Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/09/2015
Saç Sırları
360 38

​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi?

Cansu G.
​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Doğru bir saç rengi tüm görünümünü etkileyebilir. Cilt tonunu vurgularken, yüz hatlarını ortaya çıkarır, cildinin daha aydınlık ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Öte yandan, solgun saçlar da görünümünü olumsuz yönlerden etkileyebilir. Eğer yeni bir saç rengi ile kendini şımartmaya hazırlanıyorsan, senin için hazırladığımız önerilere kulak ver. En iyi saç boya markası, senin isteklerine, ten rengine ve ihtiyacına uygun olanıdır.

Kuaförlerin kullandığı en iyi saç boyası gibi saçlarına mükemmel bir renk verecek saç boyasını arıyorsan detaylı bir saç boyası rehberine ihtiyacın var demektir. Bu kadar saç boyası arasında kendine en uygun rengi ve markayı nasıl bulabileceğini açıklıyoruz. Senin için hazırladığımız dosyada en iyi saç boya markasını keşfedebilirsin. 

En iyi saç boyası nasıl bulunur?

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi?

En iyi saç boyası, sana, ten rengine, saç rengine uygun renkler sunan saç boyasıdır! Yani seçtiğin renk, oldukça önemlidir. Ancak seçtiğin renk dışında da göz önünde bulundurman bazı kriterler vardır. Hadi bu kriterleri keşfedelim!

1.Saçlarına bakım yapıp yapmadığına dikkat etmelisin

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 1

Kullandığın saç boyasının, içeriklerine oldukça dikkat etmelisin. Piyasada organik saç boyası adı altında satılan birçok saç boyası var. Ancak organik saç boyası olarak satılan bu ürünlerin içerikleri, normal saç boyalarından tamamen farksızdır. Bu nedenle her zaman, saçlarına bakım yapan içeriklere sahip saç boyalarını tercih etmelisin.

Pro-Keratin gibi, saçları besleyen, daha güzel bir renge kavuşmasını sağlayan içeriklere sahip saç boyalarını kullanabilirsin.

2.Geniş renk kataloğu olmasına özen göstermelisin

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 2

Kullanacağın saç boyasının, geniş renk kataloğuna sahip olması da oldukça önemlidir. Denemek istediğin saç renginin, farklı yansımalara sahip diğer renkleriyle, kendine uygun tonu bulabilirsin. Küllü, sıcak, altın, bakır gibi yansımalara sahip saç renkleriyle göz alıcı görünümler elde edebilirsin.

3.Beyazlarını kapatabileceğinden emin olmalısın

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 3

Saçlarını boyarken amacın, beyazlarını kapamaksa, %100 beyaz kapama sağlayabilecek saç boyalarını tercih etmelisin. Özellikle erkekler, kırlaşan saçlarındaki grilikleri kapamak için en iyi gri saç boyasını ararlar. Ancak bunun yerine, %100 beyaz kapama sağlayan saç boyalarına yönelmelidirler.

4.Kullanımının kolay olduğundan emin olmalısın

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 4

Bazı saç boyaları içerisinde, saçlarını boyarken ihtiyacın olacak tüm malzemeler, işini kolaylaştıracak her şey yer alıyor. Hatta bazı saç boyalarının içerisinden, boya sonrasında kullanabilmen için şampuan ve saç maskesi bile bulunuyor. Bu nedenle, ihtiyacın olan her şeye sahip saç boyalarını tercih etmeni öneririz.

5.Renk uyumuna bakmalısın

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 5

Herkesin saç rengi farklıdır ve bizi özgün yapan şeylerden biri de budur. Her renk her insanda farklı bir etki yaratır bu nedenle bir başkasındaki rengin sana da aynı şekilde gitmesini beklememelisin. Doğal saç renginden mutlaka yalnızca birkaç ton farklı bir saç rengine yönelerek en doğal sonuçları yakala. Esmerlere yakışan saç renkleri için cilt alt tonuna uygun renkleri bulmalısın.

6.Saç tipini göz önünde bulundurmalısın

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 6

Saç tipin, saç renginin nasıl duracağını doğrudan etkiler. Kalın telli saçların rengi emmesi biraz daha zaman alır. Boyayın saçında bekletirken bu bilgiyi de göz önünde bulundur. Eğer kalın telli ve uzun saçların varsa iki kutu boya almalısın böylece boyanın yetmeme riskini de ortadan kaldıracaksın. Eğer saç tellerin ince ise saçın rengi emmesi daha az zaman alacaktır bu nedenle boyayı bekletirken saçlarını sık sık kontrol etmelisin.

En iyi saç boyası markası

En iyi saç boyası konusunda yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurmayı atlamamalısın. Sonuçta kullandığın saç boyası ne kadar kaliteli olursa, saç rengin de o kadar kalıcı, yoğun ve zengin olur.

Evde saç boyamak isteyenlerin ilk tercihi ise genelde L'Oréal saç boyası çeşitleri oluyor. L’Oréal Excellence Creme, Casting Créme Gloss gibi saç boyalarının, bizim de favorilerimizden olduğunu söylemek isteriz. :)

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 7

L'Oréal Paris Casting Creme Gloss: Saçlara süper bir parlaklık kazandıran, 28 şampuanlamaya kadar kalıcı bu saç boyası, doğal renkleriyle, dip boyası derdi olmamasıyla, özellikle ilk kez saçlarını boyayacak olanlar ya da saç boyamak konusunda kararsız olanlar için ideal!

L'Oréal Paris Casting Creme Gloss 323 Bitter Çikolata rengini aşağıda bulabilirsin.

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 8
Casting Crème Gloss 323 Bitter Çikolata
( Saç Boyası )
Hemen Al
 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 10

L’Oréal Paris Excellence Creme:Zengin, yoğun ve uzun süre kalıcı saç boyası isteyenleri böyle alalım! Özellikle de en iyi beyaz kapatan saç boyası arayışındaysan bu saç boyasını bir denemeni tavsiye ederiz. Beyazları %100 kapatan, 3’lü bakımıyla saça bakım yaparken renklendiren L’Oréal Paris Excellence Creme saç boyasının renk kataloğu da oldukça geniş!

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi rengini aşağıda bulabilirsin.

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi? - 11
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
( Saç Boyası )
Hemen Al

En iyi sarı saç boyası, en iyi çikolata kahve saç boyası gibi arayışlardaysan L'Oréal Excellence Creme serisine bir şans vermelisin!

Paylaş

 ​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Excellence Creme Saç Boyası 6.35 Çikolata Kahve
Excellence Creme Saç Boyası 6.35 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Casting Crème Gloss 535 Sıcak Çikolata
Casting Crème Gloss 535 Sıcak Çikolata
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss Cool 5102 Cool Mocha
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss Cool 5102 Cool Mocha
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Beyaz saç kapatıcı nedir, nasıl kullanılır?
Saç maskarası nedir, nasıl kullanılır?
Papatya suyuyla saç rengi açılır mı?
İnceliyoruz: L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Saç Maskarası!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Rossmann'dan Alabileceğin En İyi 8 Makyaj Malzemesi