Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
19/06/2020
Saç Sırları
360 38

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?

Cansu G.
Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur? Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Doğum sonrası saç dökülmesi yaşıyorsan yalnız değilsin! Yeni doğum yapanlarda saç dökülmesi nedenleri bize en çok sorulan konuların başında geliyor. Aslında doğum sonrası saç dökülmesinin nedenleri kadar bunu nasıl çözebileceğin de çok önemli. Yeni doğum yapan anne hassas bir dönemden geçerken doğum sonrası aşırı saç dökülmesi problemi onu üzmesin! Şimdi sana hamilelik sonrası saç dökülmesinin çözümlerini açıklıyoruz. Saç dökülmesi şampuanı, saç kremi ve doğru bakım önerileri sayesinde hamilelik sonrası saç dökülmesine çözüm bulabileceksin. 

Doğum sonrası saç dökülmesi nedenleri

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?

Hamilelik sonrası saç dökülmesi nedenlerini anlatmadan önce kısaca hamilelik dönemine gidelim. Gebelik döneminde hormonlar bizi korumak için günlük saç dökülmesi oranını azaltırlar. Yani hamilelikte saç dökülmesi azalır, saçlarımız gürleşir. Hamile olan arkadaşlarımız bize hep saçlarının hamilelikte gürleştiğini söyler. 

Emzirme döneminde saç dökülmesi de yine hormonlarımızın bize bir oyunu! Bu sefer de vücudumuz, gebelik döneminde dökmediği ekstra saçların dökülmesini sağlayarak saçlarımızı dengeler. Doğum sonrası aşırı saç dökülmesi hamilelikteki fazla gürleşen saçların atılmasını sağlar. Doğum sonrası dökülmesinin nedenleri, yetersiz beslenme, vitamin eksikliği, kansızlık ve stres de olabilir. 

Doğum sonrası saç dökülmesi ne kadar sürer?

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?  - 1

Doğum yapan kadınların 'doğum sonrası saç dökülmesi ne zaman durur?' diye sorduğunu duyar gibiyiz. Genellikle doğumdan 6 ay sonra aşırı saç dökülmesi durur ve saçlar normal günlük dökülme seviyesine iner. Bazı kadınlarda ise bu süre 1 yıl kadar sürebilir.

Doğum sonrası yetersiz beslenme, kansızlık ve stres sebebiyle saç dökülmesi artıyor ve azalmıyorsa mutlaka uzman hekimin görüşünü almalısın. Merak etme, doğum sonrası kellik oluşması çok çok nadir bir durum. 

Doğum sonrası saç dökülmesine çözüm

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?  - 2

Doğum sonrası saç dökülmesi için ne yapılması gerektiğini anlatıyoruz. Öncelikle stresi hayatından çıkar! Biliyoruz, söylemesi kolay ama özellikle doğum sonrası annelerin yaşadığı stres, saç dökülmesinin en yaygın sebeplerinin başında geliyor. 

Peki, hamilelik sonrası saç dökülmesi nasıl engellenir? Bu sorunun cevabı en iyi saç dökülmesi şampuan, bakım serisi ve bakım küründe saklı. 

Doğum sonrası saç dökülmesi şampuan önerisi

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?  - 3

Doğum sonrası saç dökülmesini kontrol altına almak için Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan ile tanışmalısın. İçeriğindeki Aminexil, Arginine ve Vichy Termal Suyu bulunan bu şampuan, doğum sonrası saç köklerinin erken zayıflanmasından kaynaklanan, kolajenlerin sertleşme sürecini engelliyor. Böylece saç kökünü, dökülmeye karşı güçlendiriyor ve saç tellerini dayanıklılığını arttırıyor.

Kısacası 'doğum sonrası saç dökülmesi için ne yapılmalı?' diye soran okuyucularımıza Aminexil ve Arginine gibi saç dökülmesine karşı etkin bir rol üstlenen formüle sahip Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan'ı öneriyoruz.

Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan'ı buradan inceleyebilirsin.

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?  - 4
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Doğum sonrası saç dökülmesi için bakım önerisi

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?  - 6

Doğum sonrası saç dökülmesine çözüm bulmak hem de saçlarının kolay taranmasını sağlamak için Vichy Dercos Energisant Saç Kremi de kullanmalısın. Vichy saç kreminin içeriğinde de Aminexil ve Arginine bulunuyor. Saç uçlarını besleyen ve doğum sonrası matlaşan saçları canlandıran bu saç kremi sayesinde saçların güçlenirken ışıl ışıl görünecek. 

Vichy Dercos Energisant Saç Kremi'ni buradan inceleyebilirsin.

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?  - 7
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
( Saç Kremi )
Hemen Al

Saç dökülmesine karşı bakım kürü

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?  - 9

Gebelik sonrası oluşan saç dökülmesini kontrol altına almak isteyenler buraya! Dercos Aminexil Serum sayesinde saç köklerini güçlendirecek ve saçlarının daha sağlıklı uzamasını sağlayacaksın. Eğer saçlarında yoğun bir dökülme varsa Dercos Aminexil Serum’u 6 hafta boyunca her gün kullanmalısın. Saç diplerine Dercos Aminexil Serum’u zig-zag şekilde uygula ve masaj yaparak ürünü yedir. Vichy serum saçlarını dipten uca kuvvetlendirir, koparak dökülmeleri azaltır. Gebelik sonrası oluşan aşırı dökülmeyi kontrol altına alarak, saçlarının günlük ortalama miktarda dökülmesine yardımcı olur. 

Paylaş

Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Dökülen saç geri çıkar mı?
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Evde saç dökülmesine karşı bakım yapmak isteyenler buraya! Size özel önerilerimiz var!
Saç dökülmesine çözüm: Saç dökülmesi için hangi vitaminlerden yararlanmalı?
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Parlak Bir Cilt İçin Kullanabileceğin En İyi 6 Krem Ürün