraya! Permaya benzer şekilde saçın uzun süreli düz şekilde kalmasını sağlayan bu teknik aslında birçok zararı da yanında getiriyor… Şimdi, Brezilya fönü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya ne dersin?

Evde Brezilya fönü yapmak aslında sandığın kadar zor değil! ,Brezilya fönü nasıl yapılır?' sorusunu bugün cevaplıyoruz. Brezilya fönü yaptıranlardan derlediğimiz bilgilerle Brezilya fönüne ve Brezilya fönünün zararlarına yakından bakıyoruz.

Brezilya fönü nedir?

Brezilya fönü nedir?Brezilya fönü kalıcı olarak saç düzleştirme işlemine verilen isimdir. Profesyonel olarak yapılan kalıcı düzleştirmede saça kimyasal maddeler verilerek saç tellerinin dümdüz olmasını sağlıyor. Fakat Brezilya fönü saçların kabarıklığını almaz. Saçlarını düzleştirir fakat her daim saçların kuaför fönü gibi pürüzsüz görünmez. Kabarıklığı aynı kalır, sadece saç tellerin düz görünür. 

Brezilya fönü nasıl yapılır?

Brezilya fönü nasıl yapılır?Brezilya fönü ya kalıcı saç düzleştirme için Brezilya fönü kimyasalları ve Brezilya fönü şampuanı kullanılır. Bir süre saçta bekleyen bu kimyasallar saç telinin yapısını değiştirerek dalgalı veya kıvırcıktan dümdüz bir saç teli haline dönüştürülür. Brezilya fönü saçların uzuyana kadar kalıcıdır.

Evde brezilya fönü nasıl yapılır?

Evde brezilya fönü nasıl yapılır?


Evde Brezilya fönü çekmek aslında çok kolay! Saçlarını fön makinası ile düzleştirerek 3 güne kadar kalıcı bir sonuç elde edebilirsin. Brezilya fönü sadece kadınlar için değil Brezilya fönü erkek saçına da uygundur. Brezilya fönü malzemelerine gerek kalmadan sadece fön makinası ve saç spreyi ile evde fön çekerek yarı kalıcı sonuçlar elde edeceksin.

Saç bakımında ısıyla şekillendirmenin sık sık yer almaması  gerektiğini tekrarlıyoruz. Isının saçlarına ne kadar zarar verdiğini yine hatırlatmak isteriz. Ancak arada sırada, tabii ki saçlarını koruma altına alarak şekillendirmek hiçte fena olmaz. Bu noktada da
düzleştiricilerden yararlanabilirsin. Ayrıca saçlarının 72 saat boyunca düz kalmasını sağlayan saç spreyleri de emrine amade! Okul saç modelleri arasında Brezilya fönü yerine farklı saç modellerini düşünebilirsin. 

Ne düşünüyorsun? Brezilya fönünün zararları seni de şaşırttı mı?

Brezilya fönünün zararları nelerdir?

Brezilya fönünün zararları nelerdir?

Bir sürü araştırma yaptık ve Brezilya fönünde işlem sırasında kullanılan ürünlerin yüksek miktarda formaldehit içerdiğini öğrendik. Isıtma işlemi sırasında açığa çıkıyor ve gözlere, buruna, boğaza oldukça zarar veriyor. Hatta sürekli ve sık kullanımda kanser riskini bile ortaya çıkartıyor. Özellikle de alerjik bir yapıya sahipsen sana göre olmadığını söylememiz gerekir.

Brezilya fönünün zararları nelerdir?Brezilya fönü işlemi sonrasında da bir süre sonra saçlarının düzlüğü geçtiğinde saçların kuru ve cansız bir hal alabilir. Tarayamayabilir, şekillendiremeyebilirsin…

Brezilya fönü sonrası saç bakımı nasıl olmalıdır?


Brezilya fönü zararları saç bakımı ile onarılacak kadar kolay bir işlem değildir. Brezilya fönü sonrasında saçlarına keratin bakım yapmanı öneriyoruz. Keratin Brezilya fönü, saçları yumuşatarak daha sağlıklı görünmelerini sağlar.Saç dökülmesine ne iyi gelirsorusunun yanıtı bize göre keratin bakımıdır!

Brezilya fönü yaptırmadan önce göz önünde bulundurmak gereken bir diğer nokta da senin için doğru olan işlemin Brezilya fönü olup olmadığına karar vermek. Saçlarının elektriklenmesinden ve şekil almamasından şikâyetçiysen belki de nedeni yanlış şekillendirme ve doğru saç ürünlerini kullanmamandır. Peki sence Brezilya fönüyle saçlarına zarar vermeye değer mi? Bize sorarsan değmez… Bunun yerine kırık fön modellerini deneyebilirsin. 

Photo credit: Getty Images, Fotolia

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yaz aylarında saç düzleştirme: Elektriklenmeyen düz saçlara ulaşmanın yolu!
Isı olmadan saçlarının pürüzsüz düz görünmesini sağlayacak 5 ipucu
Saç düzleştirme sonrası herkesin bilmesi gereken 7 ipucu
4 adımda nemden kabarmayan pürüzsüz düzlükte saçlar
Tümünü Gör
Patlıcan moru saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Yepyeni Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı İnceledik!
Seyahat tercihlerine göre hangi saç rengini seçmen gerektiğini söylüyoruz!
Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Trend Alarmı: Tubing Maskara Nedir?