Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Çikolata kahve saç rengi hakkında her şey!

Çikolata kahve saç renginin büyüsüne kapılmaya ne dersin?

Son dönemin en trend saç renklerinden biri olan ''çikolata kahve'' önümüzdeki sezona da damga vuracak gibi görünüyor! Biz kadınların çok sevdiği çikolatayı, saç rengine taşımak hiç fena bir fikir gibi gelmiyor değil mi? Açıktan koyuya, birçok renk seçeneği olan çikolata kahve saç rengini denemek için tek yapman gereken sana en uygun tonu bulmak. Eğer nasıl bulacağını bilmiyorsan, bu yazımız senin için!

Çikolata kahve saç rengini neden tercih etmelisin?

Çikolata kahve saç rengi

Çikolata kahve saç rengi bizce asla trendlerden düşmeyecek kahve tonlarından! Sadece bu durum bile onu tercih etmemiz için bir neden! Tabii bunun dışında çok doğal görünmesi de bizi bu saç rengine yöneltiyor.

Daha enerjik ve canlı görünmemizi sağlaması açısından da favorilerimizden oluyor. Eğer saç renginden istediğin solgun yüzünü daha canlı göstermesi ise çikolata kahve saç rengi doğru bir tercih olacaktır.  

Çikolata kahve saç rengi tonları

1.Buzlu çikolata kahve

Buzlu çikolata kahve saç rengi

Buzlu çikolata kahve tonu açık tenlilerde hoş bir görünüm oluşturur. Küllü ve akaju ışıltılara sahip olan bu saç rengi sayesinde saçların muhteşem bir görünüme kavuşacaktır.

2.Çikolata kahve

Çikolata kahve saç renkleri

Akaju ışıltılara sahip çikolata kahve saç rengi buğday tenlilerde hoş durur. Saçlarına ışık vurduğunda göz kamaştıran bir ışıltıya sahip olmak istersen çikolata kahveyi mutlaka denemeni öneririz.

3.Açık çikolata kahve

Açık çikolata kahve saç rengi

Her ten rengiyle uyumlu bir saç rengi olan açık çikolata kahve, özellikle beyaz tenlerdeki solgun görünümü canlandırmak için harika bir seçim!

4.Mocha çikolata kahve

Mocha çikolata kahve saç rengi

Mocha ve çikolata renkleri birleşince ortaya bu harika saç rengi çıkıyor. Mocha’nın altın rengindeki yansımaları sayesinde saç rengi ışıl ışıl görünüyor!

5.Kızıl çikolata

Kızıl çikolata kahve saç rengi

Kızıl tonlarını çok seviyor ama kahve saçlarından da vazgeçmek istemiyorsan kızıl yansımalara sahip çikolata kahve saç rengi tam senlik!

6.Karamel çikolata kahve

karamel çikolata kahve

Karamel ışıltılar, kahve saç için en iyi ışıltılar arasında! Nefis karamel tonu çikolata kahve saçlarla beraber çok hoş ve çekici bir görünüm sağlıyor. Sen de bu görünüme karamel tonda balyaj ya da röflelerle ulaşabilirsin.

Çikolata kahve saç rengi kimlere yakışır?

çikolata kahve saç renkleri

Çikolata kahve saç renginin daha çok buğday ve esmer tenlere yakıştığı sanılsa da doğru yansımalar tercih edildiğinde her saç rengine uygun bir tonu vardır.

-Buğday tenlere uygun çikolata kahve saçlar: Buğday tenliysen çok şanslısın çünkü çikolata kahvenin her tonu sana çok yakışacaktır. Dilediğin tonunu deneyebilirsin!

-Esmer tenlere uygun çikolata kahve saçlar: Esmersen, yüzünün daha aydınlık görünmesini sağlayacak doğal çikolata kahve, mocha çikolata kahve ve buzlu kahve tonlarına bir şans verebilirsin.

-Beyaz tenlere uygun çikolata kahve saçlar: Beyaz teninin daha canlı görünebilmesi için açık çikolata, kızıl çikolata saç renklerinin dışında karamel çikolata kahve saç renkleri de sana çok yakışacaktır.

Çikolata kahve saç rengi hangi saç modelleri ile kullanılmalı?

Şimdi de sıra geldi çikolata kahve saçları şekillendirmeye! Bakalım çikolata kahve saçlılara özel modeller hangileriymiş?

Doğal dalgalı saç modeli

Çikolata kahve saç modelleri

Çikolata kahve saç rengini gözler önüne sermek için, doğal dalgalı bir saç modeli deneyebilirsin. Nemli saçlarına şekillendirici köpük uyguladıktan sonra kurutup, geniş uçlu bir maşa ile dalgalar oluştur. Son olarak da bakım yağı uygulayıp dalgalı parmaklarınla tara. İşte bu kadar!

Çift örgülü saç modeli

Çikolata kahve saç modelleri

Çift örgülü saçların sevimli görüntüsüne bayılıyoruz! Çikolata kahve saç renklerine de çok yakışan bu örgülerle saç rengindeki yansımalar harika şekilde ortaya çıkacak.

Yarım topuz saç modeli

Çikolata kahve saç modelleri

Senenin trendi yarım topuz saçlar, bizim de radarımızda! Sen de bu havalı saç modelini çikolata kahve saçlarında deneyerek bohem ve salaş bir görünüm elde edebilirsin.

Çikolata kahve saç renginin bakımı

Çikolata kahve saç bakımı

Bu kadar anlattıktan sonra saçlarını çikolata kahve saç rengine boyadıysan şimdi de başka bir soru ortaya çıkıyor: çikolata saç renginin bakımı nasıl olmalı? Bu saç rengi de diğer boyalı saçlarda olduğu gibi özen ister. Boyalı saçlara uygun şampuan, saç kremi, saç maskesi gibi saç bakım ürünleri kullanmanın yanında kahve saçlarının ilk günkü parlaklığını koruması için renk yenileyici saç bakımlarını da kuaföründe yaptırmanı öneririz.

Çikolata kahve saç rengi dışında diğer kahve saç renklerine göz atmak istersen buraya tıklayabilirsin!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Olia Saç Boyası 6.35 Açık Çikolata
Garnier Olia Saç Boyası 6.35 Açık Çikolata
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Olia Saç Boyası 4.15 Buzlu Çikolata
Garnier Olia Saç Boyası 4.15 Buzlu Çikolata
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kestane, altın, çikolata… Saçların kahvenin hangi tonu olsun istersin?
​Sezonun sıcak trendi: Mocha kahve saçlar!
Bu sene kahvenin hangi tonları trend?
​Cansu Dere'nin harika saçları yakın markajımızda!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Tatil yerine göre makyaj çantası hazırlama rehberi