Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Doğal dalgalarımızla nasıl başa çıkarız?

Saçların kıvırcıksa önerilerimizle daha kolay şekil almasını sağlayabilirsin!

Kim demiş, kıvırcık saçlarla başa çıkılmaz diye? Doğru ürün kullandığında kontrol edebileceğin kıvırcık saçlarınla öncelikle barışmalısın. Kıvırcık saçlar kurumaya ve kırılmaya daha yatkındırlar, çünkü onlar daha çok föne maruz kalıyor. Kıvırcık saçlarını düzleştirmek yerine, onlara nasıl şekil vereceğini öğrenmelisin. Böylece, dışarı çıkarken 5 dakikada saçlarını şekle sokman mümkün!

Doğru kesim

Öncelikle, kıvırcık saçların iyi bir kuaföre ihtiyacı var. İşin ehli olan kuaföre onları nasıl dizginleyeceğini iyi bilir! Doğru bir saç kesimi ile kıvırcık saçlarına kolayca şekil verebilirsin, bu sebeple kuaförüne kıvırcık saçlarını fön çekmeden kullanmak istediğini, en kullanışlı saç kesimini önermesini rica etmelisin.

Editörden not: Kıvırcık saçlara sahipsen, kuaföre gittiğinde saçlarını ıslatmadan kestirmek istediğini söyleyebilirsin. Böylece saçlarının nasıl kesildiğini anbean görebilirsin.

Taraklara elveda

Kıvırcık saçları çok sık dişli taraklarla taramamalısın. Sık dişli taraklar, düğümleri açmak yerine saçının daha çok kırılmasına neden olabilir. Bunun yerine, kalın ve geniş fırçalar kullanmalısın. Duştan çıktıktan sonra saçlarını taramalısın, kuruduktan sonra taramayı denemeni tavsiye etmiyoruz.

Duş rutini

Duş alırken, saç tipine göre şampuan kullanmalısın. Kıvırcık saçları kontrol altına alabileceğin şampuanları tavsiye ediyoruz. Bunlar daha çok kremli yapıda olduğu için, saçların eskisi kadar düğüm olmayacaktır. Düzenli olarak krem ve saç maskesi kullanmayı unutmamalısın.

Editörden not: Kullandığın şampuan miktarını azaltıp, saçına sürdüğün saç kremini arttırmalısın. Böylece kıvırcık saçların kontrol altına alabilirsin.

Saç kurutma

Saçlarını kurutma rutinini baştan aşağı değiştirmelisin. Öncelikle saçlarını havlu yerine pamuklu bir t-shirt yardımı ile nemini al. Eğer zamanın varsa, kendi kendilerine kurumasını beklemelisin. Saçlarını kurutma makinası yardımıyla kurutuyorsan, kurutma esnasında, saçlarına ellerinle şekil vermelisin.
Eğer saçlarını bir çırpıda kurutmak istiyorsan, saç kurutma makinanın ucuna difüzör takmalısın. Böylece saçlarının kabarmasını önleyebilirsin.

Saç şekillendirme

Saçlarını kuruttuktan sonra, saç tipine uygun köpük veya saç spreyi ile şekillendirebilirsin. Emin senin gibi kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen birçok kişi var. Şimdi saçlarının keyfini çıkarma zamanı!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Curl Contour saç maskesi
Curl Contour saç maskesi
( Maske )
Keşfet
Curl Contour şampuan
Curl Contour şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Curl Fever Jel
Kérastase Curl Fever Jel
( Şekillendirici )
Satın Al
Kérastase Nutritive Oléo-Curl Saç Banyosu
Kérastase Nutritive Oléo-Curl Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
5 dakikada kıvırcık saç yapma tekniklerine bayılacaksın!
Kıvırcık saçlılar için saç uzatma rehberi
Kıvırcık saçları deniz sonrası kolay açma ve şekillendirme ipuçları
Kıvırcık doğal saçlara özel saç bakımı nasıl olmalı?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör