Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
18/10/2018
Saç Sırları
360 38

Bu sonbahar mevsim geçişinde saçlarımızın dökülmesine izin vermiyoruz!

Ece Y.

Saç dökülmesini unut, sonbaharın tadını çıkart!

Bu sonbahar mevsim geçişinde saçlarımızın dökülmesine izin vermiyoruz! Bu sonbahar mevsim geçişinde saçlarımızın dökülmesine izin vermiyoruz!

Sen de saçlarına bizim gibi çok değer veriyorsan, döküldüklerine şahit olduğunda eminiz ki çok üzülüyorsundur. Ama maalesef mevsim geçişi diye de bir gerçek var… Bu dönemde saçlarımız zayıfladığı için hiç olmadığı kadar çok dökülebiliyor. Peki, ne yapmalıyız?

Saç dökülmenin mevsimsel olup olmadığını nasıl anlayabilirsin?

Saçların dökülüyor ama bu durumun mevsim geçişi dışında başka nedenleri de olabilir. Mevsimsel saç dökülmesiyle saçlarını güçlendirerek başa çıkabilirsin. Ancak altta yatan başka nedenler varsa daha detaylı bir tedavi gerekebilir. Özellikle saç dökülmesinin nedenleri hormonsal nedenlere bağlı ise uzmanlardan yardım almanı öneririz.

Mevsimsel dökülmenin belirtileri arasında banyoda yıkanırken çok fazla saçın döküldüğünü görmek, yastığında, kıyafetlerinin üzerinde ve tarağında birçok saç teli görmek bulunuyor. Ancak mevsimsel dökülme değilse, saç derisinde seyrelme, açılma, saç çizgisinde ilerleme, ani dökülme gibi durumlar söz konusuysa bu saç dökülmesinin nedeni mevsimsel olmayabilir. Bu nedenle bir uzmana danışman gerekir.

Mevsimsel dökülmeyle nasıl başa çıkabilirsin?

Peki, mevsim geçişine bağlı saç dökülmesiyle başa çıkmak için ne yapman gerekiyor?

Aldığın gıdalara dikkat et!

Saçlarını yediklerine, içtiklerine dikkat ederek, düzenli ve dengeli şekilde, protein, mineral, demir açısından zengin beslenerek içerden güçlendirmeye destek olmalısın. Aynı şekilde içerden beslediğin gibi dışardan da saçlarını güçlendirecek saç bakım ürünleriyle içten dışa güçlü saçlara ulaşabilirsin!

Dökülmeyen güçlü saçlara ulaş!

Saçların mevsim geçişine bağlı olarak dökülmeye başladığında atman gereken ilk adımlardan en önemlisi saçını güçlendirmek! Saçların ne kadar güçlü olursa, dökülmelere karşı da o kadar dirençli olur.

Saçların için en güçlü desteği ise saçlarına protein desteği sağlayarak yapabilirsin. Arginine proteini, bu konuda en büyük destekçin! Güçlenmek için sporcuların bile kullandığı Arginine proteini, Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı bakım serisinde bulunuyor. Saçları güçlendirerek koparak dökülmelere engel olan, kırılmalara karşı saçı koruyan bu bakımla beraber saçların çok daha dirençli olacak! Sporcuları bile güçlendiren bu özel protein, saçlarını nasıl güçlendirmesin. :)

Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı bakım şampuanını aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Serinin şampuanı, saç kremi, saç maskesi ve ikili bakım iksiri ile beraber saçların güçlenmeye başladıkça saçını her topladığında, taradığında oluşan dökülmeler yavaş yavaş azalmaya başlar.

Editörün önerisi: Elseve Arginine Direnç X3 İkili Bakım İksiri’ni durulanmadığı için biz gün içerisinde de saçlarımızı güçlendirmek için kullanıyoruz. Sen de saçlarına bu bakım spreyini uygulayarak saçlarını gün içinde de canlandırabilir, besleyebilirsin.

Elseve Arginine Direnç X3 İkili Bakım İksiri’ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Stresi yen!

Atman gereken bir diğer önemli adım ise stresi önlemek! Stres, senin de bildiğin gibi vücudumuzun diğer noktalarında olduğu gibi saçlarımızı da oldukça etkiliyor. Bizce şöyle düşün, mevsim en uzun uzun yürüyüşler yapmak için ideal! Kendini dışarı at ve bol bol yürü. Sahilde dalgaların sesini dinleyerek, parkta solan yaprakları seyrederek, ormanda mis gibi orman kokusunu içine çekerek, hatta yağmur altında yürüdüğünde bile stres senden tamamen uzakta olacak! :)

Bu önerilerimizle beraber saçlarım dökülüyor diye endişelenmek yerine, sonbahar aylarının tadını çıkartmaya hazırsın!

Photo credit: İstockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu sonbahar mevsim geçişinde saçlarımızın dökülmesine izin vermiyoruz!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Evde saç dökülmesine karşı bakım yapmak isteyenler buraya! Size özel önerilerimiz var!
Saç dökülmesine çözüm: Saç dökülmesi için hangi vitaminlerden yararlanmalı?
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Sosyal Mesafe Döneminde En Çok Satan Makyaj Malzemelerini İnceliyoruz!