21/10/2016
Saç Sırları
360 38

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli

Cansu G.
​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli ​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kıvırcık saç modelleri radarımızda! Kıvırcık saç düzleştirmek yerine kıvırcık saçlarına barış imzalamaya ne dersin? Aslında düz saçlıların hepsi kıvırcık saç yapma peşinde bunu biliyor muydun? Kıvırcık saç modelleri ve kıvırcık saç model yapımını öğrendikten sonra kıvırcık saçlarınla barış imzalayacağına eminiz! 

En popüler kıvırcık saç modeli isimleri ve nasıl yapıldıklarını öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun. :)

Kıvırcık saç topuz modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli

Evet, kıvırcık saçlarının, buklelerinin bile kontrol altında olacağı bir saç modeli var! Ancak buklelerini güzelce şekillendirdikten sonra daha kusursuz bir sonuç elde edebileceğini sakın unutma.

Editör önerisi: Kıvırcık saçlar kurumaya eğilimli olduğundan, bukleleri besleyip nemlendirmek gerekiyor. Bunu başarmaksa artık çok kolay! Elseve'in yeni Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi ile hem buklelerine mükemmel bir bakım yapabiliyor hem de buklelerinin kolayca belirginleşmesini sağlayabiliyorsun. İçeriğinde Amla özü bulunan bu saç bakım kremi, kıvırcık ve dalgalı saçları 48 saat boyunca nemlendiriyor. Böylece kıvırcık saçların kusursuz görünüyor! :)

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 1
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Kıvırcık saça şık topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 3

Bir davete giderken bu şık topuz stilini kullanabilirsin! Özellikle kıyafetine uygun tonda bir saç aksesuarıyla tamamlayarak şıklığına şıklık katabilirsin.

Editörün önerisi: Kıvırcık saçlarının gece boyu kabarmaması için L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi’ni uygulamayı ise sakın unutma!

L’Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Saç Spreyi’ni aşağıda bulabilirsin.

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 4
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Burgulu topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 6

Saçlarının ön kısmından bir tutam saçını toplayıp burgu haline getir ve lastik tokayla sabitle. Ardından adım adım, saçının geri kalan kısımları için de aynı işlemi uygula. Buklelerinin belirginleşmesi için Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem uygulamayı ise unutma! Topuzu elde ettiğinde ortaya çok hoş bir görünüm çıkacak! :)

Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem'i aşağıda bulabilirsin.

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 7
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 9

Editör önerisi: Kıvırcık saç bakımındaki son gözdemizle tanışmış mıydın? Kérastase'ın en yeni saç bakım serisi Curl Manifesto, tam da doğal kıvırcık saçlılara göre! İçerisinde güçlendirici Seramid, yoğun nem sağlayan Manuka balı ve eşsiz bukle şekillendirme görevini üstlenen Gliserin polimeri bulunan Curl Manifesto serisinin saç banyosu, saç maskesi ve durulanmayan jel kremi, favorin olmaya aday. Bukleleri derinlemesine besleyen bu seri, yumuşacık ve hacimli bukleler elde edebilmeni sağlar. Özellikle elektriklenen, kabaran buklelere sahipsen bu bakım serisi sayesinde hayallerindeki buklelere kavuşacağını söyleyebiliriz! :)

Örgülü topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 10

Kıvırcık saç modelleri topuz arayanlar için harika bir önerimiz var! Saçlarını örerek buklelerini kontrol altına alabilirsin. Saçının ön kısmından başlayarak balıksırtı örgü şeklinde örmeye başlayabilirsin. Balıksırtı örgünün nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin. Son olarak örgünü topuz şeklinde dola ve saç lastiği ile sabitle. Saç örgüsünün daha havalı görünmesi için ellerinle örgünü gevşetebilirsin. 

Boxer örgü

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 11

Saçını iki yandan ayır ve ayırdığın tutamları balıksırtı tekniği ile ör. Boxer örgü kıvırcık saçlarının düzenli görünmesini sağlayacak. 

Uzun kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 12

Öncelikle Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem ile buklelerini belirginleştir. Ardından saçlarının alt kısmını ördükten sonra üst tarafında kalan saçlarını dağınık bir şekilde sabitleyebilirsin. Bu saç modeli yaz aylarına da çok yakışacaktır. 

Kalın örgülü topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 13

Kalın telli ve gür saç tellerine sahipsen sıkıca saçlarını örerek topuz şeklini verebilirsin. Tabii kalın telli buklelerini kontrol altına almak, mükemmek şekil almasını sağlamak için saçlarını şekillendirmeden önce Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi kullanmanı öneririz. 

Yarım topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 14

Kıvırcık saçların oldukça hacimli olduğu için yarı toplu saç modelleri sana çok yakışacaktır. Saçının bir kısmını topuz haline getirdiğin bu saç modelinde de oldukça şık bir görünüm elde edebilirsin. Topuzunun altında kalan saçlarını da L’Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Saç Köpüğü ile şekillendirebilirsin. Saçını saç köpüğü ile şekillendirdiğinde daha belirgin, elektriklenmeyen bukleler elde edebilirsin. 

L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler İçin Saç Köpüğü'nü buradan inceleyebilirsin.

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 15
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

Dağınık topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 17

Kıvırcık saçlarındaki buklelerin saçını yaptığı zaman bir yerlerden çıkması seni rahatsız mı ediyor? Bizce etmesin çünkü bu görünüm aslında saç modeline dağınık bir hava vererek cool bir görünüm yaratıyor. Sen de saçını topuz yapıp, buklelerinin düşmesine izin vererek yukarıdaki fotoğraftaki gibi bir görünüm elde edebilirsin.

Örgülü atkuyruğu

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 18

Saçının ön kısmını ördükten sonra saçlarının ucunu toplayıp lastik tokayla sabitle ve ortaya bu romantik görünüm çıksın! Saçlarının ön kısmındaki tutamları L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağlı Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile sabitlemeyi unutma. 

Kısa kıvırcık saç modeli

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 19

Kıvırcık saç modelleri kısa saça da entegre olabiliyor. Kısa kıvırcık saçlara sahip olanlar saçlarını pratik saç modeli ile şekillendirerek dakikalar içinde hazır olabilir!

Balerin topuzu

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 20

Kıvırcık saç modelleri kadın denilince bizim en sevdiğimiz saç modellerinden biri balerin topuzu oluyor. Hem gece hem de gündüz kullanılabilecek bu saç modelini mutlaka denemelisin.

Yüksek topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 21

Saçlarını olduğundan daha hacimli göstermek istiyorsan kıvırcık saçlar topuz modelini denemelisin. Yüksek topuz saç modeli hem seni daha uzun gösterecek hem de saçlarının daha gür durmasını sağlayacak.

Kıvırcık gelin saçı

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 22

Kıvırcık saçlar için gelin saç modeli arayışındaysan burgulu ve örgülü saç modelleri sana önerebiliriz. Gelin saçının gün boyu bozulmaması için L’Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Saç Spreyi’ni gelin çantana atarak kendini garanti altına alabilirsin. :)

Kıvırcık atkuyruğu

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 23

Normalde çok klasik olan atkuyruğu kıvırcık saçlılara geldiğinde çok havalı ve farklı görünüyor. Kıvırcık saçlarını önce Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük ile şekillendir, daha sonra saçlarını yukarıda atkuyruğu yap. Bu saç modeli seni olduğundan daha dinamik ve canlı gösterecek.

İkili topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 24

Orta ve kısa boy saçları olanlar için ikili topuz saç modelini öneriyoruz. Kıvırcık saç modelleri günlük kullanılabilecek model arayışında olanlar ikili saç topuzu ile eğlenceli bir görünüm yakalayabilirler!

Yarım örgü

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 25

Kıvırcık saçlarının kabarmasını gün içinde kontrol altına almak istiyorsan seni yarım örgü modeli ile tanıştıralım. Yarım örgü saç modeli kötü saç günlerinin kurtarıcısı olacak cinsten! 

Saçlarını dipten ör

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 26

Kıvırcık saçlarını birkaç günlüğüne şekillendirmek istiyorsan dipten uca örgü modellerini değerlendirebilirsin. Dipten uca ilerleyen ve bütün saçların örülmesiyle tamamlanan bu saç modeli genellikle tatil dönemlerinde tercih ediliyor.

Yarım topuz

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 27

Kıvırcık saçlarına eğlenceli saç modelleri denemek istiyorsan sana bir önerimiz de yarım topuz saç modeli! Saçının ön kısmını tepede toplayıp topuz elde et. Ardından da tel tokalarla sabitle. Son dokunuşta da Elnett Ekstra Güçlü Sabitleyici Saç Spreyi kullanabilirsin. İşte bu kadar! :)

Saç aksesuarı kullan           

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli - 28

Kıvırcık saçlarını ön plana çıkarmak için saç aksesuarlarını da kullanmalısın. Saçlarını toplamak istemediğin günlerde sadece saç aksesuarı ve tokalarını kullanarak saçlarını şekillendirebilirsin.

Paylaş

​Doğal kıvırcık saçlılar için 20 harika saç modeli
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur Saç Banyosu
Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Gliserin nedir, ne işe yarar: Saça faydaları nelerdir?
Gliserin nedir, ne işe yarar: Saça faydaları nelerdir?
Deniyoruz: Kérastase Curl Manifesto
Deniyoruz: Kérastase Curl Manifesto
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?
Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?
Tümünü Gör
Tatil Öncesi Kendine Bi’ Güzellik Yapmaya Ne Dersin?
Tatil Öncesi Kendine Bi’ Güzellik Yapmaya Ne Dersin?
Bu Testle Senin “Hot Girl Summer” Modunu Açıklıyoruz!
Bu Testle Senin “Hot Girl Summer” Modunu Açıklıyoruz!
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
En İyi 7 Saç Bakım Ürünleri Önerileri
En İyi 7 Saç Bakım Ürünleri Önerileri
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Sokak Tacizine Karşı Dur: STANDUP Hareketi!