21/10/2016
Saç Sırları
360 38

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli

Cansu G.
​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli ​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kıvırcık saç modelleri radarımızda! Kıvırcık saç düzleştirmek yerine kıvırcık saçlarına barış imzalamaya ne dersin? Aslında düz saçlıların hepsi kıvırcık saç yapma peşinde bunu biliyor muydun? Kıvırcık saç modelleri ve kıvırcık saç model yapımını öğrendikten sonra kıvırcık saçlarınla barış imzalayacağına eminiz! 

En popüler kıvırcık saç modeli isimleri ve nasıl yapıldıklarını öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun. :)

1. Kıvırcık saç topuz modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli

Evet, kıvırcık saçlarının, buklelerinin bile kontrol altında olacağı bir saç modeli var! Kıvırcık saçlarını tepede toğuz modeli yaparak kullanabilirsin. Daha çok saçların kirli ve kabarık olduğu zamanlarda kıvırcık topuz saç modeli tam bir kurtarıcı olacak.

2. Katlı kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 1

Kıvırcık saçlar, doğası gereği çok kabarıyor ve elektrikleniyor. Bu yüzden kıvırcık saçları katlı kestirmek tam cesaret isteyen bir karar gibi görünse de, saçlarının daha hareketli ve modern görünmesi için katlı saç modellerine yönelebilirsin. Önemli olan saçlarının elektriklenmesini ve kabarmasını kontrol altına alacak kıvırcık saç bakımı adımlarını izlemek.

Kıvırcık saçlar kurumaya eğilimli olduğundan, bukleleri besleyip nemlendirmek gerekiyor. Elseve’in Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi ile hem buklelerine mükemmel bir bakım yapabilir, hem de buklelerini kolayca belirginleştirebilirsin. İçeriğinde Amla özü bulunan bu saç bakım kremi, tek hareketle 3 etki yaratarak saçlarının kolay taranmasını, yoğun şekilde beslenmesini, daha kolay şekillenmesini ve buklelerinin 48 saat* boyunca belirgin kalmasını sağlıyor. Temiz ve ıslak saça, taramadan önce saç boy ve uçlarına uygulayabilirsin. İstersen saçlarını daha fazla beslemek ve kontrol altına almak için kuru saçlarına da uygulayabilirsin. Kıvırcık saçlarını daha çok sevmen için tek ihtiyacın olan şey Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi :)

*Instrumental test

Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 2
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

3. Kıvırcık wolf cut saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 4

Son zamanların e popüler saç modellerinden biri olan Wolf Cut saç modeli, kıvırcık saçlara da çok yakışıyor. Son derece hareketli ve enerjik bir görünüm veriyor. Buklelerinin belirginleşmesi için Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem uygulamayı ise unutma! Böylece saçların çok daha uzun süre bakımlı, buklelerin de kusursuz görünecek.

Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem'i aşağıda bulabilirsin.

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 5
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 7

Editör önerisi: Kıvırcık saç bakımındaki son gözdemizle tanışmış mıydın? Kérastase'ın en yeni saç bakım serisi Curl Manifesto, tam da doğal kıvırcık saçlılara göre! İçerisinde güçlendirici Seramid, yoğun nem sağlayan Manuka balı ve eşsiz bukle şekillendirme görevini üstlenen Gliserin polimeri bulunan Curl Manifesto serisinin saç banyosu, saç maskesi ve durulanmayan jel kremi, favorin olmaya aday. Bukleleri derinlemesine besleyen bu seri, yumuşacık ve hacimli bukleler elde edebilmeni sağlar. Özellikle elektriklenen, kabaran buklelere sahipsen bu bakım serisi sayesinde hayallerindeki buklelere kavuşacağını söyleyebiliriz! :)

4. Kahküllü kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 8

Kıvırcık saçlara kakül olur mu? diye düşünüyorsan, seni cesaretlendirmeye geldik! Kıvırcık saçlar için şampuan önerilerimize göz atarak buklelerinin daha belirgin olmasını sağladıktan sonra, aslında kakülün sana ne kadar çok yakıştığını görecek ve "Keşke daha önce kestirseydim!" diyeceksin.

5. Boxer örgü

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 9

Saçını iki yandan ayır ve ayırdığın tutamları balıksırtı tekniği ile ör. Boxer örgü kıvırcık saçlarının düzenli görünmesini sağlayacak. 

6. Uzun kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 10


Kıvırcık saçların uzun olması, bazen kontrolünü zorlaştırabiliyor. Saç uzun oldukça daha çok kabarık ve düzensiz görünebiliyor. Bunun önüne geçmek için kıvırcık saçlar için durulanmayan saç bakım kremlerini kullanabilirsi.

Öncelikle Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem ile buklelerini belirginleştir. Böylece uzun saçların gün boyu elektriklenmeden ve kabarmadan kusursuz görünecek.

7. Kıvırcık saça at kuyruğu modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 11

Kalın telli ve gür saç tellerine sahipsen sıkıca saçlarını tepeden at kuyruğu modelinde toplayabilirsin. 

8. Yarım topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 12

Kıvırcık saçların oldukça hacimli olduğu için yarı toplu saç modelleri sana çok yakışacaktır. Saçının bir kısmını topuz haline getirdiğin bu saç modelinde de oldukça şık bir görünüm elde edebilirsin. Topuzunun altında kalan saçlarını da L’Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Saç Köpüğü ile şekillendirebilirsin. Saçını saç köpüğü ile şekillendirdiğinde daha belirgin, elektriklenmeyen bukleler elde edebilirsin.

9. Kıvırcık bob saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 13

Kıvırcık saçlara sahip olma, bob saç modelini kullanamayacağın anlamına gelmiyor. Bu kısa saç modeli kıvırcık saçlılara da çok yakışıyor.

10. Kıvırcık Pixie saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 14

Kıvırcık saçlarında daha kısa bir saç modeli denemek istersen, pixie saç modelini sana şiddetle öneririz. Hem kontrolü kolay, hem de çok modern görünmüyor mu? Ayrıca kısa saç konusu açılmışken, kıvırcık saçlı erkekler için önerilerimize de göz atabilirsin.

11. Kısa kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 15

Kıvırcık saç modelleri kısa saça da entegre olabiliyor. Kısa kıvırcık saçlara sahip olanlar saçlarını pratik saç modeli ile şekillendirerek dakikalar içinde hazır olabilir!

12. Karışık kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 16

Eğer kıvırcık saçlarına daha kabarık bir şekil vermek istersen, aralardan seçeceğin bazı tutamlara saç maşası uygulayabilirsin. Böylece saçların daha boyutlu ve gösterişli görünecektir.

13. Doğal kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 17

Saçlarının doğal kıvırcıklığını ön plana çıkarmak ve pratik bir kıvırcık saç modeli yapmak istersen, saçlarına bukle belirginleştirici saç köpüğü uygulayabilirsin. Bu sayede çok kısa bir sürede saçlarına iyi bir şekil verebilir, dalgaları belirginleştirebilir ve kalıcı bir etki elde edebilirsin. Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü, 48 saate kadar kalıcı ve belirgin dalgalar elde etmeyi sağlıyor. Ayrıca saçların elektirklenmesine ve ağırlaşmasına da engel oluyor. Acelen olduğu zamanlarda bu saç köpüğü işini çok kolaylaştıracak.

14. Kıvırcık gelin saçı

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 18

Kıvırcık saçlar için gelin saç modeli arayışındaysan burgulu ve örgülü saç modelleri sana önerebiliriz. Gelin saçının gün boyu bozulmaması için L’Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Saç Spreyi’ni gelin çantana atarak kendini garanti altına alabilirsin. :)

15. Ters atkuyruğu saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 19

Tamamen değişik bir kıvırcık saç modeli denemek istersen, saçlarını ters at kuyruğu yapabilirsin. Kıvırcık saçların bu şekilde daha kolay sabit duracağı için senin için çok pratik hem de şık bir saç modeli olacak. Hatta saçını toplarken taşlı saç aksesuarlarından da yardım alabilirsin.

16. İkili topuz saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 20

Orta ve kısa boy saçları olanlar için ikili topuz saç modelini öneriyoruz. Kıvırcık saç modelleri günlük kullanılabilecek model arayışında olanlar ikili saç topuzu ile eğlenceli bir görünüm yakalayabilirler!

17. Bandanalı kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 21

Kıvırcık saçlarının kabarmasını gün içinde kontrol altına almak istiyorsan bir bandana çok işine yarayacak!

18. Minik topuzlar

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 22

Eğer gece dışarı çıkacak veya bir partiye gideceksen, kıvırcık saçlarını böyle küçük topuzlar halinde toplayabilirsin.

19. Bereli kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 23

Kıvırcık saçlarına eğlenceli saç modelleri denemek istiyorsan sana bir önerimiz de Fransız berelerini kullanmak. Bu saç modeli seni anında 80'li yılların havasına sokacak.

20. Kıvırcık saça sepet örgüsü

 ​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 24

Eğer kıvırcık saçlarının dip kısmındaki saçlar kabarıyorsa, yarım sepet örgüsü modelini de deneyebilirsin. Böylece saçlarının kabarmasını kolaylıkla kontrol altına alabilirsin.


Paylaş

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur Saç Banyosu
Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kıvırcık Saçı Yıkamadan Şekillendirmenin Yolları
Kıvırcık Saçı Yıkamadan Şekillendirmenin Yolları
Gliserin nedir, ne işe yarar: Saça faydaları nelerdir?
Gliserin nedir, ne işe yarar: Saça faydaları nelerdir?
Deniyoruz: Kıvırcık ve Bukleli Saçlar için Kérastase Curl Manifesto!
Deniyoruz: Kıvırcık ve Bukleli Saçlar için Kérastase Curl Manifesto!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Tümünü Gör
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
En Güzel Balyaj Modelleri
En Güzel Balyaj Modelleri
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj Çantanda Olması Gereken 15 Ürün