25/03/2021
Saç Sırları
360 38

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri

Cansu G.
En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saçlarımız için doğal bakım ipuçlarını ne kadar çok sevdiğimizi biliyorsun. Bu nedenle zeytinyağlı saç maskesini duyar duymaz denemek istedik! Özellikle kuru saçlar için zeytinyağı maskesi önerilerini hem çevremizden hem de sosyal medyadan çok duyuyorduk. Zeytinyağı, başlı başına oldukça zengin bir içerik. Yağ bazlı saç bakım ürünlerinde de yer alan zeytinyağının saç uzatmak ve saç dökülmesini azaltmak gibi faydaları olduğu söyleniyordu. Bakalım bizim evde zeytinyağlı saç bakım maskesi deneyimlerimiz nasıl sonuçlandı? Zeytinyağı maskesini sevdik mi, tavsiye eder miyiz? Bu soruların cevapları yazımızda saklı! :)

1. Zeytinyağı yumurta saç maskesi

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri

Yumurta içeriğinde bulunan proteinler ve değerli besinler, sağlıklı saçlar için önemli bir destek sağlar. Zeytinyağlı saç maskesi ve yumurta, kırılgan saç tellerine parlaklık katar ve besler. Zeytinyağı yumurta saç maskesi, yumurtadaki yağlar ve yumurta beyazındaki emzimler sayesinde saçlardaki nemi dengeler, hasarlı saç tellerini onarır ve saçların beslenmesine yardımcı olur. Yumurta ve zeytinyağı saç maskesi faydaları her saç tipine uygundur. 

Zeytinyağı yumurta saç maskesi nasıl yapılır? Kuru saç için zeytinyağı maskesi yapmak için iki yumurta sarısı, yağlı saç için iki yumurta beyazı veya normal saç tipi için bir bütün yumurta kullanmalısın. Yumurtayı iki yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştır ve saçlarına uygula. Eğer saçlarına nem kazandırmak istiyorsan bir kaşık yoğurt veya bir kaşık limon suyu ekleyebilirsin. Zeytinyağı limon saç maskesinin faydasını bilmeyen kalmadı! Zeytinyağlı ve yumurtalı saç maskesini saçlarına ıslakken uygula ve saç uçlarına dağıt. 20 dakika sonra saçlarını durula. Bu maskeyi haftada bir kere yapabilirsin. 

2. Bal zeytinyağı saç maskesi

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 1

Zeytinyağı ve bal karışımı, nemi saça hapsediyor ve antioksidan bir etki sağlıyor. Zeytinyağı saça faydalarından biri de nem sağlamaktır. Kuru saça nem kazandıran ve kırık saç uçlarını onaran kuru saçlar için zeytinyağı maskesini haftada bir yapabilirsin. 

Bal zeytinyağı saç maskesi nasıl yapılır? Üç yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı balı pürüzsüz bir kıvam alana kadar çırp. Zeytinyağı ve e vitamini saç maskesi için bu maskenin içine bir kapsül E vitamini ekleyebilirsin. Saçlarını şampuanladıktan sonra eşit tutamlara ayır. Saçlarının tamamen kuruduktan sonra bal ve zeytinyağı maskesini uygula. İhtiyacına göre 30 ila 90 dakika arasında bekle. Sürenin sonunda ılık suyla saçlarını durulayarak nemli ve parlak saçların keyfini çıkarabilirsin. 

3. Muz ve zeytinyağı maskesi

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 2

Evet, yanlış okumadın muz saç bakımına çok iyi geliyor. Muzun içeriğindeki zengin antioksidanlar ve potasyumları saç dökülmesini önlerken yağlı yağları dengeleyerek sebum üretimini azaltıyor. Muz ve zeytinyağı saç maskesi faydaları arasında saçları güçlendirmesi ve daha parlak göstermesi de söylenebilir. 

Muz ve zeytinyağı maskesi nasıl yapılır? Olgun bir muzu soy ve doğra, ardından bir blender ile püre haline getir. Bir çorba kaşığı zeytinyağı ekle ve pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar karıştır. Saçlarına daha fazla nem kazandırmak için bir yemek kaşığı bal da ekleyebilirsin. Islak saçlarına muz ve zeytinyağı maskesini uygula. Maskenin saça nüfuz etmesi için sıcak havlu tekniği uygulayabilirsin. 30 dakika sonra saçlarını durula ve nemli saçların keyfini çıkar. 

4. Zeytinyağı ve avokado maskesi

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 3

Avokadonun içeriğindeki değerli yağ asitleri saç bakımına çok iyi geliyor. Ayrıca antioksidanlar ve A, B ve E vitaminleri açısından zengin olan avokado saçların daha parlak, yumuşak ve dolgun görünmesine yardımcı olacak. Avokado ve zeytinyağı maskesi yapmak saçlarının daha nemli görünmesini sağlar. 

Avokado ve zeytinyağı maskesi nasıl yapılır? Olgun bir avokado al bir kasede ez. Avokadonun üzerine iki yemek kaşığı zeytinyağı ekle ve karıştır. Avokado ve zeytinyağı maskesini nemli saçlarına uygulamalısın. Banyodan çıktıktan sonra saçlarının nemini al ve maskeni sür. 45 dakika sonra saçlarını ılık suyla durula. Saçlarının kuruluk durumuna göre bu maskeyi ayda 2-3 kere yapabilirsin. 

5. Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi maskesi

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 4

Hindistan cevizi yağı, sağlıklı saçlar için olmazsa olmazdır. Özellikle hindistan cevizi ve zeytinyağı saç maskesini kaşıntılı saç derisi için öneriyoruz. Hassas, kepekli veya kaşınma eğilimli saç derisi varsa hindistan cevizi yağının faydalarından yararlanmalısın. 

Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi maskesi nasıl yapılır? Bir kahve fincanı hindistan cevizi yağını ve yarım fincan zeytinyağını karıştır. Bu karışımı kuru saçlarına uygula ve saçlarını sar. Havlu veya streç folyo kullanarak bu yağın saçlarına iyice nüfuz etmesini sağla. Eğer saçlarının çok kuru olmasından şikayetçiysen bu karışımı gece boyunca saçlarında tutabilirsin. Sabah saçlarını ılık suyla iyice durula. 

6. Aloe vera zeytinyağı saç maskesi

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 5

Saçlarının yavaş uzamasından şikayetçiysen aloe vera ve zeytinyağ ikilisini kullanmalısın. Bu doğal maske saçlarının daha hızlı uzamasına yardımcı olacak ve saç büyümesini hızlandıracak. 

Aloe vera zeytinyağı saç maskesi nasıl yapılır? İki yemek kaşığı aloe vera jeli, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı yoğurdu iyice karıştır. Pürüzsüz bir kıvam alan doğal saç maskesini banyo sonrası ıslak saçlarına uygula. Yarıms aat sonra saçlarını durulayabilirsin. Saçlarını hızlı uzatmak için bu maskeyi ayda 3-4 kere yapabilirsin. 

7. Zeytinyağı sarımsak saç maskesi

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 6

Zeytinyağı saç maskesi saç dökülmesini kontrol altına almak için kullanılıyor. Saç dökülmesine karşı doğal maske arıyorsan zeytinyağı ve sarımsak maskesi sana uygun bir tercih olacak. Sarımsak kürü yapmak yeni saçların çıkmasına ve saç dökülmesinin durmasına yardımcı olur. 

Zeytinyağı sarımsak saç maskesi nasıl yapılır? Birkaç sarımsağı iyice ezerek sürülebilir kıvama getir. Üzerine iki yemek kaşığı zeytinyağı ekle. Bu karışımı saç diplerine uygula ve 30 dakika boyunca bekle. Sürenin sonunda saçlarını dökülme karşıtı şampuanla yıkamalısın. 

Zeytinyağı saç maskesi nedir?

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 7

Saç gürleştirmek ve saç uzatmak için yapılan zeytinyağı maskesinin saçları daha parlak gösterdiği düşünülüyor. Zeytinyağı ile saç maskesi en basit anlatımı ile ham zeytinyağının saç derisine masaj yapılarak uygulanmasıdır. Zeytinyağının içeriğindeki değerli antioksidanlar ve vitaminler saç köklerine nüfuz ederek saçların daha bakımlı görünmesine yardımcı olabilir. 

Editörün önerisi: Saç için zeytinyağı maskesi, saç köklerinde hasar yaratabilir ve saç derisinde hassasiyet oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle dışarıdan doğal diye adlandırılan yağları alıp uygulamak yerine, içeriğinden emin olduğundan ürünleri kullanarak saç sağlığını güvence altına alabilirsin. 

Bizim en sevdiğimiz durulanmayan bakım kremlerinden olan Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem, formülündeki 6 değerli çiçek özü yağı sayesinde saçları besliyor ve saçların gün boyu parlak görünmesine yardımcı oluyor. Saç uçlarındaki kırıkların onarılmasına da yardımcı olan bu krem sayesinde saçların çok daha bakımlı görünür.

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 8
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Zeytinyağı saç maskesi nasıl yapılır?

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 10

Zeytinyagli sac bakimi tarifi isteyen okuyucularımız buraya! Zeytinyağı maskesi saç için kullanmak için organik ve düşük asit orana sahip zeytinyağı kullanmanı tavsiye ediyoruz. Zeytinyağı maskesini bazı kişiler içine yumurta ekleyerek yapıyorlar. Saf zeytinyağı saç derisine masaj yaparak yedirilerek tüm zeytinyağı maskesini saçlara dağıtılıyor. Hatta saç maskesi saçlarda gece boyu kalıyor veya birkaç saat sonra ılık suyla durulanıyor. Zeytinyağını saçlardan temizlemekse maalesef kolay değil. Ancak temizlemek için saçlara su değdirmeden önce şampuan uygulayıp köpürtmek gerekiyor. Daha sonra ılık suyla şampuanı iyice dağıtarak zeytinyağının saçlardan akmasını beklemek gerekiyor. 

Editörün önerisi: Formülünde yağ bazlı besleyiciler olan saç boyası arayışında olanlar için Garnier Color Naturals Kışkırtıcı Kahve 5.15 rengini öneririz. Karite, avokado gibi bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş içeriği sayesinde Garnier boya saçlarında yumuşak bir bitiş sağlar, doğal kahverengi saç rengi seni daha bakımlı gösterir. 

Garnier Color Naturals Kışkırtıcı Kahve 5.15 saç boyasını buradan inceleyebilirsin.

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 11
Garnier Color Naturals 5.15 Kışkırtıcı Kahve
( Saç Boyası )
Hemen Al

Zeytinyağlı saç maskesinin etkileri nelerdir?

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 13

Zeytinyağlı saç maskesi tarifini çevrenden çokca duymuş ve hazırlıklara başlamış olabilirsin. Zeytinyağı saç maskesini genellikle çok kuru ve çok yıpranmış saçları olanlar tercih ediyor. Çünkü zeytinyağının içeriğindeki antioksidanlar, A ve E vitamini saçlarını derinlemesine besler ve saç tellerini onarır. Güçlü saçlar da zamanla daha sağlıklı uzarlar. Ancak bununla beraber, yağlı ya da ince telli saçlara sahip kişiler denediğinde saçları çok daha fazla yağlanmaya başlayabilir. Saç derisinin pH dengesi bozulabilir. 

Editör önerisi: Saçlarının pürüzsüz görünmesini sağlamak için saç maskesi zeytinyağından daha pratik bir önerimiz olacak. Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, tek uygulamada saçlarının dümdüz görünmesine yardımcı oluyor ve ultra parlaklık kazandırıyor. Bitkisel kaynaklı keratin ve kakao yağı içeren saç serumu, saçlarını 230 dereceye kadar ısıdan korur ve saç tellerine ihtiyacı olan bakımı sağlar.

Zeytinyağı saç maskesini önerir miyiz?

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri - 14

Saç dökülmesine zeytinyağı maskesi kullanmak saçların için istenmeyen sonuçlar yaratabilir. Sofralık zeytinyağının içeriğindeki asitlik oranı, saç derisine uygun değildir. Vücut sağlığın için uygun olan zeytinyağı, saç derisinde hassasiyet yaratabilir ve saç dökülmesine kadar ilerleyen sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle zeytinyağını saçına sürmek yerine yağ bazlı saç bakım ürünleri kullanmanı öneririz. 

Garnier Color Naturals 8N Doğal Açık Kumral saç boyasının içeriğindeki besleyici yağlar, saç tellerinin daha parlak görünmesine yardımcı oluyor ve doğal bir kumral etkisi yaratıyor. Garnier saç boyası saçı derinlemesine besler, pürüzsüzleştirir ve saç yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Saçların boya sonrası çok daha parlak ve canlı görünmeye başlar. Yepyeni fresh bir başlangıç için daha kusursuz bir saç rengi düşünemiyoruz.

Paylaş

En Etkili Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Garnier Color Naturals 5.15 Kışkırtıcı Kahve
Garnier Color Naturals 5.15 Kışkırtıcı Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
Garnier Color Naturals 8N Doğal Açık Kumral
Garnier Color Naturals 8N Doğal Açık Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Curl Expression Serisi!
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Curl Expression Serisi!
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Hangi Renk Cildine Uygun? Makyaj Ürünlerinin Renklerini Listeledik!