06/11/2020
Saç Sırları
360 38

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!

Cansu G.
En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Konu saç bakımı olunca bazı saç bakımı ipuçları evrenseldir! Saç bakımının temel kurallarını öğrendikten sonra saç bakım rutini çok daha kolay bir hale gelir. Saç Sırları.com editörleri olarak bugün saç tipinden bağımsız olarak her saç için uygun olan ipuçlarını paylaşıyoruz. İşte hem bizim favorimiz olan ürünleri hem de sana özel saç şekillendirme önerilerimizi ve saç bakım tavsiyelerimizi bu yazımızda bulabileceksin. Hadi başlayalım! :)

Saç bakım ipucu #1: Saçlarını ılık suyla yıka

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!

Biliyoruz, sıcak suyla duş almak çok keyifli ve rahatlatıcı olabiliyor. Ama sıcak suyun vücuda ve saçlarımıza olan etkisini öğrendiğinde buna değmeyeceğini düşünebilirsin. Sıcak suyla saçlarını yıkamak saçlarının nem dengesini bozar bu da saçlarının daha kuru ve mat görünmesine yol açar. Bundan sonra her duş aldığında suyun derecesini ayarla. Ilık suyla saçlarını yıkadığında ne kadar yumuşak ve parlak saçlara sahip olduğuna şaşıracaksın. 

Editörün önerisi: Duştan sonra saçlarının ultra yumuşak ve parlak görünmesi, mükemmel şekil alması için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi uygulamayı unutma. Saçlarına bu durulanmayan kremi uyguladıktan sonra daha kolay şekil aldığını ve saçlarının elektriklenmediğini fark edersin. 

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni buradan inceleyebilirsin.

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Saç bakım ipucu #2: Saç kremini doğru uygula

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 3

Saç kremi kullanmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Eğer saç kremi uygulamasından sonra saçlarının ağırlaştığını düşünüyorsan belli ki saç kremini yanlış uyguluyorsun. Saç kremini saç köklerine yaklaştırmadan sadece saç boylarına ve uçlarına sürmelisin. Eğer kalın telli saçların varsa kremin eşit dağılması için uygulama sonrası saçlarını tarayabilirsin. 

Saç bakım ipucu #3: Şampuanı her zaman saç diplerine uygula

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 4

Saç kreminin aksine, şampuan her zaman saç derisine uygulanmalıdır. Çünkü şampuanın amacı saç derisini derinlemesine temizlemek ve buradaki yağ üretimini kontrol altına almak. Şampuanı sadece saç boylarına ve uçlarına uyguladığında saçlarının daha donuk ve mat göründüğünü fark edersin. Bunun yerine şampuanı ilk olarak saç derisine uygula ve tüm saçlarına köpürterek şampuanı yay.

Editörün önerisi: En iyi şampuanlar listemizde olan Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı, formülündeki 6 değerli çiçek özü yağı sayesinde saçlarını derinlemesine besliyor ve ağırlaştırmadan kolay taranmalarına yardımcı oluyor. Eğer kurumaya eğilimli sağlara sahipsen, bir sonraki bakım rutininde belki de bu şampuanı kullanırsın. :) 

L'Oreal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Şampuan'ı buradan inceleyebilirsin.

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 5
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Saç bakım ipucu #4: Saçlarını tekrar tekrar durulaEn iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 7

Saç bakımında en sık yapılan hataların başında saçları yeterince durulamamak geliyor. Duşun sonunda saçlarını ılık suyla dikkatli bir şekilde ve hiç bir şampuan, krem veya maske kalıntısı bırakmadan durulamalısın. Aksi takdirde saçlarında matlık ve kepek sorunu oluşabilir. 

Saç bakım ipucu #5: Havlu kullanma

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 8

Saçlarını yıkadıktan sonra havluyla saçlarının nemini almak ve sürterek kurutmaya çalışmak saçlarının yıpranmasına yol açar. Bunun yerine daha iyi bir önerimiz var. Saçlarındaki fazla suyu sık ve pamuklu bir T-shirte saçlarını sar. Saçlarını istersen doğal bir şekilde kurumasını bekle veya nemini aldıktan sonra saç kurutma makinesiyle kurut. 

Saç bakım ipucu #6: Isıyla saç şekillendirmeden önce saçlarını koru

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 9

Isıyla saç şekillendirmenin ne kadar kusursuz sonuçlar ortaya çıkardığını biliyoruz. En iyi saç bakım ipuçlarından biri saçlarını sıcak ısıdan korumak olacak. Çünkü sıcak hava saçlarının kurumasına ve matlaşmasına yol açar. Saçlarını ısıdan korumak için saç boylarına ve uçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayarak ısının zararlı etkilerini engelleyebilirsin. Durulanmayan yağ krem kullanmak saçlarının nem kaybetmemesine ve parlaklığının azalmamasına yardımcı olur. 

Saç bakım ipucu #7: Saç kuruturken fırça kullan

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 10

Saçlarının kabarmasını engellemek ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için saçlarını kuruturken fırça kullanmanı öneriyoruz. Saçını fön makinesiyle kuruturken, saç fırçasıyla saçını fön yönünde fırçala. Saçlarının dümdüz görünmesi için fırçayı saç uçlarına kadar düz bir şekilde ilerlet. 

Editörün önerisi: Eğer saçların ısının etkilerinden çok fazla yıprandıysa sana önerimiz Elseve S.O.S Bakım Onarıcı Koruyucu Krem. 1 yıllık yıpranmaya 1 kullanımda savaş açmak için ideal bakımlardan! Bu kremi saç boylarına ve uçlarına uygulayarak saçlarının beslenmesini sağlayabilirsin. Hem saçların beslenecek hem de derinlemesine onarılacak. Daha ne olsun! :)

Saç bakım ipucu #8: Islak saçını düzleştirme

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 11

Sıcak bir tavaya su damlattığında ne olacağını biliyorsun... Aynı mantık saç şekillendirme konusunda da geçerli. Saçlarını düzleştirmeden önce mutlaka tamamen kurumuş olmasını beklemelisin. Islak ellerinle saçlarını düzleştirmek de saçlarının yıpranmasına yol açar. Islak saçı düzleştirmek saç uçlarını kurutur, çatal çatal bir görünüm yaratır.

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 12

Editör önerisi: Sen de bizim gibi düz saç modellerinden vazgeçemiyor, düzleştiriciyi elinden düşürmüyorsan senin için güzel haberlerimiz var! Yepyeni bir ürünle tanıştık ve bu ürüne bayıldık: Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'dan bahsediyoruz. :) Keratin içeren formülüyle saçlarımızın düzleştikten sonra elektriklenmeden pürüzsüz olmasını, hatta Dream Long Şampuan ve Saç Kremi ile beraber kullanımında 4 cm'e kadar daha uzun görününüme kavuşmasına yardımcı olan bu serum, son günlerin favori ürünlerinden.

Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u aşağıda bulabilirsin.

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 13
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Hemen Al

İster nemli ister kuru saçlarına uyguluyorsun ve pürüzsüz düzlükteki uzun saçlarının tadını çıkartıyorsun. Harika değil mi? :)

Saç bakım ipucu #9: Saç yönünü zaman zaman değiştir

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 15

Saçlarının daha dolgun görünmesini sağlamak için saçlarını ayırdığın çizgi yönünü bazen değiştirmelisin. Örneğin, saçlarını hep sağa doğru ayırıyorsan bunu sol tarafa doğru değiştir. Saç yönünü değiştirmek saç köklerinin daha hacimli görünmesini sağlar.

Saç bakım ipucu #10: Atkuyruğuna ara ver

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 16

Sıkı bir atkuyruğunun ne kadar klasik ve kusursuz göründüğü herkes tarafından bilinir. Fakat saçlarını düzenli olarak sıkı bir şekilde toplamak saç köklerin ve saç derisi için hiç iyi bir hareket değil! Saçlarına bakım yapmak istiyorsan saçlarını arada bir açık olarak kullanmalı ve saç derisinin hava almasını sağlamalısın. 

Saç bakım ipucu #11: Saç spreyinden vazgeçme

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 17

Saçlarının kusursuz görünmesi için saç spreyi dokunuşunu unutma. Nereye gidersen git çantana mutlaka bir saç spreyi ekleyerek saçlarını kontrol altında tutabilirsin. Saç spreyi kullandıktan sonra duş almak ve saçlarındaki saç spreyi birikintilerini temizlemek çok önemli. Bu yüzden her saç spreyi kullandığın günden sonra saç derisini derinlemesine temizlemelisin. 

Saç bakım ipucu #12: Saç derisinin de bakıma ihtiyacı var

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 18

Cildinin nasıl bakıma ihtiyacı varsa saç derisinin de dönem dönem bakıma ihtiyacı olabiliyor. Saç derisini canlandırmak vesaçlarını köklerden itibaren güçlendirmek için maske uygulaması yapabilirsin. Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Güçlendirici Maske'yi hem saç uçlarına hem de saç diplerine uygulayabilirsin. Banyo öncesi kullanılan bu Elseve maske, Arginine, Biotin ve Vitamin B5 içeriği ile saçlarının derinlemesine güçlenmesini sağlıyor.

Saç bakım ipucu #13: İpek yastıklarda uyu 

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 19

Pamuklu yastık kılıfları saç bakım ürünlerini emebilir ve saç tellerini gereksiz yere yıpratabilir. En kolay saç bakımı ipuçlarımızdan birini seninle paylaşalım. Deliksiz uykunu en üst düzeye çıkarmak istiyorsan ipek veya saten bir yastık kılıfı kullanmalısın. 

Saç bakım ipucu #14: Saçlarını anında yenilemek için kuru şampuan kullan

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 20

Dışarıdasın ve saçların biraz yağlı mı görünüyor? Hemen çantandan kuru şampuanı çıkar ve saç diplerine sık. Kuru şampuan, saçların tazelenmesini ve ferahlamasını sağlar. Kuru şampuan seçerken, saçlarında kalıntı bırakmayan ve saç derisine zarar vermeyenleri tercih etmelisin. 

Saç bakım ipucu #15: Saç rengine iyi bak

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 21

Saçlarını boyattıktan sonra saç rengini koruyarak onlara iyilik yapmış olacaksın. Eğer sarı, gri veya saç rengini açtırarak kumral tonlarına boyattıysan saçlarında istenmeyen turuncu yansımalar meydana gelmiş olabilir. Bu aşırı sıcak tonları önlemek için Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan kullanmalısın. Mor pigmentler, saçlarındaki aşırı sıcak tonları nötrlüyor ve saçlarına küllü bir görünüm kazandırıyor. 

Saçlarına daha yoğun soğuk tonlar katmak için mor şampuan ile beraber Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Maske de kullanmanı öneriyoruz. Mor maske saçlarına bakım yaparken aynı zamanda saçlarındaki turuncu tonları yok ederek küllü sarı görünmeni sağlayacak.

Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Maske'yi aşağıda bulabilirsin.

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 22
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
( Maske )
Hemen Al

Saç bakım ipucu #16: Saçlarını doğal kurut

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 24

Saçlarını ısıyla kurutmak yerine doğal havayla kurumasını sağlamak en mantıklısı. Böylece saçların kurumaz ve yıpranmaz. Eğer dalgalı ve kıvırcık saçların varsa saçların nemliyken Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi ile şekillendirebilirsin. Böylece saçların kuruduktan sonra daha dolgun olacak ve buklelerin belirginleşecek. Amla yağı, saçlarını nemlendirerek kıvırcık saçlarda ortaya çıkan kabartma ve elektriklenme sorununu da çözüyor. 

Saç bakım ipucu #17: Saç tellerini UV ışınların koru

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 25

Güneşli günlerde farkında olmadan saçlarını yıpratabilirsin. Nasıl mı? UV ışınları yüzünden! Nasıl cildini güneşten koruyorsan, saç tellerini de güneşten koruyarak kurumalarına ve zarar görmelerine engel olmalısın. Bunun için büyük bir şapka takmak yeterli olacak. 

Saç bakım ipucu #18: Saçlarını nemlendir

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 26

Saç tipin ne olursa olsun, saçlarının kurumasına engel ol ve saçlarının her daim nemli olmasını sağla. Saçların için durulanmayan bakım kremi kullanmak çok önemli. Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi, saçlarına ihtiyacı olan bakımı sağlarken yıpranmaları önler ve saç tellerini onarır. Saçlarının kolay taranmasını sağlayan Elseve durulanmayan bakım kremi, saç uçlarındaki yıpranmaların da onarılmasını sağlıyor. Saç uçlarındaki kırıklardan dolayı sürekli saçlarını kestirmek zorunda kalanlar Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi sayesinde uzun saçların keyfini çıkarabilirler.

Saç bakım ipucu #19: Saç kırılmasını engellemek için geniş dişli tarak kullan

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 27

Mevsim geçişlerinde saçlarının döküldüğünü fark ediyorsan geniş dişli tarak kullanmalısın. Çünkü sık dişli taraklar saçlarını daha sert bir şekilde taradığı için saçlarının kırılmasını kolaylaştırır. Saç dökülmesine daha iyi bir çözüm arıyorsan seni  Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Şampuan ile tanıştırmak isteriz. Arginine şampuan, mevsim geçişlerindeki saç dökülmesini kontrol altına alarak saçlarının güçlenmesini sağlıyor. Böylece çevresel faktörler saçlarını kolay kolay yıpratamıyor. 

Editör önerisi: Aynı zamanda saçlarını güçlendirmek için Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi'ni de kullanabilirsin. Formülündeki Arginine proteini, Biotin ve vitamin B5 ile saç tellerini güçlendirerek saçlarının dökülmesine engel oluyor. Saçlarını şekillendirirken, tararken zarar vermek istemeyenler acilen Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi ile tanışmalı. 

Saç bakım ipucu #20: Saç düzleştiricini düşük veya orta ayarda kullan

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz! - 28

Saç düzleştiricinin en yüksek sıcaklık ayarını kullanmak zorunda değilsin. Düşük ve orta ayardaki saç düzleştiricisi, saçlarını kurutmadan ve saç tellerine zarar vermeden şekillendirir. 

Editör önerisi: Tabii ki saçlarını ısıyla şekillendirmeden, düzleştirmeden önce ısı koruyucu bir bakım ürünü de kullanman gerekir. Bizim önerimiz, Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum! 230°C ısıya kadar koruma sağlayan bu bakım serumunu saçlarını şekillendirmeden önce saçının uç ve boylarına uygulayarak saçlarını koruma altına alabilirsin. 

Paylaş

En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Kabarmasını Önleyen En İyi Ürünler
Saç Kabarmasını Önleyen En İyi Ürünler
Hamilelikte saç bakımı nasıl olmalı?
Hamilelikte saç bakımı nasıl olmalı?
Karanfilin saça faydaları nelerdir: Karanfil saç dökülmesine iyi gelir mi?
Karanfilin saça faydaları nelerdir: Karanfil saç dökülmesine iyi gelir mi?
Saç nezlesi nedir, belirtileri ve çözüm yolları nelerdir?
Saç nezlesi nedir, belirtileri ve çözüm yolları nelerdir?
Tümünü Gör
Saç Kabarmasını Önleyen En İyi Ürünler
Saç Kabarmasını Önleyen En İyi Ürünler
Hamilelikte saç bakımı nasıl olmalı?
Hamilelikte saç bakımı nasıl olmalı?
Karanfilin saça faydaları nelerdir: Karanfil saç dökülmesine iyi gelir mi?
Karanfilin saça faydaları nelerdir: Karanfil saç dökülmesine iyi gelir mi?
Saç nezlesi nedir, belirtileri ve çözüm yolları nelerdir?
Saç nezlesi nedir, belirtileri ve çözüm yolları nelerdir?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Super Stay Matte Ink Spiced Edition