15/09/2021
Saç Sırları
360 38

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri

Deniz Ö.

Tarzını bir anda değiştirecek en güzel bandana bağlama modelleri için bize kesinlikle bir kulak vermelisin!

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri En Güzel Bandana Bağlama Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

90’lı yıllardan bu yana en vazgeçilmez saç aksesuarlarından biri haline gelmeyi başaran bandana, bugün de etkisini sürdürmeye devam ediyor. “Bad hair day!” anlarımızın en büyük kurtarıcılarından olan bandanalar, aynı zamanda tarzımızı bir anda değiştiren nadir parçalardan. Çok daha havalı, cool ve tarz bir görünüme imza atmak için başvurduğumuz bu saç aksesuarı ile nasıl modeller yapabilirsin senin için araştırdık. Birbirinden farklı bandana takma şekilleri ile sen de stiline fark katmaya hazır ol! İlk modelimiz ile başlıyoruz.

Büyük Fiyonk

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri

İlk modelimiz düz saçlar için. Bu görünümü yakayabilmen için ihtiyacın olan uzun formlu bir saç eşarbı. Dilediğin renk ve tonlardaki eşarbını, ince bir şerit olacak şekilde katlamalısın. Ardından, açık bıraktığın saçlarının altından doğru uzatarak başının yan tarafında eşarbı sabitleyebilirsin. Başının sağ veya sol tarafına doğru uzattığın eşarbın uçlarını, bu kısımda fiyonk şeklinde bağlayarak, uçlarını içe doğru kıvırdığında fotoğraftaki görünümü sağlaman mümkün! Bizce bu model, yaz ve bahar aylarının en vazgeçilmez stillerinden biri.

Editörün önerisi: Bu modeli uygulamak için saçlarının mükemmel bir şekilde düz olmasını sağlayacak, yatıştıracak ve elektriklenmesine engel olacak bir üründen faydalanabilirsin. Bizim önerimiz, Elseve Dream Long Mükemmel Düzleştirici Saç Serumu. Keratin içeren, elektriklenme karşıtı bu saç serumunu, biz saçlarımızı şekillendirmesek bile mutlaka kullanıyoruz. Çünkü o kadar etkili bir ürün ki anında saçlarımızın elektriğini alıyor ve daha düz görünmesine yardımcı oluyor. Fön ve düzleştirici gibi ısılı işlemlerin saça vereceği zarardan da 230°C’ye kadar koruyan bu serum ile sen de mükemmel düzlükte saçlara kavuşabilir, fiyonk model saç bandanasını kendi saçlarına uygulayabilirsin. 😊

Elseve Dream Long Mükemmel Düzleştirici Saç Serumu aşağıda bulabilirsin:

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 1
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Hemen Al

Hippi Model

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 3

Yine düz saçlardan gitmeye devam ediyoruz. Düz yapıdaki saçlara çok yakıştığını düşündüğümüz bu model, hippi tarza sahip. Fotoğraftaki görünüm için ihtiyacın olansa, kare formlu bir saç eşarbı. Bu model için eşarbının bir ucunu üçgen olacak şekilde içe katlayıp, ardından katladığın kısmını alnına gelecek şekilde başına yerleştirmen gerekiyor. Eşarbın uç kısımlarını başının arkasında güzelce bağladığında ise bu görünümü yakalamış olacaksın.

Alında İnce Fiyonk

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 4

Kim demiş bandana sadece başın üzerinde olur diye? Biz alın kısmına denk gelen bu ince fiyonk modeli de çok seviyoruz. Yine açık bıraktığın saçların üzerinden, ince formlu bir saç eşarbını görseldeki gibi uç kısımları öne gelecek şekilde bağlamalısın. Fiyonk görünümü için 2 kez düğüm atman yeterli. Biraz daha cool bir etki bırakan bu bandana bağlama modelini biz çok seviyoruz!

Afrika Modeli

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 5

Bu model de en çok tercih edilen bandana modelleri arasında yer alıyor. Bu modeli yapmak için öncelikle uzun bir eşarba ihtiyacın var. Bu eşarbı katlayarak ince uzun bir forma getirmelisin. Ardından üst üste 2 defa katlayıp düğüm yaptığında tam ortada adeta bir gül formu elde etmiş olacaksın. Gül görünümünü, başının orta kısmına gelecek şekilde yerleştirip, kalan uçları saçlarının altından bağladığında bu modeli elde etmiş olacaksın. Bu arada bu Afrika tarzı bağlama modeli, topuz saçlara da çok yakışıyor, bizden söylemesi! 😊

İnce Fiyonk Model

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 6

Biz bu bağlama stilini en çok kıvırcık saçlara yakıştırıyoruz. Bu görünüm için dilediğin renk ve desendeki bandanayı, saçlarının altından uçları başının üzerine gelecek şekilde yerleştirmelisin. Ardından başının hemen üstünde birleştirdiğin uçları birbirine 2’şer defa bağladığında ince, basit ama son derece sevimli bir fiyonk elde etmiş olacaksın.

Editörün önerisi: Kıvırcık saçların en büyük derdi, şüphesiz ki fazla kabarmaları. Ancak biz, bunun önüne geçebileceğin harika bir ürün biliyoruz: Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Kremi. Formülündeki amla özü sayesinde kıvırcık saçlardaki dalga ve bukleleri belirgenleştiren ve 48 saat boyunca bozulmadan durmalarını sağlayan bu krem, saçları yoğun şekilde besliyor. Daha düzgün dalga ve bukleler için saçı kabartmayan bu ürün, aynı zamanda banyo sonrası uygulandığında da kolay tarama imkanı sağlıyor. İster ıslak saça istersen de kuru saça rahatlıkla uygulayabileceğin bu krem ile kıvırcık saçların, bundan böyle kontrol altında kalacak!

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Kremi

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 7
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Dağınık Topuz Model

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 9

Topuzun her türlüsüne bandanayı yakıştırdığımız bir gerçek. Ancak bir de yukarıdaki görselde gördüğün model var ki kesinlikle kıvırcık saçların denemesi gereken modellerden. Bu görünüm için kıvırcık saçlarını tıpkı görselde olduğu gibi dağınık şekilde toplayarak işe koyulmalısın. Varsa kısa perçemlerin, yüzünün önüne de mutlaka düşürmeni tavsiye ediyoruz. Dilediğin renkteki bandanayı, topuzunun altından uçları başının üzerine gelecek şekilde yerleştirip, birbirine bağladığında ise bu görünümü yakalamış olacaksın.

Topuz Model

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 10

Sevdiğimiz bir diğer görünüm ise bu topuz model. Sportif görünümüne tarz katacak olan bu modeli uygulamak için ihtiyacın olan çizgili bir bandana. Bandanayı kalın bir bant şeklinde katlayıp, topuz yaptığın saçlarının altından geçirmelisin. Bandananın uç kısımlarını yukarda birleştirip bağladığında bir anda çok havalı bir görünüme göz kırpacaksın! 😍 Bu görünümün, bizim sonbahara en yakışır bandana modellerimiz arasında olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Retro Model

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 11

Bandana ile saç modelleri arasında en sevdiklerimizden biri de Retro görünüm. Bu model, hiçbir zaman eskimeyenlerden ve bizce her daim kurtarıcı. İhtiyacın olansa kırmızı bir bandana ile saç şekillendirici. Öncelikle kâküllerinin, bu şekilde daha kıvrık görünmesini istiyorsan bir maşadan yardım almalısın. Maşa yardımı ile içe doğru kıvırdığın kâküllerinin ardından saçlarını topuz yapıp, bandanayı topuzun altından geçirerek bağlayabilirsin. Sağ veya sol tarafında birleştirdiğin bandanın uçlarını fiyonk şekline getirdiğinde, tam olarak bu görünümü yakalamış olacaksın. 😊

Editörün önerisi: Retro model bandana takma şeklinde, kâküllerini şekillendirirken bir kremden yardım almaya ne dersin? Saç şekillendirme öncesi mutlaka yardım aldığımız ve severek kullandığımız ürünlerden biri olan Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’i sen de mutlaka denemelisin. Formülünde 6 farklı değerli çiçek özü yağı bulunan bu krem, saçlarımızı beslerken; ipeksi bir yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor. Saçlarımızın çok daha kolay şekil almasına yardımcı olan aynı zamanda 230°C ısıya karşı da koruma sağlayan ürün, yıpranmaların önüne geçiyor. Her saç tipi için kullanıma uygun olan bu krem, üstelik saçları yağlandırmadan ve ağırlaştırmadan bakım sağlıyor. E daha ne olsun?

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i aşağıda bulabilirsin.

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 12
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Salaş AtkuyruğuEn Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 14

Sonbahara en yakışır saçlardan biri de salaş görünümler ile kahve ve pastel tonların buluşması. 😍 Salaş görünümünü tamamlayacak en güzel saç stillerinden biri ise dağınık bir atkuyruğu. Kahve ve pastel tonlarında bir bandanayı, krepe yaparak diplerden kabarttığın ve arkadan topladığın atkuyruğunun üzerine geçirerek bağlamalısın. Ilık ve hafif rüzgar eşliğinde atkuyruğun ile birleşip dalgalanacak olan bandanan sana çok cool bir hava katacak, demedi deme! 😉

İkili Örgü

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 15

Bandanayı en çok yakıştırdığımız modellerden biri de ikili örgüler. Saçlarını ortadan ikiye ayırıp, görseldeki gibi de her iki yandan örüp, bandananı ince bir şerit halinde başına taktığında, bu görünümü elde edebilirsin. Yaz aylarının kurtarıcı modellerinden biri olan ikili örgü üzerine bandana modeli, sana daha bir rocker havası kazandıracak.

Tek Örgü Model

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri - 16

Bu model de aslında atkuyruğu modeline benzer bir görünüm sunuyor. Peki bu modelde bandana nasıl takılır? Hemen açıklayalım. Önce saçlarını güzelce tarayıp, fotoğrafta gördüğün şekilde arkadan basit bir örgü yapmalısın. Örgüyü uzatabildiğin kadar uzatmanı öneriyoruz. Ardından dilediğin ton ve desendeki bandanayı, saç örgünün üzerinden bağlayıp tel toka yardımı ile sabitleyebilirsin. Bandananın alt kısımları rüzgarla dans ederken, tüm bakışları üzerine çekmeye hazır ol! 😊

Bandana bağlamak üzerine oluşturduğumuz bu makaledeki modelleri umuyoruz ki sevmişsindir. Deneyip, yorumlarını bizimle de paylaşmayı unutma! ✌🏻🤗

Paylaş

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u Denedik!
Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u Denedik!
En İyi Saç Düzleştirici Tavsiyesi: Steampod 3.0
En İyi Saç Düzleştirici Tavsiyesi: Steampod 3.0
​Klasik ve havalı: Uzun, düz saçlar
​Klasik ve havalı: Uzun, düz saçlar
Tümünü Gör
Arjinin Ne İşe Yarar? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?
Arjinin Ne İşe Yarar? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?
Kaş Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?
Kaş Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?
C Vitaminin Saça Faydaları Nelerdir? C Vitamini ile Saç Açma Nasıl Yapılır?
C Vitaminin Saça Faydaları Nelerdir? C Vitamini ile Saç Açma Nasıl Yapılır?
Saçlarını Zarar Görmeden Boyamanın En Kolay Yolunu Açıklıyoruz!
Saçlarını Zarar Görmeden Boyamanın En Kolay Yolunu Açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Lancome Idole Aura Parfüm