20/10/2016
Saç Sırları
360 38

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri

Cansu G.
​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri ​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Doğal ve sade saç modellerini seviyorsan su dalgası maşası stili senin tarzın olabilir! Yapımı oldukça pratik su dalgası saç modeli özellikle uzun ve orta boylu saçlara sahip kadınlara çok yakışıyor. İster işte, istersen de okulda tercih edebileceğin su dalgası saç modeli sayesinde bütün gözler senin üzerinde olacak. 

Su dalgası yapımı ilk bakışta zor gelse de kolay su dalgası sırlarını öğrenince sen de bu saç modelini kolaylıkla yapabileceksin. Doğal su dalgası saç modelinin nasıl yapılacağını merak ediyorsan seni yazının devamına alalım. 

Günlük su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri

1.Adım: Saçlarını hazırla

Öncelikle saçlarını dalgalandırmadan önce durulanmayan bakım kremi uygulamanı öneriyoruz. Böylece saçların daha kolay şekil alacak ve gün boyu kusursuz görünecektir.

Editör önerisi: Durulanmayan saç bakım kremi olarak sana önerimiz Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem. Saçlarını ısıyla şekillendireceğin için ısıdan zarar görmemesi adına bu adımı atlamaman oldukça önemli. Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem saçı 230 derece ısıya kadar koruyabiliyor. Böylece saçların zarar görmeden şekil alacak. Ayrıca içerdiği 6 değerli çiçek özü yağı sayesinde saçları ağırlaştırmadan besliyor, saçların yumuşacık ve parlak görünmesini sağlıyor. Bir de o kadar güzel kokuyor ki, kokusu saçlardan gün boyu gitmiyor.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

2.Adım: Saçlarını ayır

Saçlarını şekillendirmeden önce ortadan ikiye ayırmalısın. Daha sonra üst kısımdaki saçlarını burarak yukarıda topuz yap. Şekillendirme işlemine daima alttaki saçlarından başlamanı tavsiye ediyoruz. Bu yöntem senin için daha pratik olacaktır.

3.Adım: Saçlarını kıvır

Sıra geldi saç maşası ile saçlarını kıvırmaya... Su dalgası saç modeli için kalın uçlu saç maşası kullanmanı tavsiye ediyoruz. Saçlarını ince tutamlar halinde dışarıdan içeriye doğru sar ve 10 saniye kadar bekle.

4.Adım: Doğal dokunuş

Saçlarının tamamını kıvırdıktan sonra parmaklarınla saçlarına hafifçe masaj yaparak dalgalarını aç. Böylece daha doğal ve sade görünümlü su dalgalarına kavuşmuş olacaksın. Son olarak sabitleyici saç spreyini sık, işte bu kadar!

Kısa saçlı kadınlar için doğal su dalgaları

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 3

Kısa saç su dalgası yapmak sadece 5 dakikanı alacak.

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 4

Doğal dalgalı saç görünümü için kısa saçlarını önce bukle belirginleştirici uygulayıp ardındna düz şekilde fön çekmelisin.

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 5

Maşa uygularken de saçlarının tam diplerinden değil, saç dibinin bir iki parmak altından maşa ile saçlarını kıvır. 10 saniye kadar maşayı saçında tuttuktan sonra kaldır ve aynı işlemi saçının her tutamına uygula.

Editör önerisi: Saç modelinin bozulmaması ve gün boyunca saçının sabit kalması için L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Sprey’den yardım alabilirsin. Bu saç spreyi, güçlü tutuşuyla saçların sabit kalmasına destek oluyor.

L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Sprey’i aşağıda bulabilirsin.

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 6
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Doğal görünümlü su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 8

'Su dalgası nasıl yapılır?' diye merak edenler buraya! Sadece saç maşası kullanarak doğal su dalgası yapabilirsin. Su dalgası yapımı sadece biraz sabır istiyor. Saçlarını ince tutamları ayır ve hepsini saç maşasıyla kıvır. Su dalgası efekti yaratmak için dalgalarını parmaklarınla tarayarak daha doğal bir dokunuş yaratman gerekiyor. Bunu da Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem ile kolayca yapabilirsin. Bu saç bakım kremi saçlarını daha kolay şekillendirmeni sağlayacak.

Bir miktar kremi avucuna aldıktan sonra saçlarının uç ve boylarını ellerinle tara. Nazikçe taradığında oluşan dalgaların çok daha doğal görünecek, hem de parıl parıl parlayacak! :)

İşlem görmemiş gibi görünen su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 9

Su dalgası saç yapımı için doğru yerdesin! Saçlarının sanki hiç işlem görmemiş gibi görünmesini istiyorsan saçlarının tamamını kıvırdıktan sonra kalın telli tarak yardımıyla saçlarını tarayarak doğal görünmesini sağlamalısın. Böylece saçların hem hacimli hem de doğal dalgalı görünecek. Mezuniyette su dalgası saç modeli ile çok havalı görüneceksin. 

İri su dalgası saç modeli

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 10

Doğal su dalgası saç modelleri sayfalarında kaybolduysan çözümü bigudilerde bulabilirsin. Bigudi kullanarak su dalgası saç modelini yapabileceğini biliyor muydun? Su dalgası maşası yerine saçlarını bigudi kullanarak dalgalandırdığında çok daha doğal sonuç elde edeceksin. Bigudilerini mutlaka yarı ıslak saçlarına sıkı sıkı sarmalı ve saçlarının tamamı kuruyana kadar beklemelisin. Daha etkili bir sonuç için saçlarına sıcak fön tutabilirsin. 

Uzun saçlara iri dalgalar

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 11

İri su dalgası saç modeli için mutlaka saç maşası kullanmana gerek yok. Saçların hafif nemliyken L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük ile buklelerini belirginleştir. Daha sonra saçlarını burarak topuz şeklinde topla. Son olarak saçlarının su dalgası şeklinde kuruması için saçlarına saç kurutma makinesi tut. Böylece saçlarını açtığında iri su dalgası modeliyle karşılaşacaksın. 

Saç düzleştirici kullanarak su dalgası yapmak

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 12

Doğal su dalgası için saç maşası yerine saç düzleştiricisi de kullanabilirsin. Saç düzleştiricisini bir kere saçlarının ortasına bir kere de saçlarının uç kısımlarına uygulayarak saçlarını kıvırmalısın. Saçlarını her zaman dışarı doğru döndürmelisin böylece daha doğal görünen dalgalara kavuşacaksın.

Kolay su dalgası saç nasıl yapılır?

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 13

Su dalgası saç modelini yapmak için öncelikle saçlarını tutamlara ayır. Daha sonra her bir tutamı saç maşasını dik bir şekilde kullanarak saçlarını kıvır.

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 14

Saçlarının tamamını bu şekilde dalgalandır.

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 15

kıvırdıktan sonra dalgalarını açmak ve daha doğal bir görünüm katmak için parmaklarınla dalgalarını aç.

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 16

L’Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile saçlarını sabitle. İşte bu kadar!

Isı kullanmadan su dalgası nasıl yapılır?

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 17

Su dalgası saç modeli için illa ki ısı kullanmak zorunda değilsin. Saç sağlığını riske atmadan da dalgalı saç modellerine erişebilirsin. Bu saç modeli için saçların nemliyken, başının çevresine lastikli bir bant tak. Bantın altında kalan saçlarını tutamlara ayır ve burarak tek tek bantın içinden bu tutamları geçir. Bu saç modelini gece uyumadan önce yaptığında sabah dalgalı saçlara uyanacaksın.

İri su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 18

İri su dalgası için her zaman kalın saç maşası kullanmalısın. İnce saç maşası, buklelerinin ince ve yoğun görünmesine neden olur. Daha kalın ve doğal görünen su dalgası için kalın saç maşası almanı öneriyoruz. 

Su Dalgası Saç Modelleri

1. Kalın su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 19

Kalın su dalgasına giden en pratik yol saçlarını dalgalandırdıktan sonra taramaktan geçiyor. Saçlarını maşa yaptıktan sonra mutlaka kalın dişli bir tarakla taramalısın. 

2. Doğal su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 20

Doğal su dalgası görünümü çok sevdin, değil mi? Kolay su dalgasını evde yapmak için L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü kullanmanı öneririz. 48 saate kadar kalıcı ve belirgin dalgalar yaratan bu saç köpüğü saçını nemlendiriyor ve daha parlak görünmesini sağlıyor. 

3. Plaj dalgası / Beach Wave

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 21

Yaz aylarında deniz sonrası dalgalanan saçlarını özlediysen deniz tuzu spreyi kullanarak plaj dalgaları yapabilirsin. 

4. Uzun saç su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 22

Su dalgası uzun saçlara çok yakışıyor! Evde uzun saçlarına maşa yaparken diplerinden başlamak yerine saç boylarından başlamalısın. Böyleve saçların hem daha doğal görünecek hem de maşa süresini yarı yarıya azaltacaksın. 

5. Kalın maşa dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 23

Kalın maşayla yapılan su dalgası daha doğal görünüyor. Su dalgası yapmak için 32mm saç maşalarını kullanmalısın.

6. Kısa saç su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 24

'Kısa saça maşa olur mu?' Tabii ki olur! Kısa saçlarını maşa veya saç köpüğüyle dalgalandırarak daha genç ve dinmaik görünebilirsin. 

7. Katlı saçlar için su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 25

Katlı saçlar için su dalgası modellerini çok beğeniyoruz. Katlı saçına maşa yapmak saçlarını daha dolgun gösterecek. 

8. Su dalgası atkuyruğu

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 26

Özel bir davete giderken su dalgası saçlarını ensede toplayarak daha çekici görünebilirsin. 

9. Sık su dalgası

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 27

Saçlarının bukle bukle görünmesini istiyorsan su dalgası modelini ince saç maşasıyla denemelisin. 

10. Su dalgası düğün saç modeli

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri - 28

Su dalgası saç modelleri düğünlerde de harika görünüyor. Su dalgası topuz ve su dalgası abiye saç modelleri her gelinliğe yakışır cinsten!

Paylaş

​En Kolay Su Dalgası Saç Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Deniyoruz: Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
Deniyoruz: Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
Bayramda hangi kıyafetle, hangi saç modelini tercih etmeli?
Bayramda hangi kıyafetle, hangi saç modelini tercih etmeli?
​Dağınık ve Dalgalı Saçlar Tıpkı Bir Denizkızı gibi…
​Dağınık ve Dalgalı Saçlar Tıpkı Bir Denizkızı gibi…
​Mezuniyetlerin vazgeçilmezi su dalgalı saç modeli nasıl elde edilir?
​Mezuniyetlerin vazgeçilmezi su dalgalı saç modeli nasıl elde edilir?
Tümünü Gör
Saç için Karanfil Kürü Ne İşe Yarar? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?
Saç için Karanfil Kürü Ne İşe Yarar? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?
Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Asker Tıraşı Nasıl Yapılır?
Asker Tıraşı Nasıl Yapılır?
10 Kat Daha Pürüzsüz Saçlara Nasıl Kavuşursun?
10 Kat Daha Pürüzsüz Saçlara Nasıl Kavuşursun?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Soğuk Havalarda İç Isıtacak Kış Makyajı Modelleri