Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
03/08/2016
Saç Sırları
360 38

​Dolaşık saçları açma rehberi: Zarar vermeden saçlarını tara

Ece Y.

Elindeki saç fırçasıyla dolaşan saçlarını çözmekten yorgun düşmek yerine bu yazımıza göz atabilirsin!

​Dolaşık saçları açma rehberi: Zarar vermeden saçlarını tara ​Dolaşık saçları açma rehberi: Zarar vermeden saçlarını tara
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Yeni saç modelleri denemek, krepe yapmak ve tabii ki saçlarımız açık şekilde uyumak, saçlarımızın birbirine dolanması için ortam yaratıyor! Buna, yaz güneşi, deniz ve ısı gibi saçları kurutan dış faktörlerde eklenince, birbirine dolaşan saçlarını zarar vermeden açmak neredeyse imkansızlaşıyor!

Elindeki saç fırçasıyla birbirine dolaşan saçlarını çözmekten yorgun düşmek, bir sürü kırık oluşturmak ve avucundaki kopan saçları görmek yerine yazımızın devamında okuyacağın ipuçlarına göz at ve bu sorundan kolayca kurtul!

Geniş dişli taraklar

Özellikle saçların ince telli veya yıpranmışsa, kırılmalara meyilli olduğu için kullanacağın aletleri dikkatli seçmen gerekir. Saçlarını taramak için geniş dişli fırçalar kullanarak saçlarını daha rahat açacaksın. İnce dişli taraklardan kurtulmanın zamanı geldi mi dersin?

Yağ içerenakım kremi kullan

İyi bir saç bakım kremini cömertçe saçlarına uygulamak, saçlarını nemlendirecek, yumuşatacak, parlaklık kazandıracak ve kopmalara karşı koruyacak.Saçların ıslakken ya da kuruyken kullanabileceğin yağ bakım kremlerini, saçlarına banyodan sonra uygula, geniş bir dişli tarakla saçlarını tara. Böylece saçlarının yumuşamasını sağlamış olursun ve saçlarını kolayca tarayabilirsin.

Doğru şekilde tara

Yapabileceğin en büyük hata tarak veya fırçayı saç köklerinden uca doğru hızla çekerek saçlarını taramaktır. Saç kırıklarının, koparak dökülmelerin oluşmasına en büyük nedenlerdendir. Bu nedenle saçlarını taramaya saç uçlarından başlayıp, kademeli şekilde köklerine doğru taramalısın.

Saçlarını zorlama

Dolaşmış bir tutam saçı tarakla çekmek, daha beter dolaşmasına neden olur. Bu yüzden böyle bir durumla karşılaştığında saçlarına birkaç fıs sıvı bakım spreyi ya da yağ içeren bakım kremi uygularsan, saçların gevşer ve bu şekilde daha rahat tarayabilirsin. Tabii ki nazikçe ve yavaşça taramayı da unutma!

Paylaş

​Dolaşık saçları açma rehberi: Zarar vermeden saçlarını tara
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Sıvı Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Sıvı Saç Kremi
( Sıvı Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Oil - Efsane Yağ
Oil - Efsane Yağ
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Rossmann'dan Alabileceğin En İyi 8 Makyaj Malzemesi