Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
19/06/2020
Saç Sırları
360 38

E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?

Cansu G.
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır? E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?

E vitamini saç için en değerli içeriklerin başında geliyor. Saç bakımının olmazsa olmazı E vitaminine bugün yakından bakıyoruz. 

Saç uzatmak ve saçlarının daha sağlıklı görünmesini isteyenlerin aklına ilk olarak E vitamini ampulleri geliyor. E vitamini kapsüllerini doğru kullanarak saç bakımında istediğin etkiyi görebilirsin. Peki, saçlarına E vitamini nasıl uygulamalısın? E vitamini doğrudan saça sürülür mü? Kafanda E vitamini ile ilgili birçok soru olduğunu tahmin edebiliyoruz. E vitamini saçlara faydasını anlatıyoruz. 

E vitamini nedir?

e vitamini nedir

E vitamini, saç sağlığı için önemli bir antioksidandır. Yani tıpkı diğer antioksidanlar gibi vücudumuzdaki hücrelere girerek buradaki zehirli maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Sekiz farklı kimyasal bileşenden oluşan E vitaminin en önemli görevi vücut bağışıklığını sağlamak ve kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olmak. 

E vitamini eksikliği, hem vücudun hem de saç sağlığının etkilenmesine yol açar. Saçların koparak dökülmeye başlıyorsa ve saçlarının önceki dönemlere göre yavaş uzadığını fark ediyorsan E vitamini ampul saç bakımına ihtiyacın var demektir. 

E vitaminini saça faydaları nelerdir?

E vitaminini saça faydaları nelerdir

E vitaminin saça faydası; saçları derinlemesine nemlendirmek, saç dökülmesini azaltmak ve yeni saç oluşumunu sağlamak. E vitamini, saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bu da e vitaminin sağlıklı saçlar için ihtiyacı olan besinleri kökten uca doğru taşımasına yardımcı olur. Böylece kırılan saç uçları onarılır, saç gürleşir ve saçlar daha parlak görünmeye başlar. 

E vitamini saç maskesi ve E vitamini yağı, en çok menopoz döneminde kullanılıyor. Menopoz döneminde E vitamini eksikliği oluştuğunda yoğun bir saç dökülmesiyle karşılaşabilirsin. Yenileyici ve saç onarıcı etkisi olan E vitamini vücudunda azaldığında saçların matlaşır, dökülür ve yavaş uzar. 

E vitamini ampul saç bakımı nasıl olur?

E vitamini ampul saç bakımı nasıl olur

E vitamini ampulleri veya e vitamini kapsüllerini direkt olarak saçlarına uygulamak saç derisinde hassasiyet yaratabilir. E vitamini ampulünü kırıp şampuanın içine dökmek de saçlarında bir değişim yaratmaz. E vitaminin faydasını görmek için bunun diğer aktif bileşenlerle buluşması gerekiyor. E vitamini saç için kullanmanın en güvenli yolu E vitamini içeren saç bakım ürünleri kullanmak. Alerji ve güvenlik testlerinden geçen saç bakım ürünleri saçlarına E vitaminin faydalarını doğrudan yansıtacak. 

Saçlarına bakım yapacak ürün önerileri

Kérastase Chronologiste Saç Bakımı

kerastase chronologiste

Saçlarını şımartacak bir saç bakımı önerisi arıyorsan sana Kérastase Chronologiste Canlandırıcı Havyar Bakımını öneririz. Saç tellerini dipten uca güçlendiren ve daha parlak gösteren bu saç bakımı, ilk kullanımdan itibaren saçlarına gözle görülür bir ışıltı kazandıracak. 

Canlandırıcı Havyar Bakımı için ilk olarak Chronologiste Soin Gommage Saç Bakımı ile saçlarını derinlemesine temizle. Bu saç banyosu saç derisini rahatlatıyor ve saçlarının daha nemli görünmesine yardımcı oluyor. Sonrasında ise Chronologiste Saç Maskesi'ni saç boylarına ve uçlarına uygulayarak saçlarını yumuşat. Chronologiste Saç Maskesi'nin formülündeki Abyssine ve mimetik havyar tanelerini saç tellerini onararak saçlarına dolgunluk kazandıracak. 

Chronologiste Soin Gommage Saç Bakımı'nı buradan inceleyebilirsin.

Chronologiste Soin Gommage Saç Bakımı
Chronologiste Soin Gommage Saç Bakımı
( Şampuan )
Hemen Al

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi

E vitamini yağının faydalarını hatırlıyor musun? Saça nem kazandırması, elektriklenmeyi azaltması ve saç tellerini onarması... Bize bu faydaları sağlayacak harika bir saç bakım ürünü biliyoruz: Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi. Saçlarımızı şekillendirmeden önce Saç Güzelleştirici Kremi uyguluyoruz ve gün boyu saçlarımızda kabarma, elektriklenme veya sönme gibi problemler yaşamıyoruz. 

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi'nin içeriğindeki değerli yağlar sayesinde saçlarımız gün boyu daha parlak ve daha sağlıklı görünüyor. Bu durulanmayan bakım kremi,saç uçlarındaki kırıkları da onardığı için saçların hep çok bakımlı duracak. 

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı

Saçlarını uzatacak vitamin aramak yerine saç uzatmana yardımcı şampuanlar da kullanabilirsin. Biz uzun saçlarımızı Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanına borçluyuz. Saç uzatmak istiyorsan saç uçlarından kestirmeye son vermen gerekiyor. Dream Long şampuan, saç uçlarına bakım yaparak saçların kırılmasını önlüyor, saçlarını güçlendirerek daha sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor. 

Paylaş

E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Chronologiste Soin Gommage Saç Bakımı
Chronologiste Soin Gommage Saç Bakımı
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Chronologiste Saç Maskesi
Chronologiste Saç Maskesi
( Maske )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Kuaförlerin önerdiği saç bakım ürünleriyle evde saç bakımı nasıl yapılır?
Dışarı ilk çıktığında yapacaklarına göre sana özel önerilerimiz var!
Bu testle evde geçen günlerini hangi ruh haliyle bitireceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Alp Kavasoğlu'ndan Makyaj Seti Önerileri