Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Elektriklenen saçlarla baş etmek için 5 “çocuk oyuncağı” yöntem

Saçların çok elektrikleniyorsa çözümü burada!

Konu saçlarımız olduğunda hepimizin hemfikir olacağını düşündüğüm bir şey var: Elektriklenme! Nedeni ne olursa olsun sinir bozucu bir durum! Üstelik bu konuda da bana katılacağınıza eminim, saçlarımızın iyi görünmediğini düşündüğümüz günlerde öz güvenimiz de yerle bir oluyor. Saç yapın elektriklenmeye müsait olabilir ya da belki tüm suç havadaki nemdir; ve tabii doğru uygulama ve ürünlere sahip değilsen saçlarını bu şartlarda şekillendirmek gitgide zor bir hal alır.

Tamam artık iyi şeylerden söz edelim… Saçlarının daha pürüzsüz ve kontrol edilebilir olması mümkün, hem de bunun için çocuk oyuncağı yöntemler var! Bu yöntemleri öğrenmek ister misin? Okumaya devam et o zaman!

1. Saçlarını kendiliğinden kurumaya bırak

Duştan çıktıktan sonra saçlarımızın hemen kurumasını istiyoruz, hele ki uzun ve gür saçlarımız varsa saçlarımızın kendiliğinden kurumasını beklemek bir ömür sürebiliyor. Ancak saçlarını kurutma makinesi ile kurutmamak saçlarına verebileceğin en güzel hediye. Bu adımla birlikte saçlarındaki elektriklenme sorununun da neredeyse büyük bir kısmını çözeceksin.

2. Fırçalar konusundaki bilgini arttır

Kullandığın saç fırçaları hakkında bilinçli olman da önemli. Yanlış saç fırçaları, saçlarının düğümlenmesine ve hatta kırılmasına bile neden olabilir! Saçlarının ıslakken çok daha kırılgan olduğunu da unutma! Bu nedenle ıslak saçlar için üretilen bir saç fırçası tercih et. Saçların kuru olduğu zamanlarda ise, yumuşak kıllı saç fırçalarını tercih et.

3. Saçlarını havlu ile kurularken dikkatli ol

Duştan çıkar çıkmaz saçlarını şipşak kurulamak istemeni anlıyoruz. Ancak saçlarını havlu ile sertçe ovuşturduğunda saçlarına zarar veriyorsun. Havlunu bir rende gibi düşün, ovuşturduğun zamanlarda havlunun sert dokusu tıpkı bir peeling etkisi yaparak saç tellerine zarar veriyor, elektriklenmelere ve hatta kırılmalara neden oluyor. Havlu yerine pamuklu eski bir T-shirt ile saçlarını kurulamayı dene. Eğer T-shirt kullanma fikri sana çok pratik gelmiyorsa; havlunu kullanırken, havluyla saçlarını ovuşturmak yerine yalnızca saçlarına sar.

4. Elektriklenme karşıtı ürünler kullan

Yağlı bir cildin varsa yağlı ciltlere özel ürünler kullanıyorsun. Peki ama elektriklenen saçların varsa neden normal saçlara özel saç bakım ürünleri tercih ediyorsun? Banyondaki saç bakım ürünlerini elektriklenen saçlara özel ürünlerle yenilemenin vakti geldi de geçiyor.

5. Uyumadan önce saçlarını fırçala

Dişlerini fırçalamadan yatağa girmiyorsun değil mi? Saçlarını da unutma. Kulağa gereksiz bir adım gibi geldiğine eminim ama bu yöntem, elektriklenme ile savaşında büyük yol kat etmeni sağlayacak. Saçlarını fırçaladığın zamanlarda saç diplerindeki doğal yağları tüm saçlarına dağıtarak saçlarını doğal yönden besliyorsun.

Bakım rutinini yenilemeye hazır mısın?


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Oil - Efsane Yağ
Oil - Efsane Yağ
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Kıvırcık saçlara özel: Buklelerini en doğru şekilde nasıl şekillendirebilirsin?
Kusursuz şekillenen saçlar mümkün mü?
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının yıldız saç bakım ürünü hangisi?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör