19/05/2016
Saç Sırları
360 38

En havalı yaz saç modelleri

Cansu G.
En havalı yaz saç modelleri En havalı yaz saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Yazın eğlenceli ruhuna uygun, farklı ve şık saç modelleri denemek sence de güzel olmaz mı? Yaz mevsimini şehirde veya bir tatil beldesinde geçirmen fark etmez; önemli olan saçlarınla fark yaratabilmen!

Eğer yaz için saç modeli ilhamı arıyorsan doğru yerdesin! İşte saç ilhamlarımız!

Atkuyruğu

En havalı yaz saç modelleri

Oldukça şirin görünen bu saç modelini oluşturması da çok pratik! Saçlarını, başının arkasında toplayıp lastik toka ile sabitle. Ardından saçlarına maşa yaparak görünümüne farklılık katabilirsin!

Romantik örgü

En havalı yaz saç modelleri - 1

Klasik saç modellerinden olan örgü, yaz mevsimine de en çok yakışan saç stillerinden! Böyle bir görünüm için; saçlarını yandan ayırdıktan sonra tüm saçını tek omzunun üzerinde toplayıp, klasik örgü şeklinde saç uçlarına kadar ör. Ardından lastik toka ile sabitle. İşte bu kadar!

Yarı toplu saçlar

En havalı yaz saç modelleri - 2

Festivaller, piknikler gibi etkinlikler yazın hız kazandığı için, bohem görünümlü saç modelleri bu tarz etkinlikler için ideal! Ancak bu bohem görünümü kurdele gibi bir aksesuarla süsleyerek yaza uyarlayabilirsin. Saçlarının ön kısmından iki tutamı arkada birleştirip tel tokalar ile sabitle ve aksesuarını tak. Saniyeler içerisinde hazır olacaksın!

Çift örgüler

En havalı yaz saç modelleri - 3

Bu seneye damga vuran saç modellerinden olan çift örgüler, yaz sezonunda da sürüyor! Saçlarını ortadan ikiye ayırıp, saçının ön kısmından başlayıp saç uçlarına kadar süren bir örgü oluşturup lastik toka ile sabitle ve saçlarınla fark yarat!

Pratik saç örgüsü

En havalı yaz saç modelleri - 4

Yaz mevsiminde yapmayı en çok sevdiğimiz saç modeli kolay saç örgüleri. Klasik bir saç modelini bile anında havalı modele dönüştüren saç örgüleri plajların olmazsa olmazı! Saçlarının önlerinden ince tutamlar al ve geriye doğru ör. Ardından geriye doğru ördükten sonra minik lastik tokalarla saçlarını sabitlemelisin. Büyük tokalar yerine minik, şeffaf lastik tokalarla saç modelinin daha şık görünmesini sağlayabilirsin. 

Sonrasında daha büyük lastik bir toka ile evde topuz yaptığındaki gibi, saçlarını bir kere lastikten atkuyruğu gibi geçir, ikinci geçirişinde ise saçlarının uzun kısmını lastiğin içerisinde bırak. Tabii saçının gürlüğüne göre bu adım değişebilir, çok seyrekse topuzun sabit kalması için bir adım daha geçirmek isteyebilirsin.

En havalı yaz saç modelleri - 5

Editör önerisi: Saçlarımız yaz mevsiminde genelde kuru ve sert olmasıyla canımızı sıkabiliyor... İşte böyle durumlara engel olabilmek için bizim tercihimiz Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'den yana!

Tek ürünle tüm saç ihtiyacını gidermek istiyorsan doğru yerdesin. :) Saçlarının boy ve uçlarına uygulayarak saçlarına anında daha parlak ve daha yumuşak bir his verebilirsin. Bu sayede saçlarına daha kolay şekil vermeni sağlar ve de gün boyu elektriklenme ve kabarmaları önler. Saçı aynı zamanda 230 derece ısıya karşı koruduğu için ısı ile şekillendirme öncesinde saçlarına uygulayarak saçının yıpranmasını engeller. Bütün bunlara bonus olarak da gün boyu saçlara muhteşem bir koku verir! Bizce yaz boyunca bu harika mucizevi yağ kremi plaj çantandan ayırmayarak her gün güzel saçlara kavuşabilirsin, bizden söylemesi! ;)

Boksör örgü

En havalı yaz saç modelleri - 6

Yaz akşamlarının olmazsa olmazı bize göre boksör örgüler! Saçlarını düzleştirmeye veya dalgalandırmaya gerek kalmadan yapılan bu sıkı örgüler saçları olduğundan daha dolgun, havalı gösteriyor. Saç örgülerinin en sevdiğimiz tarafı ise örgüleri açtığında ortaya çıkan bukleler! 

Saçlarını hem kolayca şekillendirebilmek, hem de örgülerini açtığında parlak, yumuşacık dalgalara kavuşmak için saçlarına örmeden önce durulanmayan bakım kremi uygulamanı öneririz. Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni saç uçlarına ve boylarına uygula daha sonra sıkı boksör örgüsü için ayna karşısına geç!

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

En havalı yaz saç modelleri - 7
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

XXL örgü

En havalı yaz saç modelleri - 9

Saçları hacimli göstermenin yolu XXL örgülerden geçiyor. İster klasik, ister balıksırtı şeklinde ördüğün saçlarını yana doğru parmaklarınla genişleterek elde ettiğin bu görünüm sayesinde örgülerin saçlarının daha dolgun görünmesine yardımcı olacak. Eğer saçlarının hacime ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan saçlarını şekillendirmeden önce hacim veren bir sprey uygulayabilir ya da krepe yaptıktan sonra örebilirsin. 

Krepe yaptıktan sonra da saçlarının parlak ve elektriklenmemiş gibi görünmesini istediğin noktalara Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni uygulamanı öneririz. 

Atkuyruğu

En havalı yaz saç modelleri - 10

Her mevsimin vazgeçilmezi olan atkuyruğunu çok seviyoruz. Atkuyruğu saç modelini yaz aylarında dalgalı ve salaş kullanmayı tercih ediyoruz. Eğer sen de bizim gibi yaz aylarında yapılı görünen saçlar yerine daha doğal saç stillerini takip ediyorsan atkuyruğunda şimdi bahsedeceğimiz adımlara dikkat etmelisin. Öncelikle saçlarının gün boyu ışıl ışıl parlaması ve nemden kabarıp elektriklenmemesi için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi saçlarına uygula. 

Daha sonra yüzünün yanında kalan iki kalın tutamı, atkuyruğu yaparken burarak arkada diğer tutamlarla birleştir. Atkuyruğunda yarattığı farkı hemen göreceksin. Her zaman, atkuyruğundan altığın bir tutamı saç lastiğinin çevresinden geçirerek dola ve tel toka ile atkuyruğunun içine sabitle. Böylece hem lastiğin görünmemesini, hem de bu kadar basit bir modelin bile sanki daha çok uğraşılmış gibi durmasını sağlamış olursun. :)

Yarım atkuyruğu

En havalı yaz saç modelleri - 11

90’larda popüler olan yarım atkuyruğu saç modeli geri döndü. Saçlarının daha hacimli görünmesi için yarım atkuyruğu olabildiğinde yüksek tutmalısın. Ayrıca bu modeli yaparken atkuyruğunun hem sağlam olmasına ve gün içerisinde gevşememesine hem de üst kısmının biraz salaş görünmesine dikkat etmelisin çünkü yaşından küçük görünmene neden olabilir. Plaj kenarında bu saç modelini tercih edeceksen renkli saç aksesuarı takabilirsin. Kurdele veya fular bu modele çok yakışacaktır, ikisinden biriyle lastiğin üzerinden fiyonk yapabilirsin.

Yarım topuz

En havalı yaz saç modelleri - 12

Doğal saç modellerini sevenler yarım topuz modelinde buluşuyor. Yaz aylarında sadece bir dakikada saçlarının önüne gelmesini engellemek aynı zamanda da fresh bir görünüme kavuşmak için saçlarını yukarıda salaş bir atkuyruğu yapıp, topuz yapabilirsin. Bu saç modeli hem uzun hem de orta boy saçlara çok yakışıyor. Topuzunun sıkı ve gergin olmasını istiyorsan topuz şekli verirken tel toka ile sabitleyebilirsin. Daha salaş olmasını istiyorsan da lastik toka ile her zaman yaptığın dağınık topuzdan yapabilirsin.

Bandanalı saç modeli

En havalı yaz saç modelleri - 13

Yaz aylarında renkli görünmek istiyorsan mutlaka renk renk birkaç bandana almalısın. Dilersen at kuyruğunun etrafına bandananı sarabilir, dilersen de saçlarının tamamını bandanayla toplayarak saçlarının kabarmasını önleyebilirsin. Saç örgülerini renklendirmek için örgünün arasına saç fuları eklemeyi de unutma.

Plaj dalgası

En havalı yaz saç modelleri - 14

Yaz denilince aklımıza ilk gelen detaylardan biri plaj dalgası oluyor. Denizden çıktıktan sonra kendiliğinden dalgalanan ve oldukça doğal görünen bu dalga modelini biz çok seviyoruz. Buklelerine masaj yaparak saçlarını dalgalandırmalısın böylece yaz partilerinin en havalı kızlarından biri olabilirsin. 

Eğer hala denize gidemediysen ve şehirdeysen, sana şehire deniz havası getirmenin yöntemini söyleyelim! Geniş uçlu bir maşayla şekillendirerek de plaj dalgalı görünümü elde edebilirsin. Ancak saçlarının ısıdan korunması için önceden Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem uygulamanı öneririz. Saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyan bu krem ile hem saçlarının ısı nedeniyle zarar görmesini engellemiş, hem de saçının mükemmel şekil almasını sağlamış olursun! 

Yarım örgü

En havalı yaz saç modelleri - 15

Saç modeli için çok fazla zaman harcamadan havalı görünmek isteyenler yarım örgü saç modelini mutlaka denemeli. Boksör örgü gibi saçlarını iki ayrı tutama ayırarak örmelisin. Tam ense kısmında saçlarını örmeyi bırak ve saç tokasıyla saçlarını topla. Saç örgünü bağladığın lastiği, altta kalan tutamı etrafında çevirerek lastiği sakla. Dilersen altta kalan saçlarını dalgalandırarak saç modeline şık bir dokunuş ekleyebilirsin. 

İkili atkuyruğu

En havalı yaz saç modelleri - 16

Vintage saç görünümlerini seviyorsan bu saç modeline ilk görüşte aşık olacaksın. İlkokula giderken yaptığımız ikili atkuyruğu modelini bu yaz tekrar yapabilirsin. Saçlarını iki yana ayır ve lastik toka ile sabitle! Saçını iki taraftan atkuyruğu topladıktan sonra lastikleri yukarıya doğru çek ve saç modelinin daha salaş görünmesini sağla. Özellikle daha bohem görünmesini istiyorsan saçlarını çok sıkı toplamamaya dikkat et. Bu saç modeliyle olduğundan daha genç ve enerjik görüneceğin kesin. :) 

Paylaş

En havalı yaz saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Home ofis çalışanlara özel pratik saç modelleri!
Home ofis çalışanlara özel pratik saç modelleri!
Zaman kazandıran kolay saç örgü modelleri
Zaman kazandıran kolay saç örgü modelleri
Kolayca uygulayabileceğin değişik saç modelleri
Kolayca uygulayabileceğin değişik saç modelleri
19 Mayıs özel: Okul törenleri için gençlere göre ve kolay saç modelleri
19 Mayıs özel: Okul törenleri için gençlere göre ve kolay saç modelleri
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Defalarca Satın Almaya Değer 9 Makyaj Malzemesi