07/04/2021
Saç Sırları
360 38

En güzel katlı kısa saç modelleri

Cansu G.
En güzel katlı kısa saç modelleri En güzel katlı kısa saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Katlı kısa saç modelleri geri döndü! 2000'li yılların başında popüler olan katlı saç modelleri, modernleşerek günümüzde kısa katlı saç modelleri olarak yansıdı. Biliyorsun, katlı kısa saçlar, doğru bir şekilde kesildiğinde saçlarındaki kabarmayı en aza indirir ve daha hacimli gösterir. Sen de kısa saçlarına kat kestirmek istiyorsan aşağıdaki katlı saç modellerinden ilham alabilirsin. Katlı saçların kime yakışacağını ve hangi kısa katlı saç stilinin sana yakışacağını anlatıyoruz.

1- Katlı bob kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri

Katlı kısa saç kesimi denilince aklımıza ilk olarak katlı bob kesimi geliyor. Bob saç kesiminin uçlarındaki katlar saçlarının daha hacimli görünmesini sağlar ve saç uçlarının kabarmasını engeller. Bu saç modelini en çok kalın telli saçlar için öneririz. 

2- Saçlarını yandan ayır

En güzel katlı kısa saç modelleri - 1

Katlı kısa saç modelinin daha hacimli ve dolgun görünmesi için saçlarını yandan ayırmanı öneriyoruz. Saçların kolay şekil alması ve kolay taranması için Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi kullanmanı öneririz. Her yıkamada bitkisel keratin ve Hint Yağı içeren saç kremini kullanarak saçlarındaki yıpranmaları kontrol altına alabilir ve kısa katlı saçlarının daha kolay taranmasını sağlayabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi'ni buradan inceleyebilirsin.

En güzel katlı kısa saç modelleri - 2
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Hemen Al

3- Kıvırcık saçlar için katlı kısa saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 4

Kabaran ve çok zor şekil alan kıvırcık saçlar için katlı kesimleri öneririz. Katlı kısa saç kesimi sayesinde buklelerin daha göz alıcı görünecek ve saç modelin ortaya çıkacak. Eğer düzensiz dalgaların varsa durulanmayan bakım kremi kullanarak kıvırcık saçlarının daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin.

4- Kıvırcık saçlar için bob kesim

En güzel katlı kısa saç modelleri - 5

Kıvırcık saçlarına retro bir görünüm vermek istersen sana kısa katlı bob kesimi öneririz. Bu saç modeline kakül kestirmek çok yakışıyor! 

5- Maskülen katlı saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 6

Son yıllarda maskülen, geriye doğru yapıştırılmış saç kesimleri çok popüler olmaya başladı! Sen de en son saç modasını takip ediyorsan saçlarının yan taraflarını kısa kestirebilir ve orta kısmını uzun bırakabilirsin. Bu kısa katlı saç modelini, saç spreyi ile geriye doğru sabitleyerek kullanmalısın. 

6- Dalgalı saçlar için katlı kesim

En güzel katlı kısa saç modelleri - 7

Dalgalı saçlarını bir türlü kontrol altına alamıyorsan katlı kesimlere yönelmelisin. Saçlarını kısa kestirdikten sonra daha sık dip boyası yaptırman gerekebilir. Sık sık dip boyası yaptıracak zamanı bulamazsan endişelenme! L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey kullanarak saçlarında anında doğal kapatıcılık sağlayabilirsin. Saç diplerindeki beyazları tamamen gizleyen ve doğal bir sonuç bırakan sprey saç boyası sayesinde sanki kuaförden yeni çıkmış gibi görünebilirsin.

L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazar için Anında Kapatıcı Sprey'i buradan inceleyebilirsin.

En güzel katlı kısa saç modelleri - 8
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Açık Sarı
( Sprey )
Hemen Al

7- Kalın telli saçlar için katlı kesim

En güzel katlı kısa saç modelleri - 10

Kalın telli saçlara sahip olanlar katları saç uçlarında değil, kulak hizasında tercih etmeli. Böylece kalın telli saçlarında daha az kabarıklık ve elektriklenme problemi gözlemleyeceksin. Sadece saç uçlarına kat kestirmek, saçlarının alt kısmını daha zayıf gösterebilir. 

8- Saçlarının önlerine kat kestir

En güzel katlı kısa saç modelleri - 11

Saç boyunu kısaltmak istemiyorsan sadece saçlarının ön kısmına kat kestirerek perçem modeli yapabilirsin. Katlı perçem modelleri özellikle orta boydaki saçları olanlara çok yakışıyor. 

Editörün önerisi: Saçlarının daha uzun ve daha pürüzsüz görünmesini istiyorsan sana Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u tavsiye ediyoruz. Saçlarını 3 cm'e kadar uzun gösteren bu saç serumu, aynı zamanda saçlarını 230 dereceye kadar ısıdan koruyor. Saçlarının yıpranmasını önlemek için bu serumu fön çekmeden önce saçlarına sürmelisin. 

9- Katlı pixie saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 12

Kısa saç modellerinden pixie kesimi çok seviyoruz. Sen de modern ve sıradan kesimlerin dışında bir model arıyorsan katlı pixie saç kesimini deneyebilirsin. Saçlarının ön ve yan taraflarındaki minik katlar kısa saçlarının daha hacimli ve karizmatik gösterecek. 

10- Katlı uzun bob saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 13

Yeni mevsim ile birlikte saçlarında daha farklı bir görünüm arıyorsan katlı uzun bob saç modeliyle imaj tazeleyebilirsin. Saçlarını kısa kestirdikten sonra daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzatmak için Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı kullanmaya başlayabilirsin. Saç uçlarını onararak, düzenli saç kestirmeyi önleyen bu şampuan sayesinde hayalindeki uzun saçlar artık hayal olmaktan çıkacak! 

11- Kısa katlı saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 14

Çok kısa saç modellerini seven kadınlar bu saç kesiminden ilham alabilirler! Rahatına düşkün ve saç şekillendirmek için zaman harcamak istemeyenler kısa katlı saç kesimini çok sevecekler. 

12- Asimetrik kısa saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 15

Uzun yüz hatlarına sahip olanlar için asimetrik kısa saç modelini öneririz. Saçlarını yandan ayırarak saç kesimini daha modern gösterebilirsin. 

13- Vintage katlı kısa saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 16

Eski dönem kadınları gibi görünmek istersen saçlarını ortadan ayır ve katlı saç modelini fönle belirginleştir. Dışarı doğru fön çektiğinde vintage kraliçesi sen olacaksın! 

14- Kakül ve bob saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 17

Saçlarında yenilik isteyenler için önereceğimiz bir diğer saç kesimi ise kakül ve bob kesimi olacak. Katlı bob kesimi ve düz kaküller seni olduğundan daha genç gösterebilir. 

15- Katlı modern kısa saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 18

Saçlarını çok kısa kestirmek istiyor fakat modern görünümünden ödün vermek istemiyorsan yandan ayırabileceğin katlı kesimleri kullanmalısın. Yandan perçem yaparak saçlarına ekstra modernlik katacaksın. 

16- Yaprak saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 19

Asimetrik bob saç kesimine alternatif olarak yaprak saç kesimini düşünebilirsin. Bu katlı saç kesiminde saçların ön kısmı daha kısa, arka kısmı ise daha uzun oluyor. Böylece yüz hatların daha belirgin görünüyor. Katlı yaprak saç kesimini minyon, ufak yüzlü kadınlara öneririz.

17- Havalı katlı saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 20

Katlı saç kesimini daha havalı göstermek istersen su dalgası modelinden yararlanabilirsin. Saç uçlarına yapacağın dalgalar, kısa saçlarını daha dolgun gösterecek. Aman dikkat! Dalgalarını saç diplerinden başlatmamalı, sadece uçlara yoğunlaşmalısın. 

18- Katlı perçem nasıl olur?

En güzel katlı kısa saç modelleri - 21

Katlı perçemleri yandan ayırarak saç modelinin kabarmasını önleyebilir ve daha havalı görünebilirsin. Katlı perçemler en çok kısa bob modeline yakışıyor. 

19- Lob saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 22

Lob saç kesimi yani long bob, orta bob saç kesimini en çok uzun yüzlü kadınlara öneriyoruz. Uzun veya oval yüz hatlarına sahip olanlar katlı uzun bob saç kesimini mutlaka denemeli! 

20- Katlı küt saç kesimi

En güzel katlı kısa saç modelleri - 23

Küt saçlarının daha hacimli görünmesi için katlı küt saç modellerini araştırmalısın. Bu saç modeli en çok ince telli, sönük ve cansız saç tiplerine yakışıyor! 

Paylaş

En güzel katlı kısa saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Düğün için kısa saç modelleri
Düğün için kısa saç modelleri
Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri
Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri
Kısa saçlar için renkli saç modelleri
Kısa saçlar için renkli saç modelleri
Hollywood’u ele geçiren Instagram trendi: ‘’Camdan saç’’ trendi nedir?
Hollywood’u ele geçiren Instagram trendi: ‘’Camdan saç’’ trendi nedir?
Tümünü Gör
L'Oréal Professionnel Mythic Oil'i Deniyoruz!
L'Oréal Professionnel Mythic Oil'i Deniyoruz!
En güzel örgülü atkuyruğu saç modelleri
En güzel örgülü atkuyruğu saç modelleri
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Tiktok'ta Viral Olan Makyaj Malzemeleri