29/07/2016
Saç Sırları
360 38

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı

Ece Y.

Saçlarını korumak ve sağlıklı uzamasını sağlamak için 8 fazla bilinmeyen bakım sırrını bir araya getirdik.

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Hepimiz sağlıklı, canlı ve parlak saçlar hayal ediyoruz, ancak bakım rutinlerimizdeki yanlışlar çoğu zaman saçlarımıza zarar veriyor. Bu yazımızda pürüzsüz ve parlak saçların 8 sırrını bir araya getirdik!

1. Doğal içeriklerle tanış

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı

Saçlarının parlaması ve güçlenmesi için saç bakımında doğal içeriklere yönelmeni öneririz. Doğal içerik denilince aklına hemen aktar karışımları veya evde yapabileceğin doğal maskeler gelmesin. Doğal içeriklere sahip olan saç bakım ürünleri alerji testlerinden geçmiş olur ve saç bakımı için güvenle kullanılabilir. Güvendiğin markaların saç bakım ürünlerine öncelik vererek saçlarında daha etkili değişimler görebilirsin. 

2. Maske yap

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı - 1

Saç maskesi yapmayı çok seviyoruz. Saç maskesi, saçlarda hızlı, yoğun ve güçlü bir etki göstererek bakım yapılmasını sağlıyor. Banyonun son adımında yapılan saç maskesi, saçların daha parlak görünmesine de yardımcı olur. Saç maskesini haftada 2-3 kere yapmalısın. 

Biz daha parlak, pürüzsüz ve yumuşak görünen saçlar için oldukça pratik bir çözüm bulduk: Elseve Wonder Water Mucize Bakım Suyu, saçların 8 saniyede 10 kat daha pürüzsüz* görünmesini sağlıyor. Banyo yaparken şampuan, saç kremi ve maske adımından sonra Mucize Bakım Suyu'nu saçlarımıza uyguluyoruz ve 8 saniye boyunca masaj yaparak bekliyoruz. Sürenin sonunda saçlarını duruladığında mucizevi etkisine çok şaşıracaksın! Saçlarının daha pürüzsüz, parlak ve yumuşak olmasını sağlayabilirsin.

Elseve Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu buradan inceleyebilirsin.

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı - 2
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Hemen Al

3. Soğuk suyla saçlarını yıka

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı - 4

Saçların mat ve cansız görünüyorsa bunun sebebi sıcak suyla saçlarını yıkamak olabilir. Sıcak su saçlarını kurutabilir, saç rengini matlaştırabilir ve saçlarının daha hassas, kırılgan olmasına yol açabilir. Bunları önlemek için ılık hatta soğuk suyla saçlarını yıkamanı öneririz. Soğuk suyla saçlarını yıkadığında kan dolaşımının hızlandığını ve saç derisinin de daha sağlıklı olduğunu göreceksin. 

Eğer sıcak suyla duş almaya henüz hazır değilsen, saçlarını en sonda soğuk suyla durulamaya başlayarak bu alışkanlığı oluştur. İlk önce saçlarını soğuk suyla durula. Adım adım soğuk suyla duş almaya alışabilirsin. 

4. Uyumadan önce saçlarını ör

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı - 5

Dalgalı saçlar için mutlaka saç maşası yapmana gerek yok. Su dalgası bukleler için saçlarını bir gece önceden örmen yeterli. Nemli saçlarını iki yana ayır ve kalın bir şekilde ör. Örgülerinin uçlarını sıkı bir şekilde toplayarak gece boyunca dağılmasını engelleyebilirsin. Sabah örgülerini açtığında saçların adeta su dalgası modeli gibi görünecek, hem de ısı kullanmana gerek kalmadan! 

Saçlarının kolay şekil alması için bakımlı ve pürüzsüz olması çok önemli! Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu, Lamellar teknolojisi ile anında kolay taranan ve 10 kat daha pürüzsüz*, nemlendirilmiş, yumuşak ve parlak saçlar elde etmene yardımcı oluyor. Böylece saçlarını ördüğünde sabah dalgalı ve pürüzsüz saçlara sahip olabilirsin.

5. Her sabah saçlarını tara

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı - 6

Saçlarını taramak sadece saçlardaki düğümleri açmana yardımcı olmaz, aynı zamanda saç derisindeki kan dolaşımını da hızlandırır. Düzenli olarak saçlarını tarayan kişilerin saçlarının daha uzun, sağlıklı ve parlak göründüğünü fark edersin. Saçlarını tararken saç derisine hafif masaj yaparak kan dolaşımını destekle. Böylece saçların daha güçlü ve sağlıklı uzayacaklar. 

6. Saçlarını doğal kurut

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı - 7

Her yıkamadan sonra saçlarını fön makinesiyle kurutmak saçlarının kurumasına ve mat görünmesine yol açabilir. Özellikle sıcak hava üfleyen saç kurutma makineleri saç sağlığı için büyük risk oluşturuyor. Bu nedenle biz saçlarımızı yıkadıktan sonra doğal kurumaya bırakıyoruz. Pamuklu bir havlu yardımıyla saçlarının nemini al, saçlarını tara. Saçlarını havalandırarak daha sağlıklı kuruduklarını göreceksin. Tabii acelen olduğunda veya nemli saçla uyumak istemediğin günlerde saçlarını saç kurutma makinesiyle kurutmalısın. Saç kurutma makinesini soğuk hava ayarıyla daha sağlıklı kurutma işlemi yapabilirsin.

7. Islak saçlarla uyuma

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı - 8

Islak saçlarla uyumak sadece baş ağrısı yapmıyor, saçlarının da kırılmasına ve mat görünmesine yol açabiliyor. Islak saçlar, kuru saçlara göre her zaman daha hassas olurlar. Islak saçların yastığa sürtündüğünde kırılabilir, uçları çatal görünebilir ve matlaşır. Bu nedenle akşamları duş aldığında mutlaka nemini almalı ve hafif saçlarını kurutmalısın. Saçlarının sabah uyandığında daha pürüzsüz görünmesini istiyorsan topuz veya örgülü bir şekilde uyumanı öneririz.

8. Isı koruyucu kullan

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı - 9

Hepimiz zaman zaman düzleştirici ve saç maşası kullanıyoruz. Fakat sen bunları düzenli olarak uyguluyorsan mutlaka önlem alman gerekiyor demektir. Saçlarına ısı uygulamadan önce ısı koruyucu sprey sıkarak saç yıpranmasını önlemelisin. Isı koruyucu sprey saçlarını daha pürüzsüz gösterir, ısıya karşı korur ve kırılmasına engel olur. Daha güçlü, pürüzsüz ve parlak saçlar için ısı koruyucu spreyini her fön, maşa uygulaması öncesi kullanmalısın.


* Instrumental test

Paylaş

Daha güçlü ve parlak saçlar için 8 bilinmeyen bakım sırrı
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox Serisi
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox Serisi
Lamellar Teknolojisi Nedir? Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Lamellar Teknolojisi Nedir? Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Saçın Yıpranmasına Neden Olan 4 Durum
Saçın Yıpranmasına Neden Olan 4 Durum
Bu Yaz Saçlarını Güneşin Etkilerinden Korumak İçin Yapman Gereken 5 Şey
Bu Yaz Saçlarını Güneşin Etkilerinden Korumak İçin Yapman Gereken 5 Şey
Tümünü Gör
En İyi 15 Uzun Saç Modeli
En İyi 15 Uzun Saç Modeli
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Sebum Nedir? Sebum Dengeleyici Ürünler Nelerdir?
Sebum Nedir? Sebum Dengeleyici Ürünler Nelerdir?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Gotik Makyaj Nasıl Yapılır?