Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
05/11/2019
Saç Sırları
360 38

Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri

Cansu G.
Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri

Kısa saç modellerinin keyfini çıkar! Yeni sezona yeni saç modeliyle girmek istiyorsan saçlarını biraz –belki birazdan daha fazla- kestirmeye ne dersin? Eğer dalgalı saçların varsa emin ol kısa saçlar sende harika görünecektir.

Dalgalı saçlar için kısa saç kesimi ve dalgalı saçlara özel saç modellerini senin için belirledik. Dalgalı saç şekillendirme tüyoları sayesinde yeni saçlarını çok daha kolay şekillendireceksin. Saçlarında yepyeni bir görünüm isteyen ve saç modeline henüz karar veremeyenler buraya!

Dalgalı kısa saçlara yakışan saç kesimleri

Pixie kesim

Pixie kesim

Pixie kesim saç modellerini biz çok modern ve havalı buluyoruz. Sen de cesur bir adım atarak dalgalı saçlarını pixie modelinde kestirebilirsin. Asimetrik pixie kesimi, dalgalı saçların kabarmasını kontrol altına aldığı için saçlarının çok kolay şekillenmesini sağlar. Eğer saçlarını ultra kısa kestirmek istiyorsan pixie kesim ilk tercihin olmalı.

Editörün önerisi: Saçlarını pixie modelinde asimetrik kestirdikten sonra L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi'ni kulak üzerine ve ense kısımlarına sıkarak bu bölgelerin kabarmasını önleyebilirsin. Saç spreyi ile kakülünü de sabitleyerek gün içindeki kusursuz görünümünü riske atma!

Yuvarlak bob

Yuvarlak bob

Yuvarlak bob saç modeli özellikle köşeli yüz hatlarına sahip olan kadınlara yakışıyor. Yuvarlak bob, öndeki saçların daha kısa, arkadaki saçların daha uzun olduğu saç kesimine verilen isimdir. Yuvarlak bob kestirdikten sonra dalgalı kısa saç yapımı için ve dalgalarını belirginleştirmek için saç köpüğünden yararlanmalısın. L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Daçlar için Köpüğü, dalgalı saçlarının uç ve boy kısımlarına masaj yaparak uygula. Buklelerinin belirginleşmesine yardımcı olan bu saç köpüğü, saçlarını çok havalı gösterecek!

L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük'ü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

Kısa bob kesim

Kısa bob kesim

Klasik bob saç kesiminde saçlar genellikle boyun hizasında bitiyor. Kısa bob kesimi, saçların kulak ve kulak üzeri olduğu modellere denir. Dalgalı kısa saç modelleri arasında oldukça sevdiğimiz bir kesim olan kısa bob saçlar özellikle yuvarlak yüzlülere yakışıyor. Kısa dalgalı asimetrik saç modelleri tam da kısa bob için yaratılmış!

Kaküllü kesim

Zaten kısa saçların var ama yine de değişiklik istiyorsan kakül kestirmeye ne dersin? Kısa saç kakül uyumuna biz bayılıyoruz! Eğer dalgalı saçların varsa, dalgalı saçlar için dağınık kakül stilini tercih edebilirsin. Dalgalı saçlar için kakül önerilerinde küt ve dağınık stilde kaküller ön plana çıkıyor. 

Önleri uzun, arkası kısa saç kesimi

Önleri uzun bırak

Dalgalı saçlar için kısa saç modellerinde en çok tercih edilen saç modeli, kuşkusuz asimetrik saç kesimi oluyor. Önlerin uzun, arkadaki saçların daha kısa olduğu saç modeli bugüne kadar gördüğümüz en genç ve fresh saç modellerinin başında geliyor. 
Editörün önerisi: Saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine L’Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi’ni kullanabilirsin. Saçlarına yağ kremini sür ve istediğin şekli ver. Doğal bitişi olan ve gün boyu saçlarının ışıl ışıl görünmesini sağlayan bu kremi çantana da atmalısın.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Dalgalı kısa saçlara yakışan saç modelleri

Dağınık dalgalı saç modeli

Dağınık saç modeli

Kısa dalgalı saçlarını kullanabileceğin en pratik saç modeli dağınık ‘messy’ saç modelleri. Dağınık saç modelini yapmak sandığından daha kolay! L’Oréal Paris Elnett Satin Belirgin Dolgun Bukleler için Köpüğü eline sık ve saç uçlarından yukarı doğru saçlarını hacimlendir. İşte bu kadar!

Davetler için dalgalı kısa saç modeli

Davetler için kısa saç modeli

Bob saç modeline sahip olanlar acele çıkan davetlere katılırken zarif bir saç aksesuarı kullanabilirler. Taşlı saç aksesuarı saçlarına ışıltı kazandıracak.

Dalgalı, kısa gelin saçı

Kısa saç gelin saçı

Kısa saçlı gelinler için harika bir önerimiz var! Saçlarının öndeki tutamlarını geriye doğru burarak saçlarını arkada birleştir. Kısa gelin saçı modelleri arasında favorimiz olan bu saç modeli her düğün stiline ayak uyduracaktır. Saçlarının arkasında gelinliğine uygun saç aksesuarı kullanmayı unutma.

Dalgalarını ön plana çıkar

Buklelerini ön plana çıkar

Dalgalı ve kısa saçlara sahip olanlar buklelerini ön plana çıkararak saçlarının daha hacimli görünmesini sağlayabilirler. Saçlarını yıkadıktan sonra saç kurutma makinasını mutlaka aşağıdan tutmalı, saçlarını yukarıdan kurutmamalısın. Saçlarının hacimli görünmesi için dışarı çıkarken saç köpüğü kullanabilirsin. 

Retro fönlü saç modeli

retro fön

Nostaljik görünümleri seviyorsan retro fön tam sana göre! Saçlarına fön çekmeden önce L’Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi’ni ürerek saçlarını ısıdan korumalısın. 

Paylaş

Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kısa saçlar için renkli saç modelleri
Hollywood’u ele geçiren Instagram trendi: ‘’Camdan saç’’ trendi nedir?
Bu trende karşı koyamıyoruz: Platin bob saçlar!
Kısa saçlara en çok yakışan saç renkleri
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Falsies Lash Mask Kirpik Maskesi