Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Doğal kıvırcık saçlılar için 8 harika saç modeli

Kıvırcık saçlarına farklı saç modelleri denemek ister misin?

Yoksa sen de saçların kıvırcık olduğu için sürekli düzleştirici kullananlardan mısın? Aslında buna hiç gerek olmadığını, kıvırcık saçlarını kontrol altına alabilecek harika saç modelleri olduğunu söylesek ne derdin? Eğer cevabın ''evet'' ise o zaman seni yazımızın devamına alalım!

1.Derli toplu topuz stili

Evet, kıvırcık saçlarının bile kontrol altında olacağı bir saç modeli var! Ancak saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce yağ içeren, durulanmayan bakım kremini saçına uygulayarak daha kusursuz bir sonuç elde edebileceğini sakın unutma.

2.Şık topuz

Bir davete giderken bu şık topuz stilini kullanabilirsin! Özellikle kıyafetine uygun tonda bir saç aksesuarıyla tamamlayarak şıklığına şıklık katabilirsin.

3.Burgulu topuz

Saçlarının ön kısmından bir tutam saçını toplayıp burgu haline getir ve lastik tokayla sabitle. Ardından adım adım, saçının geri kalan kısımları için de aynı işlemi uygula. Tüm topuzlar bittiğinde ortaya çok hoş bir görünüm çıkacak!

4.Örgülü topuz

Saçlarını alt ve üst olarak iki kısma ayırdıktan sonra üst kısmı ör, ardından alttaki saçlarını 4 tutam ayırıp ör. Sonrasında da teker teker bu örgüleri topuz haline getirerek tel tokalar yardımıyla sabitle. Sabitleyici sprey uygulamayı da sakın unutma.

5.Örgülü stil

Saçını yandan ayırdıktan sonra ayırdığın tarafın ön kısmından saçlarını geriye doğru ör ve diğer taraftan da bir tutam saçını alarak arkada birleştir. İşte bu kadar!

6.Yarım topuz

Kıvırcık saçların oldukça hacimli olduğu için yarı toplu saç modelleri sana çok yakışacaktır. Saçının bir kısmını topuz haline getirdiğin bu saç modelinde de oldukça şık bir görünüm elde edebilirsin. Adım adım half bun, yarım topuz saç modelinin yapılışı için buraya tıklayabilirsin.

7.Dağınık topuz

Kıvırcık saçlarındaki buklelerin saçını yaptığı zaman bir yerlerden çıkması seni rahatsız mı ediyor? Bizce etmesin çünkü bu görünüm aslında saç modeline dağınık bir hava vererek cool bir görünüm yaratıyor. Sen de saçını tepede topuz yapıp, buklelerinin düşmesine izin vererek yukarıdaki fotoğraftaki gibi bir görünüm elde edebilirsin.

8.Örgülü atkuyruğu

Saçının ön kısmını ördükten sonra tek bir omzun üzerinde toplayıp lastik tokayla sabitle ve ortaya bu romantik görünüm çıksın!

Photo credit: Abaca, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
( Köpük )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
5 dakikada kıvırcık saç yapma tekniklerine bayılacaksın!
Kıvırcık saçlılar için saç uzatma rehberi
Kıvırcık saçları deniz sonrası kolay açma ve şekillendirme ipuçları
Kıvırcık doğal saçlara özel saç bakımı nasıl olmalı?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Ezgi Fındık ile Yeşilçam Makyajı Nasıl Yapılır?