Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
05/09/2016
Saç Sırları
360 38

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri

Ece Y.
Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saçların her zaman olduğundan daha kuru, cansız mı görünüyor? Mat, sert ve sürekli elektriklenen saçlarından da şikâyet etmeye başladıysan saçların yoğun şekilde nemlendirilmeye ihtiyacı var, hem de acilen!

Sadece vücudun neme ihtiyaç duymaz, saçların da yeterince beslenemezse kurur. Saçlarına ihtiyacı olan nemi geri kazandırmak için hangi saç nemlendirici ürünleri kullanacağını, ne yapman gerektiğini bilemiyorsan biz sana yardımcı olmak için buradayız! İşte sana özel ipuçlarımız! :)

Saçlarına ihtiyacı olan nemi geri kazandırmak için neler yapmalısın?

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri

Saçlarının kuruduğunu fark ediyorsan hemen bir aksiyon almanı öneriyoruz. Saçlarının nem dengesini arttırmak için öncelikle bol su içmeli, nem destekli saç bakım ürünleri kullanmalısın. 

Saç nemlendirici yağlar, saç nemlendirici maske ve saç nemlendirici spreyler sayesinde saçların neme doyacaktır. Bunların yanı sıra banyo sonrası saç nemlendiricisi kullanmak da saçlarına iyi gelecek. Bu süreçte saçlarını ısıdan korumalı, kimyasal işlemlerle saçlarının yıpranmasını önlemelisin. 

Hatta tararken bile nazik olmalı, çok fazla sıcak suyla saçlarını yıkamamaya özen göstermelisin.

Saç nemlendirici nedir?

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 1

Saç nemlendiricisi, saçın nem dengesini sağlayan ve saçlardaki kuruluğu engelleyen saç bakım ürünleridir. Kuru ve yıpranmış saçların saç nemlendiricisine ihtiyacı vardır. Saçtaki nem azaldığında ortaya matlık, kuruluk çıkar. İşte bu duruma da saç nemlendiren ürünlerle engel olabilirsin. Hatta bazı durumlarda saç derisinde de kuruluk olabiliyor. Eğer saç derinde de kuruluk sorunu varsa saç derisi nemlendirici kullanmanı öneririz. 

Saç nemlendirici çeşitleri nelerdir?

1.Saç kremi

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 2

Birisi kuru ve yıpranmış görünen saçlar mı dedi? Saçlarını besleyip, bakım yapacak şampuan ve saç kremleri bu sorunun için var! Ancak saçlarının tüm ihtiyaçlarına cevap olabilecek bir şampuan ve saç bakım kremi kullanmaya dikkat etmelisin.

2.Saç maskesi

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 3

Neme ihtiyaç duyan açların için yapabileceğin en iyi şeylerden biri saç maskesi kullanmak. İster banyoda saçlarını şampuanladıktan sonra, istersen de banyodan önce, saçının kaybettiği nemi kazanması ve beslenmesi için, saç bakım maskesi uygulamanı öneririz.

3.Durulanmayan bakımlar

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 4

Saçları nemlendiren, bakım yapan, şekillendiren durulanmayan bakım kremleri de en sevdiğimiz saç nemlendirici çeşitlerinden! İster ıslak ister kuru saçlara uygulanabilen bu durulanmayan bakım kremleri, saçlarımızın ihtiyaçlarına cevap verirken aynı zamanda hayallerimizdeki saçlara ulaşabilmemizi sağlıyor! :)

En iyi saç nemlendirici ürünleri

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 5

Geçmişten beri kadınların saç bakım sırrı olan yağlar, modernleştirilmiş halleriyle emrine amade! Saçlarının çok yoğun bir nemlendirmeye, bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan, yağ içeren bakımları kullanabilirsin. Özellikle saçlarının ısıdan, şekillendirmeden, taramadan dolayı çok fazla zarar gördüğünü düşünüyorsan yağ içeren durulanmayan kremler senin için ideal.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 6
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem, saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyor, saçı derinlemesine besliyor ve saçlarının çok daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Saçın ihtiyacı olan nemi sağladığı için düzenli olarak kullanmanı tavsiye ederiz.

Ünlü vlogger Merve Özkaynak'ın bu durulanmayan kremi kullanarak saçlarını nasıl şekillendirdiğini merak edenleri yukarıdaki videomuza alalım! :)

Elseve Dream Long Bye Bye Makas Saç Bakım Kremi

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 9

Upuzun saçlara sen de bizim gibi bayılıyorsan, saçlarının uzunluğunu korumak, sağlıklı uzamalarını sağlamak için sana önerimiz  Elseve Dream Long Bye Bye Makas Saç Bakım Kremi! Kırık uçları onaran, saç boylarını güçlendirip saça parlaklık kazandıran bu durulanmayan bakım kremi aynı zamanda harika kokuyor! :)

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 10

Belki de en çok neme ihtiyaç duyan saç tiplerinden biri kıvırcık saçlar! Kıvırcık saçları besleyen, 48 saate kadar belirgin bukleler sağlayan Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi, saçlarımızı şekillendiriyor, besliyor! 

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 11

Saçların koparak, kırılarak dökülmeye başladıysa güçlendirmenin zamanı gelmiş demektir! Saçlarının kolayca taranmasını, kırılmalara, koparak dökülmelere karşı dirençli olmasını sağlayan Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi ile saçlarının gücüne güç katabilirsin. İçerisinde Arginine proteini, Biotin ve B5 vitamini bulunan bu durulanmayan bakımı eminiz ki çok seveceksin. :)

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 12
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Serisi

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 14

Yağların nemlendirici etkisinden faydalanmak yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça önemli. Çiçek yağları içeren Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım serisi, şampuanı, saç kremi ve saç maskesiyle saçlarını derinlemesine besliyor. Kurumaya eğilimli, neme ihtiyaç duyan saçlarının yumuşacık olmasını, ışıldamasını sağlar. Mis gibi çiçek kokusu ise cabası! :)

Saç nemlendirici Elseve şampuanlar, saç kremleri ve saç maskeleri gibi saç nemlendirici ürünler sayesinde saçların artık neme doyacak! 

Elseve Komple Onarıcı 5 serisi

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri - 15
Saçlarının daha sağlıkla parlaması, onarılması için saçlarını kökten uca besleyecek bakım ürünlerinden yararlanabilirsin. Bu konuda da bizim favorilerimizden biri Elseve Komple Onarıcı 5 Onarıcı Bakım serisi. Serinin şampuanını, saç kremini, saç maskesini kullanarak saçlarının nemlendirilmesini sağlayabilir, besleyebilirsin.

Paylaş

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Curly girl method nedir? Curly hair method hakkında bilmen gerekenler!
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Parlak Ten Makyajı Nasıl Yapılır?