Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Daha hacimli saçlar elde etmenin en kolay yolları

Bu pratik önerilerle saçların her zaman olduğundan daha hacimli görünecek!

Hacimli saçlar herkesin hayalidir. Ama hacimli saçlar 'hayalde' kalacak diye bir kural yok. Sen de saçlarını hacimli ve havalı bir hale getirebilirsin. Saç rengini değiştirmek, saçlarını farklı şekilde yıkamak ve kurutmak gibi basit işlemlerle saçlarını daha hacimli hale getirebilirsin. Şimdi saçlarına hacim katacak önerilerle karşındayız!

Saç boyunu kısalt

Eğer ince telli saçlara sahipsen uzun saçlar saçlarının hacimsiz görünmesine sebep olabilir. Saçlarının daha hacimli görünmesi için kısa bob modelini tercih edebilirsin. Böylece saçların daha sağlıklı aynı zamanda hacimli görünecektir.

Katlı saç kesimi

Doğru saç kesimi, saçlarının daha hacimli görünmesine yardımcı olur. Katlı saç kesimi, saçlarının hacimli görünmesinde en etkili işlemlerden biridir. Sezonunu trendi olan katlı saç kesimiyla havalı saçlara kavuşabilirsin.

Saçlarını renklendir

Saçlarının hacimsizliğinden şikayetçiysen, saçlarını hareketli tonlara boyatmanı öneriyoruz. Tek bir renk yerine balyaj veya röfle gibi işelemlerle saçını daha hacimli bir görünüm verebilirsin. Özellikle açık renkler saçlarını daha hareketli gösterecektir, bizden söylemesi!

Saçlarını doğru yıka

Şampuanını saçlarının üst kısmına uygula. Daha sonra saçlarının uçlarını yukarı doğru getirerek şampuanının her yere yayılmasını sağla. Saçlarının uçları diplerine göre daha kuru olduğu için çok fazla uçlarını ovalamadan yıkamalısın. Saç kremini ve maskeyi saç diplerine değil uçlarına uygulamalısın.

Daha az saç şekillendirici kullan

Saç şekillendiricileri hepimizin eli ayağı oldu. Onlar olmadan saçlarımızı şekle sokamıyoruz. Ama bu demek değil ki ne kadar saç şekillendirici ürün kullanırsan o kadar kalıcı olur. Saç köpüğü, jöle ve saç spreyi gibi ürünleri fazla değil, yeteri kadar kullansan da aynı sonucu alabilirsin.

Hacimli saç modelleri tercih et

Saçlarını şekillendirirken düz modeller yerine dalgalı, hacimli saç stillerini tercih etmelisin. İri su dalgaları, kabarık örgüler ve hacimli topuz modelleri tam sana göre!

Saçlarını tersten kurut

Saçlarını yukarıdan kurutmak, saçlarını yapıştırabilir. Bunun yerine saçlarını baş aşağı eğerek tersten kurutmayı denemelisin. Saçların kuruduktan sonra sonuca sen bile inanmayacaksın.

Saçlarını yandan ayır

Saçlarını ortadan ayırmak, hacimsiz saçlarını daha da basık gösterecektir. Saçlarını yandan ayırarak daha havalı görünebilirsin. Arada bir ellerinle saçlarını havalandırmak, saç yönünü değiştirmek saçlarının hacmini artırrır.

Photo Credit: Abaca, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
STUDIO/PRO Boost It Hacim Spreyi
STUDIO/PRO Boost It Hacim Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının favori saç hileleri!
Yapımı aşırı kolay 7 topuz modeli
Kötü saç günü kurtarıcısı saç modelleri
Hep aynı atkuyruğundan sıkılanlara özel: Adım adım 3 farklı atkuyruğu!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör