Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Difüzör nedir, en etkili şekilde nasıl kullanılır?

Dalgalı ve kıvırcık saçlıların en yakın arkadaşı olan difüzöre daha yakından bakıyoruz!

Saçlarını kuruturken aynı zamanda şekil almasını sağlayan bu aparatı biz çok seviyoruz! Saç kurutma makinesinin kutusunun içinden çıkan ve genelde bir türlü nasıl kullanılacağı bilinemeyen, kıvırcık saç başlığı olarak da bilinen bu aparatı bugün mercek altına alıyoruz!

Doğru difüzör kullanımı ve saçları difüzör ile nasıl kontrol altına alınabileceğini açıklıyoruz. Sen de saç kurutma makinesinin bu başlığını aktif bir şekilde kullanmak istiyorsan difüzörleri yakından tanımalısın.

Difüzör nedir?

Difüzör, saç kurutma makinesinin ucuna takılan, ucu tarak şeklinde olan bir saç şekillendirme aparatıdır, saç kurutma makinesinin başlıklarından biridir. Saçları doğal bir şekilde dalgalandırır ve saçların hacmini korumasına yardımcı olur.

Daha çok dalgalı ve kıvırcık saçlar için uygundur. Buklelerinin, dalgaların doğal şekilde belirginleşmesini sağlar. Ancak eğer saçların kolay şekil alıyorsa düz saçlara sahip olanlar da difüzör kullanarak dalgalandırmayı deneyebilirler. Tabii öncesinde ve sonrasında L’Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük kullanmak şartıyla. Saçlarına bu bukle belirginleştiren köpüğü uyguladıktan sonra difüzörle kurutmalı, ardından saçların kuruduktan sonra da köpüğü uygulayarak buklelerin sabit kalmasını sağlayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
( Köpük )
Hemen Al

Difüzör kullanmanın yararları nelerdir?

Difüzör, saçlarını direkt olarak ısıdan koruduğu için saçlarının yoğun ısıya maruz kalmasını engeller. Dalgalı saçlara hacim verir, dalgaların dağınık dalgalarını kontrol altına almana yardımcı olur. Difüzör kullanmak kıvırcık saçların buklelerini ön plana çıkarır, karışık bukleleri düzene sokar ve daha havalı görünmelerini sağlar. Difüzör ile şekillendirdiğin saçların daha doğal bir şekilde kıvırcık görünecektir.

Editörün önerisi: Biliyoruz, kıvırcık saçların en büyük sorunu birbirine dolanması ve kolay taranmaması. İşte bunun önüne geçmek için saçlarına difüzör uygulamadan önce bir bakım spreyi uygulayarak yumuşamasını sağlayabilirsin. Elseve Komple Onarıcı 5 2’li Bakım İksir’i gibi saçı ağırlaştırmadan yumuşatan ve kolay tarama sağlayan bakım spreyini saçının uç ve boylarına uygulayıp tara. Ne kadar kolay tarandığını sen de fark edeceksin!

Difüzör kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Her ne kadar difüzör saçlarını direkt ısıdan korusa da yine de ısının etkisiyle uzun vadede saçlarının yıpranmasına yol açabilir. Bu nedenle saçlarını difüzör ile şekillendirmeden önce mutlaka ısıdan koruyucu bakım ürünü uygulamanı öneririz. Bu konuda da bizim favorilerimizden saçı korurken besleyen Matrix Style Link Heat Buffer Isı Koruyucu Sprey'den yardım alabilirsin.

Matrix Style Link Heat Buffer Isı Koruyucu Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

Matrix Style Link Heat Buffer
Matrix Style Link Heat Buffer
( Bakım Spreyi )
Salon Bul

Difüzör kullanırken saç kurutma makinesinin ayarını mutlaka orta düzeyde tutmalısın. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalı. Ilık ısı sayesinde saçlarının ısıdan görebileceği zararı en aza indirebilirsin.

En önemlisi de difüzörle saçlarından tutamlar alıp şekillendirirken saçlarının fön makinesinin içine girip kopması! Bu duruma engel olmak için difüzör aparatının kaliteli, sık dişli olmasına özen göstermelisin. Aynı zamanda difüzörü kullanırken ince tutamlar yerine kalın tutamlar alıp, bu tutamları dipten uca değil, sadece uç ve boylarının bir kısmına doğru uygulamalısın.

Saçlarını baş aşağı eğerek difüzör kullandığında daha hacimli ve daha dolgun kıvırcık saçlar elde ettiğini göreceksin. Eğer saçların çok kabarıyorsa endişelenme, kabarıklığı yarım saat sonra geçecektir. Difüzörü sabit uygulamak yerine hareket ettirerek uyguladığında dalgaların daha eşit şekilde şekil alacaktır.

Difüzör nasıl kullanılır?

Difüzör kullanımı için öncelikle saçlarına hem ısıdan koruyacak, hem de yumuşayıp kolay taranmasını sağlayacak bakım spreyi uygulamanı öneririz. Özellikle saçların çok kıvırcıksa elektriklenmeden, kabarmadan şekil alması için yağ içeren bakım spreylerini kullanabilirsin. Besleyici yağ içeren, Kérastase Aura Botanica Besleyici Çift Bazlı Sprey, ideal bakım spreylerinden. Saçlarının uç ve boylarına spreyi uygulayabilirsin.

Ardından şekillendirici köpüğü avucuna alıp, tüm saçına, aşağıdan yukarıya doğru baskılayacak şekilde uygula.

Sonrasında orta kalınlıktaki saç tutamlarını kıvırıp difüzörün içine girecek şekilde yerleştir. Difüzörü tutamların üzerine oturtup ortalama 10-20 saniye kadar saçlarına tut. Bütün saç tutamlarına bu işlemi yaptıktan sonra difüzör ile saçlarının üzerinden tekrar geçerek kusursuz görünümü sağla. İkinci seferde difüzörü sabit tutmak yerine hareket ettirerek uygulayabilirsin.

Photo credit: Pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Aura Botanica Besleyici Çift Fazlı Sprey Yağ
Kérastase Aura Botanica Besleyici Çift Fazlı Sprey Yağ
( Çok Amaçlı Bakım Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
( Köpük )
Satın Al
Matrix Style Link Heat Buffer
Matrix Style Link Heat Buffer
( Bakım Spreyi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Bu test ile yılbaşında hangi saç modelini tercih etmen gerektiğini söylüyoruz!
Saçı ağırlaştırıp sertleştirmeyen saç spreyini açıklıyoruz!
Minimalist bir tarzı olanların favorisi olacak saç modelleri!
Yeni trendi keşfet: Metal saç aksesuarları!
Tümünü Gör
Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Açık kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline New York Color Sensational Dudak Kalemleri