19/05/2016
Saç Sırları
360 38

En havalı yaz saç modelleri

Ece Y.
En havalı yaz saç modelleri En havalı yaz saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Görenleri kıskandıran yazın en havalı saç modelleri neler öğrenmeye hazır mısın?

Yazın eğlenceli ruhuna uygun, farklı ve şık saç modelleri denemek sence de güzel olmaz mı? Yaz mevsimini şehirde veya bir tatil beldesinde geçirmen fark etmez; önemli olan saçlarınla fark yaratabilmen! Eğer yaz için saç modeli ilhamı arıyorsan doğru yerdesin! İşte yazın tüm gözlerin üzerinde olacağı birbirinden farklı saç ilhamlarımız!

Atkuyruğu saç modeli

En havalı yaz saç modelleri

En bilindik fakat aynı zamanda da joker saç modeli ile başlayalım. Oldukça havalı görünen bu saç modelini oluşturması bildiğin üzere son derece pratik! Elde etmek için önce saçlarını, başının arkasında toplayıp lastik toka ile sabitlemelisin. Ardından saçlarına maşa yaparak ya da düzleştirerek de görünümüne farklılık katabilirsin.

Editör önerisi: Yaz trendlerine uyup sarı saç renklerine yöneldiysen saçlarının kolay şekil almasını sağlayabilecek bir önerimiz var: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi. Saçları güçlendiren, onaran bu bakım spreyini banyo rutinin sonrasında uygulayarak hem saçlarına bakım yapabilir hem de saçlarının kolay şekil almasını, elektriklenmemesini sağlayabilirsin. Bu ürün sadece yaz aylarının değil, bizce tüm yılın favorilerinden olacak! :)

Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi aşağıda bulabilirsin.

En havalı yaz saç modelleri - 1
Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Romantik örgü saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 3

Klasik saç modellerinden olan örgü, yaz mevsimine de en çok yakışan saç stillerinden. Böyle bir görünüm için saçlarını yandan ayırdıktan sonra tüm saçını tek omzunun üzerinde toplayıp, klasik örgü şeklinde saç uçlarına kadar ör. Ardından lastik toka ile sabitle. İşte bu kadar!

Yarı toplu saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 4

Hem gündüz hem de gece kullanımına uygun bu model, yazın en sık tercih edilen saç modelleri arasında yer alıyor. Tek yapman gereken saçlarının ön kısmından iki tutamı arkada birleştirip tel tokalar ile sabitlemek ve aksesuarını takmak. Saniyeler içerisinde hazır olacaksın!

Çift örgülü saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 7

Her döneme damga vuran saç modellerinden olan çift örgüler, yaz sezonunun da vazgeçilmezi! Bu görünüm için saçlarını ortadan ikiye ayırıp, saçının ön kısmından başlayarak saç uçlarına kadar süren bir örgü oluştur. Daha sonra lastik toka ile sabitle. Saçlarınla fark yaratman işte bu kadar kolay!

Pratik saç örgü modeli

En havalı yaz saç modelleri - 8

Yaz mevsiminde yapmayı en çok sevdiğimiz saç modeli kolay saç örgüleri. Klasik bir saç modelini bile anında havalı modele dönüştüren saç örgüleri plajların olmazsa olmazı! Saçlarının önlerinden ince tutamlar al ve geriye doğru ör. Ardından geriye doğru ördükten sonra minik lastik tokalarla saçlarını sabitlemelisin. Büyük tokalar yerine minik, şeffaf lastik tokalarla saç modelinin daha şık görünmesini sağlayabilirsin. 

En havalı yaz saç modelleri - 9

Editör önerisi: Saçlarımızın yaz mevsiminde cansızlaşması, sertleşmesi canımızı sıkabiliyor... İşte böyle durumlara engel olabilmek için bizim tercihimiz Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'den yana! Saçlarının boy ve uçlarına uygulayarak anında daha parlak ve daha yumuşak bir görünüm verebileceğin bu ürün, aynı zamanda saçlarının daha kolay şekil almasını sağlıyor. Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i saçlarını şekillendirmeden önce mükemmel bir şekil alması için ve şekillendirme sonrası son dokunuş olarak kullanabilirsin.

Diğer taraftan saçını 230 derece ısıya karşı koruyan ürün, ısı ile şekillendirme öncesinde uyguladığında ise yıpranmayı engelliyor. Bütün bunlara bonus olarak da gün boyu saçlara muhteşem bir koku veriyor! Yani tek ürünle birden fazla etki bu saç kremi ile seni bekliyor! Bizce yaz boyunca bu harika mucizevi yağ kremi plaj çantandan ayırmayarak her gün güzel saçlara kavuşabilirsin, bizden söylemesi! 😉

Boksör örgülü saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 10

Yaz akşamlarının olmazsa olmazı bize göre boksör örgüler! Saçlarını düzleştirmeye veya dalgalandırmaya gerek kalmadan yapılan bu sıkı örgüler saçları olduğundan daha dolgun, havalı gösteriyor. Saç örgülerinin en sevdiğimiz tarafı ise örgüleri açtığında ortaya çıkan bukleler! 

Saçlarını hem kolayca şekillendirebilmek hem de örgülerini açtığında yumuşacık ve parlak görünen dalgalara kavuşmak için saçlarına örmeden önce durulanmayan bakım kremi uygulamanı öneririz. Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni saç uçlarına ve boylarına uygula daha sonra sıkı boksör örgüsü için ayna karşısına geç!

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

En havalı yaz saç modelleri - 11
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

XXL örgü

En havalı yaz saç modelleri - 13


Saçları hacimli göstermenin yolu XXL örgülerden geçiyor. İster klasik ister balıksırtı şeklinde ördüğün saçlarını yana doğru parmaklarınla genişleterek elde ettiğin bu görünüm sayesinde örgülerin saçlarının daha dolgun görünmesine yardımcı olacak. Eğer saçlarının hacime ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan saçlarını şekillendirmeden önce hacim veren bir sprey uygulayabilir ya da krepe yaptıktan sonra örebilirsin. 

Krepe yaptıktan sonra da saçlarının parlak ve elektriklenmemiş gibi görünmesini istediğin noktalara ise Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni uygulamanı öneriyoruz. 

Dalgalı atkuyruğu saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 14


Her mevsimin vazgeçilmezi olan atkuyruğunu çok seviyoruz. Atkuyruğu saç modelini yaz aylarında dalgalı ve salaş kullanmayı tercih ediyoruz. Eğer sen de bizim gibi yaz aylarında yapılı görünen saçlar yerine daha doğal saç stillerini takip ediyorsan bu atkuyruğunda şimdi bahsedeceğimiz adımlara dikkat etmelisin.

Öncelikle saçlarının gün boyu ışıl ışıl parlaması ve nemden kabarıp elektriklenmemesi için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi saçlarına uygula. Daha sonra yüzünün yanında kalan iki kalın tutamı, atkuyruğu yaparken burarak arkada diğer tutamlarla birleştir. Atkuyruğunda yarattığı farkı hemen göreceksin. Her zaman atkuyruğundan altığın bir tutam saçı, lastiğinin çevresinden geçirerek dola ve tel toka ile atkuyruğunun içine sabitle. Böylece hem lastiğin görünmemesini hem de bu kadar basit bir modelin bile sanki daha çok uğraşılmış gibi durmasını sağlamış olursun. 😊

Yarım atkuyruğu saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 15

90’larda popüler olan yarım atkuyruğu saç modeli geri döndü. Saçlarının daha hacimli görünmesi için yarım atkuyruğunu olabildiğince yüksek tutmalısın. Ayrıca bu modeli yaparken atkuyruğunun hem sağlam olmasına ve gün içerisinde gevşememesine hem de üst kısmının biraz salaş görünmesine dikkat etmelisin çünkü yaşından küçük görünmene neden olabilir. Plaj kenarında bu saç modelini tercih edeceksen renkli saç aksesuarı takabilirsin. Kurdele veya fular bu modele çok yakışacaktır. İkisinden biriyle lastiğin üzerinden fiyonk yapabilirsin. Ya da bu görselde olduğu gibi kıskaçlı minik bir tokayla da aynı etkiyi yakalaman mümkün.

Yarım topuz saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 16

Doğal saç modellerini sevenler yarım topuz modelinde buluşuyor. Yaz aylarında sadece bir dakikada saçlarının önüne gelmesini engellemek aynı zamanda da fresh bir görünüme kavuşmak için saçlarını yukarıda salaş bir atkuyruğu yapıp, topuz yapabilirsin. Bu saç modeli hem uzun hem de orta boy saçlara çok yakışıyor. Topuzunun sıkı ve gergin olmasını istiyorsan topuz şekli verirken tel toka ile sabitleyebilirsin. Daha salaş olmasını istiyorsan da lastik toka ile her zaman yaptığın dağınık topuzdan yapabilirsin.

Bandanalı saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 17

Yaz aylarında renkli görünmek istiyorsan mutlaka renk renk birkaç bandana almalısın. Dilersen at kuyruğunun etrafına bandananı sarabilir, dilersen de saçlarının tamamını bandanayla toplayarak saçlarının kabarmasını önleyebilirsin. Saç örgülerini renklendirmek için örgünün arasına saç fuları eklemeyi de unutma.

Plaj dalgası saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 18


Yaz denilince aklımıza ilk gelen detaylardan biri plaj dalgası oluyor. Denizden çıktıktan sonra kendiliğinden dalgalanan ve oldukça doğal görünen bu dalga modelini biz çok seviyoruz. Buklelerine masaj yaparak saçlarını dalgalandırmalısın böylece yaz partilerinin en havalı kızlarından biri olabilirsin. 

Eğer hala denize gidemediysen ve şehirdeysen, sana şehire deniz havası getirmenin yöntemini söyleyelim! Geniş uçlu bir maşayla şekillendirerek de plaj dalgalı görünümü elde edebilirsin. Ancak saçlarının ısıdan korunması için önceden Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem uygulamanı öneririz. Saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyan bu krem ile hem saçlarının ısı nedeniyle zarar görmesini engellemiş, hem de saçının mükemmel şekil almasını sağlamış olursun! 

Yarım örgü saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 19

Saç modeli için çok fazla zaman harcamadan havalı görünmek isteyenler yarım örgü saç modelini mutlaka denemeli. Boksör örgü gibi saçlarını iki ayrı tutama ayırarak örmelisin. Tam ense kısmında saçlarını örmeyi bırak ve saç tokasıyla saçlarını topla. Saç örgünü bağladığın lastiği, altta kalan tutamı etrafında çevirerek lastiği sakla. Dilersen altta kalan saçlarını dalgalandırarak saç modeline şık bir dokunuş ekleyebilirsin. 

İkili atkuyruğu saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 20

Vintage saç görünümlerini seviyorsan bu saç modeline ilk görüşte aşık olacaksın. İlkokula giderken yaptığımız ikili atkuyruğu modelini bu yaz tekrar yapabilirsin. Saçlarını iki yana ayır ve lastik toka ile sabitle! Saçını iki taraftan atkuyruğu topladıktan sonra lastikleri yukarıya doğru çek ve saç modelinin daha salaş görünmesini sağla. Özellikle daha bohem görünmesini istiyorsan saçlarını çok sıkı toplamamaya dikkat et. Bu saç modeliyle olduğundan daha genç ve enerjik görüneceğin kesin. 😊

Bizim yazın kullanmayı sevdiğimiz saç modelleri bu şekilde. Sen de yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!

Paylaş

En havalı yaz saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi
Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En İyi 15 Uzun Saç Modeli
En İyi 15 Uzun Saç Modeli
Deniyoruz: Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
Deniyoruz: Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
Okul Sabahları: Hızlı Saç Şekillendirmen İçin İhtiyacın Olan Her Şey
Okul Sabahları: Hızlı Saç Şekillendirmen İçin İhtiyacın Olan Her Şey
En Güzel Bandana Bağlama Modelleri
En Güzel Bandana Bağlama Modelleri
Tümünü Gör
Arap Saç Bakım Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?
Arap Saç Bakım Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?
Sağlıklı Saçlar İçin Vitamin Önerileri
Sağlıklı Saçlar İçin Vitamin Önerileri
Zengin Sarı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Zengin Sarı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Saça Pudra Dökmek Ne İşe Yarar? Yağlı Saça Pudra İyi Gelir Mi?
Saça Pudra Dökmek Ne İşe Yarar? Yağlı Saça Pudra İyi Gelir Mi?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Maskara Sürerken Kirpiklerinizi Hint Yağı İle Besleyin