27/04/2018
Saç Sırları
360 38

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri

Ece Y.

Saç zincirlerine gelin yakından bakalım!

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Bahar ayına en çok yakıştırdığımız saç aksesuarlarından biri saç zincirleri! Saçlara otantik bir hava veren saç zincirleri, aynı kolyeler gibi saçlarımıza takılıyor ve klasik bir saç modelini bile havalı bir hale getirebiliyor. Saç aksesuarlarından zincir denildiğinde bizim aklımıza ilk olarak dalgalı saç modelleri geliyor. Bizce zincir saç aksesuarını kullanmak için en kolay saç modeli olan dalgalı görünümü yalnızca saçlarına maşa yaparak elde edebilirsin!

Sen de bahara çok yakışan bohem ve biraz da romantik saç modellerini denemek istersen bugün şanslı günündesin! E bu kadar saç zincirinden bahsetmişken 'Saç zinciri nasıl takılır? Saç zinciri yapımı nasıldır?' gibi soruları da cevaplamayı da unutmadık tabii ki!

Farklı saç zinciri modelleri

Klasik saç zinciri

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri

Günlük saç modeline hareket katmak için klasik saç zincirini kullanabilirsin. Klasik saç zinciri sadece birkaç zincir ve taşlardan oluşuyor. Klasik saç zincirini dilersen açık saç modeliyle kullanabilir veya topuzlarının üzerine takabilirsin. Bu zinciri evde yapmak istersen kullanmadığın büyük bir küpe, kolye ucu, veya broştan yardım alabilirsin. Bu broşu bir tel tokaya yapıştır. Ancak yapıştırmadan önce tel tokanın içerisinden bir zincir geçir ve kolye ucunun tel tokayı tamamen kapattığından emin ol. Sonrasında iyice yapıştığından emin olup dilediğin gibi kullanabilirsin!

Saç zinciri takarken dikkat etmen gereken en önemli detaylardan biri saçlarının elektriklenmemesi ve bakımlı görünmesi. Elektriklenen ve bakımsız saçlar zincirin üzerine geleceği için zincir güzel durmayacaktır. Aynı zamanda çok fazla yapılmış bir saçta da modern görünmeyebilir. O yüzden saçının en doğal halinin bakımlı olmasına dikkat etmelisin. L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Saç Yağı'nı saçlarına sürerek sağlıkla parlayan, elektriklenmeyen saçlara kavuşabilirsin. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

İncili saç zinciri

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 3

Saçlarının özel günlerde, gece davetlerinde zarif görünmesini istiyor ama saçlarını nasıl toplayacağına nasıl karar veremiyorsan incili saç zincirinden yardım alabilirsin. İncili saç zincirini saçlarına taktığın anda saçlarının bütün havası değişecek ve kendini prenses gibi hissedeceksin. İncili saç aksesuarı kullandığın günlerde incili kolye veya küpe takarak da zarif görünümünü tamamlayabilirsin. 

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 4

İncili saç aksesuarını evde yapmak için, kullanmadığın inci kolyelerden yardım alabilirsin. Bu kolyeleri alt alta gelecek şekilde birbirlerine bağlayıp uçlarına tel toka takabilirsin. Hatta tel tokayı gizlemek için tel tokanın üzerine bir aksesuar yapıştırabilirsin. 

Çiçekli saç zinciri

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 5

Kır düğünü gibi özel gece davetleri için alternatif bir saç aksesuarı arıyorsan çiçekli saç zincirini deneyebilirsin. Çiçek ve yaprak desenlerinden oluşan çiçekli saç zincirleri saça anında dinamik ve hareketli bir hava veriyor. Çiçekli saç zinciri en çok dalgalı saçlara yakışıyor. Saçlarına doğal dalga vermek için L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2'li Bakım İksiri'ni saçlarına uygula ve dalgalarına masaj yaparak buklelerini belirginleştir. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 6
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Otantik saç zinciri

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 8

Otantik ve bohem görünümleri seviyor, saçlarına gece davetleri için otantik bir dokunuş vermek istiyorsan saç zincirlerine göz atmanı öneriyoruz. Otantik saç zincirleri yaz davetlerinde ve konserlerinde harika görünmene yardımcı olacak! Saçlarını ördükten sonra örgünün üzerine otantik zincirini takarak klasik saç modeline farklı bir hava katacaksın. Aynı şekilde saçlarını yan tarzda ördükten sonra ön kısmından, başının arkasına doğru zinciri takıp sabitleyebilirsin. 

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 9

Bu zincir aksesuarını evde yapmak istersen kullanmadığın bir kolyeyi kullanabilirsin. Kolyeyi saçlarına iyice sabitlemek için tel tokaları kullanabilirsin. 

Elegan saç zinciri

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 10

Klasik saç aksesuarları elegan bir görünüme yardımcı oluyor. Elegan saç zinciri sayesinde saçlarına zarif bir görünüm katabilir, günlük olarak kullanarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsin. Saçlarına dalgalı fön çektikten sonra L'Oréal Paris Studio Pro Lock It Saç Spreyi ile saçlarını sabitle ve elegan saç zincirini tak. Ancak bu saç zinciri saça orta kısımdan sabitlendiği için saçlarını ortadan ayırıp zinciri takmayı unutma. 

Zarif saç zinciri

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 11

Saç zincirini romantik akşam yemeklerinde değerlendirmek istersen zarif saç zinciri modellerine bakmalısın. Saçlarının tam ortasına yerleştirdiğin saç zinciri, su dalgası saçlarınla kusursuz bir uyum yakalayacak. Saç zincirini romantik davetlerde tercih edeceksen taşlı saç zinciri modellerini tercih ederek gece boyu saçlarının ışıldamasını sağlayabilirsin.

Hangi saç modelleriyle birlikte kullanmalı?

Atkuyruğu modeli

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 12

Saç zincirini, özellikle de günlük olarak atkuyruğu ile kullanabilirsin. Atkuyruğu saç modeline biraz romantik ve havalı bir dokunuş eklemek için saç zincirini takmalısın. Saç zincirinin atkuyruğunun üzerine düşmesini sağlayarak bu saç modeline hareket katmış olacaksın. Saç zincirinin her iki yanında tel toka veya tarak tokalar oluyor. Bu kısımları başının arkasında, saçlarının her iki yanına sabitle ve hazırsın!

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 13

Yukarıdakine benzer şekilde, zinciri tel tokalardan geçirerek bu zinciri yapabilirsin.

Örgü modelleri

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 14

Otantik saç zincirini her zaman kullandığın günlük örgü modelleriyle birleştirmek istersen çift örgü saç modelini tercih etmelisin. Saçlarını klasik bir şekilde ördükten sonra örgünün üzerine saç zincirini tak. Sadece dakikalar içinde yapacağın bu saç modeli sayesinde günü kurtaran saçlara kavuşabilirsin. Bu saç zincirini evde yapman da oldukça pratik! 1 uzun, 1 de kısa zincir kolye üzerine kumaş ya da metal olması fark etmez, çiçekleri yapıştır. Kuruduktan sonra da uzun olan zincirin ortasına kısa olan zinciri yerleştirip bağla. İşte çiçekli saç zincirin hazır!

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 15

Ya da gece davetlerinde örgülü taç saç modeliyle kullanarak da son derece şık bir görünüme ulaşabilirsin. Taç örgüyle kullanacağın zaman önce saçlarını ortadan ayırıp, saç zincirini takıp ardından örgüyü başının üzerinde sabitlemelisin. Bu şekilde saç zinciri saçlarına tam oturacaktır.

Topuz modeli

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 16

Klasik topuz modellerine farklı bir hava katmak istiyorsan topuzuna saç zinciri takabilirsin. Gece davetlerinde kullanabileceğin bu görünümde saç zincirini dilersen topuzunun arkasından, dilersen de başının ön kısmından takarak modern bir görünüm yakalayabilirsin. Hatta yukarıdaki modeldeki gibi bir görünümü evde elde etmek istersen, saçlarını şekillendirdikten, topladıktan sonra bir zinciri ya da kullanmadığın uzun bir kolyeyi alnından, ense kısmından ve topuzunun çeşitli noktalarını etrafından sardıktan sonra tel tokalarla sabitleyebilirsin.

Dalgalı saç modeli

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 17

Dalgalı saçlarına saç zinciri takarak daha da havalı gösterebileceğini biliyor muydun? Festivallerde, konserlerde tercih edebileceğin bu görünümde saçlarının dalgasını ön plana çıkarmak için saç zincirini geriye doğru takmanı öneriyoruz. Saçlarını dalgalandırdıktan sonra gün boyu süren kalıcılık için L'Oréal Professinonel Tecni Art Fix Design saç spreyi ile sabitlemeyi unutma. 

Düz saç modeli

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 18

Düz fönlediğin saçlarının, daha havalı görünmesi için saç zincirleri imdadına yetişiyor. Saç zincirini saçlarının arkasına takarak düz saçlarının günün yıldızı olması sağlayabilirsin. Ancak unutma, sade görünümdeki zincir saç aksesuarını, bir de zincir kolye takarak kullanmamalısın. Her ikisi de zincir olduğu için ortaya hoş bir görüntü çıkmayacaktır.

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 19

Bu saç zincirini evde yapmak ise çok kolay! Birkaç tane zincir kolyeyi bir tel tokadan ya da tarak tokadan geçir ve saçlarına tak. İşte bu kadar kolay! :)

Saç zinciri nasıl yapılır?

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri - 20

Saç zinciri yapımı için ince bir zincire ve boncuklara ihtiyacın var. Saç zincirinin arasına renkli veya inci rengindeki boncukları eşit aralıklarla yerleştir. Daha sonra saç zincirine hareket katmak için boncukların arasına sallantılı zincirler ekle. Her boncuğun arasına eklediğin zincirlerin boyunun eşit olmasına özen göstermelisin. İşte bu kadar!

Paylaş

Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
( Saç Spreyi )
Keşfet
Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj çantanı kışa nasıl hazırlarsın?