15/05/2018
Saç Sırları
360 38

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Ece Y.

Yağlanan, ağırlaşan saçlar buraya! Bu önerilerimiz tam size göre!

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Artık hemen hemen her gün saçlarını yıkamak zorunda kalıyorsan, hatta bazen günde 2 kere saçlarını yıkadığın bile oluyorsa kulübe hoş geldin! Yağlanan, ağırlaşan saçlar çoğumuzun kâbusu! Dönem dönem, mevsim geçişlerinde, hormonsal durumlarda ya da saç derimizdeki yağ dengesini bozan bir takım ürünler kullandığımızda bu sorun ortaya çıkabiliyor. Ortaya çıktığında da saçlarımızı hep temiz değilmiş gibi hissetmekten kendimizi alamıyoruz. Hemen ağırlaşması, sönmesi de cabası! Yağlı saçlara çözüm için doğru yerdesin.

Yağlı saçlar için çözüm önerilere göz attığımızda, genelde kuru şampuan kullanmak, saça talk pudra dökmek gibi önerilerle de karşılaşıyoruz. Ancak pudra, saç derinin nefes almasına engel olabilir, saç köklerini tıkayabilir. Bu nedenle, bu tarz öneriler yerine bizim de saç bakım rutinimizde denediğimiz önerilerimize göz atabilirsin.

Saç yağlanması neden olur?

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Kıl köklerimizdeki yağ bezeleri, saçımızın yumuşaklığını ve elastikiyetini sağlar. Fakat bazı sebeplerden dolayı fazla üretilen yağ miktarı, saçımızda parlak ve yağlı bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Özellikle ergenlik döneminde, vücudumuz daha fazla yağ salgıladığından saçlarımız daha yağlı ve dolayısıyla parlak gözükür.

Çevresel faktörler

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 1

Saç yağlanması nedenleri arasında gün içinde aşırı terleme, hava kirliliği ve sigara içilen kapalı alanlarda bulunmak da vardır. Sağlıklı yaşam, bol su içmek, B vitamini almak saçlarının yağlanmasını azaltacaktır.

Saç yağlanması nasıl önlenir?

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 2

Saç yağlanması nasıl geçer diye merak ediyorsan yaşam stiline dikkat etmelisin. Yaşam stiline ve kullandığın ürünlere dikkat ettikten sonra, saçlarındaki aşırı yağlanma sorununa güle güle diyebilirsin! Saç yağlanmasını önleme zor görünebilir ama başaracağına eminiz. 

Saç yağlanmasına çözüm önerileri

Saçlarını gün aşırı yıka

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 3

Peki, saç yağlanmasına ne iyi gelir? Saçların çabucak yağlanıyor, hep kirliymiş gibi hissediyorsun diye aynı günde 2 kere saç yıkamak, her gün saç yıkamak saçların için fayda yerine zarar sağlıyor. Saç derinde bulunan ve saça faydalı doğal yağın yağ dengesini bu şekilde bozabilir, saçlarının daha da yağlanmasına neden olabilirsin. İşte bu yüzden saçlarını 2 günde 1,yağlı saçlar için şampuanla yıkamalısın.

Saçlarını doğal haline bırak

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 4

Yağlı saçlara ne iyi gelir sorusunun cevabı ısıya ara vermekte gizli. Saçlarını ısıyla şekillendirmediğinde, birazcık daha geç yağlandığını sen de fark ettin mi? Maşayla, düzleştiriciyle şekillendirmeye, fön çektirmeye bu süreçte ara vermeni öneririz. Saç derin yoğun ısı nedeniyle, derinin kurumasını önlemek amacıyla daha fazla yağ üretebilir. Bu da saçının daha çok ağırlaşmasına, yağlanmasına neden olabilir. Yağlı saç dökülür mü diye endişelenme, yağlı saçların dökülme problemi yaygın değildir.

Saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine doğal haline bırakmayı bir denemeni öneririz. Bırak saçların kendiliğinden kurusun, doğal dalgaların oluşsun! Hazır doğallık saç trendi de varken, en güzeli saçlarını kendi haline bırakmak! :)

Şampuanlama rutinini gözden geçir

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 5

Saç yağlamasını önlemek için saçlarını nasıl şampuanladığını ve duruladığını da bir gözden geçirmeni tavsiye ederiz. Özellikle saçlarını şampuanladıktan sonra durulamaya ne kadar zaman ayırdığın çok önemli. Saçlarını durulamak için minimum 30 saniye ayırman gerekiyor. Saçlarını durularken akan su berraklaşana, köpük kalmayana kadar durulaman gerekiyor.

Aynı şekilde, saçlarını durularken kullandığın suyun sıcaklığı da çok önemli. Aşırı sıcak suyla saçları yıkamak da yağ üretiminin artmasına neden olabilir. O nedenle saçlarını yıkarken mutlaka ılık su kullanmalı, hatta saç derindeki kan dolaşımını arttırmak, saçlarının çok daha parlak olmasını sağlamak için son durulama suyunca dayanabildiğin kadar soğuk suyla yıkamanı öneriyoruz.

Yağlı yiyeceklerden uzak durmaya çalış

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 6

Hangi besinleri tüketirsen, saçlarına da aynı besinlerin ulaştığını düşündün mü? Fast-food tarzı, yağlı yiyecekleri çok sık tüketiyorsan, bu sana cildinde sivilcelenme, saçlarında yağlanma olarak geri döner! Tabii kilo almayı saymıyoruz bile!

Hem vücut sağlığını, hem de cilt ve saç sağlığını korumak için yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, vitamin, protein içeren besinleri tüketmelisin.

Saçlarını havluyla çok fazla bekletme

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 7

Çoğumuz banyodan sonra saçlarımızı havluya sarıp, bu şekilde saatlerimizi geçirebiliriz! Ancak bu, saçlarının daha da ağırlaşmasına neden olabilir. Havluyla saçlarını sarıp uzun süre beklediğinde saçlarındaki doğal hacim, havlunun ağırlığı ile kaybolabilir. Tabii en önemlisi de saç derin uzun süre nemli bir ortamda havasız kaldığı için daha fazla yağ üretmeye başlayabilir.

Yağlı saçlar için ürün önerileri

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 8

Doğal killeri yağlı saç bakımında kullanmayı düşündün mü? Bizim saç bakımında son gözdemiz olan killer, yağlı saç derisi yağlanması için ideal! Saç derini her türlü kirden, kalıntıdan, yağdan arındırıp, yağ dengesini sağlıyorlar. Tabii killer yalnızca saç diplerini arındırmakla kalmıyor, bir de saç derindeki doğal yağ ulaşamadığı için kurumuş saç uçlarını da besliyorlar.

En sık kullandığımız kil içeren ürün de Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi! Bu kil maskesi ile saç diplerimizi arındırıp, tüy gibi hafif saçlara ulaşabiliyoruz!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 9
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Hemen Al

Şampuandan önce, saçlarımız kuruyken saç diplerimize uygulayıp, 3 dakika kadar bekliyoruz. Ardından saçlarımızı duruluyoruz. Bakıma da tabii ki serinin şampuanı ve saç kremiyle devam ediyoruz. Normalde yağlı saçlar için şampuanlar saç uçlarını kurutabiliyor. Ama kil içerdiği için Elseve 3 Mucizevi Kil Şampuan ve Saç Kremi saç uçlarını da besliyor, saçlar hafifliyor! Yağlı, ağırlaşan saçlara sahipsen, bir denemende fayda var deriz. Saç yağlanması için şampuan önerisi arayanlar bu seriye göz atmalı!

Yağlı saç nasıl kamufle edilir?

Saç ayrımını değiştir

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 11

Yağlı saç nasıl gizlenir? Cansız görünen saç köklerini canlandırmak içi kuru şampuanını uyguladıktan sonra saç ayrımını değiştirebilirsin. Eğer genelde saçlarını ortadan ayırıyorsan, yana doğru ayırmayı deneyebilirsin ya da saçlarını daima sol tarafa doğru ayırıyorsan bu kez sağa doğru ayırabilirsin. Kolay olduğu kadar etkili olan bu yöntemi yapman sadece 1 dakikanı alacaktır!

Yağlı saçlarını nasıl kamufle edebileceğini bu içeriğimizden öğrenebilirsin

Kuru şampuan kullan!

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 12

Aşırı yağlanma sorunun varsa, kuru şampuanlar saç derindeki yağı emerek, sabah sana parlak ve yeni yıkanmış gibi duran saçlarla uyanma fırsatı sunar. Sabah kalktığında, bembeyaz saçlarla uyanmayacaksın, merak etme! L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan, saçta beyaz kalıntı bırakmıyor ve saçların inanılmaz bir hacim kazanıyor! Bizce kesinlikle bir şans vermelisin! Ayrıca yağlı saçlar için saç modellerine göz atmanı öneririz.

L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri - 13
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Gül Bahçesi
( Sprey )
Hemen Al

Saç yağlanmasına çözüm buldun, şimdi deneme zamanı!

Paylaş

En Büyük Saç Problemi Olan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Ferah Esinti
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Ferah Esinti
( Sprey )
Satın Al
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Yağmur Ormanları
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Yağmur Ormanları
( Sprey )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Gratis’te Kuru Şampuan Alışverişine Çıkmadan Önce Bu Yazıyı Mutlaka Oku!
Gratis’te Kuru Şampuan Alışverişine Çıkmadan Önce Bu Yazıyı Mutlaka Oku!
Kuru şampuana en çok ihtiyaç duyduğumuz 5 an!
Kuru şampuana en çok ihtiyaç duyduğumuz 5 an!
Kışın ekstra yağlanan saçlara çözüm: Kil
Kışın ekstra yağlanan saçlara çözüm: Kil
Erkeklerde yağlı saç sorunsalı: Yağlı saçın nedenleri ve bakım önerileri
Erkeklerde yağlı saç sorunsalı: Yağlı saçın nedenleri ve bakım önerileri
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Maske Takarken Kalıcı Ten Makyajı Yapmanın Sırları