Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Bu sonbahar saçlarının dökülmemesi için atabileceğin 7 adım

Mevsim geçişinde saç dökülmesini önlemek için bu adımlara mutlaka göz at!

Bizi bu mevsim geçişleri mahvetti… Gerçekten mevsim geçişinde vücudumuzda ne kadar çok değişim yaşanıyor. Cildimiz yenileniyor, saçlarımız dökülüyor; vücudumuz da bu değişime ayak uyduruyor. Tabi saçlarımızın dökülmesi ne yazık ki bizim için güzel bir değişim değil :(

Saçlarımızın dökülmelere karşı koyabilmesi, mevsim geçişine yenik düşmemesi için atabileceğimiz bazı adımlar var. Haydi, bu adımlara beraber göz atalım!

1.Güçsüz saçlar=yetersiz beslenme

Mevsim geçişlerinde saç dökülmesinin nedenlerinden biri de yetersiz beslenme. Yetersiz beslenmekten bahsettiğimiz ise vitaminler, mineraller, proteinler açısından vücudunu beslemek. Abur cuburlar, fast-food benim vazgeçilmezlerim diyorsan beslenme düzenini gözden geçirmeni öneririz.

2.Atkuyruğu ile uyuma!

Saçların uzunsa, uyurken rahatsız olmamak için sıkı bir atkuyruğu ya da topuz yapıp uyuyorsan koparak dökülmelere davetiye çıkartıyorsun diyebiliriz. Dökülmeleri önlemek için gevşek şekilde saçlarını toplayabilir ya da çok fazla rahatsız oluyorsan bone takmayı deneyebilirsin.

3.Saçlarını yoğun şekilde besle

Sonbaharın soğuk havasına karşı saç derinin kurumasını, hassaslaşmasını, saç tellerinin kırılgan ve zayıf olmasını engellemek için yoğun şekilde beslemelisin. Dökülme eğilimi olan zayıf saçları güçlendiren Elseve Arginine Direnç X3 Saç Bakım Maskesi senin için ideal.

Elseve Arginine Direnç X3 Saç Bakım Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
Hemen Al

Elseve Arginine Direnç X3 Saç Bakım Maskesi’ni saçlarını yoğun şekilde beslemesi için maskeyi saçlarına uyguladıktan sonra 2-3 dakika boyunca bekle ve durula. Bu şekilde saçların kökten uca beslenecektir.

4.Saçlarının düşmanı: Omuz çantaları!

Omuz çantalarının saçlarına zarar verebileceği aklına gelir miydi? Saçlarını açık bıraktığında çantanın askısının altında kalan saçların kırılabilir, kopabilir. Daha çok el çantalarını tercih ederek ya da çantanı omzuna takacağın zaman saçını toplayarak bu durumun önüne geçebilirsin.

5.Taraklarını ve fırçalarını temiz tut

Hijyen ve temizlik saç dökülmesini önlemek için oldukça önemli! Her gün kullandığın taraklarını, fırçalarını daima temiz tutmaya özen göstermelisin. Tarakların üzerinde bakteriler, ölü deriler birikebilir. Saçlarını taradıkça bu bakterilerin, kirlerin yapışmasını, saç derine ulaşıp saç köklerini tıkamasını önlemek için tarak ve fırçalarını temiz tutmalısın.

6.Saçlarının da takviyeye ihtiyacı var

Vücudunun olduğu gibi saçlarının da, özellikle de dökülmelerin arttığı sonbaharda takviyeye ihtiyacı var. Mesela saçlarına protein takviyesi yapabilirsin. Arginine proteiniyle saçlarını besleyebilir, güce kavuşmasını sağlayabilirsin. Yani aynı bizim yaşadığımız sonbahar yorgunluğunu saçlarımız da yaşıyor diyebiliriz ve işte bu protein saçlarımıza ihtiyacı olan enerjiyi veriyor.

Elseve Arginine Direnç X3 saç bakım serisi Arginine içeriği ile saça enerji vererek saç büyümesine destek olur. Aslında mevsim geçişlerinde ihtiyacımız olan tam olarak bu! Saçlarımızı kuvvetlendirip, dökülmesinin önüne geçebilecek bir bakım.

Elseve Arginine Direnç X3 Şampuanı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan

7.Sonbaharın tadını çıkar!

Stres de mevsimsel saç dökülmesinin sebeplerinden. Stresi yenmek için önerimiz sonbaharın tadını çıkarmak! Nasıl mı? Sonbahar yapraklarının arasında, ormanda, parkta yürüyüşler yap, sevdiklerinle beraber yapmayı sevdiğin aktiviteleri yap ve son olarak da bol bol gülümse :)


Photo credit:istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesine neden olabilecek 5 yaygın alışkanlık
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Çeşitleri Nelerdir?
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Tümünü Gör
Marjinal gelinlere özel: Renkli saçlarınla büyüleyici bir gelin ol!
Kötü bir saç kesimiyle saçların uzayana kadar nasıl başa çıkabilirsin?
Colorista Hair Makeup ile Rengârenk Yaz Görünümleri: Melodi Elbirliler’in Yaz Stili
Melodi Elbirliler’in saç makyajı sırrını öğreniyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Tek Bir Ürünle Fondötenimizi Suya Dayanıklı Hale Getiriyoruz!