09/02/2022
Saç Sırları
360 38

En İyi 15 Uzun Saç Modeli

Deniz Ö.
En İyi 15 Uzun Saç Modeli En İyi 15 Uzun Saç Modeli
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Hayatında her zaman uzun saçların olsun istediysen, hep saçlarını daha çok uzatmanın yollarını aradıysan, saçlarını şöyle bir savurmak sana özgüven kaynağı oluyorsa, hatta kuaföre kırıklarını aldırmaya gittiğinde milimetrelik pazarlıklar yapıyorsan, sen bir uzun saç bağımlısısın demektir. Kulübe hoş geldin! Bu yazımızda, mutlaka denemen gereken en iyi uzun saç modellerini derledik, bakalım en çok hangisini seveceksin?

Uzun saç modelleri kime yakışır?

En İyi 15 Uzun Saç Modeli

İlk önce uzun saçlar hakkında en çok sorulan sorulardan biriyle başlayalım: Uzun saç kime yakışır? Kısa saçın aksine, uzun saç her yüz şekliyle uyumludur ve avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır.

Örneğin yuvarlak, kare gibi geniş yüz şekline sahipsen, uzun saç yüzünün daha uzun görünmesini sağlar. Oval ve uzun yüz şekline sahipsen, uzun saç modelleri yüzünün daha da uzun görünmesine neden olabilir. Fakat yine de uzun saçlarından vazgeçmek zorunda değilsin, uzun saça kat kestirerek de yüz hatlarının daha orantılı görünmesini sağlayabilirsin.

Uzun saç bakımı nasıl olmalı?

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 1

Gelelim en can alıcı noktaya: Uzun saç bakımı nasıl yapılmalı? Uzun saç modellerini sevenler çok iyi bilirler ki, saç uçlarından 1 cm kırık aldırmak bile, özenle uzattığımız saçların kısalması anlamına geliyor. Bu yüzden yıpranmış uzun saçları onarıcı saç bakım ürünleri kullanmak gerekiyor.

Uzun saç hayalini kestirip atmamak, saçlarının son 3 cm’sini bile kurtarmak için bizim favori bakım serimiz Elseve Dream Long serisi. Şampuan, saç kremi, saç bakım kremi, onarıcı saç maskesi, pürüzsüzleştirici serum ve mucizevi bakım suyundan oluşan Elseve Dream Long ailesi, hint yağı ve bitkisel keratin içeriyor. Uzadıkça yıpranmalara maruz kalan saçları bu özel içeriklerle onarmaya yardımcı oluyor, cansız görünümün giderilmesini, saç uçlarının kırılmalara karşı korunmasını ve onarılmasını sağlıyor. Saçı uzatmaya yardımcı olan ve sağlıklı, bakımlı görünen uzun saçlara sahip olmamızı sağlayan Dream Long serisini sana da önermek istedik. Bu seriyi daha yakından incelemek istersen Elseve Dream Long yorumlarımızın olduğu makaleye göz atabilirsin.

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı'nı aşağıda bulabilirsin.

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 2
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Uzun saç modelleri

1. Düz kesim uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 4

Uzun saçlarının kendini göstermesi ve pürüzsüz görünmesi göğsümüzü kabartan şeylerden biri. Katsız, düz kesim uzun saç modeli, kusursuz görünümü ile resmen gözümüzü kamaştırıyor. Eğer sen de saçların böyle pürüzsüz görünsün istersen, Elseve Dream Long Wonder Water’ı kullanmanı önerebiliriz. Lamellar teknolojisi sayesinde sadece 8 saniyede saçların 10 kat* daha pürüzsüz, parlak ve yumuşak görünmesini sağlayan bu mucize bakım suyu, tam da uzun saçların ihtiyacı olan şey! Wonder Water’ı nasıl kullanabileceğini öğrenmek için makalemize göz atmayı unutma.

Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu aşağıda bulabilirsin.

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 5
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Hemen Al

2. Hacimli ve katlı uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 7

Uzun saçların havasını 2’ye katlamak için katlı saç modellerini deneyebilirsin. Böylece saçların çok daha hacimli, hareketli ve göz alıcı görünecek. Özellikle de uzun veya oval bir yüze sahipsen, bu model tam sana göre.

3. Bohem örgülü uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 8

Denizden çıkmış gibi dalgalar ve dağınık yarım örgü ile saçlarına anında bohem bir hava katabilirsin. Hatta saçlarının arasına yerleştireceğin minik aksesuarlar ve çiçekler de bu etkiyi daha da romantikleştirecek.

4. Dalgalı uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 9

Uzun saçlarının çok daha göz alıcı görünmesini sağlamak istiyorsan, dalgalı saç modellerini deneyebilirsin. Isısız saç şekillendirme teknikleri veya saç maşaları ile bu görünümü elde edebilirsin.

5. Kahküllü uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 10

Kahkül, uzun saçlara da çok yakışıyor. Eğer sen de kahkül kestirmek istiyorsan, uzun saçlarında deneyebilirsin. Düz kahkül modelleri ile birlikte, biraz daha uzun ve katlarınla birleşecek “curtain bangs” modeli de çok güzel olabilir.

6. Yarım örgülü uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 11

Uzun saçlarına hem romantik bir dokunuş eklemek, hem de yüzüne gelmesini engellemek için yarım saç örgülerini deneyebilirsin. İki model bir arada, son derece modern ve sevimli!

7. Dalgalı atkuyruğu saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 12

Uzun saçları toplamak istediğinde, biraz daha hareketli görünmesi için at kuyuğunu dalgalandırabilirsin. Saç maşasıyla iki dakikada elde edebileceğin bu model ile saçların topluyken de havalı görünecek.

8. Kıvırcık uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 13

Kıvırcık saçlara, genellikle saçlarını kontrol etmekte zorlandıkları için uzun saç modellerini çok fazla tercih etmiyorlar. Fakat kıvırcık saçların için doğru bakım ürünlerini kullandığında, sen de uzun saç modellerinin keyfini sürebilirsin. Buklelerini 48 saate kadar belirgin göstermek için önerimiz Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi olacak. Amla yağı içeren durulanmayan bu bakım kremi, aynı zamanda saçları besliyor.

9. Renkli örgülü uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 14

Uzun saçlarına biraz canlılık ve renk katmak için renkli örgüleri tercih edebilirsin. Saçını iki yandan sepet örgü yapıp, renkli sentetik saçlar ekleyerek bu saç modelini elde edebilirsin.

10. Bandanalı uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 15

Uzun saçlarının önüne gelmesini engellemek için harika bir aksesuar önerimiz var: Bandana! Renkli ve desenli bandanaları kullanabilirsin.

11. İkili sepet örgülü uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 16

Uzun saçlarını atkuyruğu şeklinde toplamak yerine iki yandan sepet örgü yapabilirsin. Bizde bu model çok romantik ve çekici görünüyor.

12. Dağınık örgülü uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 17

Uzun saçlarını sıkı sıkı örmek yerine dağınık saç örgüsü modelini deneyebilirsin. Saçlarının önünde katlar varsa onları da hafifçe saç maşasıyla da dalgalandırabilirsin.

13. Uzun saça kırık fön modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 18

Kırık fön modeli veya bir diğer deyişle denizden çıkmış gibi bir “beach waves” görünümü de uzun saçlara çok yakışıyor. Eforsuz ama aynı zamanda da son derece çekici.

14. Atkuyruğu sepet örgü modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 19

Saçlarını dümdüz bir şekilde toplamak yerine, üst kısmını sepet örgüsü yaptıktan sonra toplayabilirsin. Şık davetlerde veya ofis günlerinde bu saç modeli kurtarıcın olacak.

15. Balon örgülü uzun saç modeli

En İyi 15 Uzun Saç Modeli - 20

Atkuyruğunu parçalara ayırıp balon modeli yapmak son zamanların yükselen trendi. Sen de birkaç lastik toka yardımıyla yukarıdaki adımları izleyerek bu uzun saç modelini deneyebilirsin. Herkes saçını nasıl yaptığını soracak!

Paylaş

En İyi 15 Uzun Saç Modeli
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske
( Maske )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kaynak Saç Hakkında Bilmen Gereken Her Şey
Kaynak Saç Hakkında Bilmen Gereken Her Şey
En İyi Keratinli Şampuan Önerisi!
En İyi Keratinli Şampuan Önerisi!
L'Oréal Professionnel Pro Longer serisini deniyoruz!
L'Oréal Professionnel Pro Longer serisini deniyoruz!
Amino asit nedir, saça faydaları nelerdir?
Amino asit nedir, saça faydaları nelerdir?
Tümünü Gör
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Sebum Nedir? Sebum Dengeleyici Ürünler Nelerdir?
Sebum Nedir? Sebum Dengeleyici Ürünler Nelerdir?
Sevgililer Günü Özel: En Romantik Saç Rengi Önerileri
Sevgililer Günü Özel: En Romantik Saç Rengi Önerileri
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Fondöten Yerine Ne Kullanılabilir?