Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
08/07/2016
Saç Sırları
360 38

Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım

Cansu G.
Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kıvırcık saçlar, sahip olmayanlar için her zaman imrenme sebebi. Ancak sağlıkla ışıldayan göz alıcı buklelerin bakımı zorlu ve stresli bir süreç olabilir. Bunun nedeni ise kendin için doğru saç bakımı ürünlerini, saç nemlendiricisini bulmanın pek kolay olmaması. Neyse ki işin kolay çünkü sana özel muhteşem önerilerle geldik! :) Senin için derlediğimiz bu bakım rehberimiz sana yol gösterecek. Hadi başlayalım!

Kıvırcık saçlılar için bakım ürünü önerimiz:

Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım

Öncelikle buklelerine can verecek ve harika şekil almalarını sağlayacak bir önerimiz var: Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi! İddia ediyoruz, bu yepyeni bakım kremi, kıvırcık saçların vazgeçilmez bakım ürünlerinden olacak! :) Çünkü kıvırcık saçlara sahip olanların saçlarını şekillendirirken ne kadar zorlandıklarını, buklelerinin belirgin olması için ne kadar uğraştıklarını biliyoruz. Ama neyse ki Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi ile artık işleri çok kolay! 

Saçlarının boylarına ve uçlarına bu durulanmayan bakım kremini sürüyorsun ve buklelerin mükemmel şekil alıyor. Özellikle banyodan sonra buklelerine şekil vermekte zorlananlar için bizce ideal bakım!

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım - 1
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Kıvırcık saçlara özel bakım ipuçları:

Şimdi de sana özel ipuçlarımıza geçelim!

Kıvırcık saçlarını nemlendir

Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım - 3

Kıvırcık saçlıların ortak problemi, saçlarının kolayca kuruyabilmesidir. Eğer buklelerin istediğin gibi şekil almıyorsa sebebi nem kaybı olabilir. Bunu önlemenin en iyi yolu, nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanmak. Böylece yalnızca saçının nem ihtiyacını karşılamayacak, aynı zamanda ısıdan yıpranan kırık ve kuru saç uçlarına da bakım yapmış olacaksın.

Kıvırcık saçlarını besle

Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım - 4

Eğer kıvırcık saçların varsa, en yakın dostun saçlarındaki doğal yağlar. Buklelerini korumak için besleyici çiçek özlerinden oluşan bakım yağlarını kullanabilirsin. Buklelerini korumanın bir yolu da, şampuanlama işleminden önce saç uçlarını nemlendirmekten geçiyor. Saç bakım maskesini saç uçlarından yukarı doğru uygulayıp parmaklarınla nazikçe tara. Bu şekilde maske saçına daha iyi nüfuz eder.

Kıvırcık saçlar nasıl kurur?

Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım - 5

En çok yapılan hatalardan biri ise, saçları yıkamanın ardından havlu ile çitileyerek kurulamak. Bu hata, saçlarında anında elektriklenmelere yol açacak! Bunun yerine ıslak saçlarını nazikçe sıkarak fazla sudan arındır. Havlunun kumaşı buklelerin için aşındırıcı olabilir ve saç kütiküllerini hırpalayabilir. Saçlarını havlu yerine pamuklu bir tişörte sar. Bu şekilde hem yıpranmaların hem elektriklenmenin önüne geçeceksin.

Kıvırcık saçlar nasıl kolayca şekillendirilir?

Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım - 6
Kıvırcık saçlara sahip olanların saç ritüellerindeki en önemli adımları ise şekillendirme aşaması. Nem için, sana yukarıda da önerdiğimiz Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi saçlarının uç ve boylarına uygula. Ardından buklelerini geniş dişli bir tarakla tarayıp dilediğin gibi şekillendir! İşte buklelerini şekillendirmen artık bu kadar kolay olacak!

Tavsiyelerimizi saç bakım ritüeline taşı ve göz alıcı buklelerinin keyfini çıkar. :)

Paylaş

Buklelerine hayat ver: Kıvırcık saçlılar için bakım
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Armani'nin Yeni Kadın Parfümü My Way ile Tanışıyoruz!